همان طور که می دانید قبل از ورود سایت شرط بندی بوکس این مهم است که بدانید به ۱۰ بوکسور برتر جهان بر اساس مولفه هایی مانند رکوردهای شکسته شده، تعداد پیروزی در مسابقات، تعداد شکست ها و چند مهارت دیگر محاسبه می شود. بسیاری از بوکسورها هستند که در تمام رقابت های خود در رینگ خونین به پیروزی رسیده اند و برخی دیگر فقط یک شکست در کارنامه خود دارند. این رشته مهیج که سابقه آن به تاریخ قبل از میلاد مسیح بر می گردد، در حال حاضر نیز طرفداران بسیاری دارد. هر ساله فدراسیون جهانی بوکس و برخی از نشریه ها بر اساس امتیاز و موارد ذکر شده بوکسورهای جهان را رده بندی می کنند و بر اساس همین جدول، مسابقاتی را برگزار می کنند. این ورزش دارای اوزان و سبک های مختلفی است. در ادامه این مقاله به معرفی ۱۰ بوکسور برتر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

10 بوکسور برتر جهان

۱۰ بوکسور برتر جهان

همه می دانیم که بوکس از سالیان دور تا به حال در حال برگزاری است و تا به حال افراد و ورزشکاران بسیاری نام و یاد خود را در این ورزش جاودانه کرده اند. بر اساس اطلاعات منتشر شده در رسانه ها، محمد علی کلی بوکسور آمریکایی در این رتبه بندی    ۱۰  بوکسور برتر تاریخ  در جایگاه اول قرار دارد و رقص های پای این بوکسور در میادین مسابقه برای همگان آشنا است. او شعاری داشت مبنی بر اینکه می بایست مانند پروانه سریع باشی و مانند زنبور حریفان خود را نیش بزنی. از این رو می توان به راحتی سبک مبارزه این قهرمان بوکس را حدس زد. همچنین او مشت های آهنینی داشت که گفته می شود زمانی که به حریفان اصابت می کند، بر زمین می افتند و دیگر نای بلند شدن ندارند. این ورزشکار حرفه ای در یک مسابقه ۲۱ بار متوالی از ضربه های حریف قدرتمند خود جاخالی داد و فقط یک مشت به حریف زد که دیگر بلند نشد و معروف به مشت فانتوم شد. در تمام دوران حرفه ای خود ۵۶ برد و ۵ شکست را در کارنامه دارد.

پس از او، سانی لیستون در این لیست در جایگاه دوم قرار دارد. بیشتر طرفداران این رشته، به دلیل انجام کارهای خلاف، وی را مستحق چنین جایگاهی نمی دانند. احتمال می رود به همین دلیل باشد که در هیچ جایی نمی توان اطلاعات زیادی در مورد این ورزشکار بدست آورد. وی چنان در رشته بوکس حرفه ای بود که حتی قهرمانانی مانند فلوید پترسون و کلیولند ویلیامز نیز در برابر او تاب ایستادن نداشتند. سومین بوکسور برتر جهان، هنری آرمسترانگ است که گفته می شود در سه وزن مختلف با حریفان خود رقابت می کرد. این بوکسور تنها ورزشکاری است که در ۸ وزن مختلف ثبت نام کرده و در تمام آن اوزان موفق شده حریفان خود را شکست دهد.

طرفداران بوکس به او القابی مانند هنری طوفان، هنری قاتل و هنری چکش زن داده بودند و در سال ۱۹۳۷ در دسته پر وزن  مدال قهرمانی دنیا را بدست آورد. این قهرمان سال بعد از آن، در مسابقات رده سبک وزن شرکت کرد و دوباره به مقام قهرمانی رسید. سپس در همان سال در رقابت های دسته میان وزن نیز با حریفان خود مسابقه داد که در جایگاه نخست ایستاد. وی در تمام دوران حرفه ای خود در ۱۵۱ مسابقه به پیروزی رسیده بود، ۲۱ باخت داشته و ۹ مسابقه او به تساوی رسیده بود.

این مطلب را هم بخوانید
پرطرفدارترین سلبریتی های اینستاگرام چه کسانی هستند و چرا؟

شوگر ری با رکوردی خوب در رده سوم این رتبه بندی قرار دارد. این بوکسور آمریکایی در ۱۹۳ مسابقه شرکت کرده که از این تعداد ۱۷۳ مسابقه را با پیروزی پشت سر گذاشته و تنها در ۱۹ مسابقه نتیجه را به حریفان خود واگذار کرده است. همچنین این قهرمان در ۱۰۸ مسابقه از مسابقات برنده شده خود حریفان را ناک اوت کرده است. در ادامه این رده بندی بوکسور هایی مانند مایک تایسون، جولیو سزار چاوز، فلوید می ودر، ویلی پپ، جو لوییس و روبرتو دوران ایستاده است.

10 بوکسور برتر قهرمان  ufc

۱۰ بوکسور برتر قهرمان  ufc

هنرهای رزمی ترکیبی ورزشی است که در آن ورزشکاران می توانند از فنون های مختلف استفاده کنند. این ورزش از سال ۱۹۹۳ میلادی برای نخستین بار در شهر لاس وگاس آمریکا برگزار شده و تا به حال به طور مداوم برگزار می شود. ورزشکاران سراسر دنیا برای کسب مقام قهرمانی و کسب کمربند طلای این رقابت ها در آن شرکت می کنند.  قهرمانان این رشته نیز مانند بوکس هر ساله توسط فدراسیون و رسانه ها اعلام می شود که بر این اساس در جایگاه نخست جان جونز قرار دارد.

این ورزشکار حاشیه زیادی دارد و به همین خاطر است که برخی ها او را شایسته قرار گرفتن در چنین جایگاهی نمی دانند. اما از آن گذشته او از ماه مارس ۲۰۱۰ میلادی تا به حال پیروزی های زیادی را در مقابل حریفان نامدار کسب کرده است. مهارت او در این رشته آن چنان زیاد است که قهرمانانی همچون دانیل کورمیر، چال سونن، تیاگو سانتوس، رشاد ایوانز، ویتور بلفورت، الکساندر گوستافسون، رومپیچ جکسون، لیوتوی ماشیدا، برندون ورا و مائوریسیو روا را در رینگ مسابقه شکست داده است.

کانر مک گرگور در این رتبه بندی در رتبه دوم قرار دارد. این بوکسور زمانی که قهرمانان مشهوری مانند داستین پویریه، دیگو براندائو، مکس هالووی و چاد مندز را در سال ۲۰۱۳ میلادی در رینگ مسابقه شکست داد، توجهات بسیاری را به سمت خود جلب کرد. یکی از بهترین پیروزی های او ناک اوت ۱۳ ثانیه ای ژوزه آلدو قهرمان سبک وزن تاریخ این رقابت ها است. در آن مسابقه بود که توانایی های خود را به رخ حریفان کشید. پس از او، روندا روزی در جایگاه سوم ایستاده است. این ورزشکار در سال ۲۰۱۲ میلادی به این رشته وارد شده و در آن زمان در خروس وزن کمربند قهرمانی بدست آورده بود. این ورزشکار ۶ بار متوالی موفق شد تا این کمربند را حفظ کند و با شکست حریفانی مانند بتی کوریا، کت زینگانو و چند بوکسور دیگر از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

همچنین پس از آنها، لیتپ میوچیچ، حبیب نورماگمدوف، دنیل کورمیه، مکس هالوی، تی جی دیلاشا و تایرون وودلی در مکان های بعدی حضور دارند.

10 بوکسور برتر ایران

۱۰ بوکسور برتر ایران

فدراسیون بوکس کشورمان و یا رسانه خاصی تا به حال این رتبه بندی را انجام نداده است، اما در این مطلب سعی داریم برخی از نام داران داخلی این رشته را برای شما عزیزان معرفی کنیم. اولین فرد معروف که در این رشته فعال بود، امانوئل آغاسی بود. او بوکسوری اشوری-ارمنی بود که در مسابقات داخلی به مقام قهرمانی رسیده بود. همچنین او در بازی های المپیک ۱۹۴۸ لندن و المپیک هلسینکی به ترتیب در اوزان ۵۴ و ۵۷ کیلوگرم شرکت کرد. آندره آغاسی تنیسور مشهور آمریکایی فرزند او است.

این مطلب را هم بخوانید
عملکرد کی روش در مصر + بررسی علت اخراج او

نفر بعدی، حسن باشت باوی است که از او به عنوان پدر بوکس ایران یاد می شود. او در سال ۱۳۲۸ مقام دوم بوکس داخلی را کسب کرد و در مسابقات داخلی و خارجی بسیاری شرکت کرد و مدال بر گردن آویخت. جاسم دلاوری نیز یکی دیگر از این قهرمانان خوب کشورمان می باشد. این ورزشکار مدال نقره جوانان آسیا ۲۰۰۵، مدال برنز بازی های آسیایی ۲۰۰۶، مدال برنز قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ و مدال طلای بازی های آسیایی را کسب کرده است. علاوه بر این ها افراد بسیار دیگری مانند مرتضی سپه وند، انوشیروان نوریان، مهیار منشی پور، محمد ستارپور و شریف دلارام نیز حضور دارند که مدال های بسیاری کسب کرده اند.

قدرت ضربه مشت محمد علی کلی

قدرت ضربه مشت محمد علی کلی

در ورزش بوکس مشت تکنیکی کلیدی محسوب می شود و به عنوان یک ابزار قدرتمند به ورزشکار این امکان را می دهد که در آنی از ثانیه حریف خود را ناک اوت کند. زمانی که حرف از قدرت ضربه مشت می شود، علاقمندان این ورزش به یاد ضربه های مرگبار محمد علی کلی می افتند. مخصوصا ضربه ای او به سانی لیستون در رینگ خونین وارد کرد و همگان نظاره گر بودند که چطور نقش بر زمین شد و در عرض یک دقیقه و ۴۰ ثانیه ناک اوت شد. از آن ضربه به عنوان مشت فانتوم یاد می کنند.

لیست قهرمانان بوکس سنگین وزن جهان

یکی از منابعی که ۱۰  بوکسور برتر دنیا را هر ساله در تاریخ های مشخصی اعلام می کند، مجله ای موسوم به رینگ می باشد. این مجله حدود ۱۰۲ سال است که به این رشته می پردازد و معروفترین نشریه معتبر در این زمینه محسوب می شود. بر اساس رده بندی که به تازگی توسط این مجله اعلام شده است، تایسون فری در جایگاه نخست قرار دارد. این ورزشکار در مسابقات خود ۳۰ برد کسب کرده و هیچ شکستی در کارنامه خود نداشته است. پس از او، آنتونی جاشوای انگلیسی است که ۲۳ پیروزی و تنها یک شکست ثبت کرده است. در جایگاه سوم دیلین وایت قرار دارد که در مسابقات خود ۲۷ پیروزی و یک شکست بدست آورده است.دیونتی والدر، لوییس اورتیز، اندی رویس جونیور، الکساندر پووتکین، جوزف پارکر، مایکل هانتر، اسکار ریواس و کوبرات پولف در رتبه های بعدی قرار دارند.

سوالات متداول

  1. بهترین بوکسور حال حاضر جهان کیست؟

    تایسون فری در رتبه نخست قرار دارد و پس از او، آنتونی جاشوا، دیلین وایت و دیونتی والدر ایستاده است.

  2. بهترین بوکسور جهان ۲۰۱۹ چه کسی بود؟

    بر اساس آمار، الکساندر اوسیک به عنوان برترین بوکسور شناخته شد.

  3. ۱۰ بوکسور برتر ufc چه کسانی هستند؟

    در این رتبه بندی افرادی مانند جان جونز، کارن مک گرگور، ایت میوچیچ، حبیب نورماگمدوف، دنیل کوریمه، مکس هالووی، تی جی دیلاشا و تایرون وودلی قرار دارند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :