صادق، یکی از شناخته شده ترین چهره های فعال در صنعت موسیقی سبک رپ فارسی قدیمی است که اغلب رپ دوستان با او آشنایی دارند. این چهره محبوب یکی از رپر هایی بود که استعداد و توانایی بی نظیرش در ساخت بیت های گوناگون رپ، موجب شد تا به جایگاه امروزی اش برسد. در ادامه با بیوگرافی صادق و موفقیت های او تا به امروز، آشنا خواهید شد. همچنین با ذکر تاریخ تولد او در ادامه، می توانید سن صادق را محاسبه کنید.

صادق کیست؟

صادق کیست؟

با این که موسیقی سبک رپ فارسی از قدمت طولانی مدتی در ایران، برخوردار نیست، اما این سبک تاکنون هنرمندان با استعداد و بی نظیری را به جامعه هنری ایران معرفی کرده است. این سبک در حدود سال های ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۰ خورشیدی وارد کشور ایران شد و تا کنون با نام یک سبک موسیقی غیر مجاز شناخته می شود. محدودیت های بی شماری که در کشور ایران در مورد موسیقی رپ فارسی اعمال شده است، بسیاری از هنرمندان این سبک را مجبور به ترک کشور زادگاهشان کرده است. اینطور که صادق زندگینامه خود را شرح می دهد، به این مسئله اشاره می کند که رپر های فعال در کشور ایران به سختی می توانند به موفقیت و جایگاهی که لیاقتش را دارند، برسند.

او یکی از رپر های فارسی زبان است که از دوران نوجوانی به این سبک از موسیقی علاقه پیدا کرد و به صورت مخفیانه اشعار مرتبط به این سبک را به قلم تحریر در می آورد‌. وی در هفتمین روز از اردیبهشت ۱۳۶۹ دیده به جهان گشود و تا سن سیزده سالگی در کشور زادگاهش، سکونت داشت. او یکی از شهروندان کرج تهران می باشد و به دلیل مشغله های کاری پدرش، به کشور ارمنستان مهاجرت کرد. وی از سیزده سالگی به عنوان یک شهروند ارمنستانی شناخته می شود و در این کشور توانست به موفقیت های بی مانندی دست پیدا کند.

مهاجرت به ارمنستان مسیری تازه بر سر راه این پسرک نوجوان قرار داد و موجب او فعالیت های رپری خود به صورت رسمی و حرفه ای آغاز نماید. او در ابتدا به تنهایی وارد این مسیر شد. اما آشنایی او با چهره های سرشناس موسیقی رپ فارسی، موجب شد تا بیش از پیش در این راه به موفقیت دست پیدا کند. یکی از رپر هایی که صادق را در این مسیر همراهی کرد، حسین رحمتی با نام هنری حصین ابلیس، بود. این دو چهره با یکدیگر همکاری های گسترده ای را به سرانجام رساندند که در ادامه به آن ها بیشتر می پردازیم.

آهنگ های صادق

آهنگ های صادق

صادق یکی از چهره های سرشناس موسیقی رپ فارسی که در در کوهدشت کرج متولد شد. نام کامل او صادق واحدی است و با نام صادق رپر کوهدشتی شناخته می شود. او فعالیت های حرفه ای خود در زمینه موسیقی رپ فارسی را از سال ۱۳۸۹ و در کشور ارمنستان آغاز کرد. آشنایی و دوستی او با حصین، یکی از خوانندگان نسل یک رپ فارسی، موجب شد تا به شهرت چشم گیری برسد. البته حصین پشتکار و استعداد ذاتی این چهره را عامل رسیدن به جایگاه کنونی اش می داند. این خواننده محبوب تا کنون ترک های بی نظیری را منتشر کرده است که هر کدام از آن ها از جذابیت خاصی برخوردار می باشند. در ادامه بهترین اهنگ های صادق رپر را معرفی می کنیم.

ترک سنگین

هین ترک یکی از محبوب ترین و بزرگ ترین همکاری های این رپر مشهور با حصین است. این ترک یکی از بهترین آهنگ های آلبوم صبح بخیر ایران می باشد که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد.

ترک جفت کفش

ترک جفت کفش نخستین آهنگ صادق بود. بیت ها و صدا خاص صادق، موجب شد تا آهنگ جفت کفش به یکی از آثار قدرتمند این چهره تبدیل شود.

ترک اعتراف

اعتراف از پر مخاطب ترین ترک های این رپر می باشد. این ترک در سال ۲۰۱۲ در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. همکاری این رپر با علی اوج، بزرگ ترین نقطه قوت ترک اعتراف می باشد.

ترک سرخ

صادق رپر اهنگ جدید خود به نام سرخ را در سال ۲۰۲۰ منتشر کرد. این سینگل ترک تاکنون توانسته به عنوان یکی از آهنگ هایی شناخته شود که در پلی لیست رپ دوستان قرار دارد.

ترک تکرار

سینگل ترک تکرار یکی از جدید ترین شاهکار های ماندگار این رپر محبوب است که در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است. این ترک نیز یکی دیگر از همکاری های این رپر با علی اوج می باشد.

ترک پول و قدرت

صادق رپر اهنگ پول و قدرت را در هفته های اخیر منتشر کرده است. این ترک مربوط به آلبوم جدید این خواننده به نام پرسپکتیو می باشد که در سال ۲۰۲۱ در دسترس قرار گرفته است.

دوست دختر صادق کیست؟

دوست دختر صادق کیست؟

زندگی شخصی هنرمندان محبوبی از جمله صادق، همیشه درگیر شایعات و حاشیه های بسیاری بوده است. در واقع این شایعات از طریق طرفداران کنجکاو این دسته از هنرمندان پخش می شود. در سال های اخیر، فعالیت این رپر فارسی زبان نسبت به گذشته کم تر شد. از این رو شایعه ای در مورد ایجاد رابطه عاطفی صادق منتشر شد. این رپر محبوب به هیچ عنوان هیچ کدام از شایعه ها را تایید نکرد و تاکنون صحبتی از رابطه عاطفی خود در فضا مجازی، نکرده است. به گونه ای که نمی توان با قاطعیت دکر کرد که او دوست دختر دارد یا خیر. به طور کلی صادق از جمله خوانندگانی است که مسائل شخصی زندگی خود را وارد فضا مجازی نمی کند و هر خبری که در این باره منتشر شود، شایعه ای بیش نیست.

این مطلب را هم بخوانید
بیوگرافی شاهین نجفی خواننده ای که حکم ارتداد برایش صادر شد

این خواننده در چه سبکی فعالیت می کند؟

صادق یکی از مطرح ترین خوانندگان ایرانی فعال در سبک رپ است. علت شهرت و محبوبیت این چهره را می تواند سبک خاص او در زمینه رپ دانست. همان طور که در مطالب پیشین ذکر کردیم، صادق از زمان نوجوانی در زمینه موسیقی رپ فعال بوده و متن این دسته از آهنگ ها را می نوشته است. او پس از این که به ارمنستان مهاجرت کرد و به صورت رسمی وارد سبک رپ فارسی شد، اغلب آهنگ هایی را می خواند که اشعارش را خودش به قلم تحریر درآورده بود. از این رو او توانست صاحب سبکی نو در رپ فارسی شود.

وی هم اکنون نیز متن ترانه هایش را خودش می نویسد. زیرا که معتقد است حرف هایی که دل یک خواننده برون آید، جذابیت و گیرایی بیشتری دارد و دلنشین تر خواهد بود. به همین دلیل تمامی آهنگ هایش را با سبک خاص خود منتشر کرد و از هیچ رپر ایرانی دیگر تقلید نکرد. این اعمال او، موجب شد تا شهرت و محبوبیتش در میان رپ دوستان افزایش یابد و او را صاحب سبک در رپ فارسی بدانند. لازم به ذکر است محتوا آهنگ های این چهره در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی است و گاهی اوقات ترک هایی با مضمون دلنوشته، در دسترس علاقه مندانش قرار می دهد.

عکس های صادق

عکس های صادق

از آن جایی که این خواننده محبوب، طرفداران بسیاری دارد، سعی می کند تا تصاویر بیشتری از خودش را منتشر کند. امروزه تصاویر بی شماری از این خواننده دیده می شود که اغلب آن ها، مربوط به همکاری هایش می باشد. اگر خواهان مشاهده عکس صادق رپر می باشید، بهتر است که به پیچ اصلی sadegh در اینستاگرام مراجعه نمایید. زیرا که در این اپلیکیشن تصاویر با کیفیت و تازه ای از او را مشاهده خواهید کرد و اینستاگرام اصلی ترین منبع برای دستیابی به عکس های او می باشد. با مشاهده عکس صادق رپر ایرانی، متوجه خواهید شد که او یکی از خوش چهره ترین رپر های فارسی زبان است. همچنین تناسب میان قد و وزن صادق، او را به یکی از خوش استایل ترین رپر ها، تبدیل کرده است.

حاشیه های صادق

صادق را می توان از رپر های کم حاشیه دنیا موسیقی دانست. او اکثرا به دنبال پیشرفت در انتشار آهنگ هایش می باشد و کم تر پیش آمده است که خود را درگیر حواشی اطرافش کند. اما با این وجود هیچ خواننده ای بی حاشیه نیست و این رپر نیز در دوران فعالیتش، توانسته حاشیه برانگیز می باشد. یکی از حواشی مهم این چهره محبوب، مربوط به دستگیری او در ارمنستان می باشد.

ماجرای این دستگیری به زمان آشنایی این رپر با حصین، باز می گردد. در ماه فوریه سال ۲۰۱۳، خبری منتشر شد که جامعه هنری رپ و علاقه مندان صادق را در شک فرو برد. آن خبر نیز مربوط به دستگیری صادق و حصین توسط پلیس ارمنستان بود. اتهام وارد شده به این رپر مشهور نیز، جا به جایی مواد مخدر نظیر ماری جوانا عنوان شده است. البته چند ماه بعد صادق از زندان آزاد شد و خبر آزادی خود را با انتشار یک پست در فیس بوک، به طرفدارانش اعلام کرد.

آلبوم های صادق

آلبوم های صادق

صادق واحدی در کل دوران فعالیتش آلبوم های بی نظیری را منتشر کرده است. او فعالیت های خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرد و نخستین آلبومش را در سال ۱۳۹۰ به صورت کاملا رسمی در دسترس علاقه مندانش قرار داد. این آلبوم ” صبح بخیر ایران” نام دارد و با این که نخستین آلبوم رسمی این چهره می باشد، یکی از موفق ترین آلبوم های او نیز به حساب می آید. وی در برخی ترک های این آلبوم با حصین به همکاری پرداخته است. هنگامی که نخستین آلبوم منتشر شده توسط این رپر، مورد استقبال جامعه هنری رپ قرار گرفت، او اقدام به ضبط دومین آلبوم خود کرد.

دومین آلبوم او نیز در سال ۱۳۹۰ با نام ” شبا، ردپا، تنهایی” منتشر گردید. آلبوم سوم او یک سال بعد منتشر شد و با نام “کسی به نام خدا” در دسترس رپ دوستان قرار گرفت. چهارمین شاهکار او را می توان آلبوم “سرباز خدا” دانست. این آلبوم در بهمن ماه ۱۳۹۱ منتشر شد و شامل ۶ ترک منحصر به فرد می باشد. وی در این آلبوم با چهره های شاخص موسیقی رپ نظیر حصین، جاستینا، سوگند و… همکاری داشته است. ناشر این آلبوم نیز کمپانی کاغذ رکوردز می باشد.

پرورش، پنجمین آلبوم رسمی این خواننده محبوب است که از طریق کمپانی ۱۳ منتشر شد. این آلبوم تنها سه ترک دارد و در بهمن سال ۱۳۹۲ عرضه گردید. در تاریخ بیست و سومین روز شهریور ۱۳۹۵، ششمین شاهکار این چهره به نام “بال” در دسترس قرار گرفت. این آلبوم یک آلبوم استودیویی است و تنها خواننده آن، صادق می باشد. یکی از آلبوم هایی که از طریق این خواننده محبوب در دسترس قرار گرفته است، آلبومی به نام من می باشد. این آلبوم نیز تنها شامل سه ترک است و هیچ خواننده مهمانی ندارد. این آلبوم در سال ۱۳۹۷ انتشار یافت. در حال حاضر آلبوم پرسپکتیو، جدیدترین آلبوم این خواننده رپر عنوان شده است.

یوتیوب صادق

یوتیوب صادق

این چهره در یوتیوب نیز فعالیت گسترده ای دارد. او در این اپلیکیشن موزیک ویدئو های ترک های خود را منتشر می کند. برای دسترسی به محتویات چنل صادق رپر در یوتیوب، می توانید نام او را در قسمت سرچ یوتیوب جست و جو کنید. راه دیگر دسترسی به یوتیوب این چهره نیز، مراجعه به پیج صادق رپر در اینستاگرام می باشد. او در اینستاگرام آدرس چنل خود را به صورت لینک قرار داده است.

اینستاگرام صادق

صادق رپر اینستاگرام را اصلی ترین اپلیکیشن ارتباطی خود با طرفدارانش معرفی کرده است. او در اینستاگرام یک پیج شخصی دارد که با سرچ sadeghvahediofficial می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. اینستاگرام صادق رپر بیش از ۶۰۰ هزار فالوور دارد و خبر های انتشار ترک های جدیدش را در این پیج اطلاع رسانی می کند. با مراجعه به پیج اصلی او در اینستاگرام می توانید به آدرس اسپاتیفای صادق نیز دست پیدا کنید. وی همچنین در اپل موزیک، soundcloud، توییتر و یوتیوب نیز فعالیت گسترده ای دارد که می توانید آدرس آیدی او را در این اپلیکیشن ها از طریق پیج اینستاگرام او پیدا کنید.

کلاب هاوس صادق

کلاب هاوس اپلیکیشن تازه کاری است که امروزه اغلب چهره های شناخته شده در آن فعالیت می کنند. با این که آدرس اکانت صادق در این اپلیکیشن اطلاع رسانی نشده، اما حضور او در برخی روم های کلاب هاوس به چشم خورده است. علاوه بر این، عده ای از علاقه مندان به دنبال آدرس کانال تلگرام صادق رپر، می گردند. اما باید ذکر کنیم این چهره در تلگرام فعالیت عمومی ندارد و کانال صادق رپر در تلگرام، احتمالا توسط هواداران او اداره می شود.

درآمد این خواننده از کجاست؟

درآمد این خواننده از کجاست؟

با توجه به این که صادق در کشور ایران فعالیت نمی کند، می توان گفت او می تواند به راحتی کنسرت های خود را در کشور های مختلف برگزار نماید. برگزاری کنسرت ها برای این چهره درآمد بالایی را به ارمغان می آورد. از فعالیت های دیگر او برای کسب درآمد، پیش فروش سینگل ترک ها و آلبوم هایش می باشد. البته عده ای می پندارند که این رپر محبوب نیز مانند سایر رپر های ایرانی، مدیریت سایت های شرط بندی را بر عهده داشته باشد. اما لازم به ذکر است که صادق هیچ سایت شرط بندی ندارد و کسب درامد از این روش را، صحیح نمی داند. وی همچنین با فعالیت گسترده در یوتیوب نیز به درآمد اندکی دست پیدا کرده است.

این مطلب را هم بخوانید
10 مورد از بهترین دریل های فارسی با پلی میلیوینی در اسپاتیفای

کلیپ های صادق

این رپر شناخته شده تاکنون موزیک ویدئو های بی نظیری را برای ترک هایش ساخته است. لازم به ذکر است که در اغلب موزیک ویدئو های ساخته شده توسط این رپر، خودش به عنوان هنرمند اصلی ایفا نقش کرده است. موزیک ویدیو های او نیز مانند ترک ها و آلبوم هایش بسیار مورد استقبال رپ دوستان قرار گرفت و هم اکنون می توانید ان ها را در چنل یوتیوب این چهره، مشاهده نمایید. موزیک ویدئو های ساخته شده برای ترک های “پر” و “نپرس” تا کنون از پرطرفدار ترین کلیپ هایی است که توسط این رپر سرشناس، در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. 

گلچین آهنگ های صادق

گلچین آهنگ های صادق

قطعا تا کنون متوجه شده اید که صادق، یکی از مشهور ترین و محبوب ترین رپر هایی است که در سبک هیپ هاپ فعالیت می کند. از این رو درخواست ها برای دانلود ترک های این خواننده، بسیار زیاد است. با جست و جو در اینترنت می توانید به بسیاری از سایت های معتبر دسترسی پیدا کنید که گلچینی از آهنگ های این خواننده را در اختیارتان قرار داده است. همچنین ریمیکس آهنگ صادق نیز از طریق این سایت ها در دسترس قرار گرفته است. سایت های رپ تهران، رپ فارس و … از سایت های اختصاصی برای دانلود ترک های رپر های ایرانی می باشند. این ترک ها را از طریق اسپاتیفای این خواننده نیز می توانید مشاهده کنید.

مصاحبه با صادق رپر

مصاحبه با صادق رپر

سرشناس بودن این رپر ایرانی، موجب شده تا نظر بسیاری از رسانه های مرتبط با رپ فارسی، مشتاق مصاحبه و گفت و گو با این چهره باشند. رادیو جوان یکی از کمپانی های اصلی انتشار ترک های صادق می باشد. از این رو این رسانه با صادق یک مصاحبه جنجالی و دلنشین را به سرانجام رساند که می توانید هم اکنون آن را مشاهده نمایید. رسانه های دیگری نیز با این چهره شناخته شده در سبک رپ فارسی، مصاحبه کرده اند. صادق در اغلب مصاحبه هایش در مورد زندگی اش در ایران و همکاری هایش سخن گفته است.

گفته می شود که صادق در سال های گذشته برای تامین مخارج زندگی خود، به شغل کارگری مشغول بوده است. پس از تایید این خبر ها توسط این رپر، او را به عنوان “صادق کارگر رپر” نیز می شناسند. او علت موفقیت هایش را سختی هایی عنوان می کند که در زندگی تجربه کرده است. وی همچنین به رپر های نوظهور سبک هیپ هاپ و رپ فارسی توصیه می کند که دست از تلاش برندارند و به مسیری که انتخاب کرده اند، ایمان داشته باشند. لازم به ذکر است که در سایت های معتبر و مرتبط با رپ فارسی، عکس صادق رپر ایرانی به همراه کلیپ مصاحبه هایش قرار داده شده است.

کاغذ رکوردز

کاغذ رکوردز

دوستی و همکاری های صادق با حصین به اندازه ای گسترده بود که آن ها تصمیم گرفتند یک کمپانی انتشاراتی موسیقی رپ احداث نمایند. این کمپانی با نام کمپانی کاغذ رکوردز شناخته شد و حصین و صادق، مدیریت آن را بر عهده گرفته بودند. پس از این که این دو چهره در ارمنستان به جرم حمل ماری حوانا دستگیر شدند، حصین به سرعت آزاد شد. اما صادق تا روز دادگاه در زندان بود. آزادی سریع حصین، موجب شد تا دیدگاه صادق نسبت به او تغییر پیدا کند.

از این رو، وی پس از آزادی در صفحه فیس بوکش اعلام کرد که به صورت کامل از همکاری با کمپانی کاغذ رکوردز منصرف شده و دیگر ترک هایش را با لیبل این کمپانی منتشر نمی کند. لازم به ذکر است که اختلاف میان این رپر مشهور از زمان انتشار آلبوم سرباز خدا، آغاز شد. زیرا که صادق در این آلبوم تنها یک کروس به حصین داد. این امر و اتفاقات پس از آن، علت اصلی پایان یافتن همکاری صادق با کاغذ رکوردز می باشد.

ماجرای دعوا صادق  و حصین چه بود؟

ماجرای دعوا صادق  و حصین چه بود؟

ماجرا دعوا و درگیری های این دو چهره به زمان دستگیریشان در ارمنستان باز می گردد. همان طور که در مطالب پیشین ذکر کردیم، حصین به سرعت از زندان آزاد شد و تلاشی برای آزادی صادق نکرد. به همین دلیل صادق ۶ الی ۸ ماه را در زندان گذراند. پس از آزادی صادق همکاری خود را با کاغذ رکوردز به طور کامل پایان داد. به دنبال این اتفاقات، طرفداران این چهره با حصین و علاقه مندانش درگیر شدند و کلمات ناشایستی را به یکدیگر نسبت دادند.

البته گفته می شود که در زمانی که صادق در زندان بود، حصین در برخی از بیت های ترک دلخوش، این رپر را دیس کرد. همچنین در همان زمان ها، حصین بدون این که با صادق،که یکی از اصلی ترین پایه های کمپانی کاغذ رکوردز بود، مشورت کند چهره هایی مانند شایع، دانیال و … را به این کمپانی اضافه کرد. تمامی این دلایل موجب اختلاف میان این رپر محبوب شد. البته آن ها با همکاری دوباره در آلبومی به نام تبر، دلخوری های خود را به پایان رساندند و حواشی های اطرافشان را از بین بردند.

سوالات متداول

صادق واحدی کیست؟

او یکی از رپر های فعال ایرانی است.

صادق واحدی در کدام کشور سکونت دارد؟

وی از ۱۳ سالگی ساکن کشور ارمنستان شد و هم اکنون نیز در همین کشور فعالیت می کند.

چه ارتباطی میان صادق و کمپانی کاغذ رکوردز وجود دارد؟

این رپر محبوب با همکاری حصین، کمپانی کاغذ رکوردز را پایه گذاری کرد.

دوست دختر صادق واحدی کیست؟

تا کنون خبری از دوست دختر این چهره منتشر نشده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :