مدل شدن در ترکیه در سال های اخیر مورد توجه و استقبال زیادی از سوی جوانان قرار گرفته است. گرفتن اقامت ترکیه و همچنین داشتن شغل مدلینگ دیگر مانند گذشته در این کشور مسیری سخت ندارد. جوانان زیادی سعی دارند تا با شرکت در کلاس های آموزشی بتوانند در آینده در این شاخه و الخصوص در قالب مدل های اینستاگرام مشغول به کار شوند.

فهرست مطالب پنهان
برای مدل شدن در ترکیه چه باید کرد؟

برای مدل شدن در ترکیه چه باید کرد؟

امروزه با توجه به زیاد شدن علاقمندان به این رشته در کشور ترکیه، هر روز قوانین و ممیز های بیش تری برای ورود به بازار کار مدلینگ نوشته می شود. در کل برای مدل شدن در ترکیه لازم است که از از تناسب وزن و قد و همچنین زیبایی چهره برخوردار باشید. راه های مدل شدن در ترکیه به دسته های گوناگونی تقسیم می شود. باید بدانید که شرایط مدل لباس شدن در ترکیه و حتی مدل عکاسی شدن در این کشور با سال های گذشته بسیار فرق کرده است.

اسامی شرکت های مدلینگ ترکیه را از کجا بیابیم؟

از نکات مهم برای مدل شدن در ترکیه این است که حتما باید شرکت هایی که در این شاخه فعالیت می کنند آشنا شوید. یکی از راه ها این است که از آموزشگاه و یا دانشگاهی که دوره های مدلینگ را در آن ها گذرانده اید درباره این موضوع سوال کنید. این آموزشگاه ها معمولا با چند شرکت مدلینگ کار می کنند.

قیمت کلاس های مدلینگ در ترکیه چقدر است؟

هزینه دوره های آموزش مدلینگ و عکاسی در ترکیه، مختلف است. برای مدل شدن در ترکیه لازم است که حتما مدرک این دوره ها را داشته باشید تا جزیی از رزومه شما به حساب آید. قیمت این دوره ها از ماهی ۲۰۰۰ لیر شروع می شوند و بسته به آموزش هایی که ارائه می دهند، هزینه ها کم و زیاد می شوند.

شرایط مدل شدن دختر در ترکیه چیست؟

شرایط مدل شدن دختر در ترکیه چیست؟

داشتن اندام متناسب که شامل قد و وزنی متعادل است، از الزامات این صنعت میان خانم ها به حساب می آید. برای مدل شدن در ترکیه قد شما اگر خانم هستید از ۱۷۰ سانتی متر نباید کم تر باشد. همچنین داشتن سینه های کوچک و یا سایز پا خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک از ایراد های اساسی به حساب می آید. شرایط مدل شدن در ترکیه این روزها بسیار سخت گیرانه تر از قبل است.

شرایط مدل شدن مرد در ترکیه چیست؟

برای مردان نیز به اندازه زنان شرایط سختی در این سال ها برای ورود به مدلینگ وضع شده است. برای مثال داشتن اندام نامتناسب و یا قد کوتاه و پایین تر از ۱۸۰ از ایراداتی است که اگر در شخصی وجود داشته باشد شاید هرگز نتواند در زمینه مدلینگ به موفقیت در کشور ترکیه برسد. برای مانکن شدن در ترکیه نیاز است که حتما دوره های خاصی را بگذرانید و مدارک آن ها را داشته باشید. شرایط مانکن شدن در ترکیه برای مردان گاهی بسیار مشکل است و هر کسی نمی تواند آن معیار ها را داشته باشد.

چه دخترانی در ترکیه مدل شده اند؟

چه دخترانی در ترکیه مدل شده اند؟

امروزه با توجه به قوانین سخت گیرانه برای ورود به حرفه مدلینگ، بسیاری از ایرانیان تنها به خاطر داشتن مخاطبان زیاد در پلتفرم هایی مانند اینستاگرام، خودشان را مدل می دانند و با پول هایی که به برند های معروف می دهند، در این صنعت مشغول به کار هستند. مدل شدن در ترکیه از سری ارزوهای دختران می باشد که بسیار زیاد برای رسیدن به آن تلاش می کنند.

این مطلب را هم بخوانید
10 بلاگر چالش ایرانی در تیک تاک + آموزش چالش های آن ها

نیلی افشار

این چهره یکی از شاخ های مجازی است که به تازگی شروع به فعالیت در صنعت مدلینگ کرده است. نیلی افشار سعی می کند تا با پوشیدن لباس های مارک و برند های خاص، تصاویر خاصی از خودش در فضای مجازی منتشر کند.

پارمیس راز

پارمیس راز یکی دیگر از چهره های اینستاگرامی که به خاطر داشتن حواشی زیاد و داشتن سایت های شرطبندی توانست به محبوبیت در فضای مجازی برسد. او نیز به تازگی سعی دارد با انتشار تصاویر با لباس های خاص و برند، خودش را مدل بنامد.

الناز قاسمی

شغل اصلی الناز قاسمی آموزش رقص و حرکات بدنسازی است که توام با رقص است. او به دلیل فعالیت در این رشته ها توانسته است اندام قابل قبولی برای کار در مدلینگ به دست آورد.

نازنین همدانی پور

نازنین همدانی پور نیز از جمله کسانی است که با داشتن سایت های شرطبندی و همچنین دخالت در حواشی های مختلف اینستاگرامی، فالووران زیادی را جذب کرده است. او نیز مشغول به انتشار تصاویر با لباس های خاص از خودش در اینستاگرام است.

صبا پارسیان

تنها کسی که در فضای اینستاگرام بدون هیچ دلیل معروف شد، صبا پارسیان بود. او در رشته های مختلفی نظیر خوانندگی، مدلینگ، رقص و حتی آموزش زبان انگلیسی فعالیت دارد.

دنیا جهانبخت

نام دنیا جهانبخت پس از حسن ریوندی در لیست ایرانیانی که بیش ترین فالوور را دارند، موجود است. او امروزه به کمک حواشی مختلف توانسته است بیش از ۱۰ میلیون فالوور به دست آورد و با انتشار تصاویر مختلفش در لباس های مارک، به صنعت مدلینگ ورود کند.

سما واثق

سما واثق هم در عرصه مدلینگ فعالیت دارد و هم در عرصه بازیگری مشغول است. او به دلیل محدودیت هایی که برای مدل های خانم در ایران وجود داشت، به کشور ترکیه مهاجرت کرد و در آن جا پیشرفت خوبی را تجربه می کند.

نگین فضلی

این چهره به دلیل رقص ها و کلیپ های دابسمش در اینستاگرام به شهرت رسید. امروزه او نیز سعی دارد تا با پوشش های خاصی که دارد، وارد صنعت مدلینگ در ترکیه شود.

مدل های مرد در ترکیه کدامند؟

در کشور ترکیه مدل های مرد ایرانی و غیر ایرانی زیادی مشغول به کار هستند. برای مدل شدن در ترکیه اگر مرد باشید، نیاز به داشتن شرایط خاصی است که باز هم خیلی ها آن ها را به طور کامل رعایت نمی کنند و خودشان را مدل می نامند.

پویان مختاری

این چهره که مدت زیادی در ترکیه بود توانست خیلی زود در عرصه خوانندگی و مدلینگ مشغول به کار شود. پویان مختاری به دلیل سایت شرطبندی و حواشی ای که دارد پیج پرفالووری در اینستاگرام دارد.

این مطلب را هم بخوانید
زندگینامه آینا ماهینی از داوری هندبال تا سلبریتی اینستاگرام

پدرام مختاری

پدرام و پویان مختاری در اینستاگرام با ایجاد حواشی زیادی توانستند ظرف مدت کمی به شهرت برسند. کلیپ های لایو و حرکات مستهجن و جنجالی ای که داشتند، آن ها را مشهور کرد. پویان نیز به دلیل داشتن زیبایی چهره و هیکل در این سال ها وارد صنعت مدلینگ در کشور ترکیه شده است.

امیر تتلو

این چهره بیش تر در خوانندگی مهارت دارد ولی توانست در چند سال اخیر وارد مدلینگ نیز بشود. امیر تتلو برند اختصاصی خودش را برای پوشاک تولید کرد و به دلیل محبوب بودن در بین جوانان، توانست فروش خوبی به دست آورد.

مدل شدن ریحانه پارسا در ترکیه واقعیت دارد؟

مدل شدن ریحانه پارسا در ترکیه واقعیت دارد؟

ریحانه پارسا پس از مهاجرتش به کشور ترکیه سعی دارد تا با ایجاد حاشیه های زیادی برای زندگی که دارد، مخاطبان بیش تری را جذب کند. یکی از همین حواشی مدل شدن او در ترکیه است که بازتاب زیادی در فضای مجازی برای او داشت.

مشکلات مدل شدن در ترکیه چیست؟

مدل شدن در ترکیه کاری نسبتا سخت و مشکل است. از مشکلات آن می توان به لزوم طی کردن دوره های آموزشی در این کشور اشاره کرد. بسیاری از برند های داخلی ترکیه، تاکید دارند که حتما دوره ها و آموزش ها را در کشور خودشان طی کرده باشید. برای مثال استخدام مدلینگ خانم در ترکیه بسیار سخت گیرانه انجام می شود و داشتن معیار های مطرح شده به همراه مدرک آموزش، از الزامات آن است.

مسابقه مدلینگ ترکیه بین چه افرادی برگزار می شود؟

هر ساله مسابقات زیادی در زمینه مدلینگ بین مدل های برتر کشور ترکیه برگزار می شود. این مدل ها همگی از معیار های لازم که شامل قد و وزن و چهره مناسب می باشد، برخوردار هستند. تمامی این مدل ها می بایست دوره های عکاسی و حتی کت واک را در این کشور طی کرده باشند. برای مدل شدن در ترکیه باید خود را برای شرکت در چنین مسابقاتی اماده نمود.

درآمد مدل شدن در ترکیه خوب است؟

درآمد مدل شدن در ترکیه خوب است؟

ترکیه امروزه کشور مدلینگ شده است و بسیاری از بازیگران اصیل ترکیه ای نیز در رشته مدلینگ مشغول به کار هستند. درامد مدلینگ در این کشور بسیار خوب است و جز شغل های پردرامد به حساب می آید. برای هر کت واک برای برند های خاصی چند ده هزار دلار به مدل ها پرداخت می شود.

برای مدل شدن در ترکیه چه خصوصیات ظاهری لازم است؟

برای مدل شدن در ترکیه چه خصوصیات ظاهری لازم است؟

مدلینگ در این کشور هر ساله سخت تر از سال قبل می شود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حتی داشتن چشم رنگی می تواند مزیت شما نسبت به بقیه مدل ها به حساب آید. داشتن صورت طبیعی و بدون عمل نیز یکی از مزیت هایی است که اگر داشته باشید، نسبت به بقیه شانس بیش تری برای موفقیت خواهید داشت.

سوالات متداول

 1. <strong>مدل های ایرانی در ترکیه در مدلینگ موفق هستند؟</strong>

  بیش تر مدل های ایرانی در این کشور تنها به کمک فضای مجازی و اینستاگرام توانسته اند این سال ها در رشته مدلینگ به محبوبیت برسد و در آن موفق ظاهر شوند.

 2. <strong>ملاک های ظاهری در مدلینگ کدام ها هست؟</strong>

  داشتن چهره طبیعی و بدون عمل یکی از مزیت های مهم مدلینگ است.

 3. <strong>مدلینگ نسبت به قبل در ترکیه چه تغییری داشته است؟</strong>

  در کشور ترکیه مدل بودن بسیار سخت تر شده است و قوانین آن بسیار متفاوت با سال های گذشته است.

 4. <strong>چند مدل ایرانی در ترکیه وجود دارند؟</strong>

  نیلی افشار، پویان مختاری، ندا یاسی و امیر تتلو از مدل های ایرانی ساکن در ترکیه هستند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :