استادیوم نقش جهان اصفهان که از بهترین استادیوم های ایرانی است؛ موضوعی که در این مقاله درباره آن بحث خواهیم کرد. ورزشگاه ها نقش اساسی در پیشرفت ورزش و بازیکنان دارند. از ورزشگاه نقش جهان اصفهان گرفته تا ورزشگاه های بسیار پیشرفته تر در سر تا سر جهان همواره زیر دید ذره بین فیفا قرار دارد و مناسب بودن آن ها برای انجام بازی ها بررسی می شود. بعد از بررسی امکانات ورزشگاه، فیفا ورزشگاه نقش جهان اصفهان را برای انجامبرخی از بازی ها مناسب دانسته است.

 معرفی ورزشگاه نقش جهان اصفهان

معرفی ورزشگاه نقش جهان اصفهان

استادیوم نقش جهان اصفهان، یکی از مهم ترین استادیوم های فوتبال می باشد. این ورزشگاه ظرفیتی برابر با هفتاد و پنج هزار نفر دارد و دومین ورزشگاه بزرگ ایران می باشد. بازی های بسیار حساس و مهمی در آن جا انجام می شود و خاطره های شاد و غمگین زیادی برای طرفداران فوتبال ساخته شده است. این ورزشگاه چند منظوره می باشد و بسیار با تجهیزات و امکانات بوده و متناسب با نیاز های در حال حاضر بازیکنان فوتبال ساخته شده است. برای یاد آوری باید گفت که این ورزشگاه دارای نام کامل ورزشگاه نقش جهان می باشد و در شهر اصفهان میزبان تیم های شهرهای دیگر بوده و تیم های لیگ برتری اصفهان، مستاجر این ورزشگاه هستند. ورزشگاه نقش جهان اصفهان بسیار زیبا و دارای محیطی جالب و به روز می باشد. پروژه ساخت این استادیوم بزرگ و مهم در سال ۱۳۷۲ در دستور کار دولت و سازمان ورزش و جوانان قرار گرفت و در همین سال ساخت آن آغاز شد. همچنین توسعه استادیوم های اصفهان یا همان ورزشگاه سپاهان در سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۵ اجرا شده و امکانات آن به روز تر شد.

ورزشگاه نقش جهان اصفهان میزبان بازی های کدام تیم است؟

ورزشگاه نقش جهان اصفهان میزبان بازی های کدام تیم است؟

ورزشگاه نقش جهان اصفهان در اختیار تیم بزرگ و پر افتخار فولاد مبارکه اصفهان می باشد و این تیم مستاجر این مکان بوده است. در بیست و سه آذر این ورزشگاه در اختیار فولاد مبارکه اصفهان قرار گرفته است. بازیکنان سپاهان برای تمرین به امکانات زیادی احتیاج دارند، که ورزشگاه نقش جهان این امکانات را در اختیار آن ها قرار داده است و تمامی امور اداری و ورزشی و … این باشگاه در آن جا انجام می شود. سایت ورزشگاه نقش جهان اصفهان در زمان برگذاری بازی های لیگ برتری و جام حذفی برای خرید بلیط در اختیار طرفداران فوتبال می باشد. ورزشگاه نقش جهان اصفهان میزبان بازی های حساس و پر هیجان سپاهان با دیگر تیم ها بوده است و از آن جایی که خانه ی سپاهان می باشد، این تیم در آن جا به مصاف رقیب خود می رود. سپاهان برای میزبانی در برابر حریفانش در مسابقات لیگ برتر و همچنین مسابقات جذاب جام حذفی از این ورزشگاه استفاده می کند. همچنین به دلیل کیفیت بالای این ورزشگاه و امکانات زیادش رقابت های لیگ آسیا نیز در آن جا انجام می شود.

آدرس ورزشگاه نقش جهان اصفهان

آدرس ورزشگاه نقش جهان اصفهان

این ورزشگاه در شهر اصفهان و در قسمت شمالی آن ساخته شده است. اتوبان کاوه و سپس بلوار فرزانگان را ادامه دهید و در مجاورت پارک جنگلی به نام باغ فدک این ورزشگاه واقع شده است. برای مسیریابی بهتر و دانستن آدرس دقیق ورزشگاه نقش جهان باید گفت که این پارک جنگلی بین شهر اصفهان و شهر دولت آباد یا همان برخوار ایجاد شده است.

این مطلب را هم بخوانید
کلاهبرداری سایت شرط بندی سلبریتی ها واقعیت دارد؟

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

پیج اینستاگرام مربوط به استادیوم نقش جهان اصفهان، عکس های زیادی از آن را در اختیار علاقه مندان و کسانی که به دنبال تحقیق درباره محیط و امکانات آن هستند، گذاشته است. همچین سایت های ورزشی معتبر زیادی در فضای مجازی و گوگل در قسمت توضیحات امکانات ورزشگاه های ایران، درباره ورزشگاه نقش جهان اصفهان اطلاعاتی در اختیار علاقه مندان گذاشته و عکس هایی زیادی هم در آن سایت ها می توان مشاهده کرد. کافی است وارد گوگل شوید و نام این ورزشگاه زیبا و با امکانات را وارد کنید و با دنیایی از عکس های آن رو به رو شوید.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

ورزشگاه فوتبال اصفهان که نامش نقش جهان می باشد، جزو مهم ترین ورزشگاه های ایران است. این ورزشگاه در سال ۱۳۷۲ برای انجام بازی ها و رقابت های فوتبال در استان اصفهان ساخته شد. بنابراین می توان گفت که ساخت آن جزو پروژه های بعد از انقلاب اسلامی و از مهم ترین های آن ها می باشد. مردم اصفهان بسیار فوتبال دوست و عاشق هیجان و شادی هستند. تیم های سپاهان اصفهان و ذوب آهن اصفهان همواره در تمامی دوره های مسابقات فوتبال لیگ برتر، جزوی از مدعیان قهرمانی بوده اند و حتی موفق به بالا بردن جام قهرمانی این مسابقات هیجان انگیز و مهم شده اند. مسابقات جام حذفی نیز یکی دیگر از رقابت های مهم ایران می باشد که این دو تیم بزرگ یعنی سپاهان و ذوب آهن در آن نیز جزو مدعیان بزرگ می باشند‌. تیم های سپاهان و ذوب آهن حتی به لیگ قهرمانان آسیا نیز راه یافته اند و در این جام بزرگ نیز رقابت کرده اند. بنابر این برای حضور این تیم های بزرگ در تمامی رقابت های برگذار شده در کشورمان ایران و در قاره آسیا نیاز به ساخت ورزشگاهی بزرگ و مجهز می باشد. بنابراین دولت در سال ۱۳۷۲ این ورزشگاه را ساخته و در اختیار تیم های اصفهانی قرار داد. همچنین به دلیل با گذشت چندین سال از ساخت آن، در سال ۱۳۸۶ بازسازی آن آغاز شد و در سال ۱۳۹۵ بازسازی ورزشگاه نقش جهان به پایان رسید.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

ورزشگاه هفتاد و دو هزار نفری نقش جهان اصفهان بسیار مجهز و دارای چندین قسمت برای فوتبال و تمرین های بازیکنان و… می باشد. چمن این ورزشگاه بسیار عالی و مساحت آن برابر با ۱۱ هزار متر مربع می باشد. جایگاه ویژه، بازیکنان، تماشاچیان و کارکنان امور اداری در این ورزشگاه از چهار در جداگانه وارد استادیوم نقش جهان می شوند و ورود آن ها تداخلی با یک دیگر ندارد. پیست دو و میدانی، پیست ورزش های هفت گانه، تونل ماراتن، فضا های اداری و قسمت های اداری و ورزشی دیگر، هر کدام ویژگی ها و امکانات زیادی دارند. فرم ورزشگاه نقش جهان اصفهان به صورت بیضی شکل بوده و در دو طبقه ساخته شده است. ظرفیت طبقه اول آن ۴۲ هزار نفر و ظرفیت طبقه دوم ۳۳ هزار نفر می باشد.

زمین چمن ورزشگاه نقش جهان اصفهان چگونه است؟

زمین چمن ورزشگاه نقش جهان اصفهان چگونه است؟

زمین استادیوم نقش جهان اصفهان، دارای چمن طبیعی و بزرگی است. به این چمن هر ماه رسیدگی می شود و هزینه زیادی برای ساخت و مراقبت از آن صرف شده است. چمن طبیعی برای بازی فوتبال بسیار مناسب تر و عالی تر است. به همین دلیل این ورزشگاه جزو بهترین های ایران می باشد. بعد از خرید بلیط ورزشگاه نقش جهان اصفهان و وارد شدن به آن و در حین تماشای فوتبال به کیفیت عالی و برتر این چمن پی خواهید برد.

این مطلب را هم بخوانید
استادیوم استمفورد بریج یا همان ورزشکاه خانگی چلسی انگلیس

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

مسیر ورزشگاه نقش جهان اصفهان و ظرفیت آن از مهم ترین مواردی است که به بهترین شدن آن، کمک زیادی کرده است. ظرفیت هفتاد و دو هزار نفری این ورزشگاه قابلیت انجام بازی های مهم را در آن ایجاد کرده است. ورزشگاه نقش جهان اصفهان در دو طبقه مجزا ساخته شده است که ظرفیت این دو طبقه برابر نمی باشد. همچنین قسمتی از ظرفیت استادیوم به جایگاه ویژه اختصاص یافته است که افراد بالا رتبه و مهم در هنگام بازی فوتبال به آن قسمت می روند.

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه نقش جهان اصفهان برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که ورزشگاه نقش جهان اصفهان انجام شده است، بازی هایی است که سپاهان در آن میزبان بوده و از این ورزشگاه استفاده کرده است. می توان بعد از خرید بلیط ورزشگاه نقش جهان اصفهان از طریق سایت، به دیدن بازی های مورد علاقه خود در این مکان بپردازید و لذت ببرید. دولت سعی دارد که استادیوم نقش جهان را همواره آماده و تجهیز نگه دارد تا آمادگی لازم برای بازی های آسیایی را داشته باشد.

مالک ورزشگاه نقش جهان اصفهان کدام تیم است؟

مالک ورزشگاه نقش جهان اصفهان کدام تیم است؟

ورزشگاه نقش جهان اصفهان در سال ۱۳۷۲ توسط دولت ساخته شد و هم اکنون در اختیار فولاد مبارکه سپاهان قرار دارد. فولاد مبارکه سپاهان تمامی تمرینات بازیکنان خود را در آن و در قسمت تمرینات ویژه انجام می دهد و تیمش را برای رقابت های مهم آماده می کند. در واقع تیم سپاهان مالک اصلی این ورزشگاه بزرگ نبوده و تنها مستاجر آن جا می باشد و در غیاب تیم ذوب آهن که در لیگ برتر نمی باشد، تمامی امکانات ورزشگاه در اختیار سپاهان است.

سوالات متداول

  1. چه مقدار هزینه برای ساخت ورزشگاه نقش جهان اصفهان صرف شده است؟

    برای ساخت این ورزشگاه هزینه ای برابر با ۸۵۰ میلیارد تومان صرف شده است.

  2. در چه تاریخی ورزشگاه نقش جهان اصفهان به تیم فولاد مبارکه سپاهان واگذار شد؟

    در تاریخ ۲۳ آذر سال ۱۳۹۹ این ورزشگاه به تیم فولاد مبارکه سپاهان واگذار شد.

  3. کدام کشور در ساخت ورزشگاه نقش جهان اصفهان، به کشور ایران کمک کرد؟

    ساخت ورزشگاه نقش جهان اصفهان توسط دو کشور ایران و چین صورت گرفت.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :