بازی بیست و دو یکی از بازی های کارتی است که با دو نفر یا بیشتر بازیکن انجام می شود. تعداد بازیکنان می تواند 6 نفر یا بیشتر هم باشد که در این صورت باید از دو دست ورق استفاده کرد. بازی Twenty Two یک بازی چرخشی ساعت گرد است که هر بازیکن باید در نوبت خود، کارت هایی بالاتر از بازیکن قبلی خود را بازی کند.

این بازی در بین بازی های کارتی یک بازی آسان محسوب می شود. بازی به این دلیل بیست و دو نامگذاری شده است چون بازیکنی که زودتر از بقیه مجموع امتیازاتش در بازی به عدد ۲۲ برسد، بازنده محسوب می شود.

معرفی بازی بیست و دو

معرفی بازی بیست و دو

در بازی کارتی بیست و دو (Twenty Two) از ۵۲ کارت پاسور استفاده می شود. تعداد معمول بازیکنان این بازی از ۲ تا ۶ نفر است و در صورتی که بازی قرار است با تعداد بازیکن بیشتری انجام شود باید از دو دست ورق یا بیشتر استفاده شود. بهترین حالت بازی استفاده از یک دست کارت برای چهار بازیکن است.

دور بازی در جهت عقربه های ساعت است و ارزش کارت ها همان حالت رایج در اکثر بازی های ورق است و هیچ خالی هم بر دیگری برتری ندارد. برای انتخاب دیلر یا همان بازیکنی که کارت ها را پخش می کند، بازیکنان به ترتیب یک کارت از دسته کارت ها بیرون می کشند، سپس کارت ها با هم مقایسه می شوند و کسی که بالاترین کارت ر ا داشته باشد، باید کارت ها را توزیع کند. حالا او باید در جهت عقربه های ساعت کارت ها را توزیع کند و یکی یکی به بازیکنان کارت بدهد. هر بازیکن باید ۷ کارت دریافت کند و سپس بازی آغاز می شود.

این مطلب را هم بخوانید
5 ترفند بازی انفجار که شما را به سود تضمینی می رسانند

آموزش بازی Twenty Two

پس از تمام شدن توزیع کارت ها بازیکنان می توانند کارت های خود را از روی زمین بردارند و بازی از بازیکن سمت چپ دیلر شروع می شود. بازیکنان می توانند برای بهبود دست خود یک بار کارت های پایین خود را دور بیندازند و به جای آن از باقیمانده دسته کارت ها که پس از توزیع کارت، کنار گذاشته شده است به همان تعداد کارت بردارند. اما اگر بازیکنی از دست خود راضی باشد، نیازی نیست حتما این کار را انجام دهد. در صورتی که تعداد کارت ها به اندازه کافی باشد بازیکن می تواند حتی تمام ۷ کارت دست خود را دور بریزد و با کارت های دیگر تعویض کند. این موضوع تا حد زیادی به تعداد کارت های در دسترس باقی مانده بستگی دارد.

برای درک بهتر، آموزش بازی کارتی بیست و دو را با یک مثال ادامه می دهیم. فرض کنید بازیکن اول دو کارت شماره ۷ در دست خود را بازی کند. حالا بازیکن دوم می تواند یک کارت ۷ و یک کارت بی بی یا یک کارت ۸ و یک کارت سرباز خود را بازی کند.

حالا اگر بازیکن اول سه کارت با شماره شش خود را بازی کرده است. بازیکن دوم باید در جواب این ۶ – ۶ – ۶ ، به عنوان مثال سرباز – ۸ – ۷ بازی کند و بازیکن سوم می تواند به عنوان مثال شاه – ۸ -۸ بازی کند. به این ترتیب شاه سرباز را شکست می دهد، هشت با ۸ یک تساوی ایجاد می کند و هشت دیگر هفت را شکست می دهد. اما اگر بازیکنی نتواند تمام کارت های بازیکن قبلی را شکست دهد یا با آن ها تساوی ایجاد کند، باید بی ارزش ترین کارت های خود را بازی کند.

این بازی چه قوانینی دارد؟

این بازی چه قوانینی دارد؟

قوانین بازی بیست و دو به این شکل است که هر بازیکن، هر اندازه کارت که برای بازی انتخاب می کند باید حداقل یک کارت را در دست خود نگه دارد. در پایان یک دست بازی و بازی کردن تمام بازیکنان هر بازیکن یک کارت در دستش می ماند. این کارت هر چه باشد امتیاز بازیکن است و امتیاز هر بازیکنی بیشتر باشد او بازنده دست است. قوانین بازی در مورد امتیازها امتیاز ۱۱ برای کارت های آس بازی، امتیاز ۱۰ برای کارت های عکس است. امتیاز سایر کارت ها هم به اندازه همان عدد روی کارت است. هر بازیکنی زودتر به امتیاز ۲۲ برسد از بازی حذف شده و بازی با بقیه بازیکنان ادامه می یابد تا یک نفر در بازی بماند و او برنده بازی است.

این مطلب را هم بخوانید
های کارت در پوکر (High card) به همراه بررسی شانس برد این دست

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

این بازی را می توان با دو بازیکن یا بیشتر بازی کرد. در مواردی که تعداد بازیکنان از چهار یا حداکثر شش نفر بیشتر باشد باید با دو دست ورق بازی کنید.

بازی بیست و دو برای موبایل هم وجود دارد؟

برنامه ای برای بازی ۲۲ بر روی موبایل وجود ندارد. اما این بازی یکی از بازی های شرطی در سایت شرط بندی است که در صورت تمایل می توانید به صورت آنلاین بازی کنید.

محتویات بازی بیست و دو چیست؟

محتویات بازی بیست و دو چیست؟

بازی بیست و دو یک بازی پاسور است و نیاز به ابزار دیگری برای بازی ندارد. با در اختیار داشتن یک دست کامل پاسور می توانید به راحتی به انجام این بازی بپردازید.

سوالات متداول

  1. بازی بیست و دو با چند بازیکن بازی می شود؟

    بازی بیست و دو را می توان با دو یا شش بازیکن و بیشتر هم انجام داد.

  2. بازنده بازی بیست و دو کیست؟

    هر کس زودتر به امتیاز ۲۲ برسد بازنده است و از بازی حذف می شود، اما بازی با بقیه بازیکنان ادامه پیدا می کند.

  3. بازی بیست و دو را می توان با موبایل بازی کرد؟

    این بازی نسخه ای برای موبایل ندارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :