استادیوم باشاک شهیر یک ورزشگاه فوتبال در شهر استانبول، ترکیه است که در سال ۲۰۱۴ تأسیس شده و از ظرفیت ۱۷۳۰۰ نفری برخوردار است و ورزشگاه خانگی باشگاه فوتبال استانبول باشاک‌ شهر می باشد. فوتبال یکی از ورزش های پرطرفدار در سراسر دنیا است که در بین مردم ترکیه نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. در ادامه درباره یکی از بهترین استادیوم های فوتبال بحث خواهیم کرد.

 • تیم ما برای شما آخرین آدرس معتبرترین سایت پیش بینی فوتبال را در گزینه “ورود به وب سایت” قرار داده است؛ تنها با یک کلیک بر روی این گزینه به این آدرس هدایت خواهید شد.
معرفی استادیوم باشاک شهیر

معرفی استادیوم باشاک شهیر

در مورد این استادیوم، موضوع دیگری که باید افزود این است که در کشور ترکیه همانند سایر کشور ها بازی و مسابقات تیم‌ های فوتبال در استادیوم‌ ها برگزار می‌ شود و از این رو استادیوم های خارجی زیادی واقع در شهر های مختلف ترکیه وجود دارند که هر کدام از این استادیوم ها میزبان بازی تیم های ترکیه می باشند که یکی از آن ها استادیوم باشاک شهیر می باشد که در ادامه می خواهیم اطلاعات کاملی را در رابطه با این استادیوم قرار دهیم، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

استادیوم باشاک شهیر به ترکی (Aşakşehir Fatih Terim) که با نام استادیوم فاتح تریم هم شناخته می شود، یک استادیوم واقع در منطقه باشاکشهیر استانبول است این استادیوم میزبان باشگاه فوتبال استانبول باشاک‌ شهر می باشد. حال بهتر است که بدانید استادیوم باشاکشهیر در زمینی به مساحت ۱۶۰۰۰۰ متر مربع و بر اساس استاندارد های یوفا و فیفا شامل یک مرکز کمپینگ با ۳۴ اتاق خواب و هم چنین سه زمین تمرین، یک پارکینگ بسته برای ۳۵۰ ماشین و یک پارکینگ باز برای ۱۳۰۰ ماشین ساخته شده است. با این که نام این ورزشگاه به عنوان آرنا بساکشهیر در نظر گرفته شده بود، اما رجب طیب اردوغان اعلام کرد که آن ها این ورزشگاه را به نام فاتح تریم نامگذاری کردند. در حال حاضر این ورزشگاه یکی از معروف ترین و مجهزترین ورزشگاه های فوتبال ترکیه به شمار می شود.

ظرفیت ورزشگاه باشاک شهیر چقدر است؟

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام ساخت استادیوم های فوتبال در نظر گرفته می‌ شود ظرفیت استادیوم می‌ باشد، چرا که وجود تماشاگران در استادیوم، یکی از هسته های اصلی ورزش فوتبال می باشد. شما نمی توانید هیچ تیمی را پیدا کنید که بدون وجود تماشاگر و حامی روانی عنوان مهمی را کسب کرده باشد. حال سران ورزشگاه باشاک شهیر استاندارد هایی را برای این ورزشگاه در نظر گرفته اند که یکی از این استاندارد ها ظرفیت بالای ورزشگاه می باشد تا به این گونه بتوانند به جذب هوادار و طرفدار به این ورزشگاه بپردازند. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در حال حاضر این ورزشگاه از ظرفیت ۱۷۳۰۰ تماشاگر برخوردار است.

استادیوم باشاک شهیر کجا قرار دارد؟

استادیوم باشاک شهیر کجا قرار دارد؟

استادیوم باشاک شهیر یکی از معروف ترین استادیوم های ترکیه به شمار می‌ رود که محل بازی باشگاه فوتبال استانبول باشاک‌ شهر می باشد. حال با توجه به این که این تیم طرفداران بسیار زیادی دارد، به همین دلیل در هنگام برگزاری مسابقات تیم فوتبال استانبول باشاک‌ شهر، افراد زیادی برای تماشای مسابقات این تیم به ورزشگاه باشاک شهیر می روند. حال یکی از سوالاتی که برای برخی از افراد به وجود می آید، این است که ورزشگاه باشاک شهیر در کجا قرار دارد؟ این ورزشگاه در منطقه باشاکشهیر استانبول قرار دارد. البته به طوردقیق می توان این گونه بیان کرد که این ورزشگاه در Başak, 4.Etap Fatih Teri̇m Stadı Başakşehir, Yunus Emre Cd., 34480 Başakşehir/İstanbul, ترکیه قرار دارد.

این مطلب را هم بخوانید
فوتبالیست های لیگ جزیره 2023 که بهترین کارنامه را دارند

هم چنین ناگفته نماند که با مراجعه به نرم افزار هایی همچون نرم افزار نقشه هم می توانید آدرس دقیق تری از این استادیوم را به دست آورید.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه در حال حاضر میزبان بازی‌ های خانگی باشگاه فوتبال استانبول باشاک‌ شهر می باشد و می توان این گونه بیان کرد که این تیم، به طور معمول تمام بازی های خود را در ورزشگاه باشاک شهیر برگزار می کند. حال در رابطه با این تیم فوتبال بهتر است که بدانید باشگاه فوتبال استانبول باشاک‌ شهر به ترکی استانبولی (İstanbul Başakşehir F.K.) یک باشگاه فوتبال حرفه ای است که در سال ۲۰۱۴ در شهر استانبول تأسیس شده‌ است و در حال حاضر در سوپر لیگ فوتبال ترکیه بازی می‌ کند. این تیم فوتبال به دلایل تبلیغاتی با نام مدیپول باشاک‌ شهر نیز شناخته می‌ شود.

حال این موضوع را هم باید افزود که ورزشگاه باشاک‌ شهر فاتح تریم که از ورزشگاه‌ های مدرن کشور ترکیه محسوب می‌ شود محل انجام بازی‌ های خانگی این تیم می‌ باشد. باتوجه به این که این تیم تا به اکنون موفقیت ها و افتخارات زیادی را کسب کرده است، به همین دلیل در هنگام برگزاری بازی های تیم استانبول باشاک‌ شهر خیلی از افراد برای مشاهده بازی ها این تیم به ورزشگاه باشاک‌ شهر فاتح تریم می روند.

استادیوم باشاک شهیر در چه سالی ساخته شد؟

در رابطه با این استادیوم بهتر است که بدانید کار ساخت آن در سال ۲۰۱۲ شروع شد و پس از حدود ۱۶ ماه ساخت این استادیوم به پایان رسید. مجموعه ساخت استادیوم در مجموع ۱۷۸ میلیون پوند هزینه داشته است. حال این موضوع را هم باید افزود که در تاریخ ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۴ پس از یک مسابقه نمایشی توسط رجب طیب اردوغان، نخست وزیر جمهوری ترکیه این استادیوم به بهره برداری رسید و به صورت رسمی افتتاح شد.

عکس های استادیوم باشاک شهیر را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم باشاک شهیر را در کجا مشاهده کنیم؟

در حال حاضر باشگاه فوتبال استانبول باشاک شهر تمام بازی های خود را در استادیوم فاتح تریم استانبول برگزار می‌ کند و از این رو این استادیوم بسیار معروف شده است. حال خیلی از مردم می‌ خواهند تا به مشاهده عکس ورزشگاه باشاک‌شهر فاتح تریم بپردازند و به این گونه بیشتر با این استادیوم آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید یکی از بهترین و آسان ترین روش ها برای جستجوی تصاویر این استادیوم مراجعه به سایت گوگل است. اگر در گوگل عباراتی همچون تصاویر استادیوم فاتح تریم را جستجو نمایید با نتایج دلخواه رو به رو خواهید شد. هم چنین در گوگل علاوه برعکس می توانید با مراجعه به برخی از سایت‌ ها که به معرفی ورزشگاه باشاک‌شهر فاتح تریم پرداخته اند، اطلاعاتی در رابطه با این استادیوم را هم به دست آورید.

این مطلب را هم بخوانید
معرفی بهترین استادیوم های خارجی به همراه بررسی ظرفیت آن ها

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

هر ورزشگاه فوتبال دارای یکسری امکانات و ویژگی هایی است که این موضوع شامل ورزشگاه باشاک‌شهر فاتح تریم هم می باشد. حال از مهم‌ ترین امکانات ورزشگاه می توان به: چمن باکیفیت، جایگاه مناسب تماشاچیان، ظرفیت بالا، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه شخصی و عموم، فناوری کربن خنثی، سیستم تهویه هوا، اتاق های فوریت های پزشکی برای هر تریبون، یک مرکز مطبوعاتی با ظرفیت ۱۷۰ با ترجمه همزمان، صفحه نمایش اختصاصی، دسترسی راحت به استادیوم، جایگاه مشخص برای میهمانان ویژه، رختکن بازیکن، ۲ رختکن داور و یک مرکز سلامت ورزشکاران و … اشاره کرد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم این ورزشگاه خانه بازی های باشگاه فوتبال استانبول باشاک‌ شهر می باشد. حال یکی از سوالاتی که برای خیلی از افراد به وجود می آید، این است که مالک این ورزشگاه کیست؟ در این باره بهتر است بدانید مالک این ورزشگاه T.R. وزارت ورزش و جوانان ترکیه می باشد.

نوع چمن استادیوم باشاک شهیر چگونه است؟

نوع چمن استادیوم باشاک شهیر چگونه است؟

در ساخت ورزشگاه باشاک شهیر یکی از نکات مهمی که به آن توجه شده است نوع چمن زمین ورزشگاه می باشد، چرا که بازیکنان فوتبال برای که بتوانند عملکرد خوبی در هنگام مسابقه داشته باشند و تیم عنوانی را کسب کند، چمن باکیفیت حائز اهمیت است. حال ناگفته نماند که برای ساخت زمین این ورزشگاه از چمن طبیعی مرغوب و باکیفیت استفاده شده است تا به این گونه بازیکنان در هنگام بازی با مشکلی رو به رو نشوند.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم باشاک شهیر برگزار شده اند کدامند؟

تیم فوتبال استانبول باشاک‌ شهر یکی از تیم های محبوب و پرطرفدار در ترکیه به شمار می رود که در حال حاضر این تیم تمام بازی های خود را در استادیوم فاتح تریم برگزار می‌ کند. البته ناگفته نماند که این ورزشگاه میزبان برخی از بازی‌ های بین‌ المللی نیز بوده است. حال اگر تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در این باره بدست آورید، پیشنهاد می کنیم تا به ویکی پدیای این ورزشگاه مراجعه نمایید.

سوالات متداول

 1. استادیوم باشاک شهیر واقع در کجاست؟

  این استادیوم در منطقه باشاکشهیر و در Başak, 4.Etap Fatih Teri̇m Stadı Başakşehir, Yunus Emre Cd., 34480 Başakşehir/İstanbul, ترکیه قرار دارد.

 2. در حال حاضر ظرفیت استادیوم باشاک شهیر چقدر است؟

  در هنگام ساخت این استادیوم یکی از مهم ترین نکاتی که در نظر گرفته شده است، ظرفیت آن می‌ باشد، در حال حاضر این استادیوم از ظرفیت ۱۷۳۰۰ تماشاگر برخوردار است.

 3. استادیوم باشاک شهیر میزبان بازی های کدام تیم است؟

  باشگاه فوتبال استانبول باشاک‌ شهر در سال ۲۰۱۴ در استانبول تأسیس شده‌ است و یک باشگاه فوتبال حرفه ای است که این استادیوم مدرن میزبان بازی های این تیم می باشد و تیم استانبول باشاک‌ شهر تمام بازی های خود را در این استادیوم برگزار می کند.

 4. چگونه می توان به مشاهده عکس های استادیوم باشاک شهیر پرداخت؟

  اگر می خواهید به مشاهده عکس های این استادیوم بپردازید، پیشنهاد می کنیم تا به سایت گوگل مراجعه نمایید و نام این استادیوم را جستجو کنید تا با نتیجه دلخواه رو به رو شوید.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :