بوراک اوزدمیر سرآشپز متولد شده در استان ختای ترکیه است. این فود بلاگر در اینستاگرام به خاطر فیلم های آموزش آشپزی مشهور است.

بوراک آشپز کیست؟

بوراک آشپز کیست؟

از بیوگرافی بوراک اوزدمیر می توان گفت که او سرآشپز معروف و بلاگر (معنی بلاگر) معروف ترکی است که در ۲۴ مارس ۱۹۹۶ در استان ختای ترکیه در روستایی در هاتای یایالاداغ به نام یونجاکایا متولد شد. او فرزند آخر در یک خانواده با اصالت عرب سوری است و دو برادر و یک خواهر بزرگ تر دارد. او اوایل با هیچ شروع کرد و در رستوران های ترکیه ظرف می شست، وی با حمایت پدرش که صاحب یک کارخانه نساجی است توانست در سال ۲۰۱۱ یعنی ۱۷ سالگی اش رستوران خود را در آسکارا افتتاح کند. نام این رستوران (سفره تمدن هاتای) است و رستوران خیلی معروف و سرشناسی است. بوراک به خاطر آموزش پخت غذاهای عربی و آناتولی به شکل دائم و منتشر کردن آن ها در اینستاگرام معروف شد.

در عرض چند سال، او شعبه های دیگری از رستوران خود را در جا های مختلفی تاسیس کرد و یک رستوران زنجیره ای بزرگ ایجاد کرد. بوراک با افراد معروفی مانند رجب طیب اردوغان، کریستیانو رونالدو ملاقات داشته و با آن ها ویدئو نیز ساخته است. بوراک رشته علوم تربیتی در دانشگاه انادولو اسکی شهیر می باشد. او 168 سانتی متر قد و ۵۷ کیلوگرم وزن دارد و بردپیت بازیگر مورد علاقه اش است. یکی از غذا های اصلی بوراک، گوشت سردست است که داخلش را با دلمه های ترکی پر می کند و یکی دیگر از کار های جالب بوراک این است که نام مهمان های خود را روی نان می نویسد.

عکس های جدید بوراک آشپز را در کجا ببینیم؟

عکس های بوراک آشپز را می توانید در شبکه های مجازی از جمله پیج رسمی او در اینستاگرام اش، یوتیوب که فیلم های آشپزی او منتشر کرده اند و در گوگل هم با یک سرچ ساده می توانید عکس و فیلم های او را مشاهده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام بوراک آشپز چیست؟

بوراک آشپز اینستا با آیدی burak ozdemir از سال ۲۰۱۲ فعال است او ۲۸.۹ میلیون دنبال کننده دارد و بیش از ۱۵۲۹ پست آشپزی از خود منتشر کرده است که این ویدئو ها بسیار بازدید داشته است. یک پیج ایرانی هم برای او ساختند که با آیدی burakashpaz فعال است ۴۱ هزار نفر دنبال کننده دارد و ببیش از ۸۹ پست بوراک را منتشر کرده است. البته بیشتر طرفداران بوراک پیج خود را دنبال می کنند. بوراک در پیج خود با مادرش خیلی استوری می گذارد و علاقه زیادی نسبت به مادر خود دارد و همه جا گفته است که هر چه دارد از مادرش است. بوراک تبلیغات زیادی در پیج خود می کند و مبلغ زیادی نیز در این تبلیغات به دست می آورد، هر تبلیغ او به پول ایران حدودا ۴۰ میلیون تومان می شود و بوراک بیشتر درآمد خود را در زمینه تبلیغ صرف کار های خیر و خیرخواهانه می کند.

یوتیوب بوراک آشپز

یوتیوب بوراک آشپز

بوراک در یوتیوب فعال است و در آن جا کانال یوتیوبی خود را دارد که بیشتر ویدئو های آشپزی خود را در آن جا بارگزاری می کند و بازدید های زیادی دارد. کلاب هاوس بوراک آشپز فعال نیست و در آن جا فعالیتی ندارد و به گفته خودش دوست دارد آشپزی های او بیشتر در اینستا و پیج رسمی خودش منتشر شود.

این مطلب را هم بخوانید
شناخت بیشتر با دوست پسر جدید ربکا و ماجرای آشنایی آن ها

چه حاشیه هایی برای این شخص به وجود آمد؟

در مورد این سلبریتی معروف و آشپز حرفه ای حواشی بدی وجود ندارد، او می تواند با چشم بسته نیز آشپزی کند و این یک استعداد بزرگ است. تبحر او در پخت غذا در حجم زیاد و یزرگ است و با شگرد خاصی می تواند ظرف غذا ها را برگرداند بدون این که ذره ای از آن بریزد. بوراک به تازگی برای بریدن غذا به جای چاقو از شمشیر استفاده می کند و توجه طرفداران او را جلب کرده است. او از سالمندان دیدار می کند و پذیرایی رویایی برای عقب مانده های ذهنی و فقیر تدارک می بیند، وی می گوید بهترین پیوند محبت است.

او به زلزله زدگان نیز کمک های بسیار کرده و بسته بندی مواد غذایی انبار رستوراتش را به افراد فقیر و محروم در دوران کرونا نیز بسیار عمل خیر خواهانه ای بوده است. حاشیه ای دیگر از این که تجارت او خانوادگی است و خواهرش تمام شبکه های مجازی او را کنترل می کند، برادرش به اداره رستوران هایش مشغول است و پدرش حسابداری را بر عهده دارد. را که با لقب CZNBurak مشهور است.

آیا تا به حال مصاحبه ایی با بوراک آشپز انجام شده است?

بوراک اوزدمیر یا همان بوراک آشپز در مصاحبه های زیادی شرکت نکرده است ولی در مصاحبه ای که شرکت کرده بود بسیار از زندگی و خانواده خود راضی بود او گفته بود که توجه مردم را آن هم به طور خوب و در راه خوب را دوست دارد و بوراک با سلبریتی های زیادی ملاقات داشته و برای نانسی عجرم نیز آشپزی کرده که نانسی بسیار از کار این آشپز تعریف کرد و گفت بهترین غذایی بود که خوردم. او در سال گذشته در بین تیک تاکر ها قرار داشت و معروف بود، او در ترکیه به عنوان بهترین و موفق ترین تولید محتوا در اینستاگرام  معرفی شد و مردم ترکیه و آکسارا بسیار او را قبول دارند و در رستوران های او حضور پیدا می کنند. بوراک غذا های جدیدی ابداع کرده که بعضی این غذا ها را تا به حال کسی نخورده و بسیار ناآشنا است. هرکسی که غذا های او را یک بار خورده مشتری او شده و چند باری به رستوران او سر زده است.

دوست دختر این شخص کیست؟

دوست دختر این شخص کیست؟

او در رابطه دوستانه زیادی است ولی رابطه عاطفی ندارد، او گفته که اهل الکل نیست و گاهی با دوستانش سیگار مصرف می کند و مشتاق به داشتن رابطه عاطفی نیست. او گفته است بیشتر تمایل دارد که کار و رستوران های او در راس زندگی اش باشد و فعلا قصد ازدواج هم ندارد. شایعه شده بود که او با یکی از دوست هایش در رابطه عاطفی است ولی بوراک این خبر را تکذیب کرد و گفت که ما فقط باهم دوستیم و هیچ نوع رابطه عاطفی با یکدیگر نداریم و این خبر ها را لطفا پخش نکنید.

درآمد بوراک آشپز از کجاست؟

بوراک آشپز درآمد خود را از رستوران های زنجیره ای که دارد به دست می آورد. او چندین شعبه رستوران معروف و پر طرفدار دارد که به خاطر معروف بودن خودش رستوران هایش نیز مشهور شدند و مردم زیادی به آن جا می روند. بوارک به خاطر اخلاق و خونگرمی که دارد بسیار شهرت دارد او همیشه لبخند به لب دارد و با همه مشتری های رستوران هایش به خوبی و گرمی رفتار می کند. او همیشه سرشار از انرژی است و سرحال است او گفته که از کودکی رویای معروف شدن داشته است و باید کار ها بر طبق خواسته او باشد نه این که او خواسته هایش بر طبق کار ها مرتب کند و این جنبه فکری در موفقیت و شهرت او تاثیر به سزایی داشت و اعتقاد نصف موفقیت است. البته بوراک در پیج ایسنتا خود تبلیغات نیز می کند که با آن همه حجم دنبال کننده دستمزد خوبی می گیرد.

این شخص در کدام کشور زندگی می کند؟

این شخص در کدام کشور زندگی می کند؟

وی در استان ختای ترکیه به دنیا آمد، و اکنون در استانبول ترکیه زندگی می کند. بوراک رستوران هایش را نیز در ترکیه تاسیس کرده است و شعبه های زیادی در ترکیه ایجاد شده است. بوراک همیشه با رقص ترکی و خنده به سراغ مهمان هایش می آید و این خود یک نکته مثبت برای یک رستوران دار است.

این مطلب را هم بخوانید
آناشید حسینی کیست؟ بررسی روابط و عکس آناشید حسینی بی حجاب

کانال آشپز بوراک

آشپزی های بوراک در کانال های زیادی منتشر شده است و این کانال در تمامی سرویس های مجازی بوده از جمله کانال تلگرامی، کانال روبیکا، کانال واتساپ و … که مردم بازدید زیادی از آن ها کرده اند. اکثر مردم ویدئو های او را به خاطر چهره خندان و شادش می بینند و باقی مردم به خاطر یادگیری آشپزی هایش و غذا های خوشمزه ای که آموزش می دهد. آشپز معروف ترکیه بوراک اوزدمیر بسیار بر سر زبان ها افتاده و کار های خیر خواهانه او نیز کمک کننده در این شهرت بوده است. 

در اکثر سایت ها صحبت از ثروت بوراک آشپز است و می گویند او بسیار ثروتمند است و به قولی پول پارو می کند. او پدرش صاحب کارخانه نساجی است و مادرش خانه دار، بوراک ۳ شعبه رستوران بزرگ دارد و تمامی ثروت او همین رستوران ها هستند. البته او ثروت جدا از این رستوران ها نیز دارد، خانه پدری و اموال پدرش نیز است، خود بوراک هم خانه و ماشین شخصی خود را دارد و زندگی کاملا در رفاه و خوبی برای خود ساخته است.

رستوران های بوراک آشپز چه نام دارند؟

رستوران های بوراک آشپز چه نام دارند؟

رستوران های بوراک آشپز در لیست زیر نام برده شده است که یکی از معروف ترین رستوران های ترکیه می باشد و خوشمزه ترین غذا ها را برای شما سرو می کند و از همه بهتر برخورد زیبا و پر از نشاط او اشتها شما را چندین برابر می کند. این رستوران علاوه بر غذا های خوشمزه و خوش رنگش فضای بسیار زیبا و آرامی دارد و شما در آن جا احتمال این که یک فرد سلبریتی را ببینید خیلی زیاد است.

سوالات متداول

 1. بوراک کیست؟

  بوراک یکی از آشپز های ترکیه می باشد.

 2. بوراک در کدام کشور ساکن است؟

  او در حال حاضر در کشور ترکیه می باشد.

 3. دوست دختر بوراک کیست؟

  تا به حال خبری از دوست دختر های این آشپز به گوش نرسیده است.

 4. آیا بوراک در ایران هم رستوران دارد؟

  این آشپز فقط در ترکیه رستوران دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :