در استادیوم سردار جنگل رشت که یکی از استادیوم های ایرانی است سراسر زمین برای بازی بازیکنان از چمن مصنوعی پوشیده شده است و در دهستان لاکانی در شهر زیبای رشت به حساب می‌آید که در بخش مرکزی رشت قرار نگرفته است و خارج از شهر قرار گرفته که این ورزشگاه بخشی از پروژه نیمه کاره به شمار می‌آید و در آن ورزشگاه که برای برگزاری المپیک در شهر رشت در نظر گرفته شده است. هزینه ای بسیار برای ساخت این ورزشگاه اختصاص پیدا کرده است که این مبلغ چیزی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بود و این ورزشکار ظرفیتی ۱۶ هزار نفری دارد که به دلیل داشتن مکان و فضایی مناسب که در مرکز شهر رشت واقع نشده است و راه ارتباطی مناسب برای رفت و آمد عموم در نظر گرفته نشده است و در دسترس نیست.

از جمله کمبود های این باشگاه می توان به نداشتن امکانات مخابراتی و نداشتن آب سالم برای آشامیدن و استانداردهایی طبق قوانین و آیین نامه های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد. مشکلات زیادی در آن زمان برای مبلغی که برای تغییر ابعاد و جنس چمن از طبیعی به مصنوعی در نظر گرفته شده است که با قرار دادن موقت، محلی برای دیدار های خانه ای در سپیدرود رشت برگزار می شود تا بازسازی این باشگاه به صورت اساسی پایان یابد زیرا که ورزشگاه سردار جنگل رشت در حال بازسازیی است که در اینجا به ورزشگاه سردار جنگل رشت و استادیوم سردار جنگل رشت می‌ پردازیم.

  • به راحتی و تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” می توانید وارد یک سایت شرط بندی فوتبال شوید.
معرفی ورزشگاه سردار جنگل رشت

معرفی ورزشگاه سردار جنگل رشت

این ورزشگاه از استادیوم های فوتبال به دلیل نداشتن امکانات مناسب و راه های ارتباطی و حمل و نقل عمومی برای تمامی مردم و مشکلاتی که برای آب آشامیدنی وجود دارد، استاندارد هایی که طبق آیین نامه AFC برای هر ورزشگاه قرار گرفته شده است را ندارد. البته ناگفته نماند که در سال ۱۳۹۶ بعضی از مشکلات برای سکو های این ورزشگاه اتفاق افتاد.

تغییر چمن از طبیعی به مصنوعی به تصمیم فدراسیون فوتبال بر این شد که دیدارهای خانگی را در سپیدرود رشت برگزار کند تا این ورزشگاه بازسازی شود و روکش های مصنوعی آن استانداردهای لازم را به دست آورند. این مکان در روستایی به نام فلکده و دهستان لاکان که در بخش مرکزی رشت قرار گرفته است، ساخته شده است و از شهر دور است. دسترسی به آن برای عموم مردم راحت نیست. تاریخ افتتاح این ورزشگاه ۷ سپتامبر سال ۲۰۰۷ است که در سال ۱۳۹۶ نیاز به بازسازی داشت. مالک این ورزشگاه اداره کل تربیت بدنی گیلان است و به دلیل نداشتن زیر ساختی متناسب و نداشتن بستری برای مخابرات و کمبود آب از جمله مشکلات آن به حساب می آید که همین امر باعث شد مشکلاتی برای این ورزشگاه تازه تاسیس شده از سوی AFC است.

در این مقاله به بررسی عملکرد آن که مختل شده است و بررسی عواملی همچون آدرس ورزشگاه سردار جنگل رشت، بازسازی ورزشگاه سردار جنگل رشت، عکس ورزشگاه سردار جنگل رشت، استخر ورزشگاه سردار جنگل رشت، ظرفیت ورزشگاه سردار جنگل رشت، نقشه ورزشگاه سردار جنگل رشت، ورزشگاه سردار جنگل رشت شماره تماس خواهیم پرداخت.

ورزشگاه سردار جنگل رشت میزبان بازی های کدام تیم است؟

شهر رشت، شهری بسیار با ارزش و ورزش دوست است و به همین دلیل است که باشگاه و سالن های ورزشی زیادی در آن دیده می شود ورزشکارانی بسیار دوست داشتنی در دل خود جای داده است. وزارت جوانان برای رفاه بیشتر علاقه مندان به ورزش های گروهی یک زمین فوتبال با چمن مصنوعی برای علاقمندان به فوتبال در این شهر قرار گرفته شده است که پروژه دهکده المپیک، تنها بخش کوچکی از آن است و شامل این ورزشگاه می‌ شود و در رابطه با داشتن استاندارد های کامل باشگاهی که طبق مقررات AFC برای ورزشگاه هایی که لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا در آن برگزار می‌شود را باید داشته باشد. اما این ورزشگاه این استاندارد ها را ندارد و به دور از همه آن مقررات است و به دلیل نداشتن وسایل ارتباطی مناسب برای رفت و آمد عموم مردم باعث می شود که مورد استقبال و تایید AFC قرار نگیرد.

این مطلب را هم بخوانید
ترکیب تیم ملی برابر آمریکا در آوردگاه جام جهانی 2022

آدرس ورزشگاه سردار جنگل رشت

به دلیل علاقه زیادی که مردم این شهر به ورزش دارند و این ورزشگاه در دل این شهر قرار گرفته است و یک زمین فوتبال با چمن مصنوعی دارد، که در ابتدا زمانی که افتتاح شد چمن آن طبیعی بود و به دلیل مشکلاتی که برای آن به وجود آمد مورد بازسازی قرار گرفت و به چمن مصنوعی تغییر پیدا کرد. از نظر جغرافیایی این ورزشگاه در بخش لاکان روستای فلکده قرار دارد و در قلب شهر رشت واقع شده است و خارج از محدوده شهرستان است و راه های ارتباطی برای آن بسیار محدود است و البته ناگفته نماند که پروژه دهکده المپیک این شهر که تنها بخش کوچکی از آن آماده شده است نیز در دل این ورزشگاه قرار گرفته است و به دلیل نداشتن راه های ارتباطی برای مردم و علاقه مندان و منطقه‌ ای که فاقد امکانات مخابراتی و آب سالم است مورد تایید فدراسیون فوتبال قرار نگرفته است و برای علاقمندان به ورزش که به این ورزشگاه می روند پیشنهاد می شود به دیدن دریاچه سراوان رشت و از منطقه حفاظت شده نیز دیدن کنند.

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های این ورزشگاه را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دانلود و مشاهده عکس های ورزشگاه سردار جنگل رشت می‌توان در موتور های جستجوگر گوگل، پیج اینستاگرام که به صورت شخصی برای او قرار دارد، سایت های اینترنتی، وب سایت های ورزشی، ویکی پدیا، آپارات، یوتیوب به صورت آنلاین و اینترنتی و رایگان دانلود و مشاهده کرد که به راحتی عکس های استادیوم سردار جنگل رشت در دسترس همگان قرار دارد و دسترسی به آن برای کسی دشواری نیست.

این استادیوم در چه سالی ساخته شد؟

از جمله مشکلاتی که در استادیوم سردار جنگل رشت وجود دارد و توجه آنچنانی به آنها نشده است و هزینه‌ ای برای نگهداری بهتر این ورزشگاه در نظر نگرفته شده است را به صورت صحیح زیر نظر کارشناس ساخت و معمار مورد بررسی دقیق قرار نگرفته است و همین دلیل باعث بوجود آمدن مشکلاتی گردیده است و هر سال خبر از بروز مشکلات آن به گوش می رسد که به دلیل نداشتن امکانات مناسب برای برگزاری ورزشی با کیفیت برای جوانان و داشتن بسیاری از مشکلات مورد استقبال قرار نگرفته است و خبر های بسیاری رابطه با ساخت ورزشگاه های مجهز در شهر های بزرگ به گوش می‌رسد و اما فراهم کردن امکانات این ورزشگاه هنوز هم در دست تکمیل است. اما این گونه که مشخص است معاونت فنی مهندسی این باشگاه قرار نیست به فکر تعمیر و رفع مشکلات آن باشند و پیش بردی برای جلوگیری از بروز مشکلات این ورزشگاه خبری در دسترس نیست اما چیزی که به نظر می‌رسد این است که هرگز از اتفاقاتی که در گذشته برای ورزشگاه ها رقم خورده است درس بگیریم و از آن تجربه ها استفاده کنیم تا مجددا مرتکب آن اشتباهات و آن مشکلات نشویم تا آن مشکلات گریبان ما را مجدد نگیرد.

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

این استادیوم چه ویژگی هایی دارد؟

ورزشگاهی در شهر قزوین در حال افتتاح است که ظرفیت آن ۱۵ هزار نفره دارد که البته ناگفته نماند که این شهر در لیگ برتر و دسته یک برای فوتبال تیمی به نمایندگی از خود ندارد و در شهرهایی از جمله سمنان و شاهرود نیز همین صحبت ها وجود دارد که این ورزشگاه ها در این شهر ها بدون نیاز اقدام به ساخت همچین ورزشگاهی کرده‌اند و با چنین ظرفیتی که دارند همانند ورزشگاهی که در قم احداث شده است. می‌ توان گفت که این شهر در حسرت تماشاگر سوخت و یک تیم مورد تایید حتی در این ورزشگاه اقدام به بازی نکرده است و یکی از مشکلات اصلی این ورزشگاه دسترسی مناسبی برای عموم مردم ندارد و مردم نمی‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند و بهره بگیرند که بهترین راه برای جلوگیری از تخریب و فراموشی ساختن جاده های استاندارد در شهر برای متصل کردن شهر به این ورزشگاه است که اقدامات لازم در این زمینه باید صورت بگیرد و بعد از آن باید برای سازگاری بیشتر با استفاده از تجربیات معمار و به کار گیری شرایط منطقه ای معتدلی که دارد سرپوشیده در نظر گرفته شود تا تماشاگران به دلیل بارش باران مجبور به ترک ورزشگاه نشود و همیشه از بارش باران در امان باشند. بعد از آن سکوهای تماشاگران باید ارتفاعی مناسب داشته باشد و فاصله ای کمتر و بهتر به زمین داشته باشند و دیواره هایی برای جلوگیری از عبور بادهای شدید در نظر گرفته شود تا به دلیل وجود دریا و امواج آن از طوفان های احتمالی که در این ورزشگاه ممکن است به وجود آید جلوگیری کرد و بهترین گزینه برای رفاه حال تماشاگران در نظر گرفتن سرویس های بهداشتی برای موارد مورد نیاز که بزرگ ترین فایده آن رفاه حال تماشاگران است و به جذب تماشاگران بیشتر می‌افزاید.

زمین چمن ورزشگاه سردار جنگل رشت چگونه است؟

زمین چمن ورزشگاه سردار جنگل رشت چگونه است؟

هزینه ای که برای زیرساخت ورزشگاه در نظر گرفته شده بود ۶ میلیارد تومان بود و سال ۱۳۸۶ این باشگاه آماده بازی و میزبان بود که افتتاح شد که مالک این ورزشگاه وزارت ورزش و جوانان این شهر است و ورزش های خانگی در ورزشگاه سپیدرود رشت و داماش گیلان برگزار می شود. تعداد گنجایش و صندلی های ورزشگاه ۱۵ هزار صندلی ظرفیت دارد و در سال ۱۳۹۶ مجددا نیازمند بازسازی واقع شد و در محدوده شهری قرار گرفته است و به دلیل نداشتن بستری برای مخابرات ها و کمبود آب مشکلاتی برای این ورزشگاه در نظر گرفته شد و قسمت دوم جلسات برگزار شده تصمیم بر آن شد که چمن طبیعی و مصنوعی تغییر پیدا کند و محل برگزاری موقت فوتبال ها سپیدرود رشت واقع شد. این ورزشگاه در نزدیکی مجموعه ورزشی فلکده است و در محل استخر ایثار و در خیابان فومن واقع شده است که به مسافران پیشنهاد می شود زمانی که به رشت می‌روند از این ورزشگاه نیز دیدن کنند تا هم از دیدنی های دریاچه سراوان رشت هم از منطقه حفاظت شده سیاه رود لذت ببرند.

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

ظرفیت این ورزشگاه چقدر است؟

این ورزشگاه در تاریخ ۱۶ شهریور ماه سال ۱۳۸۶ افتتاح شد و بعد از گذشت چند وقت از بازگشایی آن مردم و مسوولان ورزش متوجه شدند که این باشگاه کارایی آنچنانی ندارد و مشکلات بسیاری در آن به چشم می‌خورد که نیاز به بازسازی دارد و اما به دلیل دوری از شهر و مشکلات رفت و آمدی برای عموم مردم دشوار است.

این مطلب را هم بخوانید
10 مورد از فوتبالیست های لالیگا 2023 که شانس کسب توپ طلا را دارند

مهم ترین بازی هایی که در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار شده اند کدامند؟

ورزشگاهی در شهر قزوین در حال افتتاح است که ظرفیت آن ۱۵ هزار نفره دارد که البته ناگفته نماند که این شهر در لیگ برتر و دسته یک برای فوتبال تیمی به نمایندگی از خود ندارد و در شهرهایی از جمله سمنان و شاهرود نیز همین صحبت ها وجود دارد که این ورزشگاه ها در این شهر ها بدون نیاز اقدام به ساخت همچین ورزشگاهی کرده‌اند و با چنین ظرفیتی که دارند همانند ورزشگاهی که در قم احداث شده است می‌توان گفت که این شهر در حسرت تماشاگر سوخت و یک تیم مورد تایید حتی در این ورزشگاه اقدام به بازی نکرده است و یکی از مشکلات اصلی این ورزشگاه دسترسی مناسبی برای عموم مردم ندارد و مردم نمی‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند و بهره بگیرند که بهترین راه برای جلوگیری از تخریب و فراموشی ساختن جاده های استاندارد در شهر برای متصل کردن شهر به این ورزشگاه است که اقدامات لازم در این زمینه باید صورت بگیرد.

مالک ورزشگاه سردار جنگل رشت کدام تیم است؟

مالک ورزشگاه سردار جنگل رشت کدام تیم است؟

برای سازگاری بیشتر با استفاده از تجربیات معمار و به کار گیری شرایط منطقه ای معتدلی که دارد سرپوشیده در نظر گرفته شود تا تماشاگران به دلیل بارش باران مجبور به ترک ورزشگاه نشود و همیشه از بارش باران در امان باشند و بعد از آن سکوهای تماشاگران باید ارتفاعی مناسب داشته باشد و فاصله ای کمتر و بهتر به زمین داشته باشند و دیواره هایی برای جلوگیری از عبور بادهای شدید در نظر گرفته شود تا به دلیل وجود دریا و امواج آن از طوفان های احتمالی که در این ورزشگاه ممکن است به وجود آید جلوگیری کرد و بهترین گزینه برای رفاه حال تماشاگران در نظر گرفتن سرویس های بهداشتی برای موارد مورد نیاز که بزرگ ترین فایده آن رفاه حال تماشاگران است و به جذب تماشاگران بیشتر می‌افزاید.

سوالات متداول

  1. استادیوم سردار جنگل رشت در چه سالی ساخته شده است؟

    این ورزشگاه در سال ۱۳۸۶ ساخته شده است.

  2. در چه سالی استادیوم سردار جنگل رشت با بروز مشکل مواجه شده است؟

    این ورزشگاه در سال ۱۳۹۶ با مشکل برخورد و مورد بازسازی قرار گرفت.

  3. موقعیت جغرافیایی استادیوم سردار جنگل رشت در کجاست؟

    این ورزشگاه در حومه روستای فلکده واقع شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :