بازی پوکر از محبوب ترین بازی های دنیا می باشد و با آن که پایه و اساس انواع مختلف آن یکی است، اما مسلما هر فردی در یک نوع خاص آن دارای سبک و تبحر می باشد. پوکر یکی از انواع بازی با ورق است که، با تعیین کردن مقداری پول توسط هر بازیکن و بازی با کارت ها طبق تکنیک ها ی مختلف، برنده می تواند تمام پول ها را از آن خود کند. از این رو در گذشته پوکر و پوکر بازان تصویر جالبی در ذهن مردم نداشتند، اما امروزه می توان پوکر را یکی از پرطرفدار ترین بازی هایی دانست که علاقه مندانی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. اکنون می خواهیم در مورد یکی از غول های بازی پوکر به نام اسکات کلمنتس صحبت کنیم.

اسکات کلمنتس کیست

اسکات کلمنتس کیست

در نوزدهمین روز ماه جولای سال ۱۹۸۱ میلادی، شخصیتی چشم به جهان گشود که اکنون نامش برای بسیاری از پوکر بازان و علاقه مندان بازی های شرط بندی، آشناست. اسکات کلمنتس یکی از پوکر بازان مشهور است که در واشنگتن آمریکا متولد شد. او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، در یکی از کارگزاری های آمریکا و در زمینه ی وام مسکن فعالیت کرد. اما پس از مدتی از این شغل خسته شد و تصمیم گرفت وارد راه تازه ای شود که سرنوشتش را دست خوش تغییرات اساسی کرد. او با وارد شدن به دنیای پوکر بازان و بازی های متعددی توانست استعداد درونی خود در زمینه ی پوکر را کشف کند، و به تقویت آن بپردازد. اسکات کلمنتس هم اکنون عنوان متخصص بازی های اوماهای پوکر را برای خود به ثبت رسانده است.

بیوگرافی اسکات کلمنتس

همان طور که گفته اسکات کلمنتس یکی از پوکر بازان محبوب آمریکا است. او در واشنگتن به دنیا آمد و همان جا نیز بزرگ شد. در ابتدا به صورت تفریحی و برای رقابت با دوستانش بازی پوکر را انجام می داد اما پس از چندی متوجه شد که می تواند در این زمینه، مهارت های لازم برای یک بازیکن حرفه ای پوکر را کسب کند. سرانجام با تکرار و تمرین مداوم توانست نام خود را در ذهن بسیاری از علاقه مندان پوکر، ماندگار کند.

اسکات کلمنتس برای نخستین بار در سال ۲۰۰۵، زمانی که تنها یک جوان ۲۴ ساله بود، در یکی از تورمنت های حرفه ای مخصوص پوکر شرکت کرد. بازیکنان دیگر که این جوان را خام و بدون مهارت تصور می کردند، در نهایت مغلوب او شدند. پس از آن نام این جوان که بر خلاف سن پایینش تجربه ی بسیاری در پوکر بازی دارد، بر سر زبان ها افتاد و برای شرکت در بسیاری از رقابت ها، از او دعوت به عمل آمد. او پس از دریافت جایزه اش، به صورت نقدی، در یکی از مسابقات جهانی پوکر به همگان نشان داد که می تواند به عنوان یک مهره ی قوی و شناخته شده در بازی پوکر، تبدیل شود.

بازی های اسکات کلمنتس

بازی های اسکات کلمنتس

هر بازیکن پوکر در یک سبک خاص، دارای مهارت و تبحر است. اسکات کلمنتس نیز مانند سایر بازیکنان اغلب در بازی های اوماها شرکت می کرد، اما پس از چند پیروزی در بازی های هولدم، به عنوان قهرمان این بازی پوکر نیز شناخته شد. اسکات کلمنتس توانست در سال ۲۰۰۶، نخستین دستبند قهرمانی که به بازیکنان پیروز پوکر داده می شد، را به نام خود به ثبت برساند. این در حالی بود که تنها یک سال از ورود جدی و رسمی این بازیکن به دنیا ی پوکر می گذشت. در سال ۲۰۰۷ میلادی نیز، موفق به دریافت دستنبد قهرمانی بازی های سری جهانی پوکر، شد. این دستبند دومین دستبند قهرمانی است که اسکات کلمتتس، برای خودش به ثمر رسانده. اسکات در یکی از رقابت های اوماها نیز شرکت کرد و توانست جایزه ای معادل ۱۹۴۲۰۶ دلار را، کسب کند.

اسکات کلمنتس اوماها باز

اسکات کلمنتس اوماها باز

اسکات کلمنتس یک بازیکن اوماهای حرفه ای شناخته شده است. او آن قدر اوماهای پوکر را حرفه ای و جذاب بازی می کند که طرفداران و علاقه مندان پوکر، لقب متخصص اوماها را، به او اختصاص داده اند. او در بسیاری از رقابت های اوماها توانست به پیروزی دست یابد. تا سال ۲۰۰۷ او دو دستبند قهرمانی را کسب کرده بود و پس از آن برای مدتی در هیچ رقابتی شرکت نکرد. علت ناپدید شدن ناگهانی اسکات کلمنتس را می توان تمرین و آمادگی برای شرکت در سومین رقابت جهانی پوکر دانست. او در سومین بازی اش در رقابت جهانی پوکر، پیروزی را به ارمغان آورد و سومین دستنبد خود را در طول انجام بازی پوکر، به ثبت رساند.

این مطلب را هم بخوانید
بیوگرافی صبا پارسیان از دوست دختر های داوود هزینه و امیر تتلو

اسکات و تور های جهانی

همچنین اسکات کلمنتس پوکر باز توانست، به تورنمنت پوکر جهانی نیز راه یابد و قهرمانی این مسابقات را نیز برای خود به ارمغان آورد. او با شرکت در یک مسابقه ی پوکر کانادایی، ۲۵۰ هزار دلار را از آن خود کرد. از بزرگ ترین جوایزی که او در دوران پوکر بازی اش کسب کرد، به مبلغ یک میلیون و صد و هفتاد و سه هزار و پانصد و نود و سه دلار، می باشد. این جایزه ی بزگ را از قهرمانی در تور جهانی پوکر، برای دومین بار کسب کرد. نام مسابقه ای که این جایزه را برایش به ارمغان آورد، رقابت پوکر کلاسیک در آمریکای شمالی بود.

اسکات کلمنتس در مجله پوکر

اسکات کلمنتس در مجله پوکر

فعالیت های اسکات کلمنتس قمار باز تنها، محدود به پوکر نبود. او همچنین در ویرایش و به تحریر درآوردن یکی از کتاب های جاناتان لیتل، نقش موثری ایفا کرد. کتاب Excelling at No Limit Hold’em، با نویسندگی جانتان لیتل، در مورد چهره های برجسته و محبوب دنیای پوکر نوشته شده است، که یکی از این چهره ها اسکات کلمنتس معروف بود. این کتاب در سال ۲۰۱۵ میلادی انتشار یافت و در آن زمان به علت فروش چشم گیرش، عنوان یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب ها در زمینه ی پوکر را از آن خود کرد. همچنین مجله ی رسمی پوکر، صفحاتی را به زندگی نامه ی اسکات کلمتتس اختصاص داده است که موجب آشنایی بیشتر علاقه مندان پوکر، نسبت به این چهره ی محبوب شد.

کلیپ های اسکات کلمنتس

کلیپ های اسکات کلمنتس

پس از دیده شدن اسکات در دنیای پوکر باز ها، کلیپ های مختلفی از نحوه ی بازی و سبک او ممنتشر شد که واکنش های مثبت علاقه مندان را به همراه داشت. همچنین در صفحه ی اینستاگرام اسکات کلمنتس نیز تصاویر بسیار زیادی از سگ ها به چشم می خورد که نشان دهنده ی علاقه او به حیوانات می باشد. به عکس های اسکات کلمنتس نیز، می توانید در صفحه اینستاگرا او دسترسی پیدا کنید.

سوالات متداول

اسکات کلمنتس به چه لقبی مشهور است؟

غالبا او را به عنوان متخصص اوماها می شناسند و دلیلش هم بازی حرفه ای او در رقابت های اوماهای پوکر است.

این مطلب را هم بخوانید
فود بلاگر های ایرانی چقدر در می آورد؟ لیست بهترین بلاگر های غذا
اسکانت کلمنتس اصالتا اهل کجاست و پوکر را به طور جدی از چه سالی شروع کرد؟

او در سال ۱۹۸۱ و در واشنگتن آمریکا چشم به جهان گشود و پس از بازی های متعدد به صورت رسمی از سال ۲۰۰۵ وارد دنیای پوکر شد.

نام اسکات کلمنتس در ویرایش کدام کتاب به چشم می خورد؟

او در ویرایش کتابی به نام Excelling at No Limit Hold’em، که نویسنده ی آن جاناتان لیتل می باشد، همکاری کرده است. همچنین در این کتاب که از برجسته ترین بازیکنان پوکر یاد می کند، نام اسکات نیز به چشم می خورد. این کتاب توانست در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از پرفروش ترین کتاب های مرتبط با پوکر، شناخته شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :