یکی از مسابقاتی که در سراسر دنیا برگزار می شود مسابقات پوکر است این مسابقات که بر پایه قمار اجرا می شود با وجود این که در کشور های مسلمان جایی ندارد ولی در کشور های غیر مسلمان بسیار جا افتاده و جذاب است. البته در سالهای اخیر این مسابقات طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده و در جهان گسترش بیشتری پیدا کرده است. یکی از قهرمانان این حرفه که از دوران جوانی تا میانسالی جز قهرمانان این حرفه بود دویل برانسون است. زندگی دویل برانسون دست خوش اتفاقات فراوانی بود که در ادامه به ان ها می پردازیم و تلاش می کنیم بتوانیم تمام وقایع زندگی این پوکر باز حرفه از را مطرح کنیم.

اسطوره پوکر دویل برونسون

اسطوره پوکر دویل برانسون

دویل بونسون جز اسطوره های پوکر و قمار به حساب می آید که توانست در مدت زمان کوتاهی بازی پوکر را یاد بگیرد و از ترفند های این بازی برای برد در مسابقات به بهترین نحو ممکن استفاده کند. او در دوران فعالیتش توانست جوایز بسیار زیادی را نصیب خود کند و همیشه زندگی بسیار مرفه و آسوده ای برای خود رقم بزند ولی دست تقدیر ناملایماتی را برای این قهرمان بوجود آورد که در قسمت های بعدی به این موضوع اشاره می کنیم.

در این مورد اگر شما هم می خواهید پوکر را شروع کنید می توایند در اولین اقدام نسیبت به مطالعه قوانین پوکر دست به کار شوید.

بیوگرافی دویل برانسون

دویل برانسون که در ۱۰ ماه اوت سال ۱۹۳۳ میلادی متولد شده است در شهر تگزاس کشور امریکا به دنیا آمده است. او در خانواده ای به دنیا امد که پدر و مادری مهربان و دلسوز داشت و از نعمت داشتن خواهر و برادر هم برخوردار بود. دوران کودکی و نوجوانی او در کنار خانواده اش سپری شد. او که همیشه در آرزو هایش خود را قهرمان رشته ی ورزشی می دید در رشته دو و بسکتبال شروع به فعالیت کرد.

او توانست بسیار موفق شود. به همین دلیل دانشگاه های زیادی در تلاش بودند که او را بورسیه ی خود کنند ولی در نهایت او تصمیم گرفت به نزدیکترین دانشگاه محل زندگی خودشان برود. او دانشگاه ابیلنه را برای تحصیل انتخاب کرد. این دانشگاه که به محل زندگی آن ها نزدیک بود در ۴۰ مایلی شهر محل زندگی دویل برانسون قرار داشت. دویل برانسون بعد از اینکه به دانشگاه وارد شد به عضویت تیم بسکتبال دانشگاهشان درآمد. بعد از گذشت مدتی برای برانسون حادثه ای پیش امد که مسیر زندگی او را تغییر داد و او از لحاظ روحی ضربه ی بزرگی خورد.

خروج دویل از بسکتبال

خروج دویل از بسکتبال

در یکی از مسابقات دویل برومسون زانوی او به شدت آسیب دید و او دیگر قادر به ادامه ی بسکتبال نبود. او که آرزوهایش را بر باد رفته می دید با اکراه دوران دانشگاه را به پایان رساند و مدرک MBA خود را گرفت. بعد از ان به صورت خیلی اتفاقی وقتی یک روز مسابقات پوکر را تماشا می کرد این جرقه به ذهنش خورد که وارد این بازی شود و بتواند در این رشته به قهرمانی دست پیدا کند. پس از تلاش های بسیار برای آموختن ترفند های این بازی توانست به سرعت در این بازی مهارت خاصی پیدا کند.

این مطلب را هم بخوانید
معروف ترین سلبریتی های ساکن کانادا که اقامت دائم این کشور را دارند

در این زمان بود که با دختری به نام لوئیز آشنا شد بعد از گذشت مدتی از او خواستگاری کرد و این خواستگاری منجر به ازدواج آن‌ها شد. آن ها در سال ۱۹۶۲ با هم ازدواج کردند. دویل برانسون که نگران بود اگر لوئیز بفهمد درآمدش را از کجا به دست آورده با او ازدواج نکند، راجب فعالیتش در زمینه پوکر به او حرفی نزد. ولی بعد از کسب موفقیت های فراوان در این عرصه و بدست اوردن عنوان های قهرمانی این موضوع را با او درمان گذاشت.

سرطان دویل برونسون

سرطان دویل برانسون

بعد از گذشت چند سال از زندگی مشترک آن ها در زمان به دنیا امدن فرزند اول آن ها دویل متوجه شد که به بیما ی سرطان مبتلا شده است. او که از وجود غده ای سرطانی در گردنش رنج می برد با مشورت با پزشکان تصمیم به عمل جراحی گرفت که بعد از عمل او بهبودی کامل پیدا کرد و پزشکان با کمال ناباوری دیدند که اثری از این غده دیگر وجود ندارد. دویل برانسون سلامتی اش را مدیون دعاهای همسرش می داند و می گوید بعد از دعا های همسرم کمک های کاترین کولمن بود که باعث بهبودی بیماری من شد.

بیماری همسر دویل

بعد از بهبودی سرطان دویل، همسر او هم به این بیماری مبتلا شد و او هم بعد از جراحی بهبود پیدا کرد ولی اتفاقی که دویل برانسون و همسرش را بسیار آزرده خاطر کرد مریضی دخترشان بود. او پس از تحمل بسیار بیماری در سن ۱۸ سالگی مرد و پدر و مادر و برادرانش را داغدار کرد. بعد از آن جریان به بعد او تمام سرمایه گذاری اش را روز پسرانش انجام داد تا جایی که یکی از پسرانش را مانند خود در زمینه پوکر پرورش داد و او توانست در این راه افتخارات زیادی را کسب کند. دویل برانسون و پسرش تنها پدر و پسر تاریخ پوکر هستند که توانستند قهرمانی های زیادی را به نام خود ثبت کنند.

دویل برونسون در WSOP

دویل برانسون در WSOP

دویل برانسون در سال های مختلفی در مسابقات لاس وگاس که همه ساله در تاریخ مشخصی برگزار می شود شرکت کرده است. بازی های wsop از سال ۲۰۰۴، توسط بنی بینیون راه اندازی شد. بازی های wsop با پشتیبانی اسپانسر های قوی برگزار می شود. که دویل برانسون با چند بار شرکت در این مسابقات و به دست اوردن قهرمانی های زیاد هر سال بیش از سال قبل به شهرت و محبوبیت می رسید. برد های دویل برانسون در مسابقات مختلف درخشش خاصی به کارنامه بازی های او داده است.

دویل برونسون قهرمان جهان

دویل برانسون قهرمان جهان

دویل برانسون در تاریخ پوکر جهان توانسته جز قهرمان های پوکر جهان به حساب بیاید او نیز مانند جانی چان و فیل آیوی جزو نفرات برتر تاریخ پوکر جهان است. قهرمانی های دویل برانسون بسیار زیاد است که برای نام بردن تک تک آن ها نیاز به زمان زیادی است که در اینجا به قهرمانی های مهم و جهانی او بسنده می کنیم. دویل برانسون تا به حال توانسته در سال های مختلف ۱۵ بار دستبند قهرمانی را به خود اختصاص دهد. او همچنان جزو چهار بازیکنی است که توانسته چهار سال پیاپی عنوان قهرمانی سری های جهانی را کسب کند. او همچنان در رویداد اصلی سری های جهانی پوکر و تور جهانی پوکر هم توانست قهرمان شود و جوایز زیادی را کسب کند.

این مطلب را هم بخوانید
فیلترشکن سوپر وی پی ان (Super VPN) با سرورهای قوی و بدون قطعی

پدر پوکر دویل برانسون

بعد از به شهرت رسیدن دویل برانسون و کسب مقام های بسیار او در مسابقات پوکر ، نام مستعار دویل برانسون، تگزاس دالی مقرر شد و از ان پس او با این نام صدا زده می شد تا زمانی که بعد از مدتی او را پدر خوانده پوکر اعلام کردند و از ان پس به بعد او با این نام شناخته می شد. دویل برانسون از اوایل شهرت خود لقب های زیادی را در دنیای پوکر کسب کرد که از جمله ان ها می توان تگزاس دالی و افسانه زندگی پوکر را نام برد. از دیگر نام مستعار دویل برانسون که در اواخر دوران بازی پوکرش به او نسبت داده شد لقب پدر پوکر بود که از ان روز به بعد او با این نام شهرت گرفت و در همه جا او را به این نام می شناسند.

کتاب دویل برونسون

کتاب دویل برونسون

دویل برانسون با تشویق دوستانش تصمیم گرفت کتابی در زمینه پوکر بنویسد و در آن تمام ترفند ها و اصول بازی پوکر را اموزش دهد که این کتاب در سال ۱۹۷۸ به چاپ رسید. بعد از ان این کتاب به انجیل پوکر شهرت پیدا کرد. بعد از ۵ سال دویل تصمیم گرفت که جلد دوم این کتاب را نیز چاپ کند از ان زمان تا به حال این کتاب مرجع کاملی از بازی پوکر به حساب می اید که بسیاری از علاقه مندان این بازی به ان رجوع می کنند. دویل برانسون تا بحال چند کتاب دیگری هم به نام خود به چاپ رسانده است که در اینجا به انها اشاره نمی کنیم. دویل برانسون در فضای توئیت خود بسیار فعال است و بعد از این که خود را بازنشسته کرد در حساب توئیتش به سوالات پوکر بازان جوان پاسخ می دهد و می گوید بسیار دوست دارم که بعد از خودم جوانان زیادی را راهی مسابقات قهرمانی پوکر کنم.

برای شناخت بیشتر با این قهرمان پوکر می توانید به مقاله doyle brunson در ویکی پدیا توجه داشته باشید.

سوالات متداول

همسر دویل برانسون کیست و چند فرزند دارند؟

همسر او لوئیز برانسون است که در سال ۱۹۶۲ با هم ازدواج کردند و نتیجه ی ازدواج آن ها سه فرزند است، یک دختر و دو پسر.

در دوران دانشگاه دویل برانسون چه اتفاقی باعث شد که مسیر زندگی او تغییر کند؟

آسیب دیدن زانوی دویل برانسون در زمانی که او در دبیرستان در یکی از تیم های بسکتبال بازی می کرد سبب شد تا در این رشته ورزشی دیگر قادر به فعالیت نباشد و مسیر زندگی اش تغییر پیدا کرد.

از معروف ترین کتاب های دویل برانسون که چاپ کرده کدام کتاب است؟

او در سال ۱۹۷۹ کتاب سوپر سیستم که درباره ترفندهای پوکر بود را چاپ کرد که این کتاب به انجیل پوکر شهرت پیدا کرد و بعد از ان در سال ۲۰۰۴ توانست جلد دوم این کتاب را با کمک دوستانش چاپ کند.این کتاب جزو بهترین کتاب های مرجع تاریخ پوکر به حساب می آید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :