گلدن استیک وریرز یک تیم بسکتبال مطرح آمریکایی فعال در لیگ بسکتبال nba است که در طول ۷۴ سال تاسیس خود افتخارات بسیاری در کارنامه ی حرفه ای خود دارد.

تاریخچه ی تیم گلدن استیک وریرز

تاریخچه ی تیم گلدن استیک وریرز

گلدن استیک وریرز، برای اولین بار در سال ۱۹۴۶ میلادی در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیای آمریکا تاسیس شد.
در آن سال این تیم به نام philadelphia warriors شناخته می شد. در سال ۱۹۴۷ تیم philadelphia warriors در اولین دوره برگزاری لیگ BAA قهرمان این لیگ شد.

لیگ BAA پس از ادغام با لیگ NBL، لیگ NBA کنونی را تشکیل داد و این دو لیگ دیگر برگزار نمی شوند.
در سال ۱۹۶۲ میلادی، این تیم به شهر سان فرانسیسکو واقع در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کرد و نام آن به san francisco warriors تغییر یافت.

از سال ۱۹۷۱ میلادی تاکنون این تیم بسکتبال در شهر اوکلند ایالت کالیفرنیا واقع شده است و با نام Golden state warriors به فعالیت مشغول است. این لقب که به معنای جنگجویان ایالت گلدن می باشد از طرف طرفداران این تیم به آن داده شد. طبق تقسیم بندی که توسط NBA انجام شده است، تیم گلدن استیت وریورز در منطقه ی پاسیفیک کنفرانس غرب قرار دارد.

ویلت چمبرلین بسکتبالیست افسانه ای آمریکا از سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۶۵ میلادی عضو این تیم بوده است. تیم گلدن استیک وریرز بازی های خانگی خود را در ورزشگاه oracle arena در شهر اوکلند برگزار می کند. در سال ۱۹۷۲ میلادی جهت تعمیر و بازسازی این ورزشگاه، به مدت یک فصل بازی های خانگی تیم گلدن استیت در سالن san Jose برگزار شد. استادیوم اختصاصی تیم گلدن استیت وریورز، ورزشگاه چیس سنتر می باشد که در شهر سان فرانسیسکو واقع شده است و ظرفیتی به اندازه ی ۱۸ هزار و ۶۴ نفری دارد.
باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، از طرفداران تیم گلدن استیت وریورز می باشد.

مالکیت تیم گلدن استیک وریرز

مالکیت تیم گلدن استیک وریرز

در سال ۲۰۱۰ میلادی، جو یاکوب و پیتر گوبر، زوج سرمایه گذار آمریکایی و تهیه کننده ی مطرح هالیوود، برای خرید مالکیت تیم گلدن استیک وریرزز مبلغی بالاتر از مبلغ پیشنهادی لری الیسون که در آن زمان ششمین مرد ثروتمند جهان بود، پیشنهاد دادند.
هفت ماه پیش از تصمیم این زوج برای خریدن مالکیت این تیم، مجله ی فوربس آمریکا ارزش تیم گلدن استیت وریورز را ۳۱۵ میلیون دلار برآورد کرده بود.

در آن زمان تیم گلدن استیت وریورز در رده ی هجدهم لیگ NBA قرار داشت و تنها یک بار توانسته بود از مرحله ی گروهی به پلی آف ها صعود کند؛ لذا به عقیده ی بسیاری از مردم، ارزش چنین پولی را نداشت.
بااین حال، در ۱۵ جولای سال ۲۰۱۰ میلادی، تیم گلدن استیک وریرز به ارزش ۴۵۰ میلیون دلار از مالک قبلی این تیم، یعنی کریس کوهان توسط جو یاکوب و پیتر گوبر خریداری شد.

مبلغی که به یک رکورد برای خرید مالکیت یک تیم، در تاریخ لیگ NBA تبدیل شد. امروزه، ارزش این تیم ۳/۵ میلیارد دلار تخمین زده می شود که بعد از تیم نیویورک نیکس به ارزش ۴ میلیارد دلار و تیم لس آنجلس لیکرز به ارزش ۳/۷ میلیارد دلار، سومین تیم ارزشمند لیگ NBA می باشد.

فهرست بازیکنان تیم گلدن استیک وریرز

فهرست بازیکنان تیم گلدن استیک وریرز

در سال ۲۰۲۰ میلادی، بسکتبالیست های مشهوری در ترکیب این تیم قدرتمند قرار گرفته اند؛ از جمله ی این افراد میتوان به افراد زیر اشاره کرد :

  1. مارکوز کریس
  2. استفان کری
  3. دریماند گرین
  4. دیمین لی
  5. کوین لونی
  6. اریک پاشال
  7. جردن پل
  8. کلی تامپسون
  9. جوآن آندرسون
این مطلب را هم بخوانید
دستگیری پویان مختاری به جرم پولشویی در اسپانیا

همان طور که می بینید اسم برخی از این بازیکن ها در بین ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال دیده می شود و همین نشان از اقتدار بالای این تیم می باشد.

سرمربی تیم گلدن استیت وریورز

استیو کر، بازیکن پیشین بسکتبال آمریکا، با رد پیشنهاد سرمربی گری تیم نیویورک نیکس، پیشنهاد ۲۵ میلیون دلاری برای ۵ سال سرمربی گری تیم گلدن استیک وریرز را پذیرفت. این سرمربی، جایگزین مارک جکسون شده است که پس از شکست گلدن استیت وریورز در مقابل تیم کلیپرز در راند اول پلی آف، به دلیل مشکلاتی که با کادر مدیریت این تیم داشت از سرمربی گری این تیم محروم شد.

مارک جکسون رکورد ۱۲۱ پیروزی و ۱۰۹ شکست را در طول ۳ سال سرمربی گری تیم گلدن استیت وریورز در کارنامه ی این باشگاه ثبت نمود. استیو کر، در کارنامه ی حرفه ای خود سابقه ی ۸ بار قهرمانی لیگ NBA را دارد؛ از این تعداد، ۵ بار به عنوان بازیکن و ۳ بار به عنوان سرمربی به این قهرمانی ها دست یافته است.

استیو کر در رابطه با حضورش به عنوان سرمربی در تیم گلدن استیت وریورز می گوید:
جو بین بازیکنان تیم فوق العاده است، تیم من متحد و یکدست هستند، آنها همگی برای یک هدف واحد که آن هم قهرمانی است تلاش می کنند، یک مربی چه چیزی بهتر از این می تواند داشته باشد؟

بهترین بازیکن تیم گلدن استیک وریرز

بهترین بازیکن تیم گلدن استیک وریرز

در حال حاضر،استفان کری که از سال ۲۰۰۹ میلادی به تیم گلدن استیک وریرز پیوست؛ بهترین بازیکن این تیم به شمار می رود.
از استفان کری به عنوان بهترین شوت زن پرتاب سه امتیازی در NBA و هم چنین بهترین شوت زن در تاریخ بسکتبال یاد می شود.
پس از قهرمانی تیم گلدن استیت وریورز در لیگ NBA سال ۲۰۱۵ میلادی، استفان کری به عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شد.
او پس از ویلت چمبرلین در سال ۱۹۶۰ میلادی، تنها بازیکن این تیم بود که به چنین عنوانی دست یافت.

استفان کری با ثبت ۱۲ شوت سه امتیازی، رکورد بیشترین شوت سه امتیازی ثبت شده برای یک بازی را در کارنامه ی حرفه ای خود دارد. او هم اکنون گران ترین بازیکن لیگ NBA به شمار می رود.

افتخارات تیم گلدن استیک وریرز

در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ میلادی، گلدن استیت وریورز، تا قبل از شکست در برابر شیکاگو بولز در ۱۹ ژانویه ی ۲۰۱۵ میلادی، رکورد دار ۱۹ برد متوالی در مسابقات لیگ NBA شد. هم چنین در این فصل با ۲۸ پیروزی و ۱۳ شکست، بیشترین تعداد برد در مسابقات خارج از خانه، و با ۳۹ برد و تنها ۲شکست، بهترین عملکرد در مسابقات خانگی را به دست آورد.
در تاریخ ۲۳ ژانویه ی ۲۰۱۵ میلادی، کلی تامپسون با ۳۷ امتیاز رکورد بیشترین امتیاز کسب شده در یک کوارتر را در تاریخ NBA از آن خود کرد. تیم گلدن استیت وریورز، در سال ۲۰۱۵ میلادی قهرمان لیگ NBA شد.

این مطلب را هم بخوانید
آریانا نبئی کیست؟ ماجرای دوستی آریانا نبئی و امیر تتلو

اما در فینال مسابقات پلی آف NBA در سال ۲۰۱۶ میلادی،کلیولند کاوالیرز انتقام این پیروزی را گرفت و قهرمان NBA همان سال شد. در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی، تیم گلدن استیت وریورز برای دو سال متوالی برنده ی مسابقات لیگ NBA شد.
تیم گلدن استیت وریورز، با چهار قهرمانی لیگ NBA، از نظر تعداد قهرمانی این لیگ در رده پنجم تیم های NBA قرار دارد.

افتخارات تیم گلدن استیک وریرز

حضور تیم گلدن استیک وریرز در میان ۵ تیم برتر NBA

لیگ NBA و اتحادیه ی بسکتبال آمریکا، با برگزاری مسابقاتی با استاندارد های ورزشی بالا، در دنیای ورزش طرفداران فراوانی دارد. این اتحادیه، ۵ تیم برتر بسکتبال که در این مسابقات خوش درخشیده اند و توانستند قهرمانی های پیاپی را کسب کنند در رده های اول تا پنجم قرار داد.

تیم بوستون سلتیکس، که در سال ۱۹۴۶ هم زمان با گلدن استیک وریرز در شهر بوستون آمریکا تاسیس شد، با ۱۷ عنوان قهرمانی و ۴ عنوان نایب قهرمانی در لیگ NBA در رده ی اول این مسابقات قرار گرفت. شرکت جنرال الکتریک اسپانسر این تیم بسکتبال می باشد. در رده ی دوم این لیگ، تیم لس آنجلس لیکرز قرار دارد. این تیم، در سال ۱۹۴۷ در شهر لس آنجلس آمریکا تاسیس شد؛ و تاکنون با برد در مسابقات بسیاری در ورزشگاه استیپلز سنتر موفق به کسب ۱۶ عنوان قهرمانی و ۱۵ عنوان نایب قهرمانی شده است.

۶ قهرمانی و ۴ نایب قهرمانی کارنامه Golden Stick Warriors

سومین تیم در رده بندی ۵ تیم برتر بسکتبال لیگ NBA، تیم گلدن استیک وریرز است که با پیروزی در مسابقات بی شماری در ورزشگاه چیس سنتر ۶ عنوان قهرمانی و ۴ عنوان نایب قهرمانی در کارنامه ی حرفه ای خود دارد. تیم شیکاگو بولز، چهارمین تیم بسکتبالی است که از سوی لیگ NBA در این رده بندی قرار گرفته است. این تیم که در سال ۱۹۶۶ میلادی در شهر شیکاگو تاسیس شد؛ بازی های خانگی خود را در ورزشگاه یونایتد سنتر انجام می دهد و ۶ عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت کرده است.
پنجمین تیم بسکتبال پرافتخار آمریکا، با داشتن ۳ عنوان قهرمانی و ۲ عنوان نایب قهرمانی تیم میامی هیت می باشد.

خرید لباس تیم گلدن استیک وریرز

از آنجایی که طرفداران بسیاری علاقه به خرید لباس و وسایل تیم محبوبشان دارند، در حال حاضر، وب سایت ها و فروشگاه های بسیاری در سطح جهان، در حال فروش لباس تیم محبوب گلدن استیک وریرز هستند. لباس این تیم بسکتبال دارای ترکیب رنگی از آبی ارغوانی،زرد طلایی و سفید می باشد. در داخل کشور، در شهر های بزرگ مانند تهران فروشگاه های ورزشی اقدام به فروش پیراهن این تیم کرده اند. در صورت دسترسی نداشتن میتوان از سایت های اینترنتی قابل اطمینان در داخل و خارج کشور سفارش خود را ثبت نمود.

سوالات متداول

تیم گلدن استیت وریورز در چه تاریخی و در کجا تاسیس شد؟

در ۱۹۴۶ میلادی در فیلادلفیا

ورزشگاه اختصاصی تیم گلدن استیت وریورز در کجا واقع شده و چه ظرفیتی دارد؟

ورزشگاه چیس سنتر در شهر سانفرانسیسکو با ظرفیت ۱۸ هزار و ۶۴ نفری

بهترین بازیکن این تیم کیست و از چه تاریخی به تیم پیوست؟

استفان کری، از سال ۲۰۰۹ میلادی

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :