با برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر، یکی از موضوعاتی که برای علاقه مندان به فوتبال دارای اهمیت است، کسب اطلاعات از استادیوم های این کشور است. این موضوع برای ما ایرانیان بیشتر معطوف به استادیوم هایی می شود که تیم ملی کشورمان در آن ها با تیم های هم گروهی اش رقابت خواهد کرد. به این ترتیب آشنایی با استادیوم الخلیفه میزبان دیدار ایران و انگلیس یکی از این موضوعات فوتبالی جذاب در حال حاضر است. استادیوم خلیفه که در شهر الریان قرار دارد یکی از مکان های پر اهمیت در فوتبال برای کشور قطر است و تا به حال مسابقات فوتبال مهمی را میزبانی کرده است.

این ورزشگاه در سال ۲۰۱۰ که قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ برگزیده شد، یکی از اصلی ترین ورزشگاه های این مسابقات محسوب می شد و از آن زمان تغییرات زیادی در جهت ارتقا ورزشگاه، روی آن انجام شده است. کار ارتقا این ورزشگاه در سال ۲۰۱۷ پایان یافت و اولین ورزشگاهی در قطر بود که برای برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ آماده شد. می توانید به پیش بینی جام جهانی ۲۰۲۲ در این ورزشگاه مشغول شوید.

  • در صورتی که تمایل دارید به بهترین سایت شرط بندی فوتبال هدایت شوید؛ تنها کافی است بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید، کلیک کنید.
استادیوم خلیفه کجا واقع شده است؟

استادیوم خلیفه کجا واقع شده است؟

این استادیوم در شهر الریان قطر واقع شده است و به عنوان یکی از مکان های دیدنی و قدیمی این شهر نیز محسوب می شود. این استادیوم در غرب دوحه و با فاصله ۱۰ کیلومتری آن قرار دارد.

این ورزشگاه چقدر ظرفیت دارد؟

ورزشگاه خلیفه در ابتدا و در زمان تاسیس تنها ۲۰ هزار نفر ظرفیت داشت، تا اینکه در یکی از بازسازی ها که در سال ۲۰۰۶ انجام شد، ظرفیت آن به ۴۵ هزار نفر افزایش یافت. بر روی این استادیوم در سال ۲۰۱۷ نیز برای آمادگی بیشتر برای جام جهانی ۲۰۲۲ بازسازی هایی انجام شد و تصمیم بر این بود که تا ظرفیت آن به ۶۸ هزار نفر افزایش یابد. اما این طرح با بررسی های بعدی و بازنگری آن، تایید نشد.

استادیوم خلیفه میزبان کدام بازی های جام جهانی است؟

استادیوم خلیفه میزبان کدام بازی های جام جهانی است؟

استادیوم خلیفه تا به امروز میزبان بسیاری از مسابقات فوتبال مهم مانند فینال جام ملت های آسیا در سال ۲۰۱۱ بین دو تیم ژاپن و استرالیا بوده است. این استادیوم امسال نیز در ماه نوامبر یکی دیگر از رویدادهای مهم فوتبال را میزبانی می کند. در مجموع ۷ بازی از بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ در این ورزشگاه برگزار می شود که ۶ تای آن ها در مرحله گروهی و یک مسابقه نیز در مرحله یک شانزدهم است.

این مطلب را هم بخوانید
معرفی استادیوم المپیک لیون (ورزشگاه گوپاما) بررسی ظرفیت و چمن آن

تیم ملی ایران – تیم ملی انگلیس از گروه B

تیم ملی ایران در اولین بازی خود در این رقابت ها، با تیم ملی انگلیس مصاف خواهد کرد که در تاریخ ۲۱ نوامبر در این ورزشگاه برگزار می شود.

تیم ملی آلمان – تیم ملی ژاپن از گروه E

در تاریخ ۲۳ نوامبر نیز یک بازی مهم بین یکی از تیم های بزرگ جهان یعنی آلمان، با یکی از تیم های قدرتمند آسیا، تیم ملی ژاپن انجام خواهد شد که دومین میزبانی استادیوم خلیفه است.

بلزی تیم ملی ژاپن – تیم ملی اسپانیا از گروه E

این بازی نیز از بازی های گروه E و بین تیم مطرح و بزرگ اسپانیا و تیم ملی ژاپن یکی از تیم های قدرتمند آسیایی است. تاریخ برگزاری این مسابقه در ۱ دسامبر خواهد بود. علاوه بر این ها، بازی بین تیم اول گروه A – تیم دوم گروه B که با در نظر گرفتن شرایط تیم ملی ایران و تیم های هم گروهی اش، بسیار بعید به نظر می رسد که ایران باشد، در ۳ دسامبر در استادیوم خلیفه برگزار می شود.

عکس های ورزشگاه خلیفه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های ورزشگاه خلیفه را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن عکس استادیوم خلیفه قطر بهترین روش جستجو در گوگل است و به راحتی با وارد کردن نام این ورزشگاه در قسمت جستجوی مرورگر امکانپذیر است. این عکس ها جزییات کامل ورزشگاه بین المللی خلیفه الریان قطر را در قالب تصویر بهتر می توانند برای علاقه مندان به کسب اطلاع از استادیوم خلیفه نمایان کنند.

استادیوم خلیفه در چه سالی افتتاح شد؟

استادیوم خلیفه قطر که به عنوان استادیوم اصلی قطر شناخته می شود در سال ۱۹۷۶ ساخته شده است و سال ها در این کشور میزبان مسابقات مهم فوتبال بوده است. در سال ۱۹۷۶ این استادیوم برای رقابت های جام خلیج فارس در قطر راه اندازی شد و دارای ظرفیتی معادل با ۲۰ هزار نفر بود. این استادیوم به عنوان تاریخی ترین استادیوم کشور قطر است که در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است.

استادیوم خلیفه چه امکاناتی دارد؟

این استادیوم دارای سیستم های خنک کننده مدرنی است که دمای هوا را در مکان های مختلف آن تحت کنترل دارد. تمام جایگاه تماشاچیان توسط سایبان پوشانده شده است تا در طول تماشای مسابقه موجب راحتی و آسایش فوتبال دوستانی باشد که به ورزشگاه خلیفه می آیند. همچنین ساخت پیشرفته ترین بیمارستان تخصصی ارتوپدی و پزشکی ورزشی جهان در اطراف این استادیوم و در ارتباط با آن و بزرگترین مرکز چند ورزشی سرپوشیده در جهان از دیگر امکانات چشمگیر این استادیوم است.

این مطلب را هم بخوانید
آنالیز عملکرد کیروش در کلمبیا از سیستم بازی تا امتیاز آوری او

معماری استادیوم خلیفه چگونه است؟

ورزشگاه بین‌ المللی خلیفه که به عنوان ورزشگاه تیم ملی این کشور نیز شناخته می شود تا قبل از سال ۲۰۱۴ دارای یک طاق نمادین بود که در آن سال با یک طاق جدید جایگزین و تکمیل شد. این ورزشگاه که یک نماد تاریخی در این کشور است، یک استادیوم فوق مدرن است که به گذشته نیز احترام می گذارد. مهم ترین و مشخص ترین ویژگی معماری این استادیوم طاق های دوتایی آن بود که در سرتاسر خط افق کشیده شده بود و دعوت کننده هواداران و تماشاچیان به ورزشگاه بود. در بازسازی ها این نمادها باقی ماندند اما اکنون یک سایبان گسترده در زیر آن ها کشیده شده است که مکمل سیستم خنک کننده استادیوم برای حفظ دمای مناسب برای راحتی هواداران فوتبال است.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. ایران در استادیوم خلیفه با کدام تیم بازی می کند؟

    ایران اولین بازی خود را در ۲۱ نوامبر در استادیوم خلیفه و با تیم ملی انگلیس برگزار می کند.

  2. استادیوم خلیفه چند نفر ظرفیت دارد؟

    در حال حاضر و برای برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ ظرفیت این ورزشگاه در حدود ۴۶ هزار نفر است.

  3. آیا استادیوم خلیفه برای مسابقات جام جهانی قطر ۲۰۲۲ ساخته شده است؟

    این ورزشگاه در سال ۱۹۷۶ ساخته شده است، اما تا امروز چند بار مورد بازسازی و ارتقا قرار گرفته است. آخرین بازسازی آن در سال ۲۰۱۷ و برای آمادگی بیشتر برای مسابقات جام جهانی بوده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :