بازی پوکر از جمله بازی هایی می باشد که در سرتاسر جهان طرفداران بسیاری دارد، این بازی در بین ثروتمندان از محبوبیت زیادی برخوردار است و جزو بازی های فکری و تخصصی می باشد که با استفاده از ورق صورت می گیرد این بازی پر هیجان در کشور ایران با محدودیت روبرو بوده و به همین علت در بسیاری از مسابقات جهانی معمولا بازیکنان ایرانی امکان شرکت در آن ها را ندارند. شاید شنیدن این جمله برایتان جالب باشد که اولین برنده ی پوکر غیر آمریکایی در طی این مسابقات شخصی ایرانی می باشد که منصور مطلوبی نام دارد. در زمان های گذشته تمامی برندگان مسابقات پوکر را کسانی تشکی می دادند که اهل آمریکا بودند و همین روند ادامه داشت تا این که فردی ایرانی به نام منصور مطلوبی در سال هزار و نهصد و نود با حضور صد و نود و چهار شرکت کننده ی دیگر در طی مسابقه ای توانست مقام نخست را از آن خود کند و جایزه ی ۳۸۵ دلاری این مسابقه را از آن خود کند در ادامه ی این مقاله شما را با منصور مطلوبی پوکرباز ایرانی و افتخارات کسب شده توسط او بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بیوگرافی منصور مطلوبی

بیوگرافی منصور مطلوبی

منصور مطلوبی در سال هزار و سیصد و سی و یک در کشور ایران متولد شد و در حال حاضر در کشور لندن و شهری به نام ولز اقامت دارد در رابطه با زندگی شخصی این پوکر باز حرفه ای اطلاعات زیادی در دسترس نیست، او از سال هزار و نهصد و هشتاد و هشت به طور حرفه ای بازی پوکر را با شرکت کردن در مسابقات پوکر مالت شروع کرد. wsop در واقع نام مسابقات جهانی پوکر می باشد که شخصی به نام بنی بنیون در سال هزار و نهصد و هفتاد آن را راه اندازی کرد و امروزه در سرتاسر دنیا به عنوان مهم ترین رقابت های پوکر در حال برگزاری می باشد و همواره افراد بسیاری از جمله پوکر بازان و ثروتمندان از سراسر دنیا در این مسابقات شرکت می کنند. عناوین برتر این سری از مسابقات تا پیش از سال هزار و نهصد و نود توسط پوکر بازان آمریکایی کسب می شد اما در همان سال با حضور شخصی ایرانی به نام منصور مطلوبی نتیجه ی این مسابقات تغییر یافت و این بار یک فرد غیر آمریکایی با حضور صد و نود و چهار شرکت کننده توانست عنوان نخست قهرمانی را از آن خود کند و جایزه ی ۸۳۵ هزار دلاری این مسابقات را به دست آورد حریف او در این مسابقه شخصی به نام استیو اونگار بود که خود به عنوان یک پوکر باز حرفه ای به شمار می رفت که با شکست او منصور مطلوبی توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

استیو اونگار از جمله پوکربازان حرفه ای بود که توانسته بود در طی سال های ۱۹۸۰ و ۱۹۸۱ به طور متوالی عنوان قهرمانی و جایزه ی پوکر را از آن خود کند و با شرکت در سری مسابقات سال ۱۹۹۰ می توانست سومین موفقیت خودش را در عرصه ی پوکر به طور پیاپی در کارنامه ی کاری خود ثبت کند اما با شکست او در برابر منصور مطلوبی در همان سال موفق به انجام این رکورد زنی نشد. این دو پوکرباز در سال ۱۹۹۲ مجددا به فینال رسیده و در مقابل یکدیگر به مسابقه پرداختند اما این بار استیو اونگار توانست انتقام شکست خودش را از مطلوبی بگیرد و او را در این مسابقات شکست دهد و خود پیروز میدان شود. در سال ۱۹۹۳ بار دیگر مطلوبی توانست به مسابقات فینال راه پیدا کند اما در مقابل حریف خود جیم بچتل شکست خورد و در جایگاه چهارم قرار گرفت.

منصور مطلوبی پوکر

منصور مطلوبی پوکر

منصور مطلوبی نخستین ایرانی و غیر آمریکایی بود که در سری مسابقات نولیمیت هولدم به پیروزی رسیدم و جایزه جهانی پوکر را کسب کرد رقیب او در این سری مسابقات که در سال ۱۹۹۰ برگزار شد استیو اونگار نام داشت که بیست و یکمین مسابقات هولدم به شمار می رفت. این پوکرباز ماهر دوره ی حرفه ای خود در این عرصه را از سال هزار و نهصد و هشتاد و هشت آغاز نمود. مطلوبی توانست در سال ۱۹۹۳ به فینال جهانی مسابقات پوکر راه یابد اما در این سری مسابقات در برابر حریف خود تیم جیم بچتل شکست خورد و در جایگاه چهارم قرار گرفت. اوج فعالیت این پوکرباز حرفه ای تا سال ۲۰۰۶ بود و پس از آن خبری از او نبود تا این که پس از گذشت ده سال در سال ۲۰۱۶ در سری مسابقات کشور ماکائو شرکت کرد و در نهایت با ۱۴ بازی به فعالت خود در این عرصه پایان داد.

این مطلب را هم بخوانید
دیانتی وایلدر کیست؟ بررسی مبارزه وایلدر با فیوری و کلیچکو

اینستاگرام منصور مطلوبی

اکثر سلبریتی های جهان و پوکربازان حرفه ای جهان در فضاهای مجازی مختلف مشغول فعالیت می باشند و هرکدام از آن ها دارای یک نام اختصاصی در این صفحات می باشند و با استفاده از آن با طرفداران و هواداران خود ارتباط برقرار می کنند و حتی از این طریق به کسب درآمد نیز می پردازند اما منصور مطلوبی برخلاف سایر افراد مشهور دیگر علاقه ای به صفحه ی مجازی و اینستاگرام ندارد اما برای دیدن عکس منصور مطلوبی می توانید علاوه بر سایت های مختلف نام او را در فضای مجازی اینستاگرام سرچ کرده و آن را مشاهده نمایید علاوه بر این با جست و جوی نام منصور مطلوبی یوتیوب قادر خواهید بود بازی های منصور مطلوبی را به راحتی مشاهده کنید و از دیدن آن ها لذت ببرید و مهارت های این پوکر باز حرفه ای را ببینید.

قهرمان پوکر آمریکا منصور مطلوبی

از بردهای منصور مطلوبی که در دوران حرفه ای خود در عرصه ی پوکر توانست به دست آورد می توانه به کسب مقام اول در سری مسابقات NL Holdem (Championship Event) در سال ۱۹۹۲، کسب مقام چهارم در سال ۱۹۹۳ در سری مسابقات NL Holdem، در سال ۱۹۹۴ کسب مقام شانزدهم در NL Holdem، کسب مقام پانزدم در سال ۱۹۹۵ در Limit Omaha و کسب مقام چهارم Seven Card Stud و همچنین مقام هفدهم PL Holdem در همین سال، کسب مقام پنجم Seven Card Stud در سال ۱۹۹۶، کسب مقام دوازدهم Limit Holdem در سال ۲۰۰۱ و همچنین منصور مطلبوبی در پوکر اوماها در سال ۱۹۹۷ توانست مقام شانزدهم را از آن خود کند.

او همچنین در سایت شرط بندی پوکر هم درآمد های خوبی را از آن خود کرده است که در این مورد می توان به حضور نام او در این مورد برای بهترین پوکر باز های انلاین اشاره کرد.

درامد منصور مطلوبی

منصور مطلوبی ساکن ولز

این پوکر باز حرفه ای ایرانی که اکنون شهروند ولز در لندن می باشد دست های برتر منصور مطلوبی که باعث شد او پیروز سری مسابقات جهانی پوکر wsop شود برگزاری پاکت شش در برابر پاکت چهار حریف او یعنی هانس شد و همین عامل پیروزی او شد.

این مطلب را هم بخوانید
دوستی ملیکا زمانی و علیشمس چگونه است؟ عکس ملیکا زمانی قبل از عمل

درامد منصور مطلوبی

منصور مطلوبی در بیست و یکمین مسابقات جهانی پوکر که در سال ۱۹۹۰ برگزار شد توانست مهم ترین جایزه سال پوکر را از آن خود کند او نخستین پوکرباز غیر آمریکایی بود که توانست عنوان قهرمانی نو لیمیت هولدم wsop را کسب کند و جایزه ی این سری مسابقات را کسب کند. او تا به امروز در مجموع چهارده بار در مسابقات جهانی پوکر حضور داشته است و در طی این مسابقات مبلغ دو میلیون دلار کسب کند، علاوه بر این او با حضور در سری مسابقات دایاموند Diamond Jim Braady بسیار موفق عمل کرده و در جایگاه دوم این بازی قرار گرفت و توانست صد و شصت هزار دلار را از آن خود کند. از دیگر موفقیت های منصوری کسب رتبه ی نخست در سال ۱۹۹۴ در سری مسابقات پوکر فالینالز World Poker Finals بود که در طی آن موفق به کسب جایزه ی هفتاد و دو هزار دلاری شد. در دوره ای که او به بازی پوکر مشغول بود جوایز آن به مراتب بسیار کم تر از مبالغ امروزی بود و او در نهایت با حضور در چهارده مسابقه ی پوکر و کسب دو میلیون دلار به پوکر و کار حرفه ای خود در این عرصه پایان داد، موفقیت منصور مطلوبی در wsop باعث شد از او به عنوان موفق ترین پوکر باز ایرانی در تاریخ نام برده شود.

مسابقه ی پوکر اوهاما مطلوبی

پوکر یکی از متداول ترین بازی ها در بین بسیاری از افراد از جمله ثروتمندان و پوکربازان می باشد و سبک اوهاما یکی از محبوب ترین سبک های این بازی است که با سبک هولدم تفاوت چندانی ندارد و تنها در تغییر odds دست ها و تعداد کارت های اولیه با یکدیگر متفاوت می باشند. این بازی قوانین خاص خودش را دارد، منصور مطلوبی از جمله کسانی بود که توانست در این عرصه به پیروزی برسد.

سوالات متداول

نخستین و موفق ترین پوکرباز ایرانی چه کسی می باشد؟

منصور مطلوبی نخستین فرد غیر آمریکایی و ایرانی بود که توانست در سال ۱۹۹۰ برنده wsop شده و جایزه ی این مسابقات را از آن خود کند.

منصور مطلوبی متولد در چه سالی و در کجا متولد شد؟

منصور مطلوبی در سال ۱۳۳۱ در کشور ایران متولد شد و امروزه به عنوان شهروند ولز در کشور لندن زندگی می کند.

منصور مطلوبی چه زمانی به فعالیت خود در این عرصه پایان داد؟

مطلوبی پس از حضور در چهارده مسابقه و کسب جایزه ی دو میلیون دلاری خود بالاخره به فعالیت خویش در این عرصه پایان داد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]