معمولا خواننده های ایرانی و یا خارجی که در زمینه رپ به فعالیت می پردازند، برای این که بتوانند موسیقی خود را رسا تر و بهتر به افرادی که به آن ها گوش می دهند ارائه دهند، از راه های بسیاری استفاده می کنند که یکی از آن ها فلو رپ می باشد.شاید جالب باشد بدانید بهترین آهنگ رپ فارسی دارای فلو بسیار خاصی می باشد. فلو رپ در واقع نوعی از آهنگ سازی است که در آن خواننده به خوبی می تواند منظور خود را به شنونده منتقل کند. در این مقاله قصد داریم به صورت اختصاصی به این موضوع بپردازیم. با ما همراه باشید.

فلو رپ چیست؟

فلو رپ چیست؟

شما به عنوان فردی که به موسیقی رپ علاقمند هستید، تا به امروز تعداد بسیاری از آهنگ هایی که از قاعده فلو رپ پیروی می کنند را شنیده اید و قطعا حتما به دلیل این که با این دسته از آهنگ ها آشناییتی نداشته اید آن ها نشناخته اید. موفق ترین رپرهای ایران و جهان از تکنیک فلو رپ استفاده می کنند.

فلو رپ از دو واژه به نام فلو flow که معنی فلو یعنی جریان و رپ که تمامی ما واژه رپ آشنا هستیم تشکیل شده است. رپر ها زمانی که می خواهند آهنگی را تولید کنند که تعداد دانلود بالایی را به خود اختصاص دهد و یا جزء بهترین ها قرار بگیرد، از فلو رپ استفاده می کنند زیرا این دسته از آهنگ ها بر روی ذهن شنوندگان تاثیر بسیار مثبتی را قرار می دهد.

فلو رپ از دو قسمت قافیه و وزن تشکیل شده است. یعنی خواننده باید هر دو این موارد را در آهنگ های خود استفاده کند تا بتواند آهنگی جذاب را از خود ارائه دهد. قسمت اول این زیر مجموعه که قافیه می باشد را فردی که در حال نوشتن ترانه است رعایت می کند و قسمت دوم که وزن باشد مربوط به خواننده و افرادی است که در این زمینه به او کمک می کنند. هماهنگی وزن آهنگ کار بسیار پیچیده ای است و زمانی که یک خواننده رپ بتواند این کار به خوبی انجام دهد پس معلوم می شود که استعداد خوبی در زمینه موسیقی رپ دارد.

تفاوت فلو رپ با دلیوری چیست؟

ممکن است شما آهنگ رپی را گوش بدهید و به این آهنگ نیز بسیار علاقمند شوید اما ندانید که این آهنگ از چه اصطلاحاتی از رپ پیروی می کند و بر چه پایه ای ساخته شده است. یکی از اصطلاحات موجود در رپ که بسیاری از آهنگ ها بر این پایه ساخته می شوند، اصطلاح دلیوری می باشد. در واقع این دلیوری است که می تواند احساس موزیک را به شنونده القا دهد و می تواند موزیک را در ذهن او جاودانه نگهدارد.

دلیوری بر پایه نوع شیوه بیان و گفتار می باشد. در واقع زمانی که ما قصد داریم به صورت اعتراضی پیامی را در قالب موزیک ارائه دهیم، باید از دلیوری اعتراضی که یعنی شیوه بیان اعتراضی است استفاده کنیم تا بتوانید این موضوع را به راحتی ارائه دهیم. درباره فلو رپ تا به این قسمت به این حالت اشاره کردیم که درمورد وزن و قافیه می باشد. حال کاملا فرق این دو در این توضیحات مشخص است.

این مطلب را هم بخوانید
دانلود 10 آهنگ برتر رپ فارسی تند و بدون فحش که جهانی شده اند

بهترین فلو رپ فارس متعلق به کیست؟

موسیقی رپ یکی از بهترین و در عین حال یکی از تخصصی ترین سبک های موسیقی می باشد که توانسته در داخل و خارج از ایران افراد بسیاری را به سمت خود جذب کند که در این زمینه به خوبی به فعالیت بپردازند. در کشور ایران ما رپر های بسیار معروفی را داریم که توانسته اند عنوان بهترین فلو رپ فارس را از آن خود کنند و آهنگ های بسیار زیادی را در این زمینه برای خود بسازند. اگر بخواهیم به ترتیب رپر های فارس را که توانسته اند بهترین های flow رپ را ارائه دهند به شما معرفی کنیم باید به هیچکس، رضا پیشرو، گروه زد بازی، علی سورنا و بهرام اشاره داشته باشیم.

خوانندگان فلو رپ فارسی چه کسانی هستند؟

خوانندگان فلو رپ فارسی چه کسانی هستند؟

سبک موسیقی رپ یکی از قوی ترین سبک های موسیقی می باشد که تا به امروز توانسته تعداد زیادی از خوانندگان را در خود جای دهد و جزء بهترین ها باشد. این سبک موسیقی در ایران توانسته تعداد خوانندگان بسیار زیادی را برای خود قرار دهد و این دسته از خوانندگان نیز تلاش های بی وقفه ای را برای تبدیل شدن به بهترین در سبک موسیقی رپ ارائه داده اند. در این قسمت می خواهیم تعدادی از خوانندگانی را به شما معرفی کنیم که در زمینه موسیقی فلورپ بهترین می باشند.

یاس

یاس یا یاسیر بختیاری، یکی از بهترین های موسیقی رپ می باشد که تا به امروز توانسته به خوبی در این زمینه بدرخشد و اهنگ های flow رپ بسیاری را منتشر کند. این خواننده با انتشار آهنگ سرکوب توانست نشان دهد که یک فلورپ واقعی چطور می باشد.

رضا پیشرو

یکی از بهترین ها و قدیمی ترین ها در زمینه موسیقی رپ رضا پیشرو است که توانسته با بدست آوردن جایگاه درست در موسیقی رپ خود را به مراتب بالا برساند. رضا پیشرو تا به امروز با منتشر کردن آهنگ دیوونه، توانسته فلورپ را به افراد معرفی کند.

فدایی

و در آخر، این فدایی است که می تواند به خوبی خود را در زمینه flow رپ نشان دهد. اگر به دنبال شنیدن یکی از بهترین آهنگ ها از بهترین رپر در این زمینه موسیقی می باشید، ما به شما آهنگ جعبه جادویی از این شخص را پیشنهاد می کنیم که داراری بهترین تکست فلو رپ نیز می باشد.

معروف ترین آهنگ های فلو رپ کدامند؟

ما در زمینه آهنگ های فلورپ چه در خارج از ایران و چه در داخل از ایران همواره آهنگ هایی را داریم که جزء بهترین ها می باشند. این آهنگ ها به دلیل نوع آهنگسازی، ترانه نویسی و نوع بیان خواننده باعث می شوند تا جزء بهترین ها قرار بگیرند. در این قسمت اگر بخواهیم به معروف ترین آهنگ های flow رپ اشاره ای داشته باشیم، باید به آهنگ ۸۰ از فدایی و قاف و هم چنین in the club از فیفتی سنت اشاره کنیم که تا به امروز نیز جزء بهترین ها قرار گرفته است و آهنگ های دیگر نتوانسته اند به خوبی این موزیک ها خود را نشان بدهند.

آهنگ های فلو رپ را چگونه دانلود کنیم؟

آهنگ های فلو رپ را چگونه دانلود کنیم؟

یکی از خواسته هایی که طرفداران موسیقی رپ مخصوصا آهنگ های فلو رپ دارند، نحوه دانلود کردن آهنگ های این خواننده ها به راحتی می باشد. ما در این قسمت چندین روش را به شما ارائه می دهیم که شما با استفاده از آن ها در کمترین زمان آهنگ های مورد نظر خود را دانلود کنید. می توانید از جست و جو گوگل و یا جست و جو در ربات های تلگرامی استفاده کنید. البته ناگفته نماند که می توانید این آهنگ ها را به صورت آنلاین نیز گوش دهید.

آموزش فلو رپ

برای این که بتواند آموزش فلو سازی را مشاهده کنید تا بتوانید به صورت حرفه ای در این زمینه به آهنگ سازی بپردازید، می توانید به صورت حضوری به انواع کلاس های مخصوص آموزش این سبک از خوانندگی رپ مراجعه کنید و یا از انواع ویدیو های آموزشی استفاده کنید. هر دو روش می توانند شما را به عنوان فردی قوی در این زمینه معرفی کنند. البته که تمرین فلو رپ نیز در زمینه آموزش بسیار هائز اهمیت است.

این مطلب را هم بخوانید
مهدیار آقاجانی کیست؟ دانلود آهنگ های بی کلام مهدیار آقاجانی

فلو در رپ به چند دسته تقسیم می شود؟

زمانی که چند آهنگ فلو رپ را گوش دهید، متوجه می شوید که هر کدام با دیگری متفاوت می باشد. این تفاوت به این دلیل است که ما در فلو رپ دسته بندی های مختلفی داریم که هر کدام دارای نوع متفاوتی هستند. این تقسیم بندی به سه دسته فلوی کوبشی، فلوی چکشی، فلوی فست می باشند. این که یک خواننده بتواند در هر سه دسته flow رپ بدرخشد، در واقع می تواند نشان دهد که استعداد بی نظیری در زمینه موسیقی رپ دارد.

بهترین فلو رپ خارجی را چه کسی دارد؟

در بین رپر های خارجی ما بهترین رپر جهان امینم را داریم که تا به امروز آهنگ های بسیار جذابی را ارائه داده است. این خواننده بسیار بزرگ در زمینه رپ، عنوان بهترین فلو رپ را از آن خود کرده است. البته که تا جایی می توانستیم این موضوع را پیش بینی کنیم. چه کسی می تواند بهتر از امینم در زمینه رپ فعالیت کند و تا به این اندازه در تمامی جهان دارای طرفدار باشد؟

معروف ترین خوانندگان فلو رپ خارجی چه افرادی هستند؟

معروف ترین خوانندگان فلو رپ خارجی چه افرادی هستند؟

ما در بین رپر های آمریکایی نیز افراد بسیاری را داریم که آهنگ های جذابی را در زمینه موسیقی فلورپ ارائه داده اند. در بین معروف ترین خوانندگان فلورپ خارجی ما کریس براوون، فیفتی سنت و امینم را داریم که همواره جزء بهترین ها تا به امروز قرار گرفته اند و آهنگ های بسیاری را ارائه داده اند.

معروف ترین آهنگ های فلو رپ خارجی کدامند؟

در بین آهنگ های فلورپ خارجی، ما تعداد بسیاری از آهنگ ها را داریم که توانسته اند تعداد دانلود بسیاری را برای خود داشته باشند. این موضوع به این دلیل است که آهنگ ها به خوبی ترانه سرایی و آهنگسازی شده اند و در ذهن شنونده جایگاه بسیار خوبی را برای خود قرار داده است. از بین این آهنگ ها ما آهنگ lose yourself امینم را داریم که جزء بهترین ها قرار گرفته است.

متن فلو رپ

شاید برای شما سوال پیش بیاید که آیا متن فلو رپ با دیگر متن های موسیقی رپ متفاوت است یا خیر. باید بگوییم که تفاوت بسیار زیادی در بین متن فلورپ با دیگر متن های موسیقی رپ وجود دارد. این متن کاملا در چارچوب قافیه و وزن قرار گرفته است و نوشتن آن نیازمند دانش بالا می باشد.

رکورد بیشترین تغییر فلو رپ تاریخ متعلق به چه کسی است؟

یکی از مواردی که خواننده ها در این زمینه به کسب رکورد می پردازند، تغییردر فلو رپ می باشد. در حال حاضر رکورد بیشترین تغییر فلو رپ تاریخ در دست یک رپر نسل چهارمی به نام نیما نیموش است که در ترک هانیبال این موضوع را ارائه داده است.

آیا این دسته از آهنگ ها دارای موزیک ویدیو هستند؟

موزیک ویدیو های بسیار جذابی در دسته آهنگ های فلو رپ قرار گرفته است که شما می توانید آن ها را مشاهده کنید. این موزیک ویدیو ها با کیفیت های بسیار عالی در انواع سایت های معتبر برای مشاهده قرار دارند.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آیا نیما نیموش در تغییر فلو رپ دارای رکورد است؟

  این خواننده با منتشر کردن ترک هانیبال توانسته در این زمینه دارای رکورد باشد.

 2. آیا برای تقویت فلو رپ می توان از ویدیو های آموزشی استفاده کرد؟

  به راحتی می توانید در این زمینه از انواع ویدیو های آموزشی استفاده کنید.

 3. چگونه می توان به تقویت انواع فلورپ پرداخت؟

  با تمرین در زمینه انواع فلورپ یعنی فلوی کوبشی، فلوی چکشی، فلوی فست می توان به تقویت آن ها پرداخت.

 4. چگونه می توان نمونه متن فلورپ را مشاهده کرد؟

  به راحتی از طریق تمامی سایت های معتبر می توانید این موضوع را مشاهده کنید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :