معنی بلاگر در دنیای امروزی توانسته به یکی از سوال های مهم کاربران تبدیل شود. همان طور که تکنولوژی و علم در حال پیشرفت است، به تبع آن استفاده از فضا های مجازی نیز افزایش می یابد. در این فضا، کاربران مختلفی با عنوان های متفاوت فعالیت می کنند که یکی از آن ها بلاگر می باشد. بلاگر ها را می توان موفق ترین چهره ها در دنیای مجازی امروز دانست. در ادامه به توضیحی در مورد معنی بلاگر بودن و معنی فارسی بلاگر می پردازیم.

معنی بلاگر چیست؟

معنی بلاگر چیست؟

با گسترش دنیای ارتباطات، نیاز های افراد به برخی از رشته ها و اطلاعات افزایش یافت. این دلیل را می توان اصلی ترین دلیل بلاگر شدن دانست. بلاگر ها با فضا هایی مانند اینستاگرام و یوتیوب شناخته شدند. آن ها از همین طریق، توانستند مخاطبان بسیاری را به سوی خود جذب کنند. از این رو تعداد فالوور های این افراد به صورت روزانه افزایش می یابد.

با این حال نمی توان این عنوان را برای تمام کسانی که فالوور بالایی دارند به کار برد. بنابراین می توان ذکر کرد که عنوان بلاگر، تنها به چهره هایی تعلق می گیرد که مطابق با نیاز های امروز جامعه بشری، در یک زمینه تخصص پیدا کرده اند و اطلاعات خود را از طریق فصا های مجازی در اختیار مخاطبان قرار می دهند. تعریف ذکر شده را می توان به عنوان معنی واژه بلاگر نیز به کار برد.

معنی اصلی واژه بلاگر چگونه تعریف شده است؟

بلاگر یک واژه انگلیسی است و در زبان انگلیسی به صورت Blogger نوشنه می شود. می توان گفت که این کلمه از نظر لغوی و محتوایی معنای تقریبا مشابهی دارد. معنی کلمه بلاگر به فارسی، وبلاگ نویس می شود. از این رو معنی لغت بلاگر به چهره هایی که کار های وبلاگ نویسی انجام می دهند نیز، تعلق می گیرد. اما معنای اصلی محتوایی این واژه، به چهره های متخصص در یک زمینه مطابق با نیاز های روز، تعلق گرفته است.

معنی بلاگر در اینستاگرام

معنی بلاگر در اینستاگرام

بلاگر ها از اصلی ترین عضو های فعال در فضا های مجازی مانند اینستاگرام و یوتیوب هستند. این شغل درآمد بالایی دارد و افرادی که به واسطه این فعالیت، کسب درآمد می کنند، می توانند با انجام تبلغیات متعددی درآمد خود را بیش از پیش افزایش دهند. همچنین این چهره ها اغلب اعتماد مخاطبان و کاربران اینستاگرامی را جلب کرده اند.

از این رو نباید با بزرگ نمایی از برخی از چهره هایی که عنوان بلاگر را به خود نسبت داده اند، زمینه سودجویی آن ها را فراهم کرد. نکته لازم به ذکر این است که، به دلیل این که عمده فعالیت بلاگر ها در اینستاگرام است، کاربران بسیاری درصدد روی آوردن به این شغل هستند. از این رو سوال “معنی بلاگر شدن چیست” برای این کاربران اهمیت ویژه ای دارد.

بلاگر شدن نیاز به مهارت های ویژه ای دارد و برای این که بتوان به یکی از بلاگر های مشهور و مورد اعتماد تبدیل شد، باید علاوه بر هزینه های بسیار، صداقت و درست کاری را در صدر فعالیت های خود قرار داد. بلاگر ها باید محتوا هایی را تولید کنند که برخی از نیاز های جامعه بشری را رفع کنند و از این طریق بتوانند مخاطبان بسیاری را برای خود به ارمغان آورند. در این بین می توان در این لیست نام افرادی چون هانیه فیضی و ملیکا تهامی را دید.

این مطلب را هم بخوانید
ترفند های بردن در بازی چهار برگ به همراه بررسی قوانین بازی

بلاگر ها در چه زمینه هایی فعالیت می کنند؟

همان طور که از معنی لغت بلاگر دریافتیم، آن ها باید در زمینه ای که در آن استعداد دارند، تخصص پیدا کنند و به تولید محتوا های جذاب بپردازند. از این رو در زمینه های مختلفی می توانیم به پرورش بلاگر دست بزنیم. از مشهور ترین زیر شاخه های بلاگری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فود بلاگر
 • بیوتی بلاگر
 • بلاگر سفر
 • بلاگر مد و فشن
معنی بلاگر و تینیجر چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

معنی بلاگر و تینیجر چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

نوجوان ها یا به عبارتی تینیجر ها، افرادی هستند که بین ۱۳ تا ۱۹ سالگی قرار دارند. این چهره های نوجوان توانسته اند از طریق استعداد های خود، در اینستاگرام به عنوان بلاگر شناخته شوند. آن ها به دلیل سن پایینشان، ایده هایی نو در ذهن خود دارند و از طریق تولید محتوا های مرتبط و خلاقاته علاوه بر کسب درآمد، لقب بلاگر را نیز برای خود به ارمغان آورده اند. ویکی پیدیا بلاگر را با تعاریف خود ارائه نموده است.

چه تفاوتی میان معنی بلاگر و اینفلوئنسر وجود دارد؟

اینفلوئنسر، اصطلاح دیگری است که به برخی از کاربران فعال در اینستاگرام نسبت داده می شود. از نظر عده ای، معنی بلاگر به فارسی و معنی اینفلوئنسر یکسان است. اما باید ذکر کرد که این دو واژه معنای متفاوتی دارند. همان طور که ذکر شد، بلاگر ها باید چیزی را ارائه دهند که در آن به تخصص رسیده باشند.

اما در میان این چهره، افرادی وجود دارند که با عنوان بلاگر شناخته می شوند، اما فعالیت هایشان محدود به نمایش روتین های زندگیشان است. این چهره ها علاوه بر این که محتوایی برای ارائه ندارند، می توانند برخی از فرهنگ های نادرست را رواج دهند. از این رو لازم است در دنبال کردن بلاگر ها دقت لازم را به کار ببریم، تا از سودجویی این گونه چهره ها جلوگیری شود.

در مقابل این افراد، چهره هایی هستند که علاوه بر این که محتوا هایشان در زمینه تخصصشان است، بسیار تاثیر گذار می باشند. اغلب آن ها به عنوان الگویی هایی برای پیروی تبدیل شده اند و می توانند در سلامت روان جامعه تاثیر مثبتی بگذارند. این چهره ها با عنوان اینفلوئنسر شناخته می شوند.

بیوتی بلاگر در چه زمینه ای فعالیت می کند؟

بیوتی بلاگر ها، چهره هایی هستند که در زمینه میکاپ و زیبایی فعالیت می کنند. این نوع از بلاگر ها، اغلب محصولات پوستی و آرایشی بسیاری را تست می کنند و در نهایت مزایا و معایب آن ها در اختیار دنبال کننده هایشان قرار می دهند. گاهی اوقات نیز برخی از آن ها به آموزش میکاپ نیز می پردازند. از معروف ترین بیوتی بلاگر های ایرانی می توان به چهره های زیر اشاره کرد. بسیاری این دسته را با مدل های اینستاگرام قاطی می کنند که این دو یکی نیستند.

 • صدف بیوتی
 • الناز گلرخ
 • ملینا تاج
 • صدف ترابی مشهور به شل بیوتی

فود بلاگر ها و پیج های خوشمزه اینستاگرام

معنی بلاگر غذا به چهره هایی تعلق می گیرد که در زمینه آشپزی تخصص دارند. این افراد عمدتا به دو دسته تقسیم می شوند. در دسته اول بلاگر هایی قرار دارند که با مراجعه به رستوران های مختلف و تست غذا های متنوع، در مورد آن ها اطلاعاتی به مخاطبانشان می دهند. دسته دوم نیز بلاگر هایی هستند که به عنوان آشپز شناخته می شوند.

این مطلب را هم بخوانید
قهرمان ufc سنگین وزن جهان چه کسی می باشد ؟ بررسی جایزه قهرمان

آن ها بهترین مواد را برای تهیه غذا معرفی می کنند و آموزش های بسیاری در پیج آن ها به چشم می خورد. از مشهور ترین و البته ماهر ترین فود بلاگر هایی که در اینستاگرام فعالیت گسترده ای دارد، می توان به نواب ابراهیمی اشاره کرد. با سرچ نام او در اینستاگرام می توانید به محتوا های او دسترسی پیدا کنید. پیج او به یکی از پیج های خوشمزه اینستاگرام، شهرت دارد.

معنی بلاگر وب سایت چیست؟

معنی بلاگر وب سایت چیست؟

همان طور که ذکر شد، بلاگری به معنای وبلاگ نویسی است و وب سایت ها نیز بلاگر های مخصوص خود را دارند. اما فعالیت این بلاگر ها با معنی بلاگر اینستا تفاوت اساسی دارد. از تفاوت های این دو نوع بلاگر می توان به این اشاره کرد که، بلاگر های فعال در اینستاگرام به طور مستقیم با مخاطبانشان در ارتباط هستند و فعالیت گسترده تری را ایفا می کنند. در حالی که بلاگر های وب سایت، به طور کلی ناشناس هستند. آن ها مطالب خود را در وب سایت قرار می دهند و ارتباط گسترده ای با کاربرانشان ندارند.

معنی بلاگر فشن چه چیزی را عنوان می کند؟

بلاگر های این زمینه، با نام استایلیست ها نیز شناخته می شوند. اغلب این بلاگر ها در زمینه مدلینگ نیز فعالیت می کنند و در این زمینه به تحصیل پرداخته اند. فشن بلاگر ها، به طور اختصاصی لباس و استایل های گوناگون را امتحان می کنند. آن ها همچنین به معرفی برترین برند ها در زمینه پوشاک نیز، می پردازند. استایل های گوناگون را معرفی می کنند و روش صحیح سِت کردن لباس ها را آموزش می دهند.

فعالیت بلاگر های یوتیوب چگونه است؟

بلاگر هایی که در یوتیوب فعالیت می کنند، با بلاگر های اینستاگرام، تفاوتی ندارند. آن ها در یوتیوب، که یکی از بزرگ ترین شبکه های اجتماعی است، محتوا های متنوعی تولید می کنند و به کسب درآمد می پردازند.

معنی بلاگر سفر چیست؟

از دیگر زیر شاخه های بلاگری، بلاگر های سفر هستند. اکثر این بلاگر ها در زمینه جهانگردی تخصص دارند. آن ها به سفر های گسترده ای می پردازند و مکان های دیدنی را معرفی می کنند. همچنین آثار تاریخی را نیز مورد بررسی قرار می دهند. اطلاعاتی که این بلاگر ها منتشر می کنند، برای علاقه مندان به این رشته، حائز اهمیت می باشد.

نکات ضروری برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق

بلاگری به دلیل این که درآمد بالایی دارد، جزو مشاغلی است که طرفدار بسیاری دارد. از این رو بسیاری افراد در رویای بلاگر شدن به سر می برند. برای این که بتوانید به یک بلاگر موفق تبدیل شوید باید برخی از نکات را رعایت کنید.

 • موضوع و هدف فعالیت خود را مشخص نمایید
 • در اشتراک گذاری پست ها استمرار و نظم داشته باشید
 • با بلاگر های موفق همکاری و فعالیت داشته باشید
 • از کپشن و هشتگ ها غافل نشوید
 • برای شناخت مخاطبان خود وقت کافی صرف کنید
نکات ضروری برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق

سوالات متداول

بلاگر به چه کسی می گویند؟

چهره های فعالی که در زمینه خاصی تخصص داشته و محتوا تولید کنند، بلاگر هستند.

انواع زمینه های بلاگری کدام اند؟

بلاگر ها در زمینه های بیوتی، فشن، فود، سفر، موسیقی و … فعالیت می کنند.

اصلی ترین تفاوت بلاگر اینستاگرام و وب سایت چیست؟

ارتباط بلاگر اینستا با مخاطبانش گسترده است اما بلاگر وب سایت ناشناس می باشد.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]