یکی از قهرمان بوکس های معروف در جهان که شاید خیلی ها اسم آن را شنیده باشم و شایدم که نشنیده باشم و این بستگی داره به این که شما مسابقات بوکس را پیگیری می کنید یا خیر چون کسی نیست که مسابقات بوکس را پیگیری کند و آنتونی جاشوا یا همان Anthony Joshua را نشناسد که او رابه آجی می شناسند. این بوکسور معروف ما حتی سابقه قهرمانی در المپیک را هم دارد در ادامع بیش تر همراه ما باشید تا در رابطه با این فرد صحبت کنیم.

بیوگرافی آنتونی جاشوا

بیوگرافی آنتونی جاشوا

این بوکسور معروف انگلیسی پدر او اهل انگلیس می باشد و مادر او اهل نیجریه است و او در حال حاضر در انگلیس حضور دارد او به غیر از قهرمانی در المپیک لندن و مدال طلا در آن مسابقات توانسته قهرمان جهان هم در این بوکس سنگین وزن ها باشد.
در هر ورزشی کسانی وجود دارند که وارد تاریخچه این ورزش شوند به مانند مارادونا که درتاریخچه فوتبال اسم خود را وارد کرده است و به دست خدا مشهور است این آنتونی جاشوا هم در تاریخ بوکس نامی برای خود دست و پا کرده است و جز بزرگان این رشته محسوب می شود.

او از این جهت که در طول دوران بوکسوری خود۲۳ بازی حرفه ای کرده است و توانسته از این ۲۳ بازی تعداد۲۱ بازی را با ناک اوت به نفع خود به اتمام برساند رکورد دار است او در طول دوران خود یک بازی را فقط باخته است که آن بازی را به اندی روئیز باخته است و در آن بازی در دور هفتم ناک اوت شد و در مقابل اندی روئیز باخت و تمام عناوین خود را از دست داد او یک بازی را به صورت امتیازی برده است که آن بازی هم به بازی با اندی روئیز برمی گردد که انتقام خود را از او گرفت و توانست عناوین خود را باز پس بگیرد.

اندی روئیز در طی دوران زندگی خود از همان اول در بوکس پا نگذاشت و استعداد خود را بعد چندین سال از زندگیش شکوفا کرد در واقع او در ابتدا یک کاشی کار ساختمانی بوده است و در ادامه حتی پا به فوتبال هم گذاشت و در آنجا هم استعدادی در خود ندید و از آنجا بیرون آمد و در ادامه به بوکس وارد شد و به صورت حرفه ای در آنجا تمرین کرد و بالاخره استعداد خود را کشف کرد و الان اسمی برای خود در بوکس سنگین وزن ها دست و پا کرده است.

اجی در سال ۲۰۰۹ یک حرکت غیر ورزشی و غیر اخلاقی از او سر زد که می توان گفت از یک ورزشکار که در سطح جهانی مشهور است و الگوی همگان است این کار نباید سر بزند و این کار لایق اخلاق ورزشی نیست او در آن سال به جرم حمل محموله ای از مواد مخدر دست گیر شد و این کار لکه ننگی برای او محسوب می شود او حتی مدتی را در زندان هم سپری کرد هر چند که این مدت کم بود ولی تجربه زندگی در این مکان را هم آنتونی جاشوا داشته است.

آنتونی جاشوا جز افراد برتر و ثروتمند در جامعه ورزشکاری محسوب می شود و جز افراد ورزشکار برتر ثروتمند جوان محسوب می شود البته در بین زیر سی ساله ها فقط چون در بین افراد بالای سی سال افرادی همچون لبرون جیمز و کریستیانو رونالدو ومسی و جیمز همیلتون و نیمار دیده می شوند که در بین ها جایگاه چندانی نخواهد داشت.

مبارزه آنتونی جاشوا با تایسون فیوری

مبارزه آنتونی جاشوا با تایسون فیوری

در هر ورزشی در هر جهان دو قطب قدرتمند وجود دارند که اکثر افراد هوادار یکی از این قطب ها هستند و به آن سمت سوق پیدا کرده اند و بین این دو هم کل کل های بسیاری وجود دارد البته همراه با احترام آن ها حرف خود را بیشتر در زمین می زنند. همانطور که در فوتبال رونالدو و مسی وجود دارند در بوکس سنگین وزن هم تایسون فیوری و آنتونی جاشوا به عنوان بهترین بوکسور ها سرآمد هستند و همگان چشم انتظار مبارزه آنها هستند.

این مطلب را هم بخوانید
پیش بینی بازی زنیت در لیگ برتر روسیه با بونوس 200 درصد

ادی هرن گفته است که این دو قرار است که با هم به مبارزه بپردازند طی دو بازی با هم قرار داد کردند که مبارزه کنند البته شاید این سوال هم در ذهنتان پیش بیاید که ادی هرن کیست ادی هرن بزرگترین برگزار کننده مسابقات بوکس در سرتاسر جهان هست و شهرت بسیاری دارد.

این را هم باید اضافه کنم که ادی هرن به خبرگزاری اسکای گفته است که این دو بزرگوار تا بحال مذاکرات اصلی را با هم انجام نداده اند و هنوز معلوم نیست که این دو در چه مکانی و در چه زمانی قرار است که این کار را انجام دهند. اماما هم مثل شما منتظر و مشتاق این مبارزه هستیم. تایسون فیوری با برد در مقابل وایلدر در حال حاضر قهرمان WBC است و آنتونی جاشوا هم که کمربند های WBA و هم چنین IBF و WBO را به همراه خود دارد و این عناوین نشان دهنده یک بازی زیبا است پس منتظر باشید.

ثروت آنتونی جاشوا

ثروت آنتونی جاشوا

آنتونی این بوکسور انگلیسی در بین ورزشکاران جوان بریتانیایی رتبه خوبی را برای خود در رابطه با ثروت رقم زده است او در جایگاه دوم افراد ورزشکار ثروتمند شاغل در بریتانیا قرارا دارد و تنهافردی که از او بالاتر است گرت بیل مهاجم ولزی است که در تاتنهام فعلا حضور دارد و در کنار سون هیون مینگ و هری کین یک مثلث خطرناک را در پرمیر لیگ به وحود آوردند البته گرت بیل به صورت قرضی و یک ساله به این تیم پیوسته است و این را هم در نظر داشته باشید در بین جوانان این رتبه را کسب کرده است یعنی جیمز همیلتون فردی است که از گرت هم بالاتر است و این ورزشکار در فرمول یک شاغل است.

یک مورد جذاب در رابطه با ثروت آنتونی این است که او با وجود اولین شکست خود در مسابقات حرفه ای ولی دارایی های او افزایش چشمگیری داشت به طوری که دارایی های در طی یک سال یا دو سال دو برابر شد و به ۱۲۱ میلیون یورو رسید در رده بندی ورزشکاران ثروتمند بریتانیا بعد از آنتونی جاشوا افرادی مانند پل پوگبا و کوین دبروینه دیده می شود.

آخرین مسابقه آنتونی جاشوا

در حال حاضر آخرین بازی که این بوکسور انگلیسی انجام داده است بازی با اندی روئیز بوده است که او یک باخت هم بیشتر در طول عمر خود نداشته و همین یک باخت توسط اندی روئیز وارد کارنامه این بوکسور معروف شده است.او در یک ژوئن در صحرای عربستان در مقابل این بوکسور قرار گرفت و با روحیه انتقام گیری به این بازی آمد و این بازی را به نفع خود به اتمام رساند تنها بردی هم که آنتونی جاشوا به صورت امتیازی داشته باز هم با همین اندی روئیز است یعنی اندی روئیز هم این بوکسور قدرتمند رو برده است.

این مطلب را هم بخوانید
بررسی جام پوکر نیوز به همراه جوایز ویژه این تورنمنت

و هم در بازی که باخت در مقابل او ناک اوت نشد در مقابل کسی که همه را جز او ناک اوت کرده است و او توانست عناوین جاشوا را از او بگیرد و این قانون را نقض کرد که بازیکن قوی تر برنده بازی ها خواهد بود ولی این گونه نشد و بازیکن ضعیف برنده شد جاشوا تمام عناوینش را به خاطر او از دست داد البته که او دوباره در همین بازی عناوین خود را از او باز پس گرفت.
در طول ادوار مختلف بوکس فقط چهار نفر از ده نفر توانستند عناوین خود را باز پس بگیرند و یکی از آنها محمد علی کلی بزرگ بوده است و دیگری لنوکس لوئیز می باشد و دیگری هم فلوید پترسون و دیگری هم همین آنتونی جاشوا بوده است.

قدرت آنتونیو جاشوا

قدرت آنتونیو جاشوا

همین طور که در بالاتر گفتیم این آنتونی جاشوا بین چهارنفر از افرادی است که توانستند عناوین خود را باز پس گیری کنند و این خود یعنی وارد شدن در کتاب تارخ بوکس و کسی که قدرتمند باشد در تاریخ بوکس وارد می شود. آنتونی جاشوا یک دو رگه نیجریه ای و انگلیسی است و یک بوکسور سیاه چرده است و چیزی که در این جهان متداول است قدرت فیزیکی سیاه پوستان است آنتونی جاشوا قد بلند و قدرت فیزیکی بسیار عالی دارد و بدنی شیش تیکه و محکم را دارد می باشد.

آنتونی فقط در طول دوران بازیگری خود قافیه را به یک نفر باخته است و آن هم کسی نیست جز اندی روئیز به طور کلی اندی روئیز فقط برای این آنتونی جاشوا قدرتمند مشکل گشا بوده است تنها بازی هم که آنتونی نتوانست حریف خود را ناک اوت کند همین بازی با اندی روئیز بود که البته انقام خود را از او گرفت و او را به صورت امتیازی برد.در دنیای بوکس دو بوکسور سنگین وزن هستند که طرفداران زیادی دارند و آنها را جز قوی ترین ها می دانند و همه مناظر بازی این دو هستند یعنی تایسون فیوری و آنتونی جاشوا که بازی این دو مشخص می کند چه کسی حرف اول را در دنیای بوکس سنگین وزن ها می زند. آنتونی جاشوا با داشتن چهار کمربند مهم از بوکس جهان توانسته خود را وارد کتاب تاریخ بوکس کند و این که بیست و سه بازی داشته است که بیست و یک بازی آن ها به ناک اوت ختم شده است این ها همه نشانه قدرت بالای اوست.

سوالات متداول

آنتونی جاشوا چند بازی خود را با ناک اوت کردن پشت سر گذاشته است؟

او توانسته ۲۱ ناک اوت از خود به جا بگذارد.

آنتونی جاشوا به زندان افتاده است؟

بله او مدتی کم در زندان هم بوده است.

آنتونی جاشوا چقدر دارایی دارد؟

در حال حاضر دارایی او ۱۲۱ میلیون یورو برآورد شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :