پولسازترین ورزش ها  را می توان رشته های فوتبال، تنیس، بسکتبال و چند رشته دیگر نام برد که در حال حاضر ورزشکاران بسیاری به آنها می پردازند. به طور کلی در دنیای کنونی ورزش به یکی از تجارت های مدرن و پولساز تبدیل شده است و بر اساس برآوردی که چند سال پیش توسط یکی از معتبرترین سایت ها منتشر شد، آمده بود که هر ساله تقریبا ۹۰ میلیارد دلار درآمد از این صنعت بدست آمده است. بیشتر کارشناسان امر ورزش را دیگر به تنهایی یک رشته نمی دانند. آنها بر این باورند که آن تبدیل به یک صنعت شده است. همچنین در حال حاضر یک ورزشکار برای انتخاب رشته مورد نظر خود نیم نگاهی هم به موضوع مالی آن نیز خواهد داشت. اما مسئله اینجاست که کدام رشته در صدر این لیست قرار دارد؟ برای پی بردن به جواب این سوال با ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پولسازترین ورزش ها را بشناسید

پولسازترین ورزش ها را بشناسید

همانطور که گفته شد رشته های مختلفی وجود دارد که یک ورزشکار می تواند بر اساس شرایط خود به آنها بپردازد. اما امروزه روی آوردن به ورزش معنای متفاوتی نسبت به گذشته دارد. در گذشته ورزشکاران بیشتر برای توجه به وضعیت جسمانی و سلامتی و بیشتر برای سرگرمی به آن می پرداختند اما آن طور که امروز شاهد آن هستیم، درآمد حرف اول را می زند. همچنین می بینیم که شبکه های تلویزیونی با یکدیگر رقابتی نفسگیر دارند و پول زیادی وارد این صنعت می کنند.

بر اساس گزارش هایی که منتشر شده است در صدر لیست پولسازترین ورزش ها فوتبال قرار دارد. بدون شک شما نیز این را می دانستید. این رشته پولسازترین ورزش دنیا به شمار می رود. مسابقاتی که با نظارت فدراسیون بین المللی فوتبال انجام می شود، دارای گردش مالی بالایی می باشند که هواداران یکی از دلایل آن است. حضور هواداران نقش بسزایی در این گردش مالی دارد تا حدی که در چند ماه اخیر که دنیا شاهد گسترش و شیوع ویروس کرونا بوده، خسارت مالی زیادی به تیم های حاضر در سراسر جهان زده است و آنها را با مرز ورشکستگی پیش برده است. از میان جام هایی که در سراسر دنیا برگزار می شود لیگ قهرمانان اروپا بیشترین جایزه را به تیم های حاضر در این رقابت ها می دهد. طبق تحقیقی که توسط موسسات معتبر انجام شده است، در این جام چیزی حدود یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون دلار جایزه به تیم ها تعلق می گیرد که رقمی چشمگیر به حساب می آید.

همچنین در لیگ اروپا که از لحاظ کیفیت در جایگاه دوم قاره سبز پس از لیگ قهرمانان قرار دارد، حدود ۴۶۵ میلیون دلار در طول یک فصل بین تیم ها جا به جا می شود. یکی دیگر از جام هایی که پولساز است جام جهانی فوتبال می باشد. طبق گزارشاتی که پس از برگزاری آخرین دوره این رقابت ها در روسیه منتشر شد، این کشور ۳۱ میلیارد دلار از این مسابقات سود کسب کرده است. این در حالی است که در دو دوره قبل آن در سال های ۲۰۱۴  و ۲۰۱۰ میلادی در کشورهای برزیل و افریقای جنوبی به ۶ میلیارد دلار رسید. به طور کلی طبق برآوردی که انجام شده، رشته فوتبال به طور سالانه حدود ۴۵ میلیارد دلار درآمد ایجاد می کند که رقم خیره کننده محسوب می شود.

این مطلب را هم بخوانید
بلک جک سوییچ با سود های میلیونی و باور نکردنی

قبل از موضوعی باید به شما بگوییم که برای دسترسی به سایت پیش بینی فوتبال تنها کافیست بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید و از این رشته به عنوان راس پولسازترین ورزش ها در جهان درآمد زایی داشته باشید. برای این کار توجه داشت به آموزش شرط بندی فوتبال امری مهم و حیاتی محسوب می شود.

معرفی پولسازترین ورزش ها

معرفی پولسازترین ورزش ها

اما جالب است بدانید که در رتبه دوم این لیستیعنی پولسازترین ورزش ها رشته ای قرار دارد که از طریق خشونت پول در می آورد. نام فوتبال آمریکایی را همه شنیده اند و حداقل بازی های آن را در تلویزیون دیده اند. این رشته گروهی است و می شود گفت که از خانواده راگبی است. زد و خوردهای فراوان بازیکنان در طول بازی موجب هیجان و شادابی برخی از تماشاگران می شود که به نوع خود بی نظیر است. طبق برآوردهای انجام شده این رشته بطور سالانه حدود ۲۰ میلیارد دلار درآمد ایجاد می کند و پس از فوتبال بالاتر از سایر رشته ها قرار دارد. ناگفته نماند که همین چند ماه پیش بود که خبرهایی منتشر شد که در آن آمده بود که گرانترین قرارداد تاریخ ورزش دنیا را یکی از بازیکنان همین رشته به ثبت رسانده است.

بر اساس این گزارش، پاتریک ماهومس مهاجم تیم کانزاس سیتی بود که با بازی های خوبی که انجام داد و امتیازهای بسیاری که برای تیمش به ارمغان آورد، قرارداد خود را با این تیم تمدید کرد. ارزش این قرارداد که ۱۰ ساله است، ۵۰۳ میلیون دلار می باشد که در تمام رشته های دنیا رکورد محسوب می شود.

پولسازترین ورزش های دنیا

پولسازترین ورزش های دنیا

اما رشته سوم از لیست پولسازترین ورزش ها ورزشی که نسبت به بقیه پولسازتر می باشد، بیسبال است. این رشته به عنوان ورزش ملی آمریکا محسوب می شود و این کشور مهد آن می باشد. همچنین این رشته در کشورهای دیگری مانند کوباف دومینیکن، پورتوریکو، پاناما، نیکاراگوئه، ونزوئلا، ژاپن، کره جنوبی و تایوان طرفداران زیادی دارد. از الکساندر کارترایت به عنوان مخترع این بازی یاد می شود و گفته می شود که آن از ترکیب چند رشته دیگر به وجود آمده است. در ابتدا نخستین مسابقه آن در قرن هجدهم در کشور انگلستان برگزار شد اما پس از اینکه این رشته متحول شد در قرن ۱۹ در ایالات متحده انجام شد.

در این کشور این رشته پس از فوتبال آمریکایی پردرآمدترین ورزش محسوب می شود. طبق تحقیقاتی که انجام شد، بیسبال در سال ۲۰۰۷ میلادی با ارزش مالی ۴۳۱ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۴ با ۸۱۱ میلیون دلار و در سال ۲۰۱۸ با ۱۶۴۵ میلیون دلار پس از فوتبال در جایگاه دوم ایستاد. همچنین طبق برآوردهایی که انجام شده، این رشته به طور سالانه ۱۵ میلیون دلار درآمد ایجاد می کند.

پولسازترین ورزش های جهان

پولسازترین ورزش های جهان

شاید برای شما هم جای تعجب داشته باشد که بسکتبال در این لیست در جایگاه چهارم ایستاده است. این ورزش که به تازگی در بین عموم مردم جهان در حال باب شدن است، یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین رشته های دنیا به شمار می رود. فردی به نام جیمز نای اسمیت در سال ۱۸۹۱ میلادی آن را ابداع کرد و از آن زمان به تدریج به قوانین و دستورالعمل های آن افزوده شد تا امروزه شکل رسمی تری به خود گرفته است. بازیکنان سرشناس بسیاری در این رشته فعالیت می کنند که قیمت و دستمزدهای زیادی دارند.

این مطلب را هم بخوانید
تورنمنت پوکر چیست ؟ همراه با معرفی بهترین تورنمنت ها

نشریه فوربز اخیرا تحقیقی را در مورد پردرآمدترین ورزشکاران جهان انجام داده است که نکته جالبی بدست آمد. بر اساس این تحقیق، از میان ۵۰ ورزشکار پردرآمد ۱۵ نفر آن بسکتبالیست می باشند که معروف ترین آن ها کوبی برایانت آمریکایی با ۴۸ میلیون دلار درآمد است. این رشته نیز به دلیل بودجه های کلانی که به آن اختصاص داده می شود، یکی دیگر از پولسازترین ورزش های دنیا محسوب می شود که نگاه های ویژه ای را به طرف خود جلب کرده است. بر اساس تحقیقات انجام شده، این رشته حدود ۱۰ میلیارد دلار درآمد به طور سالانه ایجاد می کند. در این مورد توصیه می کنیم که نگاهی ویژه به بسکتبال nba داشته باشید.

پولسازترین ورزش ها در دنیا

پولسازترین ورزش ها در دنیا

تعجب ما با قرار گرفتن بازی هاکی روی یخ در جایگاه پنجم کامل می شود. این رشته یک بازی تیمی و گروهی است که در کشورهای سردسیری از محبوبیت زیادی برخوردار می باشد. این رشته در فصل سرما به عنوان ورزش ملی کشور کانادا محسوب می شود و این رشته در بین شهروندان کشور فنلاند طرفداران بسیاری دارد. همچنین این بازی یک ورزش فیزیکی می باشد که سه عنصر سرعت، تکنیک و قدرت فیزیکی حرف اول را می زند. طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۸ میلادی انجام شد، ارزش مالی لیگ این رشته در کشور آمریکا بیش از ۶۳۰ میلیون دلار بود. همچنین این رشته به طور سالانه حدود ۸ میلیارد دلار درآمد ایجاد می کند.

پولسازترین ورزش ها در جهان

رشته بعدی برای پولسازترین ورزش ها که به آن می پردازیم کریکت است. این ورزش در بیش از یکصد کشور دنیا رایج است و یکی از رشته های محبوب در کشورهایی مانند هند، بنگلادش، پاکستان، امارات متحده عربی، نپال، استرالیا و سریلانکا می باشد. شاید شما نیز باور نکنید که حق پخش تلویزیونی مسابقات کریکت از حق پخش رقابت های فوتبال بیشتر می باشد. شرکتی به نام استار ایندیا که زیر مجموعه شرکت معروف ۲۱th Century Fox آمریکا می باشد، حق پخش رقابت های این رشته را خریداری کرد و قصد دارد تا آنها را به صورت دیجیتال منتشر کند.

این ورزش طرفداران بسیاری در کشورهای مختلف دارد و با این کار درآمد خوبی را بوجود می باشد. هر بازی کریکت ۸.۵ میلیون دلار هزینه دارد و نشان دهنده این است که لیگ این رشته یکی از ثروتمندترین لیگ های ورزشی در سراسر جهان به شمار می آید. این رشته به طور سالانه حدود ۵ میلیارد دلار درآمد ایجاد می کند. از دیگر رشته های پول ساز می توان به راگبی، تنیس، اتومبیل رانی، والیبال، اسب دوانی، بوکس و چند رشته دیگر نام برد.

سوالات متداول در مورد پردرآمدترین ورزش ها

  1. در صدر پولسازترین ورزش ها در دنیا کدام رشته قرار دارد؟

    بر اساس تحقیقات انجام شده، رشته فوتبال با درآمدی بیش از ۴۰ میلیارد دلار در سال در جایگاه نخست این لیست قرار دارد.

  2. در جایگاه دوم پولسازترین ورزش ها چه رشته ای قرار دارد؟

    فوتبال آمریکایی است که حدود ۲۰ میلیارد دلار در سال درآمد ایجاد می کند.

  3. پولسازترین ورزش های جهان را نام ببرید؟

    پس از رشته های، فوتبال و فوتبال آمریکایی، بیسبال، بسکتبال، هاکی روی یخ، کریکت و راگبی قرار دارند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :