لیگ های معتبر بسکتبال به مدیریت مل گیبسون National Basketball Association ان‌ بی‌ ای (NBA) است که به نام لیگ حرفه‌ ای بسکتبال بزرگسالان آمریکا و معتبرترین لیگ بسکتبال جهان شناخته شده است. اسم برای تیم بسکتبال را این اتحادیه ها و یا مربیان مشخص می کنند. این لیگ در شهر نیویورک در تاریخ ۶ ژوئن ۱۹۴۶ به عنوان انجمن بسکتبال آمریکا (BAA) تأسیس شد تا این که در تاریخ ۳ اوت ۱۹۴۹، پس از ادغام با لیگ بسکتبال ملی (NBL) نام اتحادیه ملی بسکتبال را به خود گرفت. این لیگ در دو کنفرانس همایش شرق و غرب برگزار می‌ شود. لوگوی تیم های nba را می توانید در گوگل ببینید.

 • بعد از شناخت این تیم ها می توانید برای شرط بندی بسکتبال nba بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
فهرست مطالب پنهان
در حال حاضر تیم های nba کدامند؟

اسم تیم های کنفرانس شرق nba

تیم های nba خیلی زیاد شده اند و می توان گفت هر روز قهرمانی تیم ها بیشتر می شود و بهترین تیم های بسکتبال جهان بسیار زیاد هستند که در اینجا چند مورد از تیم ها را بیان می کنیم. رده بندی تیم های nba به عهده باشگاه ها می باشد.

بوستون سلتیکز

Boston Celtics یکی از تیم ‌های پر طرفدار اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است. این تیم در منطقه آتلانتیک کنفرانس شرق NBA قرار دارد و در سال ۱۹۴۶ تأسیس شده‌ است. بازی‌ های خانگی تیم بسکتبال بوستون سلتیکس در تی دی گاردن برگزار می ‌شود؛ که تیم هاکی Boston Bruins نیز از آن استفاده می‌ کند. این تیم با ۱۷ قهرمانی برابر قهرمانی های لس آنجلس لیکرز و به خاطر نایب قهرمانی کمتر، بعد از لس آنجلس لیکرز در ان بی ای پر افتخارترین تیم NBA می باشد. در این تیم بسیاری از افراد حاظر در لیست ۱۰ بازیکن برتر بسکتبال nba هم قرار دارند.

بروکلین نتس

یکی از تیم ‌های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و در ایالت نیو جرزی قرار دارد. میخائیل پروکوروف سرمایه‌ دار بزرگ روسی صاحب این تیم است. این تیم قبل از سال ۲۰۱۲ در ایالت نیوجرسی و در پرودنشال سنتر قرار داشت و قهرمان تیم های nba است.

نیویورک نیکز از تیم های nba

یکی از تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و دو بار در سال های ١٩٧٠ و ١٩٧٣ قهرمان لیگ سراسری NBA شده است و تا به حال هشت بار قهرمان کنفرانس شرق شده است. نیکز در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد و به لیگ بسکتبال BAA پیوست. تیم نیویورک نیکز به همراه بوستون سلتیکس دو تیم NBA هستند که شهر محل استقرار آن ها از آغاز تأسیس تا کنون تغییر نکرده است.

فیلادلفیا سونتی‌ سیکسرز

Philadelphia یکی از تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و در فیلادلفیا ایالت پنسیلوانیا قرار دارد. این تیم در منطقه آتلانتیک کنفرانس شرق ان‌ بی‌ ای قرار دارد. نام قبلی این تیم شهروندان سیراکوز بود که به عنوان یکی از تیم‌ های قدیمی ان‌ بی‌ ای شناخته می ‌شد.

میلواکی باکس از تیم های nba

Toronto Raptors

یک تیم کانادایی حاضر در اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و در تورنتو در کشور کانادا قرار دارد. در فصل ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ برای اولین بار در تاریخ باشگاه، قهرمان کنفرانس شرق شد و به فینال لیگ NBA راه یافت و توانست مقام قهرمانی را برای اولین بار کسب کند. این فصل از لیگ NBA برای اولین بار در تاریخ NBA فینال آمریکایی و کانادایی اتفاق افتاد و در تاریخ بسکتبال ثبت کردند.

این مطلب را هم بخوانید
بررسی تیم گلدن استیک وریرز در میان ۵ تیم برتر NBA

شیکاگو بولز از تیم های nba

یکی از تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و در شیکاگوی ایالت ایلینوی قرار دارد. بولز در تقسیم‌ بندی تیم‌ های ان‌ بی‌ ای در منطقه مرکزی کنفرانس شرق قرار دارد. بولز در سال ۱۹۶۶ تأسیس شده ‌است و بازی ‌های خانگی خود را در ورزشگاه یونایتد سنتر (United Center) انجام می‌ دهد و جزء تیم های nba است.

میامی هیت

یکی از تیم ‌های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و در میامی ایالت فلوریدا قرار دارد و جزء تیم های nba است.

کلیولند کاوالیرز

یکی از تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و در کلیولند ایالت اوهایو قرار دارد. بازیکنانی مثل Brad Daugherty٬Mark Price٬Austin Carr ولبران جیمز دارد. این تیم برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ قهرمان ان‌ بی‌ ای شد.

میلواکی باکس از تیم های nba

یکی از تیم ‌های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و در میلواکی ایالت ویسکانسین قرار دارد. از بازیکنان صاحب نام این تیم می‌ توان یانیس آنتتوکونمپو و جباری پارکر را نام برد.

پر افتخار ترین تیم های nba کدامند؟

پر افتخار ترین تیم های کنفرانس غرب nba

بیشتر تیم های بسکتبال امروزه جزء پر افتخار ترین تیم ها شناخته شده اند و می توان گفت انتخاب کردن آن ها بسیار مشکل است. این تیم ها محبوب ترین تیم های nba می باشند و اسم تیم های nba قطعاً مربیان آن تیم انتخاب می کنند. البته بازیکنان تیم ملی بسکتبال مردان ایالات متحده آمریکا خیلی قدرتمند هستند و نمی توان بهترین آن ها را انتخاب کرد.

یوتا جاز از تیم های nba

یک تیم خیلی قدرتمند در بسکتبال است که همه او را دوست دارند. Utah Jazz یکی از تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و تا الان می توان گفت که ۲ بار مقام ان بی ای را از آن خود کرده است.

گلدن استیت وریرز از پر افتخار ترین تیم های nba

یکی از تیم ‌های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و در اوکلند ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این تیم در دسته‌ بندی NBA در منطقه پسفیک در کنفرانس غرب قرار دارد.

لس آنجلس لیکرز

یکی از تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و میزبان آن شهر لس انجلس می باشد. این تیم در تقسیم‌ بندی NBA در منطقه پاسیفیک کنفرانس غرب قرار دارد. لیکرز یکی از موفق‌ ترین تیم ‌ها در تاریخ NBA و صاحب بیشترین تعداد عنوان قهرمانی به همراه بوستون سلتیکس است که هر کدام ۱۷ بار قهرمان NBA شده‌ اند.

ساکرامنتو کینگز

یکی از تیم‌ های حاضر اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا است و در ساکرامنتو ایالت کالیفرنیا قرار دارد.

تیم بسکتبال دالاس ماوریکس

دالاس ماوریکس از شهر دالاس در ایالت تگزاس می ‌باشد. این تیم در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار به عنوان قهرمانی NBA دست یافت. مربی این تیم ریک کارلایل می باشد.

تیم بسکتبال هیوستون راکتس

از شهر هوستون در ایالت تگزاس می ‌باشد. ورزشگاه خانه این تیم تویوتا سنتر نام دارد و جزء تیم NBA می باشد.

زمان پخش مسابقات بسکتبال nba را از کجا دنبال کنیم؟
Nov 12, 2021; Boston, Massachusetts, USA; Boston Celtics guard Dennis Schroder (71) goes to the basket past Milwaukee Bucks center Bobby Portis (9) during the fourth quarter at TD Garden. Mandatory Credit: Winslow Townson-USA TODAY Sports

زمان پخش مسابقات بسکتبال nba را از کجا دنبال کنیم؟

جدول nba و زمان پخش بازی های این تیم ها و لوگو nba را می توانید در گوگل و یا در سایت های ورزشی و یا اینستاگرام ببینید و بسکتبال nba ورزش سه را به احتمال زیاد همه شما دوست دارید.

این مطلب را هم بخوانید
نصب فیلترشکن شیر بت (شیر بت وی پی ان) + لیست سرورهای رایگان و پر سرعت

آخرین بازی تیم های nba چه بود؟

آخرین بازی های این تیم ها کلیپرز – پورتلند، کلیولند – میلواکی، فیلادلفیا – شارلوت، اکلاهماسیتی – دیترویت، واشنگتن – ایندیانا، سان آنتونیو – فینیکس، اورلاندو – گلدن استیت، بوده است. این تیم ها آخرین بازی های NBA بوده اند. البته شما می توانید جدول لیگ nba 2021 و جدول کنفرانس شرق را در گوگل مشاهده کنید تا از زمان دقیق این مسابقات با خبر شوید.

حامد حدادی در کدام یک از تیم های nba حضور داشت؟

حدادی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۶۴ در اهواز بازیکن بسکتبال اهل ایران است که نخستین لژیونر و بازیکن ایرانی است. او در ان‌ بی‌ ای بازی کرده ‌است. او با قد ۲٫۱۸ سانتیمتری، در پست سنتر بازی می ‌کند. او در تیم‌ های پیکان، صبا باتری، ملی حفاری اهواز و لیگ nba ممفیس گریزلیز در ان بی ای بازی کرده‌ است. او در سال ۲۰۱۳ به تورنتو رپتورز، تنها تیم کانادایی در ان بی ای پیوست ولی به علت عدم اعطای ویزا از سوی دولت کانادا، قرارداد خود را با تورنتو رپتورز فسخ کرد و با تیم فینیکس سانز در ایالت آریزونا به توافق رسید.

تفاوت کنفرانس شرق و غرب چیست؟

لیگ بسکتبال nba در حال حاضر شامل ۳۰ تیم به تفکیک ۲ کنفرانس شرق و غرب است که تیم ها در هر فصلِ عادی ۸۲ مسابقه حداقل ۲ و حداکثر ۴ بار با هم بازی می کنند؛ که اگر جزو ۸ تیم اول کنفرانسِ خودشان بشوند، به مرحله پلی آف رفته و آن جا هم حداکثر ۲۸ مسابقه در ۴ سریِ حداکثر ۷ بازی خواهند داشت تا در پایانِ این همه بازی تیمِ قهرمان مشخص شود. تیم به اصطلاح نایب قهرمان بعد از این داستان می تواند یک جشن به مناسبت قهرمانیِ کنفرانس بگیرد.

پلی آف کنفرانس شرق در چند مرحله انجام می شود؟

پلی آف nba به معنی بازی‌ های بعد از پایان فصل یا بخش نهایی یک لیگ ورزشی، به یک دسته مسابقاتی گفته می‌ شود که در پایان یک فصل عادی یک رقابت ورزشی، به منظور تعیین قهرمان لیگ یا تیم ‌های برتر انجام می ‌شود. این اصطلاح بیشتر در آمریکای شمالی کاربرد دارد و در چندین مرحله انجام می شود.

آخرین قهرمان کنفرانس شرق چه تیمی بود؟

بروکلین نتس و شیکاگو بولز که در این فصل از رقابت ها از تیم های مدعی کنفرانس شرق محسوب می شوند؛ در ورزشگاه بارکلای سنتر واقع در نیویورک به مصاف هم رفتند که در پایان این نبرد تماشایی با پیروزی تیم میهمان یعنی شیکاگو بولز با نتیجه ۱۱۱-۱۰۷ به پایان رسید.

آخرین قهرمان کنفرانس غرب چه تیمی بود؟

تیم لس‌ آنجلس کلیپرز به نخستین پیروزی خود در فینال کنفرانس غرب لیگ NBA رسید. تیم لس‌آنجلس کلیپرز در سومین بازی از فینال کنفرانس غرب لیگ اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا با نتیجه ۱۰۶ بر ۹۲ فینیکس سانز را شکست داد تا یکی از دو شکست قبلی خود را مقابل این تیم جبران کند.

سوالات متداول

 1. آیا زمان مسابقات تیم های nba این دوره مشخص شده است؟

  زمان مسابقات تیم های nba هنوز مشخص نشده است.

 2. چرا تیم های nba تا این حد معروف هستند؟

  زیرا تیم های nba به قهرمانی خیلی با ارزشی رسیده اند که به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته اند.

 3. آیا تیم های nba می توانند با تیم های ایرانی هم بازی کنند؟

  تیم های nba می توانند با همه تیم ها بازی کنند اما ایران پتانسیل این کار را ندارد.

 4. چرا مسابقات تیم های nba تا این حد جذاب است؟

  به دلیل پر بیننده بودن و بازی های خیره کننده بسکتبالیست های معروف در آن بسیار جذاب است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :