در این پست می خواهیم تا در ارتباط با یکی از بهترین پوکر باز های جهان یعنی ElkY با شما عزیزان صحبت کنیم و بگویم که او چگونه و از کجا و به چه صورتی توانسته تا این عنوان را برای خودش به‌دست بیاورد و به عنوان سرشناس ترین بازی های کارتی شناخته شود پس در ادامه با ما همراه باشید.

ElkY کیست؟

ElkY کیست؟

در دنیای امروز بازی‌های رایانه‌ای و به اصطلاح ویدیو گیم ها جای بسیار زیادی در بین نسل جوان دارد و کمتر افراده کودک و نوجوان و جوانی را می توان مشاهده کرد که هیچ‌گونه بازی ویدیویی و یا رایانه‌ای را انجام نداده باشد مخصوصاً که این روزها بازی های مربوط به گوشی های موبایل نیز به شدت رونق داشته و تقریباً هر کسی که در جیب خود یک گوشی تلفن همراه هوشمند دارد، چندین بازی نیز بر روی آن نصب کرده و شبانه روز خود را با لذت بردن از این بازی ها می گذراند.

ما در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با یکی از شخصیت های معروف دنیا در بازی‌های رایانه‌ای و ویدیو گیم صحبت کنیم که مدتی پس از شهرت بسیار زیادش در این بازی ها تصمیم گرفت که شانس و اقبال خود را در دسته دیگری از گیم های پرطرفدار دنیا امتحان کند و وارد عرصه بازی های کارتی به خصوص پوکر شد که توانست از این طریق به شهرت ای چندین هزار برابر گذشته یعنی در زمانی که گیمر بازی‌های رایانه‌ای بود به دست آورد و اکنون تمامی بازیکنان پوکر و قمار دنیا او را به عنوان یک شخصیت فوق حرفه ای در دنیای بازی های کارتی می شناسند. برای شروع می خواهیم تا ابتدا به بررسی بیوگرافی و زندگی او در کودکی اش بپردازیم.

بیوگرافی ElkY

بیوگرافی ElkY پوکر باز

لقب ElkY نامیست که برای اغلب پوکر بازان و قماربازان و همینطور ویدیو گیمرهای دنیا آشنا می باشد و در واقع لقب Bertrand Grospellier مرد سال بازی های پوکر دنیا می باشد که کارنامه بسیار درخشانی در مسابقات معروف و پر طرفدار پوکر در جهان دارد.

او یک فرد فرانسوی است که در ماه فوریه سال ۱۹۸۱ متولد شده است و در هجدهم فوریه در کشور فرانسه چشم به جهان گشود. اما بعد از گذشت ده سالگی تصمیم گرفت تا کم‌ کم به سمت علاقه‌اش یعنی بازی رایانه‌ای برود و اولین بازی های رایانه ای موجود در آن زمان را با خریدن یک سیستم کامپیوتری قدیمی که به عنوان هدیه از طرف پدر و مادرش بود، شروع کرد و بسیار نیز ز با علاقه و بطور حرفه‌ای این بازی‌ها را انجام می‌داد.

به طوری که خانواده‌اش از همان ابتدا تصمیم گرفتند تا از این خلاقیت و توانایی او بهترین استفاده را بکنند و برای آینده‌اش برنامه ریزی کردند. آنها تصمیم گرفتند تا ElkY را به مسابقات بازی های رایانه ای در فرانسه برگزار می شد ببرند و بگذارند تا ElkY شانس خود را در این مسابقات امتحان کند. الکی همیشه از این موضوع به عنوان شروع فعالیت حرفه‌ای خود یاد می کند و همیشه گفته است که اگر این تصمیم فوق‌العاده خانواده اش نبود او شاید هیچ گاه به سمت گیمر شدن و حرفه ای شدن در بازی های رایانه ای قدم بر نمی داشت.

این مطلب را هم بخوانید
بیوگرافی کریم عبدالجبار بسکتبالیستی که شاگرد بروسلی بود

حضور ElkY در StarCraft and WarCraft III

سرانجام ElkY پس از چندین دوره قهرمانی در دوران نوجوانی اش در مسابقات بازی های رایانه ای و ویدیو گیم ها تصمیم گرفت تا بعد از جستجوی فراوان به کشور کره جنوبی که به نوعی خاستگاه بازی های رایانه ای و ویدیو گیم در دنیا می باشد، مهاجرت کرده و در آنجا به عنوان یک گیمر حرفه ای استخدام باشگاه های بازی های رایانه ای موجود در کره جنوبی در بیاید. او توانست تا در سن ۱۷ سالگی وارد کشور کره جنوبی شده و در مسابقاتی که به صورت گسترده در این کشور برگزار می شد شرکت کند و شانس خود را برای مسابقه دادن در میان عده زیادی از گیمرهای حرفه‌ای دنیا در مسابقات امتحان کند.

به همین دلیل او در مسابقات استارکرافت ثبت نام کرد و به علت استراتژی بسیار خفن ای که در انجام این بازی استراتژیک داشت توانست در اولین حضورش در مسابقات بازی استار کرافت مقام چهارمی دنیا را به دست آورد که این یک اتفاق بسیار بزرگ در ابتدای راه ElkY بود.

او که برای اولین بار موفقیت خود را در سطح جهانی در مسابقات استارکرفت به خوبی مشاهده کرده بود با انگیزه‌ای به شدت طوفانی تصمیم گرفت تا باز هم با پشتکار بیشتر به دور بعدی مسابقات این بازی مهیج خود را برساند و با نهایت آمادگی این کار را انجام دهد پس از ۶ ماه بازی بی وقفه توانست تا خود را به دور بعدی مسابقات که برای ورژن جدید این سری بازی با نام وارکرافت بود برساند.

بعد از موفق شدن در مراحل اول مسابقات سری جدید بازی ها در سال ۲۰۰۲ ElkY انگیزه بیشتری برای قهرمان شدن در این سری از بازی ها از خود نشان داد و تا مرحله فینال پیشرفت اما او در این مرحله مغلوب حریف مقابل خود شد و نتوانست جام قهرمانی این سری از مسابقات را بالای سر ببرد و با جایزه ۴۰۰ هزار دلاری این سری از مسابقات کارش را به پایان رساند و مقام دومی دنیا را کسب کرد.

موفقیت Bertrand Grospellie در وارکرافت

موفقیت Bertrand Grospellie در وارکرافت

کسب مقام دومی برای ElkY در سری مسابقات سال ۲۰۰۲ میلادی باعث شد تا او انگیزه ای بیش از پیش برای قهرمان شدن در سری بعد مسابقات داشته باشد به همین دلیل خیلی سخت‌تر از قبل تمرین کرد تا اینکه توانست خود را به مسابقات سری جدید که در سال ۲۰۰۵ برگزار می شد برساند در مسابقات وارکرافت شماره ۳ که در سال ۲۰۰۵ برگزار شد ElkY با نهایت آمادگی حضور پیدا کرد و توانست تا رقیبان خود را یکی پس از دیگری شکست داده و این بار نیز در فینال جام جهانی بازی های وارکرافت در کره جنوبی حضور یابد.

این بار ElkY به خاطره تمرینات بسیار زیاد و سطح آمادگی بسیار بالایی که داشت توانست تا در مسابقات فینال نیز حریف خود را شکست دهد و برای اولین بار در زندگی اش رتبه اول مسابقات وارکرافت را به دست آورد و به این منظور جایزه دو و نیم میلیون دلاری این بازی ها را دریافت کرد که این موفقیت او باعث شد تا نامش بیش از پیش در بین گیمرهای حرفه ای دنیا شنیده شود و بعد از این بازی بود که سیلی از اسپانسر ها و پیشنهادات خوب کاری به سمت ElkY سرازیر شد.

این مطلب را هم بخوانید
بیوگرافی نیلوفر بهبودی شاخ اینستاگرام به همراه بررسی حواشی

حرفه پوکر ElkY که او را ثروتمند کرد

بعد از چندین دوره قهرمانی های مختلف در بازی‌های رایانه‌ای و ویدیو گیم ها سرانجام ElkY تصمیم گرفته انجام این بازی ها را برای مدتی کنار بگذارد و شانس خود را در حیطه جدیدی از بازی ها امتحان کند.
بنابراین تصمیم گرفته این دفعه توانایی خود را در انجام بازی های کارتی بالا ببرد چرا که در بازی های کارتی نیز همانند بازی های استراتژیک کامپیوتری مهمترین عواملی که باعث برد می شود، داشتن یک استراتژی می باشد و ElkY نیز که تاکنون بارها و بارها از استراتژی های خفن در بازی وارکرافت استفاده کرده بود با ورود به دنیای بازی های کارتی و بخصوص پوکر به فکر پیدا کردن اسم و رسمی در این مدل بازی ها نیز بود.

طولی نکشید که الکی توانست با در بازی های کارتی به خصوص پوکر نیز خودی نشان بدهد و استراتژی های فوق العاده و کاملاً بی عیب و نقص خود را در بازی پوکر نیز به خوبی به نمایش گذاشت و توانست با پس از چندین سال به یکی از پوکر بازان حرفه ای در دنیا تبدیل بشود.
تاکنون مسابقات بسیار زیادی را در بازی‌های پوکر انجام داده است که در اغلب آنها نیز مقام قهرمانی را کسب کرده و یا جزو سه نفر برتر جهان می باشد. در ادامه قصد داریم تا چند مورد از این قهرمانی ها را برای شما نام ببریم.

موفقیت های دوران حرفه ای در پوکر ElKY

یکی از چندین گیمر معروف دنیا از بازیهای کامپیوتری به بازی پوکر روی آوردن ElkY می باشد که توانست بعد از انجام تعداد زیادی بازی کامپیوتری و قهرمانی های مختلف وارد کشور شده و در این رشته نیز به خوبی عمل کند.
برای اولین بار در بازی پوکر در سال ۲۰۰۷ توانست تا در مقابل مگنوس پیترسون یکی از ابر قهرمان های پوکر دنیا بازی کرده و با شکست در مقابل او مقام دومی را در مسابقات کپنهاگ به دست بیاورد.

پس از این افتخار بزرگ ElkY توانست تا در مسابقات pca به عنوان قهرمانی در بازی های پوکر آنلاین دست پیدا بکند و این برد او را خیلی راضی نگه می داشت چراکه برای برنده شدن در این مسابقات او مبلغی معادل دو میلیون دلار پول برنده شد که مقدار زیادی از این پول را به‌ عنوان اتومبیل‌ هایی به او هدیه دادند.

میزان ثروت

میزان ثروت

میزان ثروت ElkY چیزی حدود ۲۰ میلیون دلار برآورد شده است که در نوع خودش بسیار جالب می باشد زیادی است گیمرها را به فکر وا می دارد که آنها هم مانند ElkY وارد بازی های پوکر آنلاین بشوند.

سوالات متداول

  1. آیا ElkY قبل از پوکر بازی دیگری هم انجام داده است؟!

    بله او قهرمان چندین دوره بازی های رایانه ای استار کرافت می باشد.

  2. آیا ElkY یک سرمایه دار میلیونر است؟!

    بله مسزان سرمایه او در امریکا چیزی حدود هجده میلیون دلار برآورد شده است.

  3. محل تولد و محل زندگی ElkY کجاست؟!

    او در فرانسه متولد شده و مدت زیادی از زندگی اش را در کره جنوبی و لس آنجلس می گذراند.سوالی اضافه کنید

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :