دنیای بازی پوکر دنیای پیجیده ای است که در آن فراز و نشیب های فراوانی وجود دارد قهرمان امروز ممکن است بازنده ی فردا باشد و حتی برعکس. ولی افراد زیادی وجود دارند که در این عرصه همیشه شانس یارشان بوده و توانسته اند موفقیت های بسیاری را داشته باشند و با وجود این موفقیت های بسیار بتوانند در جهان از شهرت بالایی برخوردار شوند. یکی از این افراد گاس هنسن دانمارکی است. در ادامه ی این مقاله به بیوگرافی گاس هنسن می پردازیم. امیدواریم تا انتها ما را همراهی کنید.

گاس هانسن کیست

گاس هنسن کیست

در این قسمت قصد داریم به معرفی گاس هنسن یکی از قهرمانان پوکر جهان بپردازیم. گاس هنسن پوکر باز در سیزده فوریه سال ۱۹۷۴ متولد شده است او در شهر کپنهاگ، کشور دانمارک بدنیا امده است. او به دلیل علاقه ی زیادش به ورزش در دوران جوانی ورزش های بسیاری را انجام داده است. در دوران نوجوانی اش به دلیل علاقه ی او به ریاضیات و حساب و کتاب به رشته ریاضی رفت و بعد از آن در دانشگاه به رشته ی حسابداری رفت.

همانطور که گفتیم او علاقه ی زیادی به ورزش داشت از این رو به ورزش تنیس روی اورد و بعد از مدتی به دلیل مسدومیتی که برایش پیش امده بود نتوانست این ورزش را ادامه دهد و تنیس را رها کرد. او در مواقع بیکاری اش به بازی تخته نرد مشغول می شد و در دوران دبیرستان در مدرسه اش یک کلوپ بازی راه انداخت که در آن بازی تخته نرد را به هم کلاسی هایش اموزش می داد. بعد از دوران دبیرستان او توانست به دانشگاه راه پیدا کند. در این مورد لازم است یادآوری کنیم که آموزش بازی تخته نرد از این طربق برایتان در دسترس می باشد و می توانید هر آنچه لازم است را در مورد ایت بازی بدانید.

محل تحصیل گاس

محل تحصیل گاس

گاس هنسن در دانشگاه کالیفرنیا مشغول تحصیل شد. دانشگاه او که از شهر محل اقامتش دور بود او را مجبور به اقامت در خابگاه کرد. گاس هنسن در دوران دانشجویی با هم خوابگاهی هایش مدام بازی پوکر را انجام می داد. او در سال ۱۹۹۳ برای اولین بار در مسابقات پوکر دانشجویی در سانتا کروز شرکت کرد و توانست موفق شود. او پس از کسب موفقیت های بیشتر در این حرفه رشته ی دانشگاهی اش را که حسابداری بود رها کرد و صورت جدی به دنیای پوکر وارد شد. از ورود او به دنیای شلوغ پوکر چیزی نگذشته بود که او توانست به یک قهرمان پوکر تبدیل شود.

گاس هنسن تا جایی پیش رفت که به او لقب دانمارکی کبیر را دادند. بازی های خشن او در لاس وگاس به حدی از شهرت برخوردار شد که او در بازی های پوکر سبک تهاجمی را برای خود برگزید. بعد از شرکت کردن گاس در تورهای جهانی سال ۲۰۰۳ در بلاژیو ، او توانست در ۴ عنوان، قهرمان جهان شود و این موضوع یک موضوع بی سابقه تا ان زمان بود و همین امر باعث شد روز با روز به شهرت او اضافه شود.

برد های گاس هانسن

برد های گاس هنسن

گاس هنسن دانمارکی بعد ورود به دنیای پوکری بعد از مدت کوتاهی توانست بسیار موفق و توانا عمل کند و نظر همه را به خود جلب کند. اولین باری که او به مسابقات قهرمانی راه پیدا کرد در سال ۲۰۰۳ بود که توانست رتبه ی ۱۵۰ را برای خود کسب کند. دو سال بعد از قهرمانی او در مسابقات ۲۰۰۳ او دوباره با شرکت در مسابقات ۲۰۰۵ پوکر توانسته به اخرین مرحله راه پیدا کند و از آنجایی که بخت با او یار نبود در همان ابتدای بازی شکست خورد و نتوانست عنوان قهرمانی را کسب کند.

این مطلب را هم بخوانید
بهترین کارت ها برای شروع پوکر اوماها و هولدم چه کارت هایی هستند؟

حضور گاس در مسابقات جهانی

گاس هنسن تا به حال سه بار توانسته در مسابقات قهرمانی پوکر جهان عنوان قهرمانی را از آن خود کند. یکی دیگر از قهرمانی های او که بسیار برایش شهرت اور بود قهرمانی در مسابقات قهرمانی جهان بود که جایزه ی دستبند طلایی قهرمانی را از آن خود کرد. در سال ۲۰۰۷ گاس هنسن از سرزمین وایکینگ ها توانست در تورنمت پوکر قهرمان شود. او مقام ۶۱ ام را از بین ۶۳۵۸ نفر بدست اورد و ۱۵۴۱۹۴ دلار به عنوان جایزه دریافت کرد.

یک اتفاقی که در موفقیت گاس هنسن بسیار تاثیر گذار بود حضور او در برنامه تلویزیونی High Stakes Poker بود که او توانست در این مسابقه پوکر بزرگ تلویزیونی موفق شود و در بین مردم شهرت زیادی را کسب کند. البته او در این مسابقه ی تلویزیونی جایزه ی ۵۷۵۷۰۰ دلاری را دریافت کرد. که این جایزه ی نفر پنجم این مسابقه بود. یکی از رقیب های سرسخت او در این مسابقه که از شهرت زیادی هم برخوردار بود دنیل نگرانو بود که در رقابت با گاس شکست خورد.

بعد از ان گاس در یک مسابقه ی تلویزیونی دیگر هم شرکت کرد. برنامه Poker After Dark که در شبکه NBC پخش می شد یک مسابقه ی پوکر تلویزیونی بود که شش پوکر باز حرفه ای در آن حضور داشتند که فیل هلموث افسانه ای و هاک سید از جمله این پوکر بازان حرفه ای بودند. گاس در این مسابقه عنوان نفر اول را به خود اختصاص داد و توانست جایزه ۱۲۰ هزار دلاری را نصیب خود کند.

بعد از ان در سال ۲۰۰۷ در رویداد اصلی مسابقات Aussie Millions که همه ساله در ماه ژانویه برگزار می شود شرکت کرد در ان سال ۷۴۷ نفر در ان رقابت حضور داشتند که هنسن برنده ی این مسابقه شد و ۱.۵ میلیون دلار جایزه دریافت کرد. بعد از ان در سال ۲۰۱۰ در سری های جهانی پوکر اروپا توانست اولین دستبند قهرمانی اش را بگیرد و جایزه ی ۴۶۱۸۸۰ دلاری را از ان خود کند. یکی دیگر از رویدادهای زندگی گاس هنسن که تاثیر چشم‌ گیری در زندگی او داشت پیروزی گاس در تورنمنت سوپر استارهای پوکر بود که ۸ شرکت کننده داشت و ورودی این رقابت ۴۰۰ هزار دلار بود.

از جمله کسانی که در این مسابقه حضور داشتند می توان به دویل برونسون جانی چن، هاوارد لدرر و فیل آیوی اشاره کرد که از بین آن ها گاس هنسن توانست برنده ی جایزه ی این رقابت شود. گاس هنسن به جز فعالیت در زمینه ورزش و بازی پوکر در زمینه ی نویسندگی هم دستی دارد و توانسته در سال ۲۰۰۸ کتابی به نام every hand revealed بنویسد و چاپ کند که این کتاب راجب راز و رمز پیروزی در بازی پوکر است. این کتاب ۳۷۰ صفحه دارد به صورت مفصل درباره ۳۰۰ نوع دست پوکر توضیح داده است.

عکس گاس هانسن

عکس گاس هنسن

از گاس هنسن دانمارکی هم مانند بسیاری از افراد مشهور دیگر عکس های زیادی در اینترنت و شبکه های مجازی وجود دارد. که علاقه مندان او با یک جستجوی کوچک در اینترنت می توانند این عکس ها را مشاهده کنند. او که در شبکه های مجازی هم فعالیت دارد توانسته در ان ها افراد زیادی دنبال کننده داشته باشد و در زمینه بازی های پوکر و تخته نرد بسیاری از جوانان را راهنمایی کند.

این مطلب را هم بخوانید
بررسی زندگی نامه آرات حسینی نابغه فوتبال جهان

گاس هنسن در WSOP

بزرگترین موفقیت گاس هنسن در سال ۲۰۱۰ اتفاق افتاد. این موفقیت در مسابقات wsop رخ داد که گاس هنسن توانست دستبند طلایی این مسابقات را نصیب خود کند. بعد از آن مجله های زیادی مصاحبه با گاس هنسن را در اولویت کاری خود قرار دادند او در یکی از مصاحبه های خود از بالا و پایین دنیای پوکر صحبت کرد و گفت هیچ پیروزی و شکستی در دنیای پوکر دوام ندارد و موقتی است. خوشحالی این پیروزی برای گاس هونسن فقط تا دوسال ادامه پیدا کرد و بعد از ان در سال ۲۰۱۲ بود که در مقابل پاتریک انتونیوس در مسابقات هولدم شکست سختی خورد.

گاس هانسن و تخته نرد

گاس هنسن و تخته نرد

از سال هزار و نهصد و نود و هفت بود که گاس شروع کرد به کسب موفقیت در زمینه بازی تخته نرد. او در آن زمان ها جز سی و دو نفر برتر این رشته بود. بازی های گاس هنسن با مایک سووبودنی انقدر جذاب و دیدنی بود که اکثرا این بازی ها را تلویزیون به صورت زنده پخش می گرد. گاس هنسن در مسابقات تخته نرد هم مانند مسابقات پوکر توانست افتخارات زیادی را برای خود ثبت کند. او جوایز بسیاری را نصیب خود کرد.

البته نتیجه تمام مسابقاتش پیروزی نبوده و او شکست هایی هم در کارنامه خود ثبت کرده است ولی در کل بازیکن موفقی بوده است. گاس هنسن در اواخر دوره ی بازی خود شروع کرد به بازی های آنلاین که در این بازی ها اصلا خوش شانس نبود و باخت های زیادی را داد که این باخت ها منجر به ان شد که او تصمیم بگیرد پوکر را کنار بگزارد و ادامه ی زندگ خود را مانند دوران نوجوانی اش به تنیس و تخته نرد بپردازد. او در آخرین مصاحبه های خود گفته است که دوست دارد در این روزها با برادر زاده اش وقت بگذراند و این کار برایش یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست.

مطالعه صفحه Gus Hansen در ویکی پدیا می تواند اطلاعات خوبی را برای شناخت بیشتر از این بازیکن پوکر در دسترس ما قرار بدهد.

سوالات متداول

گاس هنسن کجا و کی بدنیا امده است؟

گاس هنسن پوکر باز در سیزده فوریه سال ۱۹۷۴ متولد شده است او در شهر کپنهاگ، کشور دانمارک بدنیا امده است.

نام کتاب گاس هنسن چیست و درباره چه موضوعی نوشته است؟

گاس هنسن در سال ۲۰۰۸ کتابی به نام every hand revealed به چاپ رساند که این کتاب راجب راز و رمز پیروزی در بازی پوکر است. این کتاب که ۳۷۰ صفحه دارد به صورت مفصل درباره ۳۰۰ نوع دست پوکر توضیح داده است.

گاس هنسن به چه اسمی معروف است؟

او به اسم دانمارکی کبیر معروف است.

کدام بازی های گاس هنسن به صورت زنده از تلویزیون پخش می شد؟

بازی های تخته نرد گاس هنسن با مایک سووبودنی انقدر جذاب و دیدنی بود که اکثرا این بازی ها را تلویزیون به صورت زنده پخش می گرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :