در این مقاله درباره استادیوم امام رضای مشهد بحث خواهیم کرد. این استادیوم جزو استادیوم های ایرانی بزرگ و مهم قبل انقلاب بوده و بسیار مجهز و با امکانات است. ورزشگاه امام رضای مشهد اکنون محل برگزاری بازی های مهم و حساس از جمله بازی های لیگ برتر و جام حذفی و … است.

معرفی ورزشگاه امام رضای مشهد

معرفی ورزشگاه امام رضای مشهد

ورزشگاه امام رضای مشهد در سال ۱۳۹۵ تاسیس شد و میزبانی رقابت های جذاب و حساس لیگ برتر، رقابت های هیجان انگیز جام حذفی و در سطح بالا تر و مهم تر، رقابت های آسیایی در این ورزشگاه انجام می شود. تیم ملی ایران نیز برخی از بازی های جام آسیا را در ورزشگاه امام رضا میزبانی می کند. ظرفیت ورزشگاه امام رضای خراسان رضوی برابر با بیست و هفت هزار نفر بوده و به عنوان هشتمین ورزشگاه بزرگ ایران شناخته می شود. ورزشگاه های بزرگ در سر تا سر دنیا برای تمامی فصول سال و هر نوع شرایط آب و هوایی باید آماده برگزاری مسابقات باشند و شرایط مناسبی را برای تماشاگران فوتبال فراهم آورد. یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در ورزشگاه ها در هر گونه شرایط آب و هوایی مسقف بودن ورزشگاه است. ورزشگاه امام رضای خراسان رضوی اولین ورزشگاه مسقف ایران می باشد و این امکانات، ورزشگاه را منحصر به فرد کرده است.

میزبان بازی های کدام تیم است؟

در ۲۵ شهریور ماه و در سال ۱۳۹۶ تیمی منتخب از شهر مشهد در برابر تیم منتخب شهر کربلا قرار گرفت که این بازی در ورزشگاه امام رضای مشهد انجام شد و نتیجه بازی سه به یک و به نفع تیم منتخب مشهد که نمایندگان کشورمان می باشد، به دست آمد. دیدار دو تیم سیاه جامگان و صنعت نفت آبادان که در رقابت های لیگ برتر خلیج فارس به حساب می آمد، نیز در این ورزشگاه صورت گرفت. این بازی اولین بازی رسمی و مهمی بود که در ۲۷ ماه مهر سال ۱۳۹۶ در ورزشگاه امام رضای مشهد انجام شد. این بازی با نتیجه یک بر صفر و به نفع تیم صنعت نفت آبادان به پایان رسید و تیم مشهدی در یک ورزشگاه مجلل و بزرگ مشهدی برای اولین بار موفق به برد نشد.

آدرس ورزشگاه امام رضای مشهد

آدرس ورزشگاه امام رضای مشهد

همان طور که گفته شد، این ورزشگاه یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های ایران بوده و در سال ۱۳۹۵ به دست دولت افتتاح و در اختیار تیم های فوتبال قرار گرفت. بعد از خرید بلیط ورزشگاه امام رضای مشهد برای تماشای بازی های برگزار شده در آن، باید آدرس آن را دانسته و با تخمین زمان تقریبی در زمان مناسب در آن جا حاضر بود. برای دانستن آدرس ورزشگاه امام رضای مشهد باید گفت که این ورزشگاه فوق العاده در بلوار خیام شهر مشهد و بین تقاطع بلوار توس و بلوار فردوسی قرار دارد.

این مطلب را هم بخوانید
شرط بندی بازی برزیل و صربستان + تحلیل ترکیب دو تیم برای جام جهانی

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

سایت ورزشگاه امام رضای مشهد همواره در اختیار افراد علاقه مند به اطلاعات در مورد ورزشگاه ها می باشد. برای مشاهده عکس های ورزشگاه امام رضای خراسان رضوی از رختکن ورزشگاه امام رضای مشهد گرفته تا سایر قسمت های آن می توان از این سایت بهره برد. همچین بسیاری دیگر از سایت های ورزشی در مرورگر جهانی گوگل و فضای مجازی، اطلاعات تمامی ورزشگاه های مهم ایران از جمله ورزشگاه امام رضای مشهد را در اختیار افراد می گذارد. بسیاری از طرفداران فوتبال قبل از ورود به ورزشگاه و خرید بلیط تمایل دارند که درباره امکانات آن و قسمت های مختلف و جایگاه تماشاچیان اطلاعات لازم را به دست بیاورند. برای مثال ورزشگاه امام رضا یکی از مکان های مناسب برای بازی های حساس و هیجان انگیز است که با مشاهده عکس ورزشگاه امام رضا به این نتیجه خواهید رسید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم مجهز و با امکانات امام رضای مشهد در سال ۱۳۹۵ تاسیس و در اختیار تیم های مشهدی و تیم ملی ایران قرار گرفت. برای این ورزشگاه هزینه ای برابر با دویست میلیارد تومان صرف شده و هم اکنون در اختیار آن آستان قدس رضوی می باشد. آستان قدس برای برگزاری مسابقات فوتبال و میزبانی تیم های مشهدی، ساخت ورزشگاهی مجهز و به روز را در دستور کار خود قرار داد و هزینه زیادی برای آن صرف کرد. بنابر این بعد از چند سال سرمایه گذاری و ساخت سرانجام در سال ۱۳۹۵ ورزشگاه امام رضا افتتاح و به یکی از بهترین ورزشگاه های خاورمیانه تبدیل شد.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

ورزشگاه امام رضای مشهد دارای تعداد زیادی در خروجی می باشد و این درها در قسمت های مناسبی جا گذاری شده اند که تماشاچیان بعد از تماشای بازی تیم مورد علاقه شان از این در ها به راحتی خارج شده و در ازدحام و شلوغی معطل نشوند. سالن های مجهزی که به تازگی بهره برداری شده اند، تعدادشان ۱۴ عدد بوده و در زیر سکو های تماشاچیان قرار دارند. دو سالن بدنسازی جدا برای بانوان و آقایان و درمانگاه شبانه روزی و پارکینگ طبقاتی هفت طبقه از دیگر امکانات ورزشگاه امام رضا به شمار می رود. ورزشگاه امام رضا بسیار زیبا و چشم انداز است و جزو گران ترین ورزشگاه های خاورمیانه به شمار می رود. به طور خلاصه و برای جمع بندی باید گفت که سقف ورزشگاه با کیفیت سقف استادیوم المپیک لندن و دیگر استادیوم های معروف و مهم جام جهانی برابری می کند و از همان شرکت فرانسوی که این استادیوم لندنی خریداری کرده، تهیه شده است. شرکت اسپانیایی که عهده دار تهیه صندلی های باشگاه رئال مادرید بوده است، صندلی های ورزشگاه امام رضا را ساخته و در اختیار ایرانیان قرار داده است.

زمین چمن ورزشگاه امام رضای مشهد چگونه است؟

ورزشگاه امام رضا از چمن طبیعی برخوردار بوده و هزینه زیادی برای ساخت و نگه داری آن صرف می شود. همچنین زمین کوچک کنار ورزشگاه که برای تمرین بازیکنان می باشد، نیز از چمن مرغوب و با کیفیتی استفاده شده و این زمین تمرین کوچک نیز بسیار مجهز و درجه یک می باشد. چمن طبیعی مسلما نیاز به نگه داری و بازسازی بیش تری دارد. اما برای بازی با کیفیت تر بازیکنان این نوع چمن بیش تر توصیه می شود.

این مطلب را هم بخوانید
فوتبالیست های بوندسلیگا اهل ایران که در این لیگ درخشیده اند

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

برای ساخت ورزشگاه امام رضا هزینه بسیار زیادی صرف شده است و این ورزشگاه را با امکانات ساخته اند. ظرفیت ورزشگاه برابر با بیست و هفت هزار نفر می باشد و حتی برای رقابت های جام آسیا نیز مناسب بوده و دارای صندلی های زیادی است. بنابراین هنگام رفتن به ورزشگاه نباید نگران پشت در ماندن و معطل شدن بود. البته باید از طریق سایت ها و مکان های مناسب و معتبر بلیط خریداری کرده و به صورت قانونی وارد ورزشگاه شد. علاوه بر قسمت تماشاچیان این ورزشگاه از امکانات و قسمت های دیگری نیز برخوردار است و حتی دارای درمانگاه شبانه روزی برای اتفاقات غیر منتظره می باشد. ظرفیت بالای ورزشگاه نیاز به هزینه ی زیاد داشت، با این حال آستان قدس به کمک دولت این هزینه را صرف کرد تا بتواند به همان میزان از آن بهره برداری داشته باشد و حتی در جام جهانی های پیشین جزو مدعیان پذیرش این رقابت ها باشد.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه امام رضای مشهد برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه امام رضای مشهد برگزار شده اند کدامند؟

ورزشگاه های مهم کشور همواره در اختیار تیم های حاضر در لیگ برتر و تیم ملی قرار می گیرد. تیم هایی که به رقابت های دسته یک و دسته های پایین تر سقوط کرده اند، مجوز بازی در این ورزشگاه ها را ندارند. ورزشگاه امام رضا اکنون در اختیار آستان قدس قرار دارد و از آن جایی که مشهد تیمی در لیگ برتر ندارد، این ورزشگاه برای بازی های آسیایی در اختیار تیم ملی قرار گرفته است. یکی از مهم ترین بازی هایی که به دلیل امکانات ورزشگاه امام رضای مشهد در آن انجام شد، بازی و رقابت حساس و هیجان انگیز، ایران و لبنان می باشد. در آن سال این بازی مربوط به رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ بوده و دور سوم آن به حساب می آمد. این بازی از مهم ترین بازی های برگزاری در ورزشگاه امام رضا می باشد.

مالک ورزشگاه امام رضای مشهد کدام تیم است؟

ورزشگاه امام رضای مشهد یکی از پروژه های ورزشی بعد از انقلاب است که به نظر می رسد، هزینه ساخت آن از طرف آستان قدس پرداخته شده است. هم اکنون مالکیت ورزشگاه امام رضای مشهد در اختیار آستان قدس رضوی بوده و تمامی هزینه های نگه داری و بازسازی و توسعه آن از طرف همین سازمان پرداخت می شود. تمامی قوانین و مقررات مربوط به ورزشگاه امام رضا در ابتدا از طرف آستان قدس رضوی وضع شده و سپس برای تایید به دست دولت می رسد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. بازی گشایش استادیوم امام رضای مشهد در چه تاریخی برگزار شد؟

    بازی گشایش استادیوم امام رضای مشهد در تاریخ ۲۵ شهریور سال ۱۳۹۶ و بین دو تیم منتخب مشهد و منتخب کربلا انجام شد.

  2. چه مقدار هزینه برای ساخت ورزشگاه امام رضا صرف شده است؟

    هزینه ای برابر با ۲۰۰ میلیارد تومان برای ساخت ورزشگاه امام رضا صرف شده است.

  3. آیا تیم ملی ایران در استادیوم امام رضای مشهد بازی انجام داده است؟

    بله دیدار دو تیم ملی ایران و تیم ملی لبنان در رقابت های مقدماتی جام جهانی در این ورزشگاه برگزار گردید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :