تیم تریل بلیزرز یا همان Portland Trailblazers در پورتلند ایالت اورگن، یکی از باشگاه های بسکتبال آمریکا و از تیم های کنفرانس شرق nba می باشد.

تاریخچه تیم تریل بلیزرز

تاریخچه تیم تریل بلیزرز

Portland Trailblazers در سال ۱۹۷۰ بنیان گذاری شد. حضور بازیکنان این تیم در NBA (برگزار کننده لیگ های بسکتبال حرفه ای در آمریکا) نیز در همان سال ۱۹۷۰ رخ داد. مالکیت این تیم را پل آلن عهده دار می باشد.

تیم تریل بلیزرز چه بازیکنانی دارد؟

بازیکنانی که در ادامه معرفی می کنیم؛ افتخار بازی در این تیم موفق را دارند.

 • نظیر دیمن لیلارد
 • نورمن پاول
 • گرگ براون
 • ناصر لیتل
 • تونی اسنل
 • بن مکلمور
 • سی جی البی
 • رابرت کاوینگتون
 • لری نانس جونیور
 • کودی زلر

پرحاشیه ترین بازی تریل بلیزرز چه بود؟

از پرحاشیه ترین بازی های تیمPortland Trailblazers رقابت با تیم Chicago bulls بود. این رقابت با حضور بهترین بسکتبالیست های دو تیم در سال ۱۹۹۲ در سری لیگ های NBA برگزار شد. مایکل جردن بازیکن قدرتمند تیم شیکاگو بولز نیز در این بازی مهیج حضور داشت.

رنگ های پیراهن این تیم

رنگ های پیراهن بازیکنان این تیم قرمز، مشکی و سفید می باشد. رنگ های پیراهن این تیم از رنگ های ایالت اورگن برگرفته شده اند.

این مطلب را هم بخوانید
بازیکن های تیم ملی ایران که توسط کیروش به جام جهانی قطر دعوت شده اند

رقیب تیم تریل بلیزرز

تیم های رقیب برای تیم Portland Trailblazers، تیم هایی نظیر تیم لس آنجلس لیکرز از کنفرانس غرب، نیویورک نیکس از کنفرانس شرق، یوتا جاز از کنفرانس غرب و گلدن استیت از کنفرانس غرب هستند.

اسم قدیمی تیم تریل بلیزرز چه بود؟

نام این تیم از ابتدا تأسیس آن تا به الآن Portland Trailblazers بوده است و تغییری نداشته است. نام مستعار این تیم Rip City می باشد.

سرمربی فعلی تیم تریل بلیزرز چیست؟

سرمربی این تیم بر عهده تری استوتس می باشد. تری استوتس از بازیکنان حرفه ای در زمینه بسکتبال بوده است. تری استوتس در تیم هایی که سرمربی گری آن ها را عهده دار بوده، بسیار ماهرانه ظاهر شده است.

چه بازیکنان قدیمی معروفی در این تیم حضور داشته اند؟

چه بازیکنان قدیمی معروفی در این تیم حضور داشته اند؟

کارملو آنتونی یکی از ستارگان تیم Portland Trailblazers بوده است. این بازیکن قدرتمند و همه فن حریف لقب دهمین بازیکن امتیاز آور را به خود اختصاص داده است.

آخرین بازی تیم تریل بلیزرز با کجا بود؟

در حال حاضر آخرین بازی این تیم با تیم پیستونز در تاریخ  یکم دسامبر ۲۰۲۱ بوده است. این بازی با نتیجه ۹۲-۱۱۰ برتری این تیم را در پی داشت. بازیکنان Portland Trailblazers برای کسب پیروزی در این بازی تلاش های بسیاری را از خود به نمایش گذاشته اند.

این تیم چه افتخاراتی کسب کرده است؟

تیم Portland Trailblazers سه بار موفق به راه یابی به فینال ان بی ای شده است. بازیکنان این تیم یک بار در سال ۱۹۷۷ عنوان قهرمانی لیگ را کسب کرده اند. تعداد دفعات راه یابی به پلی آف برای این تیم بسیار زیاد بوده است. چهار تا از بازیکنان این تیم Portland Trailblazers موفق به کسب عنوان بهترین Rookie سال شده اند و همچنین سه تا از بازیکنان این تیم هم موفق به کسب عنوان بازیکن با بیشترین پیشرفت شده اند. به صورت کلی بازیکنان Portland Trailblazers در اکثر بازی های این تیم عملکرد درخشانی و موفقیت چشم گیری را داشته اند.

اخبار تریل بلیزرز را از کجا دنبال کنیم؟

طرفداران Portland Trailblazers و مشتاقین بسکتبال می توانند اخبار مرتبط با بازی های این تیم محبوب را از رسانه های معتبر ورزشی دنبال کنند.

این مطلب را هم بخوانید
بهترین بازیکن های پرسپولیس در سال 1401

این تیم چند بار قهرمان ان بی ای شد؟

تیم Portland Trailblazers چند باری موفق به حضور در فینال NBA شد. یک بار هم در سال ۱۹۷۷ موفق به کسب عنوان قهرمانی NBA شده است.

سوالات متداول

 1. تیم تریل بلیزرز چند بار به فینال NBA راه پیدا کرده است؟

  تیم تریل بلیزرز با تلاش بسیار بازیکنانش سه بار موفق به راه یابی فینال NBA شده است.

 2. چه لقبی کارملو آنتونی به یک ستاره در تیم تریل بلیزرز تبدیل کرد؟

  کارملو آنتونی بازیکن قدرتمند و بسیار ماهری است که لقب دهمین بازیکن امتیاز آور را به خود اختصاص داده است.

 3. رنگ های پیراهن بازیکنان تیم تریل بلیزرز بر چه اساسی است؟

  رنگ های پیراهن بازیکنان این تیم قرمز، مشکی و سفید می باشد که از رنگ های ایالت اورگن برگرفته شده اند.

 4. از پرحاشیه ترین بازی های تیم تریل بلیزرز با کدام تیم بوده است؟

  از پرحاشیه ترین بازی های تیمPortland Trailblazers رقابت با تیم Chicago bulls بوده است. این رقابت با حضور بهترین بسکتبالیست های دو تیم در سال ۱۹۹۲ در سری لیگ های NBA برگزار گردیده. مایکل جردن بازیکن قدرتمند تیم شیکاگو بولز نیز در این بازی مهیج حضور یافته است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :