در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی از ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال یعنی لری برد صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

لری برد کیست

لری برد کیست

لری برد یکی از معروف ترین بازیکنان در ورزش بسکتبال بوده است که آوازه ی حرفه ی او در سرتاسر جهان پخش شده است، او متولد ۷ دسامبر ۱۹۵۶ می باشد. او در یکی از مصاحبه های خود درباره ی زندگی قبل از معروفیتش گفته بود که پدرم و هم چین مادرم از نژاد ایرلندی، اسکاتلندی و آمریکایی های بومی بوده اند و هم چنین من چهار برادر و تنها یک خواهر دارم. ما زندگی سختی داشتیم به طوری که مادر و پدرم برای تامین مخارج زندگی دو شغل به طور هم زمان داشته اند، من نیز بعد از ۱۵ سالگی برای تامین مخارجم در یک مغازه قنادی شاگرد بوده ام. لری در سال ۱۹۸۸ با داینا متنگلی که یکی از خانم های معروف در منطقه شهر خود بود، ازدواج کرد و صاحب دو فرزند به نام‌ های کانر و ماریا شد، البته او یک دختر به نام کری از ازدواج قبلی اش نیز دارد. برد در باره ی همسرش داینا متنگلی در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده بود که آشنایی من و همسرم با بسیار جالب بود و بعد از آن من فهمیدم که نمی تواننم به او فکر نکنم و پس از چندین قرار متوجه شدم که عاشق او شده ام.

مجری در اتحادیه ملی بسکتبال (NBA)

مجری در اتحادیه ملی بسکتبال (NBA)

یکی از خبرنگاران ورزش بیان کرده بود که از لری در مورد زمان قبل معروفیتش و هم چنین انگیزه ی او در آن زمان سوال پرسیده بودم و لری به من در پاسخ به آن سوال گفته بود که فقیر بودن در کودکی، انگیزه من را برای تلاش بیشتر و هم چنین رسیدن به جایگاهی که می خواستم، خیلی زیاد کرد. هم چنین آن خبرنگار نکته جالبی را از او بیان کرد که برد از بسکتبال به عنوان فرار از مشکلات خانوادگی خود استفاده می کرده است، اما در بازی در دبیرستان Springs Valley و کسب میانگین ۳۱ امتیاز، ۲۱ ریباند و ۴ پاس گل به عنوان یک بزرگسال در راه رسیدن به رهبر گلزنی تمام وقت در مدرسه به فعالیت پرداخت و بعد از آن به طور حرفه ای به این ورزش روی آورده است. هم چنین برادر کوچک لری، ادی برد، نیز در دانشگاه ایالتی ایندیانا بسکتبال بازی می کرده است.

او هم اکنون یکی از مربی های با تجربه در این حرفه می باشد، علاوه بر آن مجری در اتحادیه ملی بسکتبال (NBA) بوده است، او با نام مستعار (The Hick from French Lick) و (Larry Legend)، به عنوان یکی از بزرگترین بازیکنان بسکتبال در تمام دوران شناخته می شود.

تیم هایی که این بازیکن در آن بازی کرده است

تیم هایی که این بازیکن در آن بازی کرده است

خیلی از بازیکنان هم دوره ی لری حسرت او را می خوردند، چرا که او در طول حرفه ی خود توانسته بود در ۵ تیم برتر بسکتبال nba بازی کند. لری در یکی از مصاحبه های خود در این باره بیان کرده بود که یکی از بزرگترین افتخار های من بازی در تیم هایی بوده است که هر بازیکنی آرزوی بازی در آن تیم را داشته است و هنوز هم دارد. لری توانست به عنوان پیک ششم راند اول درفت NBA در سال ۱۹۷۸ به تیم بوستون سلتیکس بپیوندد، البته ناگفته نماند که او بلافاصله به عضو تیم سلتیکس در نیامد، چرا که این تیم برای عضو شدن هر بازیکن قوانین و مقرارت بسیار سخت و خاصی دارد. به عنوان مثال تیم سلتیکس با استفاده از قانون شایستگی یا همان Eligibility Rules برای انتخاب بازیکنان خود استفاده می کند.

بازی در در لیگ NCAA

بازی در در لیگ NCAA

لری زمانی که توانست از قوانین خاص این تیم سر بلند بیرون بیاید، به او اجازه دادند تا به عنوان آخرین فصلش در لیگ NCAA برای ایالت ایندیانا بازی کند و با امضایی قراردادی پنج ساله و هم چنین با مبلغ ۳.۲۵ میلیون دلار او را به جمع بوستونی‌ ها آوردند، هم چنین این کار او را به بزرگترین تازه کار در تاریخ لیگ تبدیل کرد. بعد از آن زندگی شخصی و زندگی حرفه ای او به طور کامل تغییر کرد و هم چنین لری در یکی از مصاحبه های خود در این باره بیان کرد که اولین کاری که با آن پول کردم، خانه خریدن برای پدر و مادرم بود و آن ها بابت خانه بسیار خوشحال شدند.

لری برد بازیکن امتیازآور تاریخ nba

لری برد بازیکن امتیازآور تاریخ nba

ان بی ای در یک نشست خبری بیان کرد که لری به عنوان یکی از بازیکنان امیتاز آور در تاریخ nba می باشد، دلیل آن را نیز این گونه بیان کرد که او در هر تیمی که حضور داشته، بیشترین امتیاز را او توانسته است کسب کند. در سال ۱۹۹۲ لری برد، مجیک جانسون و مایکل جردن به همراه تیم ملی آمریکا در المپیک ۱۹۹۲ بارسلونا به عنوان قهرمانی مسابقات بسکتبال این المپیک رسیدند و این یکی از افتخارات بزرگ برای این ۳ بازیکن به شمار می رفته است. این تیم بعد ها به نام تیم رویایی (Dream Team) بسکتبال آمریکا معروف شدند. لیگ NCAA یکی از بزرگترین بازی‌ های تاریخ بازی ‌های بسکتبال در کالج بوده است که برد در زمانی که در کالج بوده است، توانسته در آن مسابقه شرکت کند و استعداد خود را به رخ سایر افراد و بازیکنان بکشد.

این مطلب را هم بخوانید
معروف ترین سلبریتی های ساکن کانادا که اقامت دائم این کشور را دارند

در این مورد باید بگوییم اگر به شرط بندی بسکتبال nba توجه داشته باشید می توانید پی ببرید که شناخت نسبت به این بازیکن ها می تواند برایتان سود های خوبی را به همراه داشته باشد.

لری برد در لیست 10 بازیکن برتر nba

لری برد در لیست ۱۰ بازیکن برتر nba

برد زمانی که در اوج حرفه ی خود بود، توانست در لیست ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال nba قرار بگیرد. کارشناسان در این زمینه، درباره ی برد گفته اند که او یکی از افسانه های حرفه ی بسکتبال می باشد، که دیگر همانند او را نخواهند دید. هم چنین برد بعد از بازنشستگی به عنوان بازیکن، از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ به عنوان سرمربی تیم ایندیانا پیسرز خدمت کرده است و این بار توانست به عنوان بهترین مربی سال NBA انتخاب شود. علاوه بر آن برد در لیست ۵۰ ورزشکار بزرگ قرن ۲۰ در شماره ۳۰ این آن نیز قرار گرفته است.

سن لری برد چقدر می باشد

سن لری برد چقدر می باشد ؟

با تحقیقی که بر روی بازیکنان بسکتبال در دوره ی ۸۰ میلادی کرده بودند، گفته شده بود که لری یکی از بهترین بازیکنان در ورزش بسکتبال بوده است، هم چنین آوازه ی حرفه ی او در سرتاسر جهان پخش شده است، او متولد ۷ دسامبر ۱۹۵۶ می باشد، او هم اکنون ۶۴ سال دارد. جالب است که بدانید، لری در فصل ۱۹۸۳-۸۴ با کسب میانگین ۲۴.۲ امتیاز، ۱۰.۱ ریباند، ۶.۶ پاس منجر به گل و ۱.۸ توپ ربایی در هر بازی برای اولین بار به عنوان بهترین و برترین بازیکن لیگ NBA یا همان جایزه MVP برگزیده شد. علاوه بر آن، او به همراه سلتیکس با شکست دادن میلواکی باکس در فینال کنفرانس شرق به فینال NBA رسید و حریف لس آنجلس لیکرز شد.

برد بعد از پایان دوران بازیکنی خود و بازنشستگی در این زمینه، طی سال‌ های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ سرمربیگری تیم ایندیانا پیسرز را به عهده گرفت و به فعالیت پرداخت. هم چنین او در دوران مربیگری و در سال ۱۹۹۸ به عنوان بهترین سرمربی سال NBA انتخاب شد و هم چنین او در سال ۱۹۹۸ تیم شرق را در آل استار به عنوان مربی هدایت کرده است. سپس در سال ۲۰۰۳ به عنوان مدیر اجرایی این تیم انتخاب شد که تاکنون و با گذشت ۱۲ سال هم چنان در پست خود باقی مانده و به فعالیت پرداخته است.

این مطلب را هم بخوانید
بهترین فیلتر شکن رایگان در ایران بدون قطعی + لینک دانلود

سوالات متداول درباره ی لری برد

لری برد کیست؟

لری برد یکی از معروف ترین بازیکنان در ورزش بسکتبال بوده است که آوازه ی حرفه ی او در سرتاسر جهان پخش شده است، او متولد ۷ دسامبر ۱۹۵۶ می باشد. او در یکی از مصاحبه های خود درباره ی زندگی قبل از معروفیتش گفته بود که پدرم و هم چین مادرم از نژاد ایرلندی، اسکاتلندی و آمریکایی های بومی بوده اند و هم چنین من چهار برادر و تنها یک خواهر دارم. هم چنین گفته شده است که لری یکی از بهترین بازیکنان در ورزش بسکتبال بوده است، هم چنین آوازه ی حرفه ی او در سرتاسر جهان پخش شده است.

چه زمانی زندگی شخصی و هم چنین حرفه ای لری تغییر کرد؟

لری زمانی که توانست از قوانین خاص این تیم سر بلند بیرون بیاید، به او اجازه دادند تا به عنوان آخرین فصلش در لیگ NCAA برای ایالت ایندیانا بازی کند و با امضایی قراردادی پنج ساله و هم چنین با مبلغ ۳.۲۵ میلیون دلار او را به جمع بوستونی‌ ها آوردند، هم چنین این کار او را به بزرگترین تازه کار در تاریخ لیگ تبدیل کرد. بعد از آن زندگی شخصی و زندگی حرفه ای او به طور کامل تغییر کرد و هم چنین لری در یکی از مصاحبه های خود در این باره بیان کرد که اولین کاری که با آن پول کردم، خانه خریدن برای پدر و مادرم بود و آن ها بابت خانه بسیار خوشحال شدند.

همسر لری برد کیست؟

لری در سال ۱۹۸۸ با داینا متنگلی که یکی از خانم های معروف در منطقه شهر خود بود، ازدواج کرد و صاحب دو فرزند به نام‌ های کانر و ماریا شد، البته او یک دختر به نام کری از ازدواج قبلی اش نیز دارد. برد در باره ی همسرش داینا متنگلی در یکی از مصاحبه هایش بیان کرده بود که آشنایی من و همسرم با بسیار جالب بود و بعد از آن من فهمیدم که نمی تواننم به او فکر نکنم و پس از چندین قرار متوجه شدم که عاشق او شده ام.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :