استادیوم تختی اهواز یکی از استادیوم های ایرانی چند منظوره کشور ما است که در شهر اهواز و در دهه چهل ساخته شده است. این ورزشگاه نماد ورزش و فوتبال استان خوزستان است و سال ها به عنوان ورزشگاه خانگی تیم استقلال اهواز مورد استفاده قرار می گرفت. اما در چند سال اخیر که فعالیت این تیم تقریبا به طور کامل متوقف شده است، گاهی میزبان سایر تیم های استان خوزستان مانند استقلال خوزستان و استقلال ملاثانی بوده است.

ورزشگاه تختی اهواز قدمتی ۶۰ – ۵۰ ساله دارد و در بیست سال اخیر یک بار هم مورد بازسازی کامل قرار گرفته است. ساخت آن در دهه ۳۰ شمسی شروع شد و در دهه ۴۰ با کاشت چمن و آماده شدن زمین چمن آن بهره برداری شد. متاسفانه مشکل آب های شور زیرزمینی که در زیر ورزشگاه وجود دارد، باعث شور و بی کیفیت شدن خاک و خشک شدن چمن در این ورزشگاه می شود. برای رفع این مشکل باید سیستم زهکشی برای دفع این آب های زیر زمینی احداث شود تا این مشکل که در ورزشگاه دیگر استان یعنی ورزشگاه غدیر هم وجود دارد، برطرف شود.

  • با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به برترین سایت شرط بندی فوتبال ایرانی هدایت خواهید شد.

معرفی ورزشگاه تختی اهواز

معرفی ورزشگاه تختی اهواز

ورزشگاه چند منظوره تختی اهواز از استادیوم های فوتبال در سال ۱۳۴۴ با انجام یک بازی افتتاحیه بین دو تیم منتخب از استان خوزستان و تهران تاسیس شد. این استادیوم دارای گنجایش تماشاچی تا ۴۰ هزار نفر هم بوده است، اما در حال حاضر و پس از بازسازی و نصب صندلی در جایگاه تماشاچیان ظرفیت آن به ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر رسیده است. به جز مسابقات فوتبال در زمین چمن این استادیوم بازی های راگبی و در پیست تارتان آن مسابقات دو میدانی هم برگزار می شد.

استادیوم فوتبال این ورزشگاه تا سال ها، ورزشگاه خانگی تیم استقلال اهواز بود که در سال های حضورش در فوتبال ایران، یکی از تیم های موفق و بزرگ لیگ برتر بود. این تیم تقریبا از سال ۱۳۹۹ از دنیای فوتبال محو شد و دچار مشکلات بزرگ مالی و مدیریتی شد.

ورزشگاه تختی اهواز میزبان بازی های کدام تیم است؟

استادیوم فوتبال تختی در شهر اهواز از سال ها پیش به عنوان ورزشگاه خانگی تیم استقلال اهواز مورد استفاده قرار می گرفت و این تیم بازی های میزبانی خود را در آن برگزار می کرد. اما در چند سال اخیر تیم استقلال اهواز دیگر بازی در لیگ های فوتبال ندارد و این استادیوم توسط دو تیم استقلال خوزستان و استقلال ملاثانی که تیم های خوزستانی حاضر در لیگ دسته یک هستند، استفاده می شود.

این استادیوم همچنین مدتی میزبان تیم های استقلال صنعتی و فولاد خوزستان نیز بوده است.

آدرس ورزشگاه تختی اهواز

آدرس ورزشگاه تختی اهواز

آدرس ورزشگاه تختی اهواز در محله امانیه شهر اهواز و در بلواری با نام بلوار تختی است. این ورزشگاه چند منظوره به ایستگاه مترو دانشگاه نیز نزدیک است و بعد از تکمیل مترو اهواز از این طریق نیز می توانید به آنجا بروید. برای یافتن بهترین مسیر می توانید به سایت هایی مانند بلد و نشان مراجعه کنید و نام آن را در این سایت ها جستجو کنید. همچنین شماره تلفن ورزشگاه تختی اهواز در این سایت ها موجود هستند که برای اطلاع از رشته های ورزشی ورزشگاه تختی اهواز می توانید با آن ها تماس بگیرید.

این مطلب را هم بخوانید
کسب درآمد از جام جهانی 2022 با چند ترفند ساده و کاربردی

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این استادیوم را می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت پیدا کنید و یا به سایت ورزشگاه تختی اهواز مراجعه کنید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

در ویکی پدیا گفته شده است که این استادیوم در سال ۱۳۵۲ ساخته شده است و نزدیک به ۵۰ سال قدمت دارد. اما سایت خبری خوزستان ورزشی ساخت آن را در دهه ۳۰ شمسی و بهره برداری اش را در دهه ۴۰ شمسی معرفی کرده است. استادیوم تختی اهواز بازسازی هایی هم داشته است که یکی از اصلی ترین آن ها در سال ۱۳۸۵ بوده است.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

مهم ترین ویژگی این ورزشگاه ارتفاع کم آن از سطح دریا است که مشکلاتی را برای چمن این ورزشگاه ایجاد می کند. این ورزشگاه بیشتر از ۵۰ سال پیش در اهواز احداث شده است تا به پیشرفت فوتبال و ورزش این شهر کمک کند. تا سال ها پیش، استادیوم تختی اهواز فوتبالیست های بزرگ زیادی را پرورش داد اما اخیرا و به دلیل بی توجهی مسئولین به این شهر و ورزش آن، فوتبال در این شهر پیشرفت چندانی نداشته است.

زمین چمن ورزشگاه تختی اهواز چگونه است؟

چمن این ورزشگاه طبیعی است، البته در شهریور ۱۴۰۰ از آن با نام مزرعه زرد ورزشگاه تختی اهواز در برخی خبرگزاری ها یاد شد. ورزشگاهی که پس از پایان یافتن بازی های لیگ دسته یک و حضور دو تیم استقلال خوزستان و استقلال ملاثانی در آن به دست فراموشی سپرده شده بود و نگهداری نکردن از چمن آن موجب از بین رفتن آن شد.

پس از انتشار این خبر که از زرد شدن چمن ورزشگاه تختی اهواز گفته بود، اداره کل ورزش و جوانان استان توضیحاتی در این زمینه ارائه دارد. او اظهار امیدواری کرد که پس از برطرف شدن مشکلات و تعویض و بهسازی تلمبه خانه آب این ورزشگاه، مشکلی بابت آبرسانی به چمن نخواهد بود و این چمن تا‌ آغاز مسابقات فوتبال لیگ دسته یک آماده خواهد شد.

عکسی که در ادامه می بینید در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ از آخرین وضعیت ورزشگاه تختی اهواز که در حال بازسازی است منتشر شده است. عملیات خاکریزی، آبرسانی و کاشت چمن آن در اردیبهشت و خرداد امسال انجام شده است. طبق اخبار منتشر شده چمن ورزشگاه تختی اهواز در آبان ۱۴۰۱ آماده برگزاری مسابقات لیگ دسته یک شده است.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت اصلی این ورزشگاه تا قبل از انجام بازسازی و نصب صندلی به طور دقیق مشخص نبود، اما در برخی بازی ها این استادیوم فوتبال تا ۴۰ هزار نفر تماشاچی را هم در خود جای داده بود. پس از انجام بازسازی و گذاشتن صندلی بر روی جایگاه ها در سال ۱۳۸۵، گنجایش آن ۱۸ هزار نفر اعلام شد. مجددا در سال های اخیر این ظرفیت کمتر شد و به ۱۵ هزار صندلی رسید.

این مطلب را هم بخوانید
استادیوم امام خمینی اراک کجاست؟ آدرس دقیق و بررسی امکانات

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شده اند کدامند؟

این استادیوم تا قبل از راه اندازی و تاسیس ورزشگاه غدیر اهواز که ۵۰ هزار نفر ظرفیت دارد، مسابقات مهم داخلی و خارجی زیادی را به خود دیده بود. زمانی که تیم استقلال اهواز در لیگ برتر فوتبال ایران حضور داشت و یکی از تیم های موفق و قدرتمند در ایران بود، بازی های این تیم و دیگر تیم ها به خصوص استقلال تهران و همچنین پرسپولیس از بازی هایی بودند که تماشاچیان زیادی را به این استادیوم می کشاندند.

مالک ورزشگاه تختی اهواز کدام تیم است؟
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-09-30 19:48:01Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comº½ÿғ<cÏ

مالک ورزشگاه تختی اهواز کدام تیم است؟

مالک اصلی این استادیوم تا قبل از سال ۱۳۹۷ وزارت ورزش و جوانان بود که بعد از آن سال این ورزشگاه و ورزشگاه غدیر به هیات فوتبال اهواز واگذار شد. این ورزشگاه تا سال های زیادی در اختیار تیم استقلال اهواز بود و بازی های مهم و جذاب زیادی در آن برگزار می شد.

تیم استقلال اهواز مدتی است که فعالیتی ندارد و در هیچ کدام از لیگ های فوتبال کشور بازی نمی کند. این تیم در سال ۱۳۲۷ تاسیس شده بود و یکی از تیم های پرطرفدار در این استان محسوب می شد. این تیم در چند سال اخیر مشکلات زیادی داشت به صورتی که مالک این باشگاه یعنی ارسطو جهانداری به دلیل همین مشکلات در زندان به سر می برد. او به تازگی به دلیل درمان بیماری اش مرخصی گرفته است و در مورد مشکلات تیم استقلال اهواز مصاحبه ای هم داشته است.

او در مصاحبه اش مسبب مشکلات پیش آمده برای باشگاه استقلال اهواز را برادران شفیع زاده و خود را هم قربانی آن ها دانست و در پایان اظهار امیدواری کرده است که این تیم دوباره به بازی فوتبال و دوران اوجش بر خواهد گشت.

این استادیوم در چند سال اخیر میزبان بازی های خانگی دو تیم استقلال خوزستان و استقلال ملاثانی بود که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه های خود در استادیوم تختی اهواز بازی می کردند. اما از اسفند ۱۴۰۰ عملیات کاشت چمن در این ورزشگاه آغاز شد و این دو تیم در ورزشگاه های دیگری بازی کردند. اما قبل از بازی تیم استقلال ملاثانی از هفته سوم لیگ یک، جام آزادگان در فصل ۱۴۰۰ -۱۴۰۱ که باید در مقابل تیم فوتبال پارس جنوبی حاضر می شد، خبر آماده بودن ورزشگاه تختی اهواز و امکان انجام این بازی در آن منتشر شد.

سوالات متداول

  1. استادیوم تختی اهواز چقدر ظرفیت دارد؟

    گنجایش تماشاچی این ورزشگاه تا قبل از عملیات بازسازی اش در سال ۱۳۸۵ و نصب صندلی در ورزشگاه، مشخص نبود اما تجربه حضور ۴۰ هزار نفر تماشاچی را در خود داشته است. در حال حاضر و با تکمیل نصب صندلی در استادیوم تختی اهواز ظرفیت دقیق آن ۱۵ هزار نفر است.

  2. استادیوم تختی اهواز در چه سالی ساخته شده است؟

    عملیات ساخت این ورزشگاه چند منظوره در دهه ۳۰ شمسی بوده است و زمین چمن آن در سال ۱۳۴۴ با انجام یک بازی دوستانه افتتاح شده است.

  3. در حال حاضر در استادیوم تختی اهواز چه بازی هایی انجام می شود؟

    ورزشگاه تختی اهواز تا سال ها میزبان تیم استقلال اهواز بود و تیم های دیگری مانند فولاد خوزستان نیز در آن بازی داشتند. در سال های اخیر هم تیم استقلال خوزستان و استقلال ملاثانی در آن بازی های خانگی شان را برگزار می کردند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :