فوتبال یک ورزش محبوب در اکثر کشورهای جهان است و جز ورزش های گروهی محسوب می شود. مسابقه فوتبال از دو تیم یازده نفره تشکیل شده که هدف آن ها گل زدن است. بازیکنان هر تیم متشکل از مهاجم، مدافع، هافبک و یک نفر دروازه بان است که همه با همکاری همدیگر بازی را پیش می برند و برد یا باخت تیم را رقم می زنند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد فوتبالیست های سری آ که اکثر آن ها بر سر مقالم بهترین فوتبالیست جهان در حال رقابت هستند؛ بیشتر بدانیم.

فهرست مطالب پنهان
بهترین فوتبالیست های مرد سری آ کدامند؟

بهترین فوتبالیست های مرد سری آ کدامند؟

در کشور ایتالیا از سال ۱۹۲۹ دسته برتر لیگ حرفه ای فوتبال با نام سری آ تشکیل شده است. بعد از تیم های فوتبال لالیگا ، بیشترین حضور مربوط به سری آ در لیگ قهرمانان اروپا می باشد. تیم های سری آ تا کنون موفق شده اند ۱۲ بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا بشوند و ۱۶ بار هم نائب قهرمان شده اند. سری آ از سال ۲۰۰۴ تا کنون با ۲۰ تیم برگزار می شود که سه تیم به عنوان قهرمان انتخاب می شوند و ۳ تیم آخر هم به سری ب منتقل می شوند. از بهترین تیم های سری آ می توان به تیم یوونتوس، آث میلان و اینترمیلان اشاره کرد. رکورد دار بیشترین حضور در بین تیم های سری آ مربوط به تیم اینترمیلان با ۸۵ فصل حضور می باشد مردانی که در ادامه نام می بریم بخشی از تاریخ پرفراز و نشیب فوتبال ایتالیا و سری آ را تشکیل می دهند واز فوتبالیست های بی نظیر جهان هستند.

روبرتو مانچینی

این بازیکن باوجود اینکه به سن ۳۰ سالگی نزدیک می شود اما کیفیت اجرای بازی او کم نشده و نزدیک به ۱۲ سال است که در ترکیب اصلی تیم رم حضور دارد. یکی از بازیکنان مهم و تأثیرگذار در تیم رم است که بهترین گزینه برای گرفتن بازوبندی کاپیتانی هم محسوب می شود. او یک هافبک عالی هست که به تمام زمین تسلط دارد و به راحتی درحمله به دروازه حریف شرکت می کند. تا کنون ۸۴ بازی ملی داشته و به راحتی می تواند هافبک تاریخ ساز شود.

الساندرو دل پیرو

او بازیکن بازنشسته فوتبال ایتالیا است که در تیم یوونتوس و تیم ملی ایتالیا بازی می کرد. از سال ۲۰۱۵ در یکی از شبکه های ورزشی ایتالیا به عنوان کارشناس فوتبال فعالیت دارد. الساندرو اولین بازی خود را در سری آ در برابر تیم فوجیا و در سال ۱۹۹۳انجام داد همچنین او برندهٔ جایزهٔ پای طلایی هم شده است.

این مطلب را هم بخوانید
گیسو دیبا یکی از میکاپ ارتیست های معروف ایران در اینستاگرام

بوبو ویه ری

طرفداران فوتبال بازی های قدرتی و شوت های سهمگین این بازیکن را هرگز فراموش نمی کنند. او در سری آ ایتالیا ۱۴۲ گل زده دارد که ۱۰۳ گل آن را در تیم اینتر و در شش سالی که در این تیم بازی می کرد، زده است.

فرانچسکو توتی

او بازیکن فوتبال ایتالیا بود که در سال ۲۰۱۱ دویستمین گل خودش را در سری آ وارد دروازه کرد و ۷۸۵ دفعه با پیراهن رم بازی کرد. به اولقب هایی همچون گلادیاتور، پسر طلایی، هشتمین پادشاه رم داده بودند.

آنتونیو دی ناتاله

دی ناتاله قدرت گلزنی بالایی دارد که او را از دیگر بازیکنان متمایز می کند. او توانست در سال ۲۰۰۲ باحضور در تیم امپولی در سری آ شرکت کند و از سال ۲۰۰۴ تاکنون با تیم اودینزه در سری آ حضوردارد. او موفق به زدن ۱۷۱ گل در طول ۱۱ فصل حضورش شده است و در دوفصل هم موفق به دریافت عنوان برترین گلزن فوتبال ایتالیایی شد. این فوتبالیست ۳۵ سال سن دارد اما پرانرژی و با انگیزه بالا بدون کوچکترین اثری از گذر عمر و افت در فوتبال می باشد.

دنیله ده روسی

او هافبک اسبق باشگاه رم و تیم ملی ایتالیا است که برای اولین بار در تیم جالوروسی در سری آ بازی کرد. این فوتبالیست در حال حاظر مربی تیم های پایه تیم ملی ایتالیا است.

زین الدین زیدان

زین الدین زیدان ملقب به زیزو از ۱۰ فوتبالیست برتر، در حال حاضر مربی فوتبال است و بازیکن فوتبال اسبق فرانسوی است. زیدان در سری آ کوتاه اما تأثیرگذار بازی کرد. او یکی از معجزه های فوتبال جهان در خط هافبک بود و باعث ترس حریفان می شد.

میشل پلاتینی از فوتبالیست های سری آ

پلاتینی در تیم یوونتوس بازی کرده و یکی از اساس موفقیت این تیم بوده است. او در سه سال متوالی توپ طلای اروپا را از آن خود کرد. این فوتبالیست مشهور در پست هافبک بازی می کرد با این وجود سه فصل پی در پی در سری آ به عنوان آقای گل ایتالیا دست پیدا کرد.

روبرتو دونادونی

این هافبک سرعتی و تکنیکی در تیم میلان بازی می کرد. او یک گلزن تمام عیار و محرک اعضای تیمش بود و توانایی بالایی در موقعیت سازی برای گلزن ها داشت.

روبرتو باجو

او یکی از معروف ترین بازیکنان فوتبال ایتالیا است که در تیم های مهمی همچون یوونتوس، اینتر، آث میلان بازی کرده است. این بازیکن در سال ۱۹۹۳جایزه توپ طلای اروپا را گرفت و به عنوان مرد سال فوتبال انتخاب شد. تکنیک‌های نرم او در بازی باعث تحسین و تشویق هوادارانش بود.

فوتبالیست های زن سری آ کدامند؟

فوتبالیست های زن سری آ کدامند؟

حدود ۳۰ سال از اولین بازی های جهانی بانوان می گذرد و در این مدت بازیکنان زن در سر تا سر جهان با کمترین امکانات و نابرابری های جنسیتی موجود با تمام توان و استعداد خود، پیشرفت زیادی داشته اند.

آندرا آلوز دا سیلوا

آندرا آلوز دا سیلوا اهل برزیل است و در باشگاه بارسلونا و در پست فوروارد بازی می کند. ستاره ای که فوتبال برای او حکم زندگی را دارد.

راشل بالدی

راشل بالدی دروازه بان است و در باشگاه ایتالیایی رم بازی می کند. او یک سنگربان زن به تمام معنا می باشد.

لوسیا دی گوگلیلمو از فوتبالیست های سری آ

لوسیا دی گوگلیلمو در تیم ملی فوتبال ایتالیا بازی کرده است و یکی از چهره های محبوب دنیای ورزش زنان می باشد.

عکس فوتبالیست های سری آ را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس فوتبالیست های سری آ را در کجا مشاهده کنیم؟

شما می توانید با مراجعه به سایت های مختلف و جستجو در گوگل عکس های زیادی از بازیکنان سری آ را مشاهده نمایید.

این مطلب را هم بخوانید
بیوگرافی عثمان دمبله مهاجم مسلمان فرانسوی تیم بارسلونا

پیج اینستاگرام فوتبالیست های سری آ را چگونه پیدا کنیم؟

امروزه اینستاگرام یکی از شبکه های مجازی پرمخاطب درسرتاسر جهان هست که اشخاص زیادی پیج شخصی خود را دارند. شما با مراجعه به اینستاگرام و جستجوی نام فوتبالیست های سری آ می توانید پیج شخصی هرکدام از بازیکنان را پیدا کنید و عکس ها و ویدئوهای منتشرشده از آن ها را ببینید.

فوتبالیست های مرد سری آ چه حاشیه هایی داشته اند؟

یکی از حاشیه های مربوط به بازیکنان مسابقات سری آ این بود که آن ها روی صورتشان علامت هایی به رنگ سرخ کشیده بودند تا با این کار از زنان حمایت کنند و خشونت علیه خانم ها را پایان بدهند.

فوتبالیست های زن سری آ چه حاشیه هایی داشته اند؟

فوتبالیست های زن سری آ چه حاشیه هایی داشته اند؟

پیرامون افراد مشهور حاشیه های زیادی وجود دارد اما تا کنون حاشیه خاصی از زنان فوتبالیست سری آ ایتالیا گزارش نشده است.

درآمد فوتبالیست های مرد سری آ چقدر است؟

همانطور که می دانید به دست آوردن اطلاعات در مورد درآمد افراد معروف از جمله بازیکنان فوتبال کاری بسیار سخت است چون آن ها علاقه ای به افشای اطلاعات مالی خود ندارند. یکی از پردرآمد ترین بازیکنان سری آ گاتزتا دلو اسپورت می‌ باشد و بعد از او ماتیاس دلیخت از پولدارترین های سری آ است.

درآمد فوتبالیست های زن سری آ چقدر است؟

اطلاعات زیادی در مورد دارایی و درآمد بازیکنان زن فوتبال وجود ندارد و ما آمار دقیقی از میزان درآمد آن ها نداریم.

بهترین فوتبالیست های سری آ در چه تیم هایی بازی می کنند؟

بهترین فوتبالیست های سری آ در چه تیم هایی بازی می کنند؟

بهترین تیم های موجود در سری آ عبارتند از تیم های: اینتر، آث میلان، یوونتوس، اینترمیلان و آتالانتا که بازیکنان این تیم ها جز بهترین فوتبالیست های سری آ محسوب می شوند.

بهترین فوتبالیست های مرد سری آ در فصل ۲۰۲۲ چه کسانی بودند؟

جانلوییجی دوناروما دروازه بان و‌ اشرف حکیمی , استفان دی فرای، الساندرو باستونی، تئو هرناندز برترین مدافعان این فصل به شمار می روند. نیکولو بارلا ، فرانک کسیه ، فدریکو کیه زا از هافبک های موفق این فصل محسوب می شوند و لوییس موریل، روملو لوکاکو، کریستیانو رونالدو جز مهاجمین برتر این فصل بودند.

بهترین فوتبالیست های زن سری آ در فصل ۲۰۲۲ چه کسان بودند؟

دنیلا ساباتینو با ۱۵ گل زده برترین گلزن این فصل بود. Lana Clelland به عنوان مهاجم برای تیم خود بازی می‌ کند و با ۱۱ گل جز بهترین بازیکنان می باشد.

سوالات متداول

 1. الساندرودل پیرو که یکی از فوتبالیست های سری آ محسوب می شود برنده چه جایزه ای شد؟

  این بازیکن اولین بازی خود را در سری آ در برابر تیم فوجیا و در سال ۱۹۹۳ انجام داد همچنین او برندهٔ جایزهٔ پای طلایی هم شده است.

 2. چرا فوتبالیست های سری آ قسمتی از صورت خود را رنگ‌قرمز می‌کنند؟

  بازیکنان مسابقات سری آ روی صورتشان را علامت هایی به رنگ سرخ کشیده بودند تا با این کار از زنان حمایت کنند و خشونت ها علیه خانم ها را پایان بدهند.

 3. به فرانچسکو توتی که یکی از فوتبالیست‌های سری آ محسوب می شود چه لقب هایی داده اند؟

  او بازیکن فوتبال ایتالیا بود که در سال ۲۰۱۱ دویستمین گل خودش را در سری آ وارد دروازه کرد و ۷۸۵ دفعه با پیراهن رم بازی کرد. به اولقب هایی همچون گلادیاتور، پسر طلایی، هشتمین پادشاه رم داده بودند.

 4. کدام یک از فوتبالیست های سری آ سه سال متوالی توپ طلای اروپا را گرفت؟

  پلاتینی در تیم یوونتوس بازی کرده و یکی از اساس موفقیت این تیم بوده است. او در سه سال متوالی توپ طلای اروپا را از آن خود کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :