یکی از باشگاه های فوتبال حرفه ای و پرآوازه ی ایتالیا، باشگاه فوتبال اینتر می باشد. این باشگاه که با نام اینتر میلان نیز شناخته می شود، از مشهور ترین تیم های حرفه ای شهر میلان ایتالیا ست و توانسته در رقابت های داخلی و خارجی افتخارات بسیاری را به دست اورد. این باشگاه را می توان به عنوان تنها باشگاهی نام برد، که به لیگ دسته دوم سقوط نکرده و جایگاه خود را در لیگ دسته اول ایتالیا، ثابت نموده است.

تاریخچه تیم اینتر به چه صورت است؟

تاریخچه تیم اینتر به چه صورت است؟

در سال ۱۹۰۸، یک گروه ایتالیایی که شامل پانزده نفر بودند، تصمیم گرفتند یک تیم فوتبال در شهر میلان ایتالیا تاسیس کنند که در آن بازیکنان داخلی و خارجی برابری داشته باشند. به همین ترتیب باشگاه اینتر در نهمین روز ماه مارس سال ۱۹۰۸ احداث شد. ورزشگاه سن سیرو جوزپه میاتزا، ورزشگاهی است که در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد و با مالکیت شهرداری میلان، در اختیار این باشگاه حرفه ای قرار گرفته است. این ورزشگاه می تواند ظرفیتی معادل ۸۰۰۱۸ نفر داشته باشد. این باشگاه فوتبال رکورد های بی نظیری را برای خود به ارمغان آورده است که ان را به یکی از پر قدرت ترین باشگاه های میلان ایتالیا تبدیل کرده است.

موفقیت های باشگاه اینتر

این باشگاه در مجموع ۳۹ جام معتبر را برای خود به ارمغان آورده است که توانسته جایگاه نهمین باشگاه پرافتخار را در اروپا کسب کند. این جام ها شامل ۱۸ عنوان قهرمانی در سری A ایتالیا، ۷ پیروزی در جام حذفی، سه عنوان قهرمانی در جام یوفا، همچنین ۳ عنوان پیروزی ار رقابت های لیگ قهرمانان اروپا، ۲ پیروزی جام بین قاره ای، ۵ قهرمانی در سوپر جام ایتالیا و در نهایت یک عنوان قهرمانی از جام باشگاه های فوتبال جهان، می باشند. همچنین این باشگاه، تنها باشگاه ایتالیایی است که جام سه گانه را از پیروزی در رقابت های سری آ، لیگ قهرمانان اروپا و کوپا ایتالیا، کسب نموده است.

آنالیز نتایج فوتبال اینتر

این باشگاه فوتبال در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ رقابت های سری آ نیز حضور داشته و با کسب ۲۴ قهرمانی، جایگاه بعد از باشگاه یوونتوس را برای خود کسب کرده است. در این فصل در ۳۸ بازی حضور داشت و ۲۴ برد، ۱۰ تساوی و ۴ شکست را در کارنامه اش به ثبت رساند. این باشگاه از زمان تاسیسش تاکنون در دسته اول فعالیت می کند و هیچ گاه سقوط به دسته دوم را تجربه نکرده است.

5 بازیکن برتر اینتر چه کسانی هستند؟

۵ بازیکن برتر اینتر چه کسانی هستند؟

ترکیب بازیکنان این تیم به قدری قدرتمند است که توانسته اند افتخارات بی شماری را برای این تیم به ثبت برسانند هم اکنون ۵ تن از برترین های آنان را معرفی خواهیم کرد.

آنتونیو آنجلیلو

بازیکنی با اصالت آرژانتینی بود که از سال ۱۹۵۷ فعالیتش را در این تیم آغاز کرد. او تا سال ۱۹۶۱ در پست مهاجم این باشگاه، به رقابت می پرداخت و توانست ۳۳ گل را در یک فصل برای اینتر میلان به ارمغان آورد.

این مطلب را هم بخوانید
لیست بازیکن های لیورپول برای لیگ جزیره 2022 - 2023

جوزپه مه آتزا

این بازیکن ایتالیایی به عنوان یکی از حرفه ای ترین مهاجم های این باشگاه شناخته می شود. وی در سال های حضورش در این تیم، توانست ۲۸۴ گل را به ثمر برساند و عنوان اولین گلزن تاریخ این باشگاه را برای خود به ارمغان آورد.

خاویر زانتی

خاویر زانتی، بازیکن آرژانتینی بود که از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۵ در این تیم به رقابت می پرداخت. حضور او در ۸۵۸ رقابت به چشم می خورد که توانست عنوان بیشترین حضور در این تیم را کسب کند.

والتر زنگا

او یکی از بازیکنان اهل ایتالیا است که به مدت ۱۶ سال عضو باشگاه اینتر میلان بود. وی در ۴۷۳ رقابت حضور داشت و از او به عنوان یکی از برترین دروازه بانان تاریخ این باشگاه، نام برده می شود.

آلساندرو آلتوبلی

از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۸، آلساندرو آلتوبلی به عنوان یکی از مهاجمین این باشگاه، به فعالیت می پرداخت. وی توانسته با به ثمر رساندن ۲۰۹ گل با لباس اینتر، به عنوان دومین گلزن برتر این باشگاه، شناخته شود.

بهترین سایت شرط بندی برای پیش بینی بازی های اینتر و تیم های ایتالیایی

سایت های هات بت و سایت تاینی بت ۲ مورد از قوی ترین سایت های پیش بینی فوتبال می باشند که بالا ترین ضرایب را برای علاقه مندان ارائه نموده اند و با توجه به قدمتی که دارند پیشنهاد می شوند.

مربی اینتر کیست؟

مربی اینتر کیست؟

نام مربیان پر افتخاری در تاریخ این تیم به چشم می خورد که معرفی ۳ تن از آن ها، خالی از لطف نیست.

هلنیو هررا

یکی از مربیان آرژانتینی این باشگاه بود که در طول هدایت ۹ ساله اش، توانست ۲ عنوان پیروزی لیگ قهرمانان اروپا، ۲ قهرمانی جام بین قاره ای و ۴ پیروزی سری آ را برای تیمش به ارمغان اورد.

روبرتو مانچینی

روبرتو مانچینی، دومین مربی برتر این تیم می باشد که از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ هدایت آن را بر عهده داشت. وی موفق به کسب ۲ قهرمانی سوپر جام ایتالیا، ۲ پیروزی کوپا و ۳ عنوان قهرمانی در سری آ، برای تیمش شد.

آنتونیو کونته

این سرمربی، از بازیکنان سابق ایتالیایی نیز بوده است و از سال ۲۰۱۹، هدایت گری این تیم را به عهده گرفت. وی توانست در یک فصل دو عنوان نائب قهرمانی را در رقابت های سری آ و لیگ اروپا، را برای اینتر به ارمغان اورد.

گران قیمت ترین خرید این تیم

روملو لوکاکو را به عنوان گران ترین بازیکن خریداری شده توسط اینتر، می شناسند. این بازیکن اهل کشور بلژیک است و در پست مهاجم فعالیت می کند. او در سال ۲۰۱۹ از باشگاه منچستر یونایتد خریداری شد و مبلع خرید او ۷۵ میلیون یورو، عنوان شده است.

مار افعی بزرگ لقب اصلی این تیم

این لقب به این دلیل به اینتر اختصاص داده شد که، از یک مار افعی در لوگوی این باشگاه استفاده کردند. این مار، همان ماری بود که در پرچم دوک نشین میلان، دیده می شد. لقب دیگر این باشگاه، آبی ها و مشکی ها است که به دلیل تطابق با رنگ لباس آن ها، به این تیم اختصاص داده شد. اینتر دیوانه نیز به دلیل افت ناگهانی و سپس صعود حیرت انگیز، به این تیم نسبت داده شد. ویکی پیدیا اینتر را نیش دار ترین لیگش معرفی نموده که با لقب نیز بسیار هم خوانی دارد.

تیم اینتر در لیگ سری آ

نخستین قهرمانی این تیم در رقابت هاس سری آ، به فصل ۱۹۳۰-۱۹۲۹ باز می گردد و تاکنون ۱۸ عنوان قهرمانی را در این لیگ به دست آورده است. این تیم در فصل اخیر توانست مقام نائب قهرمانی را در سری آ به دست آورد و بعد از باشگاه یوونتوس قرار بگیرد.

عملکرد اینتر در جام حذفی ایتالیا چگونه بوده است؟

عملکرد اینتر در جام حذفی ایتالیا چگونه بوده است؟

اینتر یکی از باشگاه های پرقدرتی است که در جام حذفی ایتالیا نیز نقش آفرینی کرده است. این باشگاه برای اولین بار در سال ۱۹۳۸ وارد این رقابت ها شد و به قهرمانی رسید. تاکنون ۷ عنوان قهرمانی و ۶ عنوان نائب قهرمانی را در جام حذفی ایتالیا، کسب کرده است.

این مطلب را هم بخوانید
10 بازیکن برتر فوتبال در جهان در سال گذشته چه بازیکنانی بودند؟

بررسی دقیق از دربی دلا مادونینا

شهرآورد میلان که به دربی دلا مادونینا در جهان فوتبال شهرت دارد، رقابت قدیمی بین دو تیم اینتر میلان و آ.ث میلان می باشد که از سال ۱۹۰۹ و در شهر میلان ایتالیا، برگزار شد.

آمار کلی دربی دلا مادونینا

مجموع بازی های رسمی و غیر رسمی این دربی به تعداد ۲۹۷ رقابت می باشد که اینتر ۱۰۶ پیروزی و آ.ث میلان ۱۱۳ قهرمانی را در کارنامه های خود به ثبت رسانده اند. در این بین، ۷۸ رقابت نیز با گل های مساوی به پایان رسید.

درصد برد تیم اینتر توی دلا مادونینا

این تیم بازی های خوبی را در این دربی به سرانجام می رساند، اما با این حال بیشترین پیروزی به تیم رقیبش، یعنی آ.ث میلان تعلق گرفته است. می توان ذکر کرد که درصد برد هر دو تیم ۴۰-۶۰ می باشد.

برد تیم Inter Milan در دلا مادونینا

اینتر تا کنون ۱۰۶ عنوان قهرمانی را در دربی دلا مادونینا را به نام خود به ثبت رسانده است. با این که این تیم عملکرد قدرتمندی دارد اما در اخرین رقابت برگزاری شده ی این دربی در سال ۲۰۲۰، آ.ث میلان با دو گل، به پیروزی رسید.

عملکرد اینتر در لیگ قهرمانان اروپا

عملکرد اینتر در لیگ قهرمانان اروپا

اینتر توانسته سه بار، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود که دوبار اولیه ی آن به صورت متوالی در فصل های ۶۴-۱۹۶۳ و ۶۵-۱۹۶۴ صورت پذیرفت. اخرین پیروزی این تیم در این رقابت ها به فصل ۲۰۱۰-۲۰۰۹ باز می گردد که توانست با ۲ گل، باشگاه بایرن مونیخ را مغلوب خود سازد.

بر اساس آمار چقدر می توان روی برد این تیم حساب باز کرد ؟

اینتر را می توان به عنوان یکی از باشگاه های پرافتخار ایتالیا دانست که، توانسته فاتح یک جام سه گانه باشد. از زمان تاسیس تاکنون در دسته ی اول لیگ سری آ فعالیت می کند و به دلیل سقوط نکردنش به دسته های پایین تر، می تواند قهرمان رقابت های فصل های آینده چه در مسابقات داخلی و چه در رقابت های اروپایی باشد.

آشنایی با سبک کلی بازی این تیم در مسابقات

سرمربیان این تیم هرکدام یک سبک خاص را برای دستیابی به قهرمانی انتخاب کرده اند و می توان گفت که سرمربی جدید اینتر، تمایل شدی به استفاده از ۳ مدافع در خط دفاعی تیمش دارد‌. این تیم هم کنون با سیستم ۳-۵-۲ به رقابت می پردازد و درصدد در اختیار گرفتن مالکیت توپ می باشد.

سوالات متداول

دلیل اختصاص دادن لقب مار افعی بزرگ به اینتر چیست؟

لوگوی اولیه ی این تیم برگرفته از پرچم دوک نشین میلان در زمان رنسانس ها بود که یک مار افعی بزرگ در آن به چشم می خورد، به دلیل وجود این مار در لوگوی این باشگاه، لقب مار افعی بزرگ را به آن اختصاص دادند.

کدام بازیکن به عنوان گران ترین خرید اینتر شناخته می شود؟

روملو لوکاکو به مبلغ ۷۵ میلیون یورو توسط اینتر از منچستر یونایتد خریداری شد و گران ترین مهاجم این تیم به شمار می رود.

باشگاه اینتر در چه سالی تاسیس شد؟

در ۹اُم مارس سال ۱۹۰۸، این باشگاه را گروهی پانزده نفره در شهر میلان کشور ایتالیا تاسیس کردند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :