۱۰ بازیکن برتر فوتبال به ترتیب لیونل مسی، کریستیانو رونالدو، نیمار، رابرت لواندوفسکی، کیلیان امباپه، کوین دی بروینه، ویرجیل فن دایک، سایدو مانه، ریاض محرز و ارلینگ هالند می باشند که در تیم های معتبر اروپایی توپ می زنند. البته ناگفته نماند که این ده بازیکن برتر بر اساس آخرین رده بندی اعلام شده توسط یک سایت معروف خارجی می باشد که این بازیکنان را بر اساس ویژگی های خاص مورد بررسی قرار داده است. شاید در این لیست نام بازیکن مورد نظر شما نباشد و به همین خاطر به شما توصیه می کنیم با ادامه مقاله همراه باشید تا بدانید که چرا این بازیکنان انتخاب شده اند.

فهرست مطالب پنهان
معرفی 10 بازیکن برتر فوتبال

معرفی ۱۰ بازیکن برتر فوتبال

برای مشخص کردن ۱۰ بازیکن برتر فوتبال باید جنبه های مختلفی را در نظر بگیریم که این جنبه ها عبارتند از: تعداد جام های فردی و گروهی بازیکنان، تعداد گل ها و دلایل مختلف دیگری که فیفا آن را مشخص کرده است. در ادامه این مطلب قصد داریم ۱۰ بازیکن برتر فوتبال از نظر فیفا و دیگر ارگان ها را نام ببریم پس در ادامه این مقاله ۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال را خواهید شناخت.

توجه داشته باشید که شناخت این افراد کمک فوق العاده ای به شما می کند تا بتوانید در بهترین سایت پیش بینی فوتبال انتخاب های بهتری داشته باشید.

لیونل مسی

لیونل مسی نامی که این روز ها بر هیچکس پوشیده نیست و همگی آن را می شناسند حتی کسانی که فوتبال را تماشا نمی کنند بازیکنی که به همراه تیم باشگاهیش بارسلونا از سال ۲۰۰۵ تا به الان عناوین و دستاورد های بزرگی را به دست آورده است که بهترین آن کسب سه گانه فوتبال بود که بعد از آن توانست در جام باشگاه های جهان جام سوپر جام اسپانیا و سوپر کاپ اروپا را به دست بیاورند و همچنین اولین شیش گانه تاریخ را به دست بیاورند وی دارای شش توپ طلا جهان است و از این حیث از هر بازیکن دیگری بهتر است و رکوردی تقریبا دست نیافتنی برای هر بازیکنی است از او نیز به عنوان یک بازیکن وفادار در تیم باشگاهیش نیز یاد می شود.

کریستیانو رونالدو

کریستیانو اسطوره تلاش و کوبندگی که از محبوب ترین بازیکنان جهان و بدون شک بهترین های آن ها است وی افتخارات بزرگی را در تیم های مختلفی به دست آورده است که از ابتدا در باشگاه اسپورتینگ لیسبون پرتغال شروع به بازی کرد و به رویا هایش فکر می کرد کریستیانو پس از درخشش در این تیم باشگاهی سریعا به منچستر و سپس به رئال مادرید منتقل شد و توانست دل هواداران رئال را به دست بیاورد وی توانست سه بار پشت سر هم جام یو سی ال اروپا را به دست بیاورد و در تیم ملی نیز دو بار توانسته است قهرمان اروپا نیز شود.

رونالدینهو

معروف به شاعر فوتبال کسی که در حین فوتبال کار هایی کرده است که بدون شک از هر بازیکن دیگری بر نمی آید و قوانین فیزیک را نیز رد کرده است گل های قیچی برگردانی که زده و استوپ های استثنایی ای که همیشه در دل هواداران بارسلونا و تیم ملی برزیل می ماند و جایگاه ویژه ای دارد وی توانسته است یک بار فاتح توپ طلا فوتبال شود و با برزیل نیز قهرمان جام جهانی ۲۰۰۲ شود برزیل رویایی که در این لیست بازیکنان دیگری به قطع نیز دارد.

زین الدین زیدان

بازیکن اصالتا اهل الجزایر که پدر مادرش به فرانسه مهاجرت کردند و زیدان برای فرانسه بازی کرد وی حتی به عنوان یک خالق از دریبل در دنیا فوتبال دریبل مخصوص به خود را دارد وی به قدری در پست هافبک قوی و با قدرت بازی می کرده است که در جام جهانی ۱۹۹۸ توانست یک تنه فرانسه آن دوران را که دیدیه دشان نیز هنوز بازیکن بود را به قهرمانی در مهم ترین جام فوتبال برساند و در بازی معروف یک چهارم نهایی برزیل را فلج کند، زیدان نیز توانسته یک بار فاتح توپ طلا فوتبال نیز شود.

دیگو ارماندو مارادونا

معروف به دست خدا بازیکن آرژانتینی که بدون شک مرد تراز اول فوتبال دنیا بوده و خواهد ماند این بازیکن نیز از تیم های پایه شروع به فعالیت کرده و توانست پس از بازی هایی که انجام داده به چشم تیم ناپولی ایتالیا بیاید و جذب این تیم شود و افتخارات بسیاری را برای هواداران ناپولی بیاورد در تیم ملی آرژانتین نیز توانست دو بار قهرمان جام جهانی شود که در بازی برابر انگلیس با دست های خود گل را زد و از چشم داور پنهان ماند و معروف به چشم خدا شد.

فابیو کاناوارو

در این لیست جای یک پست بسیار خالی است که در ذهن همه پست دروازه بان می آید اما این نام نامی جز فابیو کاناوارو و شاید پائولو مالدینی بیاید اما کاناوارو نام اصلی این عدد است بازیکنی که به عنوان تنها مدافع فاتح توپ طلا جهان است و در تیم ملی ایتالیا افتخارات بسیاری را کسب کرده است افتخاراتی که هر کسی نمی تواند به سادگی به آن ها برسد مانند قهرمانی جهان در سال ۲۰۰۶ به همراه ایتالیا.

کاسیاس کبیر

این نام بزرگ ترین دروازه بان جهان است دروازه بانی از جنس مرکز دروازه بانان نامی که تا ابد به یادگار می ماند ایکر کاسیاس کبیر که البته در این پست می توانیم نام نویر را نیز کنار او بگذاریم اما ایکر کبیر توانسته به همراه اسپانیا دل بوسکه در جام جهانی ۲۰۱۰ با شکست هلند در فینال به قهرمانی این تورنومنت برسند و به عنوان کاپیتان جام بر روی سر خود بیاورد وی به همراه باشگاه بزرگ رئال مادرید نیز توانسته عناوین بزرگی مانند فتح یو سی ال و قهرمانی در لیگ اسپانیا را نیز به دست بیاورد.

ژاوی و دون اندرس اینیستا

خیلی ها به عقیده خود این دو بازیکن را این گونه خطاب می کنند: یک روح در دو جسم که به همراه هم در تیم ملی اسپانیا و باشگاه بزرگ بارسلونا خوش درخشیدند و توانستند در سال ۲۰۱۰ به همراه هم قهرمان جام جهانی شوند و به همراه بارسلونا کسب سه گانه بکنند و در نهایت پس از جدایی از بارسلونا و جدایی از هم دچار افت شدیدی شدند به طوری که ژاوی از دنیا فوتبال خداحافظی کرد و اینیستا به صورت کاملا سطح پایین در لیگ ژاپن مشغول به کار شد و بزرگ ترین ظلم از نظر منتقدان فوتبالی نرسیدن توپ طلا به یکی از آن ها است که با بد شانسی آن ها در دوران رونالدو و مسی شروع به بازی کردند.

این مطلب را هم بخوانید
سیستم بازی کیروش با 4 دفاع در جام جهانی جواب می دهد؟

پله

پله یکی از ۱۰ بازیکن برتر فوتبال است، پله هیچوقت موفق به کسب توپ طلا نشده است بازیکنی که از بخت و اقبال بد او در زمان بازیگری اش توپ طلا نبود وی یکی از برترین گل زنان تاریخ فوتبال به شمار می رود و در آمار های غیر رسمی اعداد گل زده او از هزار گل نیز رد می شود اما در حال رسمی این تعداد برای او ۷۵۶ گل بود که چندی پیش کریستیانو موفق به شکستن رکورد او شد و جایگاه او را بعد از پنجاه سال پس گرفت وی با برزیل دو بار به قهرمانی جام جهانی رسیده است و یکی از بازیکنان بسیار محبوب و مشهور در کل دنیا و علی الخصوص برزیل است.

زلاتان ابراهیمویچ

بازیکنی که شاید آوردن اسمش در این لیست خارج از علاقه بسیاری از علاقه مندان است این بازیکن اهل سوئد توانسته از مرز ۵۰۰ گل عبور کند و گل هایی که شاید هر کدام از آن ها می توانسته خود یک پوشکاش را بگیرد، از گل معروف به تیم ملی انگلیس که دور ترین قیچی برگردان تاریخ فوتبال است، که اگر این بازیکن در یک تیم ثابت می ماند قطعا به یکی از بزرگ ترین بازیکنان فوتبال تبدیل می شد و جایگاهش بیشتر از دهم بود بازیکنی که هیچ وقت موفق به کسب یو سی ال توپ طلا و عناوین دیگر نشده است اما به خاطر غرور و سطح بالا او حتی در چهل سالگی و بازی در میلان پس از برگشت از آمریکا در تیم گلگسی می تواند او را در این لیست ده تایی قرار دهد.

10 بازیکن برتر فوتبال ایران

۱۰ بازیکن برتر فوتبال ایران

همانطور که می دانید تیم فوتبال ایران از بازیکنان بسیار حرفه ای و ماهری برخوردار است و انتخاب ۱۰ بازیکن برتر فوتبال ایران بسیار سخت می باشد اما با توجه به عملکرد و تعداد گل های این بازیکنان می توان ۱۰ بازیکن برتر فوتبال ایران را مشخص کرد که در ادامه این مقاله قصد داریم ده نفر از بازیکنان برتر فوتبال ایران و همچنین عکس ۱۰ بازیکن برتر فوتبال را ارائه کنیم.

علی دایی

بازیکن بزرگی که تا چند مدت پیش یکه تاز آقا گل جهان در رده ملی بود و توانسته بود سال ها این رکورد را داشته باشد رکوردی که توسط کریستیانو رونالدو شکسته شد لازم به ذکر است که بدانید دایی از ۲۳ سالگی شروع به بازی فوتبال کرده است.

علی کریمی

همه او را به عنوان جادوگر فوتبال ایران و آسیا می شناسند بازیکنی که در تابلو مشاهیر باشگاه بایرن مونیخ عکسش به یادگار گذاشته است، بازیکنی که قلب میلیون ها ایرانی و پرسپولیسی برای او می تپد وی به عنوان برترین دریبل زن در سال ۲۰۰۵ کنار رونالدینهو و زیدان قرار گرفته است.

مهدی مهدوی کیا

یکی دیگر از ۱۰ بازیکن برتر فوتبال ایران مهدی مهدوی کیا می باشد، این بازیکن بی حاشیه که فوتبال خود را در ایران از تیم پرسپولیس شروع و به عنوان دفاع چپ به تیم هامبورگ آلمان ترانسفر شد وی توانست در یک سال به عنوان بهترین دفاع چپ بوندسلیگا انتخاب شود و در بایرن مونیخ نیز بازی کرده است در رده ملی نیز توانایی های بسیاری داشت و با تیم ملی در جام جهانی حضور داشت.

علیرضا جهانبخش

بازیکن خوش خط و خال این روز های فوتبال ایران که چند وقتی است از دوران اوج خود فاصله گرفته است وی فوتبال خود را از داماش گیلان شروع کرد و توانست مستقیم به لیگ دو هلند برود و با تیم خودش به عنوان برترین گلزن لیگ هلند نیز شود که در حال حاضر پس از ناکامی در برایتون به فاینورد آمده است.

مهدی طارمی

مهدی طارمی بازیکن اهل جنوب کشور متولد شهر بوشهر که بازی خود را از شاهین شهرداری بوشهر شروع کرد و پس از موفقیت در این تیم به پرسپولیس آمده و توانست به همراه پرسپولیس به عناوین مختلفی برسد که پس از آن به باشگاه ریو آوه و سپس به پرتو رفته و تا الان خوش درخشیده است.

سردار آزمون

بازیکنی از شمال کشور که بسیاری از تحلیلگران فوتبال اعتقاد دارند که وی توانایی حضور در باشگاه های بزرگ را دارد و حتی می تواند رکورد ملی علی دایی را نیز جا به جا کند در حال حاضر در لیگ روسیه مشغول به بازی است و ستاره این روزهای باشگاه زنیت می باشد و به عنوان ۱۰ بازیکن برتر فوتبال ایران شناخته شده است.

مهدی قایدی

بازیکن جوان و به اصطلاح و اعتقاد هواداران باشگاه استقلال نیمار آسیا این روز های فوتبال ایران از پدیده های موجود می باشد که توانایی و رشد بسیاری را دارا می باشد که در حال حاضر در باشگاه استقلال توپ میزند به دلیل این همه توانایی توانسته است جزء ۱۰ بازیکن برتر فوتبال ایران باشد.

مهدی ترابی

بازیکن پرسپولیس که از تکنیک خاصی برخوردار است و جز ۱۰ بازیکن برتر فوتبال ایران است و از تیم سایپا شروع به فعالیت کرده است، بازیکنی که بعد از آن به تیم پرسپولیس آمده و پس از چندی به الغرافه رفت که بعد از ناکامی در تیم الغرافه به پرسپولیس بازگشت و خوش درخشید.

کریم باقری

بی شک کریم باقری جز ۱۰ بازیکن برتر فوتبال ایران می باشد، این بازیکن ترک تبار و باشخصیت فوتبال ایران که معروف به شوت های از راه دور خود است در دوران بازیگری اش بسیاری از آن ها را تبدیل به گل کرده و توانسته هنوز هم ما را به وجد بیاورد که در حال حاضر به عنوان کمک سرمربی در تیم پرسپولیس و تیم ملی کار کند.

فرهاد مجیدی

محبوب دل میلیون ها هوادار تیم استقلال که در دوران بازیگری اش به عناوین مختلفی همچون قهرمانی جام باشگاه های آسیا با تیم العین و در استقلال نیز قهرمان لیگ داخلی جام حذفی نیز شد که در حال حاضر به عنوان سرمربی تیم استقلال مشغول به کار است و کارنامه بسیار درخشانی را از خود به جا گذاشته است.

بررسی 10 بازیکن برتر فوتبال

۱۰ بازیکن برتر فوتبال بیشتر از کدام کشورها هستند؟

خیلی کوتاه و خلاصه می توان گفت که ۱۰ بازیکن برتر فوتبال جهان بیشتر از کشور های آرژانتین، برزیل و فرانسه می‌باشند و همچنین بیشتر در تیم‌ های بارسا و رئال مشغول به فعالیت هستند.

بهترین بازیکن جهان ۲۰۲۱ کیست؟

اگر بخواهیم بازیکن برتر فوتبال جهان را در ۲۰۲۱ انتخاب کنیم باید جدول بهترین بازیکنان جهان ۲۰۲۱ را پیش رو بگذاریم و با توجه به عناوین به دست آمده آن ها را انتخاب کنیم البته توپ طلا همه چیز را تعیین می کند که در ۲۰۲۱ نام «انگولو کانته» بسیار بر سر زبان ها می آید.

اینستاگرام ۱۰ بازیکن برتر فوتبال

اینستاگرام ۱۰ بازیکن برتر فوتبال با آیدی نام انگلیسی خودشان قابل دسترس و مشاهد می باشد تعداد دنبال کننده هایشان میلیونی است، آن ها در پیج خود عکس های مختلف و متفاوتی را منتشر می کنند همچنین در اینستاگرام شان می توان تیم های محبوب ۱۰ بازیکن برتر فوتبال را هم مشاهده کرد و همانند سایر افراد معروف در پیج شان خبری از تبلیغات و همکاری با برند های مشهور نیست زیرا آن ها فقط به دنبال فوتبال می باشند و خودشان را درگیر این حواشی نمی کنند.

این مطلب را هم بخوانید
بررسی تیم والنسیا اسپانیا با آنالیز بازی های پیش رو و ضرایب تیم

جوایز و افتخارات ۱۰ بازیکن برتر فوتبال

جوایزی که می توان برای ۱۰ بازیکن برتر فوتبال دنیا انتخاب کرد به دو عنوان گروهی و فردی تقسیم می شود که در رده فردی توپ طلا و کفش طلا بسیار اهمیت دارد و در جایگاه ملی جام جهانی و جام قاره بسیار حائز اهمیت است.

کریستیانو رونالدو جز ۱۰ بازیکن برتر فوتبال

در پاسخ به سوال بهترین بازیکن جهان کیست؟ بی‌شک می توان کریستیانو رونالدو را بهترین بازیکن جهان معرفی کرد که البته طرفداران مسی معتقدند بهترین بازیکن جهان مسی می باشد اما طبق اطلاعات به دست آمده رونالدو حرفه ای تر از مسی است!

درآمد ۱۰ بازیکن برتر فوتبال چقدر است؟

این روز ها درآمد بیشتر بازیکنان مازاد از شغلی که در لیگ دارند و پولی که دریافت می کنند بیشتر از سمت تبلیغات است و اینستاگرام که پول های هنگفتی را دریافت می کنند برای یک تبلیغ به ظاهر ساده و درآمد های فرعی ای که هر بازیکن به صورت شخصی برای خود نیز ایجاد می کند. مقدار درآمد ثابت ۱۰ بازیکن برتر فوتبال مشخص نیست.

مصاحبه با ۱۰ بازیکن برتر فوتبال

همیشه مصاحبه با بازیکنان بزرگ جذاب بوده است و برای علاقه مندان آن ها بسیار جالب بوده است که در زندگی شخصی خود چگونه امورات را می گذرانند که صد البته برای تمامی فوتبال دوستان حتی در تیم مقابل نیز جذاب بوده و خواهد ماند و همین طور تحلیل آن ها در برنامه های زنده مربوط به اجرا فوتبال که نگاه هواداران را به خود جلب می کند.

۱۰ بازیکن برتر فوتبال ۲۰۲۰

با جرات می توان ۱۰ بازیکن برتر فوتبال ۲۰۲۰ را کریستیانو رونالدو، مسی، نیمار، کانته، راموس، سوارز، امباپه، سانه و دی بروینه نامید.

لیست 10 بازیکن برتر فوتبال

۱۰ بازیکن برتر فوتبال که در جام جهانی حضور داشتند

این که بگوییم ۱۰ بازیکن برتر فوتبال جهان در جام جهانی حضور نداشته است تقریبا یک امر کاملا غیر ممکن است و تمامی بازیکنانی که بهترین بوده اند حداقل یک بار جام جهانی را حس کرده اند حتی اگر در تیم های خیلی بدتر نیز بوده باشند یک بار جام جهانی را حس کرده اند.

۱۰ بازیکن برتر فوتبال در المپیک

فوتبال در المپیک با فوتبال در جام ملت های یک قاره و جام جهانی کاملا متفاوت است و داستان دیگری را دارد که اکثر فوتبال دوستان المپیک را به عنوان یک تورنومنت واقعی قبول ندارند و تمام تمرکز تیم های ملی بیشتر بر روی جام جهانی است.

بازیکنان معروف فوتبال که معتاد شدند

تعداد قابل توجهی از فوتبالیست های معروف هستند که اسم شان در لیست فوتبالیستان معتاد ثبت شده است که ما به معرفی چند مورد از معروف ترین هایشان خواهیم پرداخت.

 • ۱- مارک بوسنیچ که دروازه بانی اش را از باشگاه منچستر یونایتد شروع کرد و بعد از آن در تیم های آستون ویلا، چلسی و سیدنی یونایتد ایفا نقش کرد اما در سال ۲۰۰۲ در تست مواد مخدر رد شد به همین خاطر موقعیت فوتبالی اش را از دست داد.
 • ۲- جیک لیور مور که در باشگاه هال سیتی بازی کرده است او در تست مواد مخدرش کوکائین نشان داده شد به همین خاطر دو سال از بازی محروم شد اما بعد ها متوجه شدیم که به دلیل تسکین درد از دست دادن فرزندش از کوکائین استفاده کرده است.
 • ۳- ادرگار داویدس که در تیم های یوونتوس میلان و بارسلونا ایفای نقش کرده است. اما در سال ۲۰۰۱ به دلیل مثبت شدن تست مواد مخدر به مدت چهار ماه از بازی محروم شد.
 • ۴- یاپ استام قلب خط دفاعی تیم منچستر یونایتد بود اما در سال ۲۰۰۱ به دلیل نتیجه مثبت تست مواد مخدر به مدت ۵ ماه از بازی محروم شد.
 • ۵- کریس آرمسترانگ یکی از بازیکنان لیگ برتر بود که از ۲۳ سالگی حشیش مصرف می‌کرد و در تست مواد مخدر هم در لیگ برتر رد شد.

خانه های لاکچری بازیکنان مشهور فوتبال

بازیکنان مشهور فوتبال از لاکچری ترین خانه های جهان برخوردار هستند به عنوان مثال کریستیانو رونالدو خانه ای به ارزش ۲۶ میلیارد تومان دارد، نیمار جونیورخانه ای به ارزش ۱۴۰ میلیارد تومان دارد که زیر بنا این خانه دو هکتار و نیم است، سمیر نصری هم خانه ای به ارزش ۱۱۴ میلیارد تومان دارد استخر که دارای جکوزی، سالن بدنسازی و … می باشد، رایان گیگز صاحب خانه ای به ارزش ۷۰ میلیارد تومان است همچنین دیگر بازیکنان مشهور فوتبال که از خانه هایی بسیار لاکچری و گران قیمت برخوردارند.

ماشین های گران قیمت بازیکنان معروف در فوتبال

در یک کلام می توان گفت بازیکنان فوتبال نه تنها ماشین شان بلکه تمامی اموالی که دارند همه گران قیمت می باشد و هر بازیکنی بسته به سلیقه خود می تواند یک برند معروف را انتخاب کند به طور مثال بنز می باخ یا بی ام دبیلیو آی هشت و یا فورد موستانگ.

کمک های بشردوستانه فوتبالیست های معروف

تعداد زیادی از فوتبالیست های معروف بسیار خیر می باشند که معروف ترین آن ها کریستیانو است این فوتبالیست معروف و برتر جهان اولین کمک بشردوستانه اش را در زمان سونامی اندونزی انجام داد در آن زمان مقدار زیادی پول به این سونامی زدگان کمک کرد. همچنین به بیمارستان مادیرای پرتغال هم در سال ۲۰۱۹ صد هزار پوند کمک کرد که از این قبیل کمک های بشر دوستانه بسیار زیاد انجام داده است.

شروع زندگی حرفه ای ۱۰ بازیکن برتر فوتبال همسر و دوست دختر فوتبالیست های حرفه ای

همه بازیکنان به نحوی قبل از شروع فوتبال یا مشغول به کار دیگری بوده اند و یا مشغول فوتبال بوده اند که به این جایگاه رسیده اند ولی بیشتر آن ها در حالت های بسیار فقیرانه به اوج خود رسیده اند که در خاطرات بسیاری از آن ها می توان این موضوع را دید و بارز ترین آن کریستیانو است که از کودکی خود فقط فقیری محض را به یادگار دارد به گونه ای که خانواده وی به خاطر نداشتن پول اقدام به سقط جنین کرده اند ولی ورق این گونه برای این بازیکن بزرگ برگشته است.

زندگی حرفه ای بازیکنان فوتبال جهان

طبیعی است که بازیکنان حرفه‌ ای فوتبال جهان از زندگی بسیار سخت و پر مشقتی برخوردار باشند زیرا این افراد در قبال این معروفیت تلاش های بسیاری را می کشند که البته از لحاظ مالی بسیار زندگی لاکچری و راحتی را دارند زیرا آن ها در برج ها و یا خانه های ویلایی چند میلیارد دلاری زندگی می کند به عنوان مثال علی دایی در یکی از گران ترین و لاکچری ترین برج های تهران همراه با خانواده اش زندگی می کند که البته او اقامت آمریکا را هم دارد.

حاشیه های بازیکنان برتر فوتبال جهان

فوتبال یکی از هیجانی ترین ورزش های جهان است اما در عین هیجانی بودن بسیار حاشیه ساز هم می باشد زیرا مخالفان تیم های معروف در پی منفعت طلبی و سود جویی می باشند به همین منظور شروع به ساختن حواشی و شایعه می‌کنند و در رابطه با بازیکنان برتر فوتبال جهان حاشیه های زیادی در مورد زندگی شخصی و فوتبالی شان وجود دارد.

سوالات متداول

 1. ۱۰ بازیکن برتر فوتبال ایران را نام ببرید؟

  می توان به علی دایی، خداداد عزیزی، کریم باقری، احمد رضا عابدزاده، مهدی مهدوی کیا، علی پروین و چند بازیکن دیگر اشاره کرد.

 2. نیمار در لیست ۱۰ بازیکن برتر فوتبال در جایگاه چندم قرار دارد؟

  او پس از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در جایگاه سوم ایستاده است.

 3. آیا ادن هازارد در لیست ۱۰ بازیکن برتر فوتبال قرار دارد؟

  خیر نام او در این لیست دیده نمی شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :