علی کریمی و کی روش همواره درگیر حاشیه و اختلافاتی بودند که هیچ وقت حل نشد و حتی در بازگشت کیروش به تیم ملی ایران نیز شاهد ادامه دار بودن آن بودیم. کارلوس کی روش و علی کریمی از سال های ابتدایی با یکدیگر مشکلاتی را داشتند همواره به توهین و انتقاد نسبت به یکدیگر پرداختند و هیچگاه از حرف خود کوتاه نیامدند.

دلیل اختلافات میان علی کریمی و کیروش چیست؟

دلیل اختلافات میان علی کریمی و کیروش چیست؟

همه دنبال این هستند که چرا ناگهان علی کریمی که یکی از بهترین فوتبالیست های ایرانی است؛ از تیم ملی کناره گیری کرد؛ از قبل چیزهایی در مورد اختلاف این دو به گوش می رسید تا اینکه وقتی علی کریمی برای رفتن به استرالیا به فرودگاه نیامد و از تیم ملی کناره گیری کرد و کاملا علنی شد که این دو زمان زیادی است که با هم اختلاف دارند. وقتی از کفاشیان درباره این اختلاف پرس و جو کردند ایشان اظهار بی اطلاعی کردند؛ با پرس و جوی فراوان از دستیار کیروش اوسیانو کروز متوجه شدند که این دو خیلی وقت است که با هم اختلاف دارند و این اختلاف سر یک بازیکن است.
یکی از بازیکنان تیم که نخواست نامش گفته شود هم میگوید علی کریمی برای دعوت محمد نوری به تیم ملی خیلی اسرار داشت ولی نتوانست کیروش را راضی کند و رفاقت را در حق نوری تمام کرده و به خاطر او از تیم ملی خداحافظی کرد.

واکنش علی کریمی به بازگشت دوباره کی روش چه بود؟


واکنش علی کریمی به بازگشت دوباره کی روش چه بود؟

بعد از مصاحبه مهدی تاج درباره ی بازگشت مربی پرتقالی به تیم ملی ایران علی کریمی نتوانست آرام بماند و با انتشار متنی در اینستاگرام نظر خود را این گونه بیان کرد:
(ارباب به ایران بازگشت)
مشخص است که هیئت رئیسه تصمیم خود را برای بازگشت کیروش گرفته در صورتی که مربیان بسیار بهتر از او برای هدایت تیم ملی هستند. کیروش خوب می داند که به کجا می آید او وقتی نتوانست با دو تیم بزرگ آفریقا و آمریکای جنوبی به جام جهانی برود حالا با تیم ملی ما به راحتی به قطر خواهد رفت. او خوب می داند مردم این سرزمین برای تنها مربی که در همه حال، باخت، برد، مساوی به خیابان ها می روند کسی نیست جز او. او توهین می کند احترام می بیند، شکست می خورد عزیز می شود، زور می گوید زَر می گیرد؛ ارباب به ایران برگشت.

علت توهین کی روش به علی کریمی چه بود؟


علت توهین کی روش به علی کریمی چه بود؟

در برنامه ی نود علی کریمی به عنوان پرسشگر و محمدرضا ساکت به عنوان پاسخگو حضور داشتند که علی کریمی سوالاتی در مورد فدراسیون، تیم ملی، حق پخش و …. می پرسید و ساکت هم پاسخگو بود. بحث به قراردادها و مرخصی ها و چیزهایی در مورد کیروش رسید که عادل فردوسی پور اعلام کرد که کیروش برایش پیامی فرستاده که شما می توانید استعداد را بخرید اما شخصیت ها را نمی توانید بخرید؛ من جواب بی احترامی دروغ ها و اتهام های بزدلانه را خواهم داد.
علی کریمی در جواب می گوید اگر بزدل بودم که اینجا نبودم، شما که شجاع هستید جواب من را بدهید.
من بی احترامی نکردم من گفتم ایشان با چند عنوان سباستین را آورده اند و مربی کرده اند.

استوری علی کریمی علیه کارلوس کی روش


استوری علی کریمی علیه کارلوس کی روش

کیروش که با حضور مهدی تاج دوباره به تیم ملی ایران بازگشت با واکنش تند منتقدین رو به رو شد؛ یکی از منتقدین و یا دشمنان سخت کیروش در تیم ملی ایران علی کریمی است که همواره اختلافات زیادی با کارلوس کیروش داشته و همیشه شاهد این بودیم که علیه یکدیگر شروع به صحبت می کنند.

این مطلب را هم بخوانید
نحوه محاسبه سود شرط بندی و بررسی راه های افزایش آن

حتی این بحث ها و اختلافات به برنامه زنده نیز کشیده شد شاهد این بودیم که علی کریمی و کیروش در برنامه نود شروع به بحث کردند و کیروش در این برنامه با ارسال پیامکی به عادل فردوسی پور شروع به توهین به علی کریمی کرد و کریمی هم جواب کیروش را در همان برنامه و استوری های بعد از آن داد.

واکنش علی کریمی به توهین های کی روش چه بود؟

کارلوس کیروش با دادن یک پیامک در برنامه ی نود به عادل فردوسی پور به صحبت های علی کریمی واکنش نشان داد و با خواندن این پیامک در برنامه ی زنده کریمی در جواب به کی روش اینگونه پاسخ داد که من هیچ توهینی به هیچ شخصی نکردم. من اگر ترس داشتم اینجا چه کار می کنم و شما اگر شجاع هستید چرا اسامی کسانی که می دانیم را نمی گویید؟

این جوابی بود که علی کریمی به توهین های کارلوس کیروش داد و هیچگاه این دو نفر از حق خود کوتاه نیامدند و همیشه در حال بحث و جدال با یکدیگر بوده اند؛ از برنامه های زنده گرفته تا مصاحبات و استوری ها و پیامک هاییکه رد و بدل شد.

البته علی کریمی پیش از جام جهانی روسیه در مصاحبه ای اعلام کرد که خواسته قلبی اش موفقیت تیم ملی است و با موفقیت تیم ملی ایران مردم ایران نیز خوشحال خواهند بود اما هرگز تلاش رسمی از سوی دو طرف برای حل این اختلافات شکل نگرفت.

آیا اختلافات میان این دو رفع شده است؟

کیروش همیشه از علی کریمی به عنوان یک اسطوره در فوتبال ایران نام برده تا اینکه آن بحث و اختلاف پیش آمد؛ کیروش جواب کریمی را که گفته بود شما شجاع نیستید اینگونه داد که من اگر شجاع نبودم اینگونه در برابر تمام مخالفت های فدراسیون برای اینکه شما را به عنوان مربی انتخاب کنم نمی ایستادم و شما را به تیم ملی برای همکاری دعوت نمی کردم. این دو تا کنون برای رفع این اختلافات هیچ تلاشی نکرده اند.

اختلافات میان علی کریمی و کی روش چه حاشیه هایی ایجاد کرده است؟


اختلافات میان علی کریمی و کی روش چه حاشیه هایی ایجاد کرده است؟

در پی پخش برنامه ی نود و پیامک کیروش و ایجاد اختلاف بین علی کریمی و کیروش صبح فردای آن روز واکنش ها از همه سو سرازیر شد؛ اولین واکنش از سوی مایلی کهن بود که چطور در برنامه ی زنده کیروش به خودش اجازه می دهد که به اسطوره ی ایران توهین کند و آقای ساکت از ایشان دفاع کنند. نیکبخت واحدی هم برای حمایت از کریمی گفت اگر کیروش شجاع بود به جای پیامک می توانست با تلفن صحبت کند نه تنها من بلکه تمام مردم ایران پشت کریمی ایستاده ایم. پیشکسوتان فوتبال ایران در پی این توهین ها به کریمی اعلام کردند توهین در برابر توهین و اینگونه همه درحال تلاش برای حمایت از کریمی هستند.

این مطلب را هم بخوانید
عکس و فیلم از سلبریتی های ایرانی در جام جهانی قطر 2022

اختلافات میان این دو نفر از چه زمانی آغاز شد؟

وقتی که ۱۰۰ روز مانده به جام جهانی کیروش علی کریمی را برای مربیگری انتخاب کرد همه این ترس را داشتند که همان اتفاقی که برای مربی های ایرانی قبلی افتاد برای کریمی هم بیوفتد و دقیقا لحظه ای که تیم برای رفتن به استرالیا به فرودگاه آمده بود کریمی با گذاشتن پیامی در شبکه ی اجتماعی خود گفت: (اگر نمی توانی خدمت کنی برو تا خیانت نکنی) و نشان داد که دیگر به تیم ملی باز نمی گردد و در پاسخ هم کیروش اعلام کرد که هیچ جایی در نیمکت مربی ها ندارد و بهتر است بازی را از روی سکو تماشا کند و اینگونه اختلافات بین آنها شروع شد.

دلیل اختلافات میان علی کریمی و کیروش چیست؟


دلیل اختلافات میان علی کریمی و کیروش چیست؟

همه بازیکنان بزرگ پتانسیل تبدیل شدن به یک مربی بزرگ را ندارند، اما زمانی که علی را در زمین دیدم، به نظر من او ویژگی های لازم را دارد. هوش و ذکاوت و احاطه فنی او به فوتبال در زمین و البته داشتن پتانسیل رهبری و تعهد او نسبت به تیم است که او را منحصر به فرد کرده است. وقتی داشتم به انتخاب او فکر می کردم از انتخابم به دلیل جوانی و طراوت او مطمئن بودم.

آیا کی روش در جواب علی کریمی در رابطه با بازگشت دوباره او واکنشی نشان داده است؟

کیروش نیز در حرف علی کریمی پاسخ داد و این تنش ها بیشتر از پیش شکل گرفت؛ این تنش ها بین علی کریمی و کیروش تا آخرین روزهای حضور کیروش در ایران نیز ادامه داشت و حتی با بازگشت کیروش نیز به پایان نرسید.

سوالات متداول

  1. اختلاف علی کریمی و کیروش بر سر چه موضوعی بود؟

    علی کریمی که بعنوان مربی تیم ملی ایران و دستیار کیروش انتخاب شده بود در زمان پرواز ایران به استرالیا حاضر به همراهی تیم ملی نشد و اختلافات این دو نفر از این زمان شکل گرفت.

  2. آیا علی کریمی و کیروش همچنان اختلاف دارند؟

    هرچند کیروش علی کریمی را فردی با طراوت و با انگیزه می دانست و بار ها از او تعریف کرده بود اما هیچگاه تلاشی از طرفین برای برطرف کردن کدورت ها شکل نگرفت.

  3. علی کریمی دستیار کیروش در تیم ملی بود؟

    برای جام ملت های ۲۰۱۱ کیروش علی کریمی را بعنوان دستیار انتخاب کرد که کریمی تیم را همراهی نکرد و اختلاف بین طرفین آغاز شد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :