تاریخچه بازی تخته نرد را بدانید

 آموزش تخته نرد یکی از سرگرمی ها و بازی های مرسوم کهن ایرانی ها و مردم خاورمیانه از حدود دو هزار سال پیش تا کنون بوده است و طرفداران بسیاری دارد که ریشه آن به هندوستان باز می گردد . اما بازی همانند تخته نرد امروزی که ابتدا در روم باستان انجام می شده است Alea نام داشته که به معنی “هنر قمار با تاس” در این زبان بوده است .

 کلادیوس امپراتور روم نیز در مورد آموزش تخته نرد ساده که در آن زمان رواج داشته مطالبی را نوشته است . قدیمی ترین تخته نردی که تا به حال در کل دنیا پیدا شده است تخته نردی است که در کشور ایران و در شهر سوخته که مربوط به استان سیستان و بلوچستان می باشد کشف شده است . به همین دلیل است که این بازی را به ایران نسبت می دهند .

 در واقع تخته نرد را به اردشیر بنیان گذار سلسله ساسانی نسبت می دهند و آن را ابداع کننده این بازی می دانند . به این دلیل به تخته نرد نرد شیر نیز می گویند و بسیاری آن را با این نام می شناسند . آموزش تخته نرد به صورت حرفه ای : در آموزش تخته نرد مبتدی این بازی را بازی دو نفره اعلام میی کند و توضیح می دهد که در آن ابتدا هر بازیکن یکی از دو تاس را پرتاب خواهد کرد .

بردن در بازی تخته نرد

 بازیکنی که عدد بیشتری در پرتاب تاس بیاورد شروع کننده بازی خواهد بود . در صورت مساوی شدن عدد دو تاس دوباره تاس را پرتاب می‌کنند . فردی که آغاز کننده است با همان تاس ریخته شده بازی می‌کند و دوباره تاس نمی‌ریزد . مثلاً اگر حریف عدد دو آورده باشد و شما عدد پنج شما باید دو و پنج را حرکت کنید سپس نوبت بازیکن دیگر می‌شود . این حرکت شروع بازی در آموزش تخته نرد ایرانی می باشد . عدد روی هر یک از تاس‌ ها نشان دهنده این است که که مهره‌ ها چه تعداد خانه باید حرکت داده شوند .

 قوانین حرکت مهره ها در بازی تخته نرد چگونه است

 مهره‌ ها رو به جلو و با قانون‌ های متفاوتی در آموزش تخته نرد به زبان فارسی حرکت داده می‌شوند . مهره با توجه به عدد روی تاس به خانه باز می‌تواند جا به جا شود و در زمین بازی حرکت کند . خانه باز خانه ای است که از دو مهره یا تعداد بیشتری از مهره های حریف پر نشده باشد . یک تخته‌ نرد شامل دو سری پانزده تایی مهره و دو عدد تاس و یک فنجان تاس که به صورت دلخواه است و صفحه بازی می باشد .

این مطلب را هم بخوانید
سایت پیش بینی بت 90 (bet90)

 این بازی جز دسته بازی های دو نفره می باشد . در آموزش تخته نرد آنلاین طبق قوانین بین المللی هر بازیکن در این بازی دو نفره ازاد است که هر تعداد مهره می خواهد در هر خانه در زمین بازی قرار دهد . این قانون فقط در فیلم آموزش تخته نرد در انگلستان متفاوت نشان داده شده است .

در مقالات پیشین سایت در مورد سیب بت و لایو بت برای شما صحبت کرده ایم و می توانید از این سایت ها نیز استفاده نمایید .

عکس های  آموزش تخته نرد

 این قانون این گونه ذکر شده است که در طی ان هر بازیکن بیش از پنج عدد مهره در هر خانه مجاز به قرار دادن نیست . در آموزش تخته نرد همیشه ابتدا در مرحله اول باید تاس بزرگ را حرکت دهید اما می‌ توانید در بعضی از موارد نیز تاس کوچک را ابتدا بازی کنید . به شرطی که خودتان سود کنید ولی به حریف مقابلتان ضرر نرسانید . طبق قوانین مرسوم در ایران باستان از قدیم الایام تا کنون شما مجاز نیستید و اجازه نخواهید داشت که بعد از زدن مهره ی حریف خود در زمین بازی مهره های دیگر خودتان را بر روی دیگر مهره هایتان در زمین بازی قرار بدهید و یا طبق اصطلاحی در بازی پا به فرار بگذارید .

 فیلم آموزش تخته نرد مبتدی

 اگر در ابتدای یادگیری بازی تخته نرد هستید و علاقه مند به انجام این بازی قدیمی و باستانی می باشید راه های زیادی هستند که شما بتوانید به طور کامل این بازی را فرا بگیرید . در آموزش تخته نرد با فیلم به طور کامل و دقیق نکات و قوانین این بازی را می توانید مشاهده کنید و نحوه انجام این بازی را بدانید .

 قوانین بازی تخته نرد بسیار مهیج و زیبا می باشند و به گفته تاریخ شناسان این بازی های قدیمی بسیاری از اصطلاحات و قوانین این بازی بر گرفته از اعتقادات مردم در دوره ابداع این بازی می باشد . در گذشته به بازی تخته نرد بازی دو طرف نیز می گفتند . علت این نام برای این بازی این است که در آن زمان بازی شطرنج طرفداران زیادی داشته است و بازی تخته نرد در طرف دیگر صفحاتی که روی آن ها زمین بازی شطرنج قرار داشت چاپ می شدند .

این مطلب را هم بخوانید
سایت ستون بت (Sootoonbet)

 به همین علت به این بازی در گذشته بازی دو طرف نیز می گفتند و بسیاری از افراد و ثروتمندان جامعه علاقه مند به انجام این بازی ها بوده اند . آن ها از این بازی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت استفاده می کردنند .

سایت های ساشا سبحانی و سایت بت ۹۰ از برترین سایت های ارائه دهنده این بازی می باشند که برای شما ارائه شده است .

backgammon

ویدئو های آموزش تخته نرد

ترفند های انجام بازی تخته نرد بسیار آسان و کلیدی هستند شما به راحتی می توانید از طریق آموزش تخته نرد آپارات قوانین انجام این بازی را یاد بگیرید . بازی تخته نرد با وجود گذشت سالیان طولانی از زمان ابداع آن ولی باز هم شکل سنتی و قواعد قدیمی خود را حفظ کرده است . بسیاری از قوانین به کار برده شده در نمونه امروزی این بازی با قوانین گذشته آن که هر کدام نماد و سمبل یک چیز بوده اند مطابقت دارد .

 در آموزش تخته نرد پی دی اف گفته می شود که قوانین اصلی این بازی که مربوط به زمان زرتشتیان است مربوط به اعتقادات دنیوی مردم آن دوره بوده است . به گونه ای که تعداد اعداد و ارقام و طرح های این بازی هر کدام نشان دهنده یک امر طبیعی بوده است . برای مثال تعداد سی مهره این بازی نشانگر سی روز شبانه روز است . بیست و چهار خانه در زمین بازی نشانه وجود بیست و چهار ساعت در طی یک شبانه می باشد . زمین بازی تخته نرد به چهار قسمت تقسیم بندی شده است که نشانگر چهار فصل بهار و تابستان و پاییز و زمستان در طول یک سال می باشند .

سایت شرط بندی
[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]