در این مقاله به معرفی یکی از بهترین بوکسور ها به نام روی جونز خواهیم پرداخت که توانسته است در این عرصه افتخارات بسیاری را کسب کند و کلکسیونی از کمربندهای قهرمانی را از آن خود کند، این ورزشکار علاوه بر ورزش بوکس در عرصه ی بسکتبال و کارهای هنری دیگری همچون خوانندگی، بازیگری و … نیز فعالیت دارد در ادامه شما را با این ورزشکار هنرمند بیشتر آشنا خواهیم کرد.

بیوگرافی روی جونز

بیوگرافی روی جونز

روی جونز جونیور در ۱۶ ژانویه سال ۱۹۶۹ در شهر پنساکولا، آمریکا متولد شد و به عنوان یه بوکسور در این کشور فعالیت می کند. پدر جونز هم یکی از بزرگان رشته بوکس بود اما در طول زندگی حرفه اش نتوانست شهرت بسیاری را کسب کند، بنابراین در سن شش سالگی بوکس را تحت نظر پدرش فرا گرفت. او از زمانی که تنها ده سال بیشتر نداشت بوکس را شروع کرد و از سال ۱۹۸۹ بازی های حرفه ای خود را آغاز نمود، او در طول دوران حرفه ای خود به عناوین مختلفی دست یافت از جمله این عناوین می توان به مواردی چون سبک وزن متوسط، سنگین وزن، وزنه برداری متوسط و فوق سنگین وزنه برداری اشاره کرد. انجمن نویسندگان بوکس آمریکا در دهه نود به او لقب جنگنده دهه را دادند.

این ورزشکار علاوه بر ورزش در کارهای هنری نیز فعالیت دارد و به عنوان فردی با استعداد منحصر به فرد شناخته شده است، این بوکسور ماهر جونیور رپ و بازیگر هم نیز می باشد از جمله فیلم هایی که او در آن نقش داشته است می توان به Grudge Match در سال ۲۰۱۳ و فیلم ماتریس Reloaded در سال ۲۰۰۳ و سرباز جهانی، روز حساب، وکیل مدافع شیطان اشاره کرد. این بازیکن به عنوان تحلیل گر و مربی بوکس هم به شمار می رود.

این قهرمان بوکس علاوه بر ورزش عاشق موسیقی می باشد و در سال ۲۰۰۱ اولین آلبوم خود را ضبط نمود و در سال ۲۰۰۴ گروه رپ را ایجاد کرد. او به عنوان یکی از سرحال ترین و معروف ترین بوکسورهای تمام دوران در بین مردم شناخته شده است. از دیگر فعالت های این بازیکن حرفه ای علاوه بر بوکس می توان به مالکیت شرکت تبلیغاتی بوکس، حرفه ی موسیقی و صاحب شرکت ضبط، خوانندگی رپ، بازیگر، مفسر تلوزیون و بسکتبالیست حرفه ای نیز اشاره کرد.

روی جونز و همسرش

روی جونز و همسرش

ناتلین واشنگتن هنگامی که در سنین نوجوانی خود را سپری می کرد با هم شهری خودش که روی جونز بود ملاقات کرد و این ملاقات زمینه آشنایی آن را فراهم کرد، او در آن زمان قرار بود در دانشگاه ایالتی فلوریدا در رشته وکالت شرکت کند. پس از گذشت مدتی از این ملاقات در نهایت این دو تصمیم گرفتند در اوایل دهه ۲۰۰۰ با یکدیگر ازدواج کنند و تشکیل خانواده بدهند. ناتلین که یکی از بزرگ ترین آرزوهایش وکالت بود را رها کرد و با جونز تشکیل خانواده داد. این زوج اکنون دارای سه فرزند پسر هستند، همسر جونز به علت حمایت از همسر و فرزندانش از آرزوهای کاری خود دست کشید اما او هم به مرور به رشته ی بوکس علاقمند شد و در این رشته شروع به آموزش دیدن کرد و سالن ورزشی خود به نام warrior را که در سال ۲۰۱۹ تاسیس کرد. قبل از آن ناتلین به زنان مبارز کمک می کرد تا نظم و فنون بوکس را نه تنها برای سلامتی بلکه برای تشویق زنان به شرکت در رشته ی بوکس فرا بگیرند.

مبارزه روی جونز با تایسون

مبارزه روی جونز با تایسون

قرار بود در طی مسابقه ای که در دوازدهم سپتامبر سال ۲۰۲۱ صورت می گیرد روی جونز پنجاه و یک ساله و مایک تایسون پنجاه و چهار ساله به رقابت با یکدیگر بپردازند اما این مسابقه بنا به دلایلی به زمان دیگری که در ۲۸ نوامبر ۲۰۲۱ یا به عبارتی ۸ آذر است موکول شد این مبارزه به صورت آزمایشی بوده و ممکن است باز هم زمان آن به دسامبر، ژانویه و یا فوریه به تعویق بیافتد. عده ای از کاربران شبکه های اجتماعی و طرفدار ورزش بوکس معتقدند این مبارزه روی جونز و مایکون تایسون هرگز رخ نخواهد داد و با توجه به شرایط پیش آمده و وجود ویروس کرونا امکان حضور تماشاگران کمی در این مسابقه پیش بینی می شود و در صورت اهمیت حضور تماشاگران در این مسابقه باز هم امکان دارد این مسابقه برای بار دیگر به تعویق بیافتد.

بازی های مهم roy jones بوکسور

بازی های مهم roy jones بوکسور

روی جونز در مسابقات سبک وزن IBO، WBF، NABF، WBA، IBA، WBC، IBF توانست به قهرمانی های بسیاری دست پیدا کند. او در سال های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷ موفق به کسب دستکش های طلایی شد و با شکست برنارد هاپکینز توانست تاج وزن IBF را در سال ۱۹۹۴ از آن خود کند و سال ها بعد عنوان قهرمانی سنگین وزن WBC را کسب کند. تمرکز و انگیزه او در این ورزش برای بسیاری از افراد سوال بود زیرا همواره از رقبای خود برتر به شمار می رفت از ویژگی های او می توان به حرکات سریع پا و سرعت خیره کننده دستانش اشاره کرد که سبب پیروزی او در برابر رقیبانش می شود.

این مطلب را هم بخوانید
روش های درآمد از بازی موبایل اندرویدی برای پولدار شدن

روی جونز در کارنامه ی کاری خود توانسته است در پنجاه و شش مبارزه شرکت کند و در طی این مسابقات در پنجاه و شش بازی پیروز میدان شود و چهار باخت را برای خود ثبت نماید، این بازیکن سابق آمریکایی عنوان قهرمانی میان وزن، نیمه سنگین وزن، میان سنگین وزن و سنگین وزن جهان را کسب کرده است. این قهرمان بازیکن بسکتبال ایالت فلوریدا هم می باشد اما اکثر افراد به دلیل عناوینش او را به عنوان بوکسور می شناسند.

او در طول دوران فعالیتش عناوین بسیاری را در وزن های مختلف به دست آورد اما بیشترین دلیلی که باعث شد یاد او در اذهان باقی بماند کسب مدال نقره توسط او در مسابقات المپیک سئول بود. در این مسابقه روی جونز داوران بوکسور کره ای را پیروز میدان و جونز را بازنده اعلام کردند که به صورت ناحق بود و جونز از گرفتن مدال نقره خودداری کرد به همین دلیل پس از گذشت مدتی و بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد مقامات کره ای به تعدادی از کارشناسان این مسابقات رشوه داده اند تا علیه جونز رای بدهند و همین امر باعث شد سیستم رای دهی جدیدی برای مسابقات بوکس طراحی بشود.

جونز با شکست دی گارسیا و توماس تات در سال ۱۹۹۴ توانست یکی از چهار نفر اول مسابقات وزن به وزن به شمار برود و در طی همان سال در هجدهم نوامبر با شکست جیمز تونی در طی قهرمان نیمه سنگین وزن باعث شد عنوان بهترین بوکسور جهان را از آن خود کند. او در مسابقات ۵۴ کیلوگرم در سال ۱۹۸۴ توانست برنده ی بازی های المپیک جوانان بشود و دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۸۶ در وزن ۶۳ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی کشور شرکت نمود و در نهایت در وزن ۷۱ کیلوگرم توانست برنده ی دستکش طلایی بشود.

دانلود آهنگ روی جونز cant be touched

دانلود آهنگ روی جونز cant be touched

در سال ۲۰۰۱ یک کاست آهنگ رپ از روی جونز در میان مردم منتشر شد و در آن آهنگی به اسم بایستی مرا فراموش کنی توجه بسیاری از افراد را به خود جذب کرد و این احتمال وجود دارد که او این آهنگ را به دلیل انتقاداتی که علیه او وجود داشت خوانده است و به آن اشاره می کند. بسیاری از منتقدین که از او به عنوان یک بوکسور وزن به وزن در جهان به شمار می آوردند این اواخر از او روی برگرداندند و از فعالیت ها و عملکردهای او را مورد انتقاد قرار می دادند. شما می توانید با مراجعه به سایت های مختلف و جست و جو در آن ها آهنگ معروف این ورزشکار هنرمند را دانلود کرده و گوش دهید.

این مطلب را هم بخوانید
بیوگرافی امیر تتلو ❤️ بررسی کامل حواشی تتلو و نیو فیس های او

برای گردآوری این مقاله ما بررسی زیادی روی منابع مختلف داشته ایم که یکی از این منابع روی جونز در ویکی پدیا می باشد. به این لینک توجه داشته باشید.

سوالات متداول

  1. روی جونز چه کسی است؟

    روی جونز (جونیور) در ۱۶ ژانویه سال ۱۹۶۹ در شهر پنساکولا، آمریکا متولد شد و به عنوان یه بوکسور در این کشور فعالیت می کند. او از زمانی که تنها ده سال بیشتر نداشت بوکس را شروع کرد و از سال ۱۹۸۹ بازی های حرفه ای خود را آغاز نمود، او در طول دوران حرفه ای خود به عناوین مختلفی دست یافت از جمله این عناوین می توان به مواردی چون سبک وزن متوسط، سنگین وزن، وزنه برداری متوسط و فوق سنگین وزنه برداری اشاره کرد. انجمن نویسندگان بوکس آمریکا در دهه نود به او لقب جنگنده دهه را دادند.

  2. مسابقاتی که روی جونز در آن ها حضور داشته است چیست؟

    روی جونز در مسابقات سبک وزن IBO، WBF، NABF، WBA، IBA، WBC، IBF توانست به قهرمانی های بسیاری دست پیدا کند. او در سال های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۷ موفق به کسب دستکش های طلایی شد و با شکست برنارد هاپکینز توانست تاج وزن IBF را در سال ۱۹۹۴ از آن خود کند و سال ها بعد عنوان قهرمانی سنگین وزن WBC را کسب کند.

  3. مسابقه ی بین روی جونز و تایسون چه زمانی برگزار خواهد شد؟

    قرار بود در طی مسابقه ای که در دوازدهم سپتامبر سال ۲۰۲۱ صورت می گیرد روی جونز پنجاه و یک ساله و مایک تایسون پنجاه و چهار ساله به رقابت با یکدیگر بپردازند اما این مسابقه بنا به دلایلی به زمان دیگری که در ۲۸ نوامبر ۲۰۲۱ یا به عبارتی ۸ آذر است موکول شد این مبارزه به صورت آزمایشی بوده و ممکن است باز هم زمان آن به دسامبر، ژانویه و یا فوریه به تعویق بیافتد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :