دن اسمیت یکی از بهترین پوکر باز های مشهور و جوان آمریکایی است که در پوکر حرف زیادی برای گفتن دارد. بازی او در پوکر تحسین بسیاری از بزرگان این بازی را برانگیخته است. تلاش هایی که او برای شرکت در مسابقات پوکر و تورنمنت های مختلف کرده است، از ویژگی بارز این پوکر باز می باشد. در این مقاله در ابتدا به زندگینامه دن اسمیت و در ادامه به حرفه اصلی او یعنی پوکر اشاره می کنیم.

زندگینامه دن اسمیت

زندگینامه دن اسمیت

دن اسمیت متولد اکتبر ۱۹۸۹ در شهر مانالاپان نیوجرسی است. او از کودکی هوش بالایی داشت به طوری که زودتر از هم سن و سال های خودش به مدرسه رفت و توانست دوران تحصیل خود را زودتر از بقیه سپری کند.

علاقه شدید او به یادگیری بازی، پدر و مادر او را بر آن داشت تا دن را به مراکز استعدادیابی ببرند. در این مراکز با تست هایی که از دن ۵ ساله گرفته شد، متوجه هوش بالای او شدند. از این دوران دن بیشتر مورد توجه قرار می گرفت و با آموزش هایی که از طرف مسئولان مرکز استعدادیابی داده شده بود، پدرش به آموزش بازی های فکری به دن روی آورده بود.

اولین بازی که خیلی هم مورد علاقه دن واقع شده بود، شطرنج بود. پدر او بعد از آموزش مهره های شطرنج، نحوه حرکت هرکدام و نحوه کیش و مات کردن، با او بازی می کرد. علاقه دن بعد از آموزش به شطرنج به اندازه ای رسیده بود که صبح تا شب را دوست داشت بازی کند. اما هم سن و سال هایش بازی را یاد نداشتند و پدرش هم کل روز را خانه نبود که با او بازی کند.

این باعث شد دن اسمیت از همان سنین هفت سالگی به بازی های آنلاین روی بیاورد و بازی شطرنج را آنلاین بازی کند. در بازی های آنلاین علاوه بر شطرنج بازی های دیگری مانند پوکر، رولت و … هم وجود داشت. اما چون با آن ها آشنایی نداشت، فقط شطرنج بازی می کرد.

آشنایی دن با پوکر با حضورش در مدرسه شروع می شود. او کارت های پاسور را دست دوستانش می بیند و بعد از آشنایی با این کارت ها و بازی های متفاوتی که با آن می توان انجام داد، علاقه اش به سمت پاسور و بازی های آن معطوف می شود.

اولین بازی که دن با پاسور یاد گرفت و آن را حرفه ای بازی می کرد، بازی حکم بود. پدر دن که علاقه او را در بازی های پاسور می بیند، تصمیم می گیرد پوکر را به او یاد دهد تا شاید او هم بتواند روزی پوکر باز بزرگی شود. به همین دلیل در کنار بازی های دیگر، مقدماتی از پوکر را هم به او یاد می داد. طولی نکشید که دن بازی را کامل یاد گرفته بود اما سن او به گونه ای بود که در ابتدا به جنبه سرگرمی به این بازی نگاه می کرد.

علاقه زیاد دن به بازی و سرگرمی برای تحصیل او خوش یمن نبود و او با این که هوش بالایی داشت، اما درس نمی خواند و علاقه داشت از بازی شطرنج به درآمدی برسد. در سال ۲۰۰۷ با اتمام دوران تحصیلش، از رفتن به کالج صرف نظر کرد و در کلاس های آماده سازی برای مسابقات جهانی شطرنج شرکت کرد.

آیا دن اسمیت ازدواج کرده است؟

آیا دن اسمیت ازدواج کرده است؟

در حال حاضر دن اسمیت طرفداران و مخاطبان بسیار زیادی دارد. حال خیلی از طرفداران اسمیت تمایل دارند تا علاوه بر زندگی حرفه ای او در مورد زندگی شخصی پوکر باز مورد علاقه شان نیز اطلاعاتی را به دست آورند. در این باره بهتر است بدانید از زمانی که اسمیت فعالیت خود را به صورت حرفه‌ ای در بازی پوکر شروع کرده است، زندگی شخصی خود را از حرفه‌ اش جدا نگه داشته است. به همین دلیل اطلاعات دقیق و کاملی در این باره در دسترس نمی باشد.

این مطلب را هم بخوانید
هادی چوپان کیست؟ قهرمان بدنسازی ایران در مسابقات مستر المپیا

البته ناگفته نماند با توجه به این که در حال حاضر اسمیت از چهره خوبی برخوردار است و دارای موقعیت اجتماعی خوبی هم می‌ باشد. به همین دلیل فرض این که او تنها و مجرد باشد محال است. اما با این حال همان طور که بیان کردیم در حال حاضر اطلاعات دقیقی در مورد روابط خصوصی او در دسترس نمی باشد.

اینستاگرام دن اسمیت

اینستاگرام دن اسمیت

گفتنی است پس از این که این پوکر باز معروف در دنیای پوکر توانست به شهرت خوبی برسد و مخاطبان و طرفداران زیادی را به دست آورد. برای این که بتواند با طرفداران و مخاطبانش در ارتباط باشد، یک صفحه شخصی در اینستاگرام برای خود راه اندازی کرد. از آن زمان به بعد اسمیت اینستاگرام را به مرکز فعالیت خود تبدیل کرده است و از طریق صفحه شخصی‌ اش در اینستاگرام با مخاطبان و طرفدارانش در ارتباط است.

حال اگر تمایل دارید تا صفحه اینستاگرام دن اسمیت را پیدا کنید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به قسمت سرچ اینستاگرام مراجعه نمایید. پس از آن نام اسمیت را به انگلیسی جستجو نمایید تا به این گونه پیج دن اسمیت برای شما نمایش یابد. حال این موضوع را هم باید افزود که شما با دنبال کردن صفحه اینستاگرام این پوکر باز معروف می‌ توانید از جدیدترین فعالیت‌ های او مطلع شوید.

دن اسمیت چگونه به شهرت رسید؟

دن اسمیت چگونه به شهرت رسید؟

دن اسمیت یکی از ده پوکر باز برتر و سرشناس در دنیای پوکر به شمار می‌ رود که با شجاعت و هوش بسیار زیادی که دارد این روزها توانسته جایگاه ویژه‌ ای را در این حرفه به دست آورد. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید اسمیت از طریق موفقیت‌ هایش در مسابقات بزرگ پوکر و کسب جوایز بزرگ در این حرفه توانسته به شهرت بسیار زیادی برسد.

هم چنین او در حال حاضر طرفداران و هواداران بسیار زیادی را هم بدست آورده است. این روزها اسمیت به یکی از پوکربازان موفق و پرافتخار تبدیل شده است که خیلی از افراد در پوکر او را الگوی خود قرار داده اند.

دن اسمیت در کدام مسابقات پوکر شرکت کرده است؟

اسمیت از دوران کودکی علاقه بسیار زیادی به بازی‌ های رقابتی و هیجانی داشته است. حال این موضوع باعث شده تا با پوکر آشنا شود و زمانی که به سن قانونی رسیده است، فعالیت خود را به صورت حرفه‌ ای در پوکر آغاز کرده است. او با توجه به استعداد و مهارتی که در این حرفه داشته است از همان ابتدا در مسابقات و تورنمنت‌ های مختلف شرکت کرده است. هم چنین در اکثر این تورنمنت‌ ها توانسته مبالغ بسیار خوبی را به عنوان جایزه دریافت کند. هم چنین افتخارات بسیار زیادی را هم در کارنامه حرفه‌ ای اش به ثبت رسانده است.

حال اگر از طرفداران این پوکر باز معروف و حرفه‌ ای هستید. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید او تا به اکنون در مسابقات متعددی از جمله: World Series of Poker (WSOP) و European Poker Tour (EPT) و … شرکت کرده است. بهتر است بدانید این پوکر باز حرفه‌ ای با شرکت در این مسابقات معتبر توانسته به میزان شهرت و معروفیت خود بی افزاید.

سبک بازی این پوکر باز به چه صورت است؟

سبک بازی این پوکر باز به چه صورت است؟

بهتر است بدانید که هر کدام از بازیکنان حرفه‌ ای در پوکر دارای سبک و روش خاصی هستند. به این گونه توانسته‌ اند در تورنمنت‌ های مختلف بازی خوبی را از خود به نمایش بگذارند و مبالغ هنگفتی را نیز به عنوان جایزه برنده شوند. حال این موضوع را هم باید افزود که این پوکر باز حرفه‌ ای نیز از سبک بازی خاص و منحصر به فردی برخوردار است. در این باره می‌ توان این گونه بیان کرد او از تحلیل‌ های دقیق و تصمیم‌ گیری‌ های استراتژیک برخوردار است. به همین دلیل در بازی ها شناخته شده است.

حاشیه های دن اسمیت

بهتر است بدانید زمانی که شخصی به شهرت و معروفیت می‌ رسد و مخاطبان و طرفدارانی را به دست می‌ آورد، گاهی اوقات خواسته و یا ناخواسته در حاشیه‌ هایی قرار می‌ گیرد. حال این موضوع را هم باید افزود پس از این که اسمیت به واسطه بازی‌ های پوکر به شهرت زیادی رسید و در کانون توجهات قرار گرفت هر از گاهی در پیرامون او نیز حاشیه‌ هایی مشاهده می شود.

این مطلب را هم بخوانید
استفن کری بهترین شوت‌ زن پرتاب سه‌ امتیازی در ان‌ بی‌ ای

هم چنین این موضوع را هم باید افزود که به طور معمول حواشی پیرامون این پوکر باز معروف در رابطه با فعالیت‌ هایش در بازی پوکر و هم چنین روابط شخصی او می‌ باشد. البته با این حال او تا به اکنون به هیچ کدام از حواشی پیرامونش واکنشی نشان نداده است و آن ها را تایید و یا تکذیب نکرده است. در حال حاضر اسمیت تمام تمرکز خود را بر روی پیشرفت در پوکر قرار داده است و از حواشی پیرامونش دوری می کند.

تورنمت پوکر دن اسیمت

تورنمت پوکر دن اسیمت

بزرگان پوکر از بین تورنمت های مختلفی که برگزار می شود، همه را شرکت نمی کنند و فقط در تورنمنت های معروف که رقم های بالایی را به عنوان جایزه برد تعیین کرده اند، به بازی و رقابت می پردازند. دن اسمیت از اشخاصی بود که به اسم تورنمنت پوکر توجهی نداشت و او به هر جایزه ای که تورنمنت داشت راضی بود. هدف او فقط افزایش بردهایش بود تابتواند زودتر به رتبه های برتر پوکر برسد.

شرکت دن در انواع تورنمنت ها باعث زدن رکوردی برای او شده بود. او در مسابقات High roller 100 که در لاس وگاس برگزار می شد و بعد از ساعت ها مسابقه با کنار زدن ۱۰۰ نفر رتبه نخست را با کسب جایزه ۲ میلیون دلاری بدست آورد. ساعت ها فکر کردن روی بازی شطرنج در کودکی باعث شده بود تا او از بازی هایی که ساعت ها طول می کشد و نیاز به تمرکز دارد هراسی نداشته باشد.

دن اسمیت در ادامه رکورد زنی حضورش در مسابقات پوکر، ۲۳ بار در مسابقات WSOP شرکت کرد و رقمی بالغ بر ۴ میلیون دلار را کسب کرد. او علاوه بر مسابقات زنده در سایت های شرط بندی هم شرکت می کرد. او در سال ۲۰۱۴ نزدیک به ۲۰۰ برد از مسابقات جهانی پوکر بدست آورده بود.

آیا Dan smith بهترین پوکر باز جهان است؟

آیا Dan smith بهترین پوکر باز جهان است؟

دن اسمیت تا سال ۲۰۱۵ با حضور در رقابت های مختلف زنده و آنلاین، بیشتر از ۱۰ میلیون دلار بدست آورده بود. او در بین بهترین پوکر بازان جهان که بر اساس درآمد خالصشان از پوکر دسته بندی می شوند، در جایگاه ۳۶ قرار گرفته است. با این که او توانسته بردهای زیادی را کسب کند، اما چون مبلغ بردهایش کم بوده است نتوانسته در بین بهترین پوکر بازان قرار بگیرد.

آنتونیو اسفندیاری و حسین انسان هر دو از ایران هستند که توانسته اند در یک مسابقه پوکر به ترتیب جوایز ۱۸ و ۱۰ میلیون دلاری را کسب کنند که از این حیث، دن از آن ها هم بسیار عقب تر است. بسیاری از پوکر بازان معتقدند شرکت در یک رقابت بزرگ با جایزه بالا، از حضور در تورمنت های مختلف بهتر است. با شرکت در یک مسابقه بزرگ و قرار گرفتن در جایگاه یک تا ده، جایزه ای که بدست می آید، شاید از سال ها شرکت در مسابقات کوچک بیشتر باشد.

این پوکر باز کجا سکونت دارد؟

این پوکر باز کجا سکونت دارد؟

بهتر است بدانید که این پوکر باز معروف در تاریخ ۲۳ فوریه ۱۹۸۹ در شهر مانالاپان، نیوجرسی به دنیا آمده و بزرگ شده است. حال گفتنی است که در حال حاضر نیز او در لاس وگاس، نوادا ساکن است و به فعالیت های خود می پردازد. البته این موضوع را هم باید افزود گاهی اوقات دن اسمیت برای شرکت در تورنمنت‌ ها و مسابقات مختلف به شهرها و یا حتی کشورهای دیگر نیز سفر می‌ کند. اما با این حال در حال حاضر محل سکونت او لاس وگاس می‌ باشد.

سوالات متداول

 1. دن اسیمت از کودکی به چه بازی علاقه داشت است؟

  او که هوش بالایی را دارد از بچگی با آموزش دیدن شطرنج، به این بازی علاقه مند می شود.

 2. دن اسمیت با پوکر چگونه آشنا شد؟

  او از سن ده سالگی با آشنا شدن با پاسور، پوکر را هم یاد گرفت، اما سال ۲۰۰۷ اولین سال حضور جدی اش در این بازی بود.

 3. دن اسمیت در بین بزرگان پوکر جهان در چه رتبه ای قرار دارد؟

  او با کسب ۱۰ میلیون دلار از مسابقات پوکر در رتبه ۶ بهترین پوکر بازان جهان قرار دارد.

 4. دن اسمیت در بازی پوکر از چه نظر رکورد دار است؟

  او رکورد بیشترین حضور در تورنمت های مختلف را دارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)