در شروع معرفی استادیوم ۹۷۴ قطر به سراغ دلیل نامگذاری این استادیوم با نام ۹۷۴ می رویم، این عدد پیش شماره تلفن بین المللی کشور قطر است و همچنین به تعداد کانتینرهای حمل و نقل مورد استفاده در ساخت و ساز آن اشاره دارد. عکسی که در ادامه از ورزشگاه ۹۷۴ می بینید، به وضوح طراحی خلاقانه این استادیوم را با الهام از صنعت تجارت و دریانوردی قطر و وجود کانتینرهای حمل و نقل را در ساخت آن نشان می دهد. این استادیوم در ساحل خلیج فارس و در کنار شهر دوحه واقع شده است و یک مکان بسیار دیدنی برای هواداران فوتبالی خواهد بود که برای تماشای فوتبال تیم مورد علاقه خود به این استادیوم می آیند. یکی از نکات قابل توجه این استادیوم قابلیت جداسازی بخش های مختلف آن و موقتی بودن آن است که اولین بار است که برای ساخت یک استادیوم برای جام جهانی از این خلاقیت در طراحی استفاده شده است. لازم به بیان است که در صورتی که تمایل دارید می توانید به پیش بینی جام جهانی ۲۰۲۲ مشغول شوید.

  • به راحتی و تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” به بهترین سایت شرط بندی فوتبال هدایت خواهید شد.
استادیوم 974 کجا واقع شده است؟

استادیوم ۹۷۴ کجا واقع شده است؟

این استادیوم در ساحل شرقی شهر دوحه قطر و در کنار آب های خلیج فارس واقع شده است. این استادیوم یکی از خلاقانه ترین طراحی های استادیوم ورزشی موجود در جهان است که ایده اولیه آن از تجارت دریانوردی در این شهر ساحلی و کانتینرهای حمل و نقل موجود در ساحل شهر گرفته شده است.

این ورزشگاه چقدر ظرفیت دارد؟

این ورزشگاه چقدر ظرفیت دارد؟

ظرفیت این ورزشگاه ۴۰ هزار نفر است و یک استادیوم کاملا جداشدنی است که ایده آن می تواند به عنوان معیاری در طراحی استادیوم ها در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد. ایده ای که اولین بار توسط کشور قطر و در جام جهانی ۲۰۲۲ به مرحله ساخت و بهره برداری رسیده است.

استادیوم 974 میزبان کدام بازی های جام جهانی است؟

استادیوم ۹۷۴ میزبان کدام بازی های جام جهانی است؟

این استادیوم که نام دیگر آن استادیوم راس ابو عبود است، میزبان ۷ بازی از بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ است. تیم های بزرگی مثل فرانسه، برزیل، دانمارک، پرتغال، سوئیس و آرژانتین در مقابل تیم های هم گروهی خود در این استادیوم بازی می کنند. بازی هایی که ورزشگاه ۹۷۴ قطر امسال میزبان آن هاست، به ترتیب تاریخ برگزاری به شرح زیر است.

این مطلب را هم بخوانید
استادیوم 100 هزار نفری آزادی تهران به همراه بررسی امکانات آن

بازی تیم ملی مکزیک – تیم ملی لهستان

اولین بازی در این ورزشگاه در ۲۲ نوامبر برگزار می شود. این دو تیم در گروه C و هم گروه تیم های آرژانتین و عربستان سعودی هستند.

بازی تیم ملی پرتغال – تیم ملی غنا

در روز ۲۴ نوامبر استادیوم ۹۷۴ میزبان دو تیم ملی پرتغال و غنا از گروه H خواهد بود. دو تیم دیگر این گروه اوروگوئه و کره جنوبی هستند.

بازی تیم ملی فرانسه – تیم ملی دانمارک

بازی این دو تیم از گروه D در ۲۶ نوامبر در این استادیوم برگزار خواهد شد، دیگر تیم های گروه D دو تیم تونس و استرالیا هستند.

بازی تیم ملی برزیل – تیم ملی سوئیس

در تاریخ ۲۸ نوامبر دو تیم برزیل و سوئیس در استادیوم ۹۷۴ با هم مقابله خواهند کرد، این دو تیم از گروه G و با تیم های صربستان و کامرون هم تیمی هستند.

بازی تیم ملی لهستان – تیم ملی آرژانتین

یک بازی دیگر از گروه C در روز ۳۰ نوامبر در این استادیوم برگزار می شود که بین دو تیم لهستان و آرژانتین است.

بازی تیم ملی صربستان – تیم ملی سوئیس

این بازی در ۲ دسامبر و بین دو تیم دیگر از گروه G برگزار می شود. بعد از این بازی و از فردای این روز یعنی از ۳ دسامبر بازی ها وارد مرحله یک شانزدهم و حذفی خواهد شد. آخرین بازی که در استادیوم ۹۷۴ برگزار خواهد شد، بین دو تیم که یکی تیم اول گروه G (از بین تیم های برزیل، سوئیس، صربستان و کامرون) و یکی دیگر تیم دوم گروه H است (از بین تیم های پرتغال، غنا، اوروگوئه و کره جنوبی) در ۵ دسامبر برگزار می شود. پس از این مسابقه دیگر استادیوم ۹۷۴ میزبان بازی دیگری نخواهد بود. این استادیوم که برای جام جهانی قطر ساخته شده است، یک استادیوم موقتی است و پس از جام جهانی، اجزا و قطعات آن از هم جدا خواهد شد. این مکان در اختیار توسعه اطراف خلیج قرار خواهد گرفت و تغییر کاربری می دهد.

عکس های ورزشگاه 974 را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های ورزشگاه ۹۷۴ را در کجا مشاهده کنیم؟

این استادیوم که یکی از ۸ استادیوم ساخته شده برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است، دارای ایده ای منحصر به فرد و طراحی خاص با قابلیت جداشدن تمام اجزای آن است. روند ساخت استادیوم منحصر به فرد ۹۷۴ قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ آن را به یکی از پروژه های مورد توجه بسیاری از دوستداران و طرفداران محیط زیست و معماری پایدار قرار داده است. به این دلیل از این پروژه عکس های زیادی در سایت های داخل و خارج از کشور موجود است که با جستجوی نام استادیوم می توانید مشاهده کنید.

استادیوم ۹۷۴ در چه سالی افتتاح شد؟

این استادیوم در بازی های جام عرب ۲۰۲۱ میزبان ۶ بازی از این سری مسابقات بود، اما افتتاح آن پس از اتمام کار ساخت و ساز آن در تاریخ ۲۰ نوامبر آن سال و قبل از برگزاری این مسابقات انجام شد. طراحی این استادیوم بر عهده یک شرکت معماری با نام Fenwick Iribarren بود که ایده طراحی آن با استفاده از کانتینرهای حمل و نقل در ۲۶ نوامبر سال ۲۰۱۷ مطرح شد. در سال ۲۰۱۹، حفاری های این استادیوم تمام شد و اولین دسته کانتینرها برای نصب در محل به این مکان آورده شدند. رئیس فدراسیون فوتبال دو ماه قبل از افتتاح، در سپتامبر ۲۰۲۱ از ورزشگاه و زمین چمن آن بازدید کرد.

استادیوم 974 چه امکاناتی دارد؟

استادیوم ۹۷۴ چه امکاناتی دارد؟

از آنجا که این استادیوم، یک استادیوم موقتی است و پس از پایان یافتن جام جهانی تغییر کاربری خواهد داد، امکانات خاصی برای آن تعبیه نشده است. موقعیت مکانی این استادیوم در کنار ساحل به علت وجود نسیم خنک طبیعی بار سیستم های خنک کننده را کم کرده است. فوتبال دوستانی که برای تماشای فوتبال تیم مورد علاقه خود راهی استادیوم ۹۷۴ می شوند، از دیدن آسمان خراش های دوحه و ساحل آن لذت می برند.

این مطلب را هم بخوانید
فیلترشکن اکسپرس وی پی ان رایگان با سرورهای قوی + لینک دانلود

معماری استادیوم ۹۷۴ چگونه است؟

ایده ساخت و احداث استادیوم قابل باز‌سازی و انتقال در جام جهانی قطر موجب پیدایش یک استادیوم با طراحی خلاقانه در این کشور عربی شد. طراحی مدولار و موقتی بودن این استادیوم با استفاده از مصالح ساختمانی بسیار کمتر نسبت به ساخت یک استادیوم سنتی، موجب کاهش هزینه های ساخت در این استادیوم شده است. قابلیت جداسازی اجزای این استادیوم مانند صندلی ها، سقف و دیگر بخش های این سازه، امکان استفاده از این اجزا را تا سال ها بعد فراهم کرده است. این استادیوم طراحی خلاقانه و خاصی پدید آورده است که می تواند توسط بسیاری از کشورهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

همچنین استفاده از عناصر پیش ساخته و مدولار در طراحی این استادیوم ضایعات و زباله های حاصل از ساخت و ساز را در هنگام عملیات ساخت در این محل به شدت کم کرده است. این طراحی همچنین موجب کاهش زمان ساخت استادیوم ۹۷۴ شد و به این ترتیب یک پروژه معماری پایدار در تمامی بخش ها را به جهانیان ارائه داد.

سوالات متداول

  1. نام استادیوم ۹۷۴ از کجا آمده است؟

    در نامگذاری استادیوم ۹۷۴، این عدد نشاندهنده پیش شماره بین المللی کشور قطر است، همچنین نمایانگر تعداد کانتینرهایی است که در ساخت و ساز این استادیوم مورد استفاده قرار گرفته است.

  2. استادیوم ۹۷۴ چقدر ظرفیت دارد؟

    این استادیوم دارای ظرفیتی ۴۰ هزار نفری برای برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است.

  3. ورزشگاه ۹۷۴ در کجا واقع شده است؟

    استادیوم ۹۷۴ یکی از استادیوم های ساخته شده در کشور قطر برای مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۲۲ است. این استادیوم در ساحل شرقی شهر دوحه و در کنار آب های خلیج فارس واقع شده است.


لطفا به این مقاله امتیاز دهید :