رپ نوعی از موسیقی است که در چند سال اخیر خود را در دل موسیقی دوستان در سراسر جهان جای داده است. ابتدا در آمریکا توسط سیاه پوستان که در اعتراض به ناعدالتی و تبعیض نژادی خوانده می شد به همین دلیل رپ در آمریکا نسبت به سایر کشور های جهان از محبوبیت بیشتری برخوردار است. رپ در چند سال های اخیر پیشرفت های زیادی داشته و روز به روز کشورهای بیشتری را درگیر خود کرده است. کشور فرانسه یکی از این کشورها بود که پس از ورود رپ به آن افراد با استعداد زیادی به این سمت جذب شدند که رپ را به زبان زیبای فرانسوی می خواندند که همواره رپر های فرانسوی ۱۰۰ رپر برتر جهان را تشکیل داده اند و طرفداران زیادی را در سراسر جهان به خود اختصاص دادند.

فهرست مطالب پنهان
معروف ترین رپر های فرانسوی کدامند؟

معروف ترین رپر های فرانسوی کدامند؟

فرانسوی یکی از کامل ترین زبان های دنیا و زبانی بسیار رمانتیک و احساسی است و سبک موسیقی رپ همانند دیگر زبان های دنیا در این زبان نیز توسعه پیدا کرده و رپر های بسیار با استعداد با سبک های خاصی می توان در موسیقی این کشور مشاهده کرد در این بخش از مقاله می خواهیم لیستی از موفق ترین رپرهای ایران و جهان و فرانسه را معرفی کنیم.

آناماریا مرینو تیخوکس

آناماریا مرینو تیخوکس ملقب به آنیتا تیخوکس ۲۲ ژوئن ۱۹۹۷ یکی از رپرهای فرانسه است که اصلیتی شیلایی دارد و به خاطر مسائل سیاسی پدر مادر خود از دوران خردسالی به کشور فرانسه تبعید می شوند و در این کشور در سبک های هیپ هاپ ، پاپ و تریپ هاپ شروع به فعالیت می کند و آهنگ های بسیار برجسته منتشر می کند در حدی که به شهرت قابل توجهی در آمریکای لاتین دست پیدا می‌ کند.

دیامز زاده

دیامز زاده ۲۵ ژانویه ۱۹۸۰ یکی رپر های فرانسوی است که کودکی سختی داشته و تا مدتی درون یتیم زندگی می کرده و او نیز در سال ۲۰۰۸ با ورود به یکی از مسجد های مسلمانان به دین اسلام علاقه مند شد و از آن به وضع از پیروان دین اسلام گردید او با سبک خاص خود که در سبک هیپ هاپ فرانسوی بلوز ریتم و هیپ هاپ سئول ترانه های بسیار شاخص و درخشانی را منتشر کرده است.

نادیر کویدری

نادیر کویدری ملقب به ریدان و بهترین رپر جهان متولد ۲۳ ژوئن ۱۹۷۵ خواننده و بازیگر فرانسوی یکی از رپر ها معروف و به نام فرانسه است و که از سال ۲۰۰۴ فعالیت خود را در زمینه‌های هنری شروع کرد که از کارهای تلویزیونی مشهور او می توان به نیمکت های پارک اشاره کرد.

رژیس فایت-میکانو

رژیس فایت-میکانو متولد ۱۴ مارس ۱۹۷۵ است او یکی از رپرهای فرانسوی مسلمان است که بعد از پیروی از دین اسلام اسم خود را به عبدالمالک تغییر داد این رپر در زمینه های مختلف هنری مثل خوانندگی نویسندگی و کارگردانی فعالیت می کند او فعالیت هنری خود را از سال ۱۹۸۸ شروع کرده است و تا به امروز هم چنان فعالیت می کند.

کنزا فرح

کنزا فرح ملقب به فرح متولد ۸ ژانویه ۱۹۸۶ رپر با اصالت الجزایری یکی از رپر ها با سبک خاص ار اند بی است فرح کار خود را از دوره نوجوانی با بازخوانی کارهای سلین دیون در قالب موسیقی محلی مارسی شروع کرده است از همان زمان به محبوبیت خاصی دست پیدا کرد و با انتشار آلبوم اول خود یعنی آلبوم اوثنتیک به شهرت و محبوبیت بیشتری رسید.

کاریس

کاریس متولد ۳۰ ژانویه ۱۹۸۰ از رپر های با اصلیت ساحل عاج و ابیجان است که از سال ۲۰۰۰ شروع به فعالیت کرده و با سبک های خشن و گنگستری ترپ و گنگستا رپ ترانه های بسیار جذاب و دلنشینی را منتشر کرده است و در حدی شهرت دارد که جزو لیست ۱۰ رپر برتر فرانسه قرار گرفته است.

این مطلب را هم بخوانید
100 رپر برتر جهان 2021 که بازدید های میلیونی دارند چه کسانی هستند؟

گاندی دجونا

گاندی دجونا ملقب به گیمز که که آوایل کاری خود به متر گیمز مشهور بود او متولد ۶ مه ۱۹۸۶ با اصالت کنگویی است که از سال ۲۰۰۲ با سبک هیپ هاپ و پاپ شروع به فعالیت کرده است و زمانی که او می خواست به طور کامل به کشور فرانسه مهاجرت کند به علت این که چند زن داشت از دادن تابعیت فرانسه به او ممانعت می‌ کردند.

الی یافا

الی یافا ملقب به بابو متولد ۹ دسامبر ۱۹۷۶ است شروع فعالیت هنری او از سال ۱۹۹۰ با یکی از دوستان وی به نام علی برای یک گروه رقص بریک بود و در سال ۲۰۰۰ آلبومی به تحسین منتقدان خود را انتشار دادند و در سال ۲۰۰۳ همکاری این دو نفر به پایان رسید بیش از ۱۰ میلیون دیسک در طول فعالیت حرفه‌ ای خود به فروش رسانده است و به عنوان قانونی ترین بارگیری شده در طول تاریخ فرانسه مشهور است.

ویلیام نازوبازولا

ویلیام نازوبازولا ملی به نینو متولد ۹ آوریل ۱۹۹۶ است که از رپر های نسل جدید فرانسه است و از سال ۲۰۱۶-۲۰۱۹ چهار آلبوم بسیار در درخشان انتشار کرد که این آلبوم ها باعث مشهوریت و محبوبیت بالای او شدند.

توماس جرارد ادی

توماس جرارد ادیر ملقب به سینیک متولد ۲۶ ژوئن ۱۹۸۰ است او رپری با سبک خشن و تند رو هاردکور و رپ فرانسوی است و از سال ۱۹۹۶ فعالیت خود را شروع کرده و در سال ۲۰۰۱ برند سیکس او نانین را به نام خود برچسب زد.

رپر های فرانسوی چه حاشیه هایی داشته اند؟

رپر های فرانسوی چه حاشیه هایی داشته اند؟

از آن جایی که رپر ها جزو افراد مشهور و معروف جامعه محسوب می‌ شوند پس زندگی شخصی آن ها و رفتارهایی که آن ها در طول روز انجام می دهند برای طرفداران آن ها بسیار جذاب است و این حرکات و رفتار آن ها را زیر نظر دارند. همین امر باعث می شود که این رپر ها حواشی زیادی را داشته باشند. رپر های فرانسوی نیز از این قضیه مستثنی نیستند و همیشه حواشی زیادی را داشته اند به عنوان مثال دو خواننده رپ در یک برنامه زنده تلویزیونی یک شبکه فرانسوی با یک دیگر درگیر شدند که این خود تا چند ماه سوژه خبرگزاری های فرانسوی بود.

عکس رپر های فرانسوی را در کجا مشاهده کنیم؟

از آن جایی که رپرها از افراد برجسته جامعه محسوب می شوند و طرفداران زیادی را که به خود جذب می کنند پیدا کردن و مشاهده کردن عکس های آن ها بسیار کار آسانی است. رپر های فرانسوی نیز در بین مردم فرانسه از محبوبیت زیادی برخوردارند همین امر باعث شده است که طرفداران آن ها با تشکیل فن پیج های طرفداری و یا سایت های طرفداری آن ها عکس ها ویدیو ها و آهنگ های آن ها را بر روی آن قرار دهند. علاوه بر این این خوانندگان برای دیده شدن بیشتر و به نمایش گذاشتن زندگی خود برای خود حساب های کاربری در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام ایجاد می‌ کنند که در آن عکس های خود را نمایش می گذارند و از همین طریق به راحتی می توان عکس های آن ها را به دست آورد.

پیج اینستاگرام رپر های فرانسوی چیست؟

با روی کار آمدن اینترنت بسیاری از کسب و کارها به سمت مجازی شدن پیش رفت و افراد با استعداد برای دیده شدن بیشتر از این بستر استفاده کردند. یکی از این بسترهای مناسب اینستاگرام است که هنرمندان و خوانندگان از آن برای نشان دادن فعالیت های خود و یا این که در آینده چه برنامه هایی دارند استفاده می کنند. حتی برخی از این هنرمندان از اینستاگرام به عنوان یک منبع درآمد زایی استفاده می کنند. به عنوان مثال یک رپر معروف فرانسوی با گذاشتن تبلیغات یک عطر فرانسوی سالانه درآمدش بیشتر از رپ کردن به دست می آورد.

درآمد معروف ترین رپر های فرانسوی چقدر است؟

رپر های فرانسوی معمولاً جزو افراد ثروتمند کشور فرانسه محسوب می شود چرا که علاوه بر درآمدی که از فروش آهنگ هایشان به دست می آورند هر ساله با گذاشتن کنسرت هایی در سراسر جهان درآمد هنگفتی را به جیب می‌ زنند علاوه بر این ها به غیر از خوانندگی فعالیت های بسیار زیادی را نیز دارند. فعالیت های چون مجری گری بازیگری و یا تبلیغ یک برند معروف که همین هم سبب شده است درآمد آن ها مجهول بماند و نه توان برای آن ها یک درآمد معین مشخص کرد.

برترین آهنگ های رپر های فرانسوی چقدر است؟

برترین آهنگ های رپر های فرانسوی چقدر است؟

زبان فرانسوی یکی از زیبا ترین و کامل ترین زبان های دنیا محسوب می شود از این رو خواندن رپ به این زبان از جذابیت های خاصی برخوردار است و نه تنها در فرانسه و اروپا بلکه در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی را دارد از این رو جوان ها و نوجوانان با استعداد زیادی در کشور فرانسه با رپ کردن های فوق العاده خود را به همگان ثابت کرده اند به نحوی که در آخرین گزارش از یکی از خبرگزاری های کشور آلمان گفته شده است که در سطح اروپا رپر های فرانسوی از محبوبیت بیشتری نسبت به رپر های سایر کشورها برخودارند.

این مطلب را هم بخوانید
آهنگ تری بال برای پارتی های شبانه

کنسرت رپر های فرانسوی

از آن جایی که زبان فرانسوی یک زبان بسیار زیبا و محبوب در بین مردم جهان است به همین دلیل رپر های این کشور راه آسانی را برای طی کردن پله های ترقی پیش رو دارند چرا که با رپ کردن به زبان فرانسوی به سرعت نه تنها دردل مردم فرانسه بلکه در دل مردم سرتاسر جهان جای می‌گیرند. رپ های فرانسوی علاوه بر کنسرت هایی که در کشور خود برگزار می کنند با سفر به مناطق مختلف دنیا نیز کنسرت های باشکوهی را برگزار می کند که در هر کشور با استقبال زیادی همراه بوده است.

دانلود آهنگ های رپر های فرانسوی

دانلود کردن آهنگ های رپ فرانسوی در ایران معمولاً کار بسیار راحتی است و در سایت های داخلی به صورت رایگان وجود دارد چون در ایران قانون ممنوعیت کپی رایت رعایت نمی شود. اما برای دانلود کردن این آهنگ ها از یک سایت خارجی و یا کانال های شخصی این خوانندگان به دلیل وجود قانون کپی رایت باید مبلغی را پرداخت کرد. این مبلغ یکی از درآمد های رپر ها محسوب می شود که در ایران رپر هایی که وجود دارند نمی توانند از این طریق کسب درآمد کنند.

برترین آلبوم های رپر های فرانسوی کدامند؟

موسیقی رپ در چند سال اخیر پیشرفت های زیادی داشته است تا حدی که برای این نوع سبک از موسیقی مسابقات جهانی در نظر گرفته شده است و یا جشنواره هایی برای این نوع موسیقی در نظر گرفته شده است. علاوه بر این که در سطح بین الملل این جشنواره ها وجود دارد در بعضی از کشورها این جشنواره ها و مسابقات را در کشور خود انجام می دهند. در سال ۲۰۱۹ بهترین رپر دنیا رپری اهل کشور فرانسه یعنی نادیر کویدری بود که همگان او را اسم هنری ریدان می شناسند بود و هم چنین این خواننده در همان سال جایزه بهترین رپر سال فرانسه را کسب کرد.

کدام یک از رپر های فرانسوی با یک دیگر فیت داده اند؟

کدام یک از رپر های فرانسوی با یک دیگر فیت داده اند؟

معمولاً خوانندگان رپ برای تنوع دادن به کارهایشان و جذب طرفداران بیشتر با خوانندگان دیگر همکاری می کنند تا علاوه بر استعدادی که خودشان دارند از ظرفیت‌ های دیگر خوانندگان نیز استفاده کنند که به این حرکت در موسیقی رپ گفته می شود. کاریس خواننده مطرح مطرح فرانسوی و یکی از ۱۰ خواننده رپ برتر جهان در سال ۲۰۲۱ با یک خواننده بسیار موفق دیگر به نام جیمز همکاری کرده است که این فیت برنده آهنگ سال ۲۰۱۹ کشور فرانسه شد.

کدام یک از رپر های فرانسوی به یک دیگر دیس داده اند؟

دیس اصطلاحی است که در رپ استفاده می شود و مفهموم آن این است که یک خواننده رپ در قالب شعر و به صورت تند خوانی رپر های دیگر را مورد انتقاد قرار می دهد و اگر خواننده دیگر جواب او را در قالب رپ به دهد به این حرکت دیس بک می گویند. این حرکت خود به تنهایی جذابیت های موجود در موسیقی رپ را افزوده است. رپرهای فرانسوی نیز برای جذاب تر شدن کارهایشان همدیگر را دیس و دیس بک می کنند به عنوان مثال ریدان در یکی از آهنگ هایش آنیتا تیخوکس را به صورت خیلی زیبا دیس کرده بود و آنیتا بلا فاصله بعد از یک هفته آن خواننده را دیس بک کرد و پاسخ او را داد که خیلی از طرفداران رپ فرانسوی این دیس و دیس بک را بهترین دیس و دیس بک فرانسه می دانند.

رپر های فرانسوی تا کنون چه جوایزی دریافت کرده اند؟

با توجه به قدرتی که رپر های فرانسوی دارند جوایز های مختلفی را دریافت کرده اند که کلکسیونی از افتخارات برای آن ها می باشد که به نوعی افتخار ملی نیز می باشد.

سوالات متداول

 1. رپر های فرانسوی در حال حاضر در چه سبکی کار می کنند؟

  سبک این رپر ها با یکدیگر متفاوت است و هر کدام به سبک های خود کار می کنند.

 2. رپر های فرانسوی در این کشور زندگی می کنند؟

  بیشتر این رپر ها در فرانسه می باشند اما برخی از آن ها از این کشور خارج شده اند.

 3. <strong>رپر های فرانسوی</strong> فقط در این کشور کنسرت برگزار می کنند؟

  بیشتر این رپر ها چه در این کشور و چه در کشور های دیگر اقدام به برگزاری کنسرت می کنند.

 4. <strong>رپر های فرانسوی</strong> به زبان انگلیسی رپ خوانده اند؟

  بله بسیاری از این رپر ها به زبان های انگلیسی نیز رپ خوانده اند و حتی برخی به زبان اسپانیایی را سروده اند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :