معنی بلاگر در دنیای امروزی توانسته به یکی از سوال های مهم کاربران تبدیل شود. همان طور که تکنولوژی و علم در حال پیشرفت است، به تبع آن استفاده از فضا های مجازی نیز افزایش می یابد. در این فضا، کاربران مختلفی با عنوان های متفاوت فعالیت می کنند که یکی از آن ها بلاگر می باشد. بلاگر ها را می توان موفق ترین چهره ها در دنیای مجازی امروز دانست. در ادامه به توضیحی در مورد معنی بلاگر بودن و معنی فارسی بلاگر می پردازیم.

فهرست مطالب پنهان
معنی بلاگر چیست؟

معنی بلاگر چیست؟

با گسترش دنیای ارتباطات، نیاز های افراد به برخی از رشته ها و اطلاعات افزایش یافت. این دلیل را می توان اصلی ترین دلیل بلاگر شدن دانست. بلاگر ها با فضا هایی مانند اینستاگرام و یوتیوب شناخته شدند. آن ها از همین طریق، توانستند مخاطبان بسیاری را به سوی خود جذب کنند. از این رو تعداد فالوور های این افراد به صورت روزانه افزایش می یابد.

با این حال نمی توان این عنوان را برای تمام کسانی که فالوور بالایی دارند به کار برد. بنابراین می توان ذکر کرد که عنوان بلاگر، تنها به چهره هایی تعلق می گیرد که مطابق با نیاز های امروز جامعه بشری، در یک زمینه تخصص پیدا کرده اند و اطلاعات خود را از طریق فصا های مجازی در اختیار مخاطبان قرار می دهند. تعریف ذکر شده را می توان به عنوان معنی واژه بلاگر نیز به کار برد.

معنی اصلی واژه بلاگر چگونه تعریف شده است؟

بلاگر یک واژه انگلیسی است و در زبان انگلیسی به صورت Blogger نوشنه می شود. می توان گفت که این کلمه از نظر لغوی و محتوایی معنای تقریبا مشابهی دارد. معنی کلمه بلاگر به فارسی، وبلاگ نویس می شود. از این رو معنی لغت بلاگر به چهره هایی که کار های وبلاگ نویسی انجام می دهند نیز، تعلق می گیرد. اما معنای اصلی محتوایی این واژه، به چهره های متخصص در یک زمینه مطابق با نیاز های روز، تعلق گرفته است. برای درک معنی کمی به سبک زندگی بلاگرهای ایرانی نگاه بیندازید.

معنی بلاگر در اینستاگرام

معنی بلاگر در اینستاگرام

بلاگر ها از اصلی ترین عضو های فعال در فضا های مجازی مانند اینستاگرام و یوتیوب هستند. درآمد بلاگرها بالا می باشد و افرادی که به واسطه این فعالیت، کسب درآمد می کنند، می توانند با انجام تبلغیات متعددی درآمد خود را بیش از پیش افزایش دهند. همچنین این چهره ها اغلب اعتماد مخاطبان و کاربران اینستاگرامی را جلب کرده اند.

از این رو نباید با بزرگ نمایی از برخی از چهره هایی که عنوان بلاگر را به خود نسبت داده اند، زمینه سودجویی آن ها را فراهم کرد. نکته لازم به ذکر این است که، به دلیل این که عمده فعالیت بلاگر ها در اینستاگرام است، کاربران بسیاری درصدد روی آوردن به این شغل هستند. از این رو سوال “معنی بلاگر شدن چیست” برای این کاربران اهمیت ویژه ای دارد.

بلاگر شدن نیاز به مهارت های ویژه ای دارد و برای این که بتوان به یکی از بلاگر های مشهور و مورد اعتماد تبدیل شد، باید علاوه بر هزینه های بسیار، صداقت و درست کاری را در صدر فعالیت های خود قرار داد. بلاگر ها باید محتوا هایی را تولید کنند که برخی از نیاز های جامعه بشری را رفع کنند و از این طریق بتوانند مخاطبان بسیاری را برای خود به ارمغان آورند. در این بین می توان در این لیست نام افرادی چون هانیه فیضی و ملیکا تهامی را دید.

بلاگر ها در چه زمینه هایی فعالیت می کنند؟

همان طور که از معنی لغت بلاگر دریافتیم، آن ها باید در زمینه ای که در آن استعداد دارند، تخصص پیدا کنند و به تولید محتوا های جذاب بپردازند. از این رو در زمینه های مختلفی می توانیم به پرورش بلاگر دست بزنیم. از مشهور ترین زیر شاخه های بلاگری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فود بلاگر
 • بیوتی بلاگر
 • بلاگر سفر
 • بلاگر مد و فشن
معنی بلاگر و تینیجر چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

معنی بلاگر و تینیجر چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

نوجوان ها یا به عبارتی تینیجر ها، افرادی هستند که بین ۱۳ تا ۱۹ سالگی قرار دارند. این چهره های نوجوان توانسته اند از طریق استعداد های خود، در اینستاگرام به عنوان بلاگر شناخته شوند. آن ها به دلیل سن پایینشان، ایده هایی نو در ذهن خود دارند و از طریق تولید محتوا های مرتبط و خلاقاته علاوه بر کسب درآمد، لقب بلاگر را نیز برای خود به ارمغان آورده اند. ویکی پیدیا بلاگر را با تعاریف خود ارائه نموده است.

چه تفاوتی میان معنی بلاگر و اینفلوئنسر وجود دارد؟

اینفلوئنسر، اصطلاح دیگری است که به برخی از کاربران فعال در اینستاگرام نسبت داده می شود. از نظر عده ای، معنی بلاگر به فارسی و معنی اینفلوئنسر یکسان است. اما باید ذکر کرد که این دو واژه معنای متفاوتی دارند. همان طور که ذکر شد، بلاگر ها باید چیزی را ارائه دهند که در آن به تخصص رسیده باشند.

اما در میان این چهره، افرادی وجود دارند که با عنوان بلاگر شناخته می شوند، اما فعالیت هایشان محدود به نمایش روتین های زندگیشان است. این چهره ها علاوه بر این که محتوایی برای ارائه ندارند، می توانند برخی از فرهنگ های نادرست را رواج دهند. از این رو لازم است در دنبال کردن بلاگر ها دقت لازم را به کار ببریم، تا از سودجویی این گونه چهره ها جلوگیری شود.

در مقابل این افراد، چهره هایی هستند که علاوه بر این که محتوا هایشان در زمینه تخصصشان است، بسیار تاثیر گذار می باشند. اغلب آن ها به عنوان الگویی هایی برای پیروی تبدیل شده اند و می توانند در سلامت روان جامعه تاثیر مثبتی بگذارند. این چهره ها با عنوان اینفلوئنسر شناخته می شوند.

بیوتی بلاگر در چه زمینه ای فعالیت می کند؟

بیوتی بلاگر ها، چهره هایی هستند که در زمینه میکاپ و زیبایی فعالیت می کنند. این نوع از بلاگر ها، اغلب محصولات پوستی و آرایشی بسیاری را تست می کنند و در نهایت مزایا و معایب آن ها در اختیار دنبال کننده هایشان قرار می دهند. گاهی اوقات نیز برخی از آن ها به آموزش میکاپ نیز می پردازند. از معروف ترین بیوتی بلاگر های ایرانی می توان به چهره های زیر اشاره کرد. بسیاری این دسته را با مدل های اینستاگرام قاطی می کنند که این دو یکی نیستند.

این مطلب را هم بخوانید
نسیم پاریزه خواننده زن گروه زد بازی کیست؟

فود بلاگر ها و پیج های خوشمزه اینستاگرام

معنی بلاگر غذا به چهره هایی تعلق می گیرد که در زمینه آشپزی تخصص دارند. این افراد عمدتا به دو دسته تقسیم می شوند. در دسته اول بلاگر هایی قرار دارند که با مراجعه به رستوران های مختلف و تست غذا های متنوع، در مورد آن ها اطلاعاتی به مخاطبانشان می دهند. دسته دوم نیز بلاگر هایی هستند که به عنوان آشپز شناخته می شوند.

آن ها بهترین مواد را برای تهیه غذا معرفی می کنند و آموزش های بسیاری در پیج آن ها به چشم می خورد. از مشهور ترین و البته ماهر ترین فود بلاگر هایی که در اینستاگرام فعالیت گسترده ای دارد، می توان به نواب ابراهیمی اشاره کرد. با سرچ نام او در اینستاگرام می توانید به محتوا های او دسترسی پیدا کنید. پیج او به یکی از پیج های خوشمزه اینستاگرام، شهرت دارد.

معنی بلاگر وب سایت چیست؟

معنی بلاگر وب سایت چیست؟

همان طور که ذکر شد، بلاگری به معنای وبلاگ نویسی است و وب سایت ها نیز بلاگر های مخصوص خود را دارند. اما فعالیت این بلاگر ها با معنی بلاگر اینستا تفاوت اساسی دارد. از تفاوت های این دو نوع بلاگر می توان به این اشاره کرد که، بلاگر های فعال در اینستاگرام به طور مستقیم با مخاطبانشان در ارتباط هستند و فعالیت گسترده تری را ایفا می کنند. در حالی که بلاگر های وب سایت، به طور کلی ناشناس هستند. آن ها مطالب خود را در وب سایت قرار می دهند و ارتباط گسترده ای با کاربرانشان ندارند.

معنی بلاگر فشن چه چیزی را عنوان می کند؟

بلاگر های این زمینه، با نام استایلیست ها نیز شناخته می شوند. اغلب این بلاگر ها در زمینه مدلینگ نیز فعالیت می کنند و در این زمینه به تحصیل پرداخته اند. فشن بلاگر ها، به طور اختصاصی لباس و استایل های گوناگون را امتحان می کنند. آن ها همچنین به معرفی برترین برند ها در زمینه پوشاک نیز، می پردازند. استایل های گوناگون را معرفی می کنند و روش صحیح سِت کردن لباس ها را آموزش می دهند.

فعالیت بلاگر های یوتیوب چگونه است؟

بلاگر هایی که در یوتیوب فعالیت می کنند، با بلاگر های اینستاگرام، تفاوتی ندارند. آن ها در یوتیوب، که یکی از بزرگ ترین شبکه های اجتماعی است، محتوا های متنوعی تولید می کنند و به کسب درآمد می پردازند.

معنی بلاگر سفر چیست؟

از دیگر زیر شاخه های بلاگری، بلاگر های سفر هستند. اکثر این بلاگر ها در زمینه جهانگردی تخصص دارند. آن ها به سفر های گسترده ای می پردازند و مکان های دیدنی را معرفی می کنند. همچنین آثار تاریخی را نیز مورد بررسی قرار می دهند. اطلاعاتی که این بلاگر ها منتشر می کنند، برای علاقه مندان به این رشته، حائز اهمیت می باشد.

نکات ضروری برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق

بلاگری به دلیل این که درآمد بالایی دارد، جزو مشاغلی است که طرفدار بسیاری دارد. از این رو بسیاری افراد در رویای بلاگر شدن به سر می برند. برای این که بتوانید به یک بلاگر موفق تبدیل شوید باید برخی از نکات را رعایت کنید.

 • موضوع و هدف فعالیت خود را مشخص نمایید
 • در اشتراک گذاری پست ها استمرار و نظم داشته باشید
 • با بلاگر های موفق همکاری و فعالیت داشته باشید
 • از کپشن و هشتگ ها غافل نشوید
 • برای شناخت مخاطبان خود وقت کافی صرف کنید
نکات ضروری برای تبدیل شدن به یک بلاگر موفق

معنی بلاگر های موسیقی

یکی از شناخته شده ترین واژه هایی که امروزه در فضا های مجازی و ارتباطی با آن رو به رو هستیم، واژه بلاگر می باشد. بلاگر ها در واقع با ظهور اپلیکیشن های مجازی به وجود آمدند و معنای امروزی را به خود اختصاص دادند. عنوان بلاگر، در گذشته به افرادی اختصاص داشت که سایت های مخصوصی داشتند و وبلاگ نویسی انجام می دادند. اما امروزه بلاگر دیگر به معنای وبلاگ نویس نیست. بلکه به افرادی گفته می شود که در فضا های مجازی، تولید محتوا می کنند.

تولید محتوا این چهره ها اغلب در زمینه یک حرفه خاص می باشد. به همین دلیل امروزه زیر شاخه های متنوعی برای بلاگری به وجود آمده است. یکی از زیر شاخه های هنری بلاگری، بلاگری موسیقی می باشد. چهره هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، اغلب به آموزش هایی در مورد موسیقی می پردازند. در واقع با مراجعه به پیج های اینستاگرام این چهره ها، می توانید اطلاعات مرتبط به موسیقی خود را افزایش دهید.

۳ بلاگر برتر موزیک

شاید تاکنون نام بلاگری موسیقی و موزیک را نشنیده باشید. اما باید بدانید که این هنر نیز یکی از زیر شاخه های بلاگری است و برخی چهره ها در این زمینه فعالیت می کنند. البته باید ذکر کرد که تعداد بلاگر های موسیقی بسیار کمتر از دیگر زیر شاخه های بلاگر ها می باشند. به طوری که در ایران، نمی توان بلاگر موسیقی مشهور و شناخته شده ای را معرفی کرد. از آنجایی که اینستاگرام اصلی ترین اپلیکیشن برای فعالیت های بلاگر ها است، می توانید با سرچ ” بلاگر موزیک” در این اپلیکیشن به برخی از فعالین در این زمینه دست پیدا کنید.

می توان گفت که یکی از چهره های ایرانی برتر در زمینه بلاگر موسیقی، نازنین آقازاده می باشد. او با آیدی hootra_music در اینستاگرام فعالیت می کند و تا کنون بیش از ۱۰ هزار مخاطب را برای خود به ارمغان آورده است. او علاوه بر آموزش نت های موسیقی، اطلاعات جالبی را در این زمینه ارائه داده است.

3 بلاگر برتر موزیک

معنی بلاگر کراش چیست؟

کراش یکی از کلمه های انگلیسی است. این کلمه در ایران نیز کاربرد دارد و اغلب جوانان و نوجوانان از این کلمه استفاده می کنند. کراش در ایران بدین معنا است که به یک شخص، بدون این که خودش اطلاع داشته باشد، احساس و علاقه قلبی داشته باشیم. ترکیب این دو کلمه در کنار یکدیگر، یکی دیگر از زیر شاخه های بلاگری را معرفی می کند. بلاگر کراش کسی است که در اینستاگرام کراش های مختلف را مورد نقد و بررسی قرار می دهد. به عنوان مثال بسیاری از علاقه مندان به سریال و انیمه های کره ای، در اینستاگرام کراش های این کشور را بررسی می کنند.

معنی بلاگر در ایران با خارج یکی است؟

بلاگری را می توان یکی از شغل های جهانی دانست. این فعالیت در چند سال اخیر با گسترش فضا های مجازی و ارتباط مردم سایر نقاط جهان با یکدیگر، بسیار رواج پیدا کرد. می توان گفت که بلاگر ها در هر کجا جهان که باشند، روند کار یکسانی دارند. هدف آن ها از این فعالیت، تولید و ساخت محتوا های جدید و جذاب است. به طوری که این محتوا ها مطابق با نیاز های مردم طراحی شده باشند و بتواند آن ها را جذب کند. به همین دلیل می توان ذکر کرد که معنی بلاگری چه در داخل کشور ایران و چه در کشور های دیگر، تفاوتی ندارد.

این مطلب را هم بخوانید
ترس از شرط بندی طبیعی است؟ راه های رهایی از ترس های بی مورد

بلاگر های ایرانی در حد خارجی ها هستند؟

همان طور که در مطالب پیشین ذکر شد، بلاگری تنها به کشور ایران محدود نیست. بلکه افراد بسیار زیادی در سراسر جهان در زیر شاخه های مختلف بلاگری مشغول به فعالیت می باشند. بسیاری از بلاگر های ایرانی در داخل کشور ایران فعالیت دارند. اما می توان گفت که به همان اندازه، بلاگر های ایرانی تباری وجود دارد که در کشور های دیگر به این فعالیت مشغول شده اند. علاوه بر این ها بلاگر های ایرانی نیز مانند خارجی ها، برای تولید محتوا های جذاب و جدید بسیار تلاش می کنند. نگین میر صالحی، صدف بیوتی، الناز گلرخ و … از بلاگر های شناخته شده ایرانی هستند که از نظر خلاقیت و نبوغ شاید بتوان گفت که از برخی بلاگر های خارجی نیز بالاتر می باشند.

بلاگر های خارجی از چه راه هایی درآمد دارند؟

بلاگر ها در سراسر جهان تنها از طریق تولید محتوا های خود به کسب درآمد پرداخته اند. بلاگری زیر شاخه های مختلفی دارد که بیوتی بلاگر ها و فشن بلاگر ها از شناخته شده ترین زیر شاخه های آن می باشند. چهره های مختلف با فعالیت های خاص و متنوع خود، می توانند در فضا های مجازی مخاطبان بسیار زیادی را برای خود به ارمغان آورند. با افزایش روز به روز فالوور ها، بلاگر ها نیز می توانند به شناخت و شهرت چشم گیری دست پیدا کنند. از این رو همکاری میان آن ها با برند های مطرح جهانی آغاز می گردد. بلاگر ها با تبلیغ  محصولات این برند ها درآمد خود را به صورت روزانه افزایش خواهند داد. می توان گفت که این شغل در کل جهان به یکی از شغل های پردرآمد تبدیل شده است.

معنی بلاگر چی میشه

معنی بلاگر در زبان های مختلف

بلاگر یا blogger یکی از کلماتی است که ریشه در زبان انگلیسی دارد. این کلمه را می توان برگرفته از کلمه وبلاگ دانست. در واقع بلاگر در لغت به معنی وبلاگ نویس می باشد. اما همان طور که ذکر شد، وبلاگ نویس معنای قدیمی این کلمه است و امروزه نیز ارتباط چندان چشم گیری با آن ندارد. بلاگر در تمام جهان یک معنی واحد دارد. این شغل همچنین یکی از مشاغلی است که تعداد خانم های فعال در آن بیش از آقایان می باشد. هر سال متناسب با نیاز های مردمی، زیر شاخه های جدیدی به این فعالیت اضافه می گردد. این امر موجب گسترش روز افزون شغل بلاگری در جهان می شود.

معنی بلاگر چی میشه

بلاگر واژه ای است که پا به پای اینستاگرام رشد کرد و امروزه به یک شغل جهانی تبدیل شده است. این کلمه گسترده شده، در واقع همان وبلاگ نویسی است که به جای تمرکز بر روی چندین موضوع، تنها در یک زمینه تخصص پیدا کرده است‌. این چهره ها در فضا های مجازی، اطلاعات خود در زمینه فعالیتشان را به طور رایگان در اختیار مخاطبان قرار می دهند. تاثیر گذاری این چهره ها به قدری زیاد است که به برخی از آن ها لقب اینفلوئنسر را نیز می دهند.

بلاگر نقاشی

از دیگر زیر شاخه های فعالیت بلاگری، بلاگر نقاشی می باشد. چهره هایی که در این زیر شاخه فعالیت می کنند، اکثرا چهره هایی بسیار خلاق هستند. ان ها با نشان دادن خلاقیت خود در زمینه نقاشی توانسته اند طرفداران بسیار زیادی را برای خود پیدا کنند. بلاگر های نقاشی در صفحات شخصی خود در اینستاگرام و یوتیوب، به آموزش برخی از تکنیک های نقاشی به صورت رایگان پرداخته اند. البته برای این که در این زمینه بتوانید به اطلاعات و تکنیک های بیشتری دست پیدا کنید، بهتر است در دوره های آموزشی آن ها شرکت کنید. علاوه بر این فعالیت، بلاگر های نقاشی در پیج خود ابزار و وسایل مورد نیاز برای نقاشی را معرفی می کنند. آن ها ضمن توضیح در مورد کاربرد هر یک از این ابزار ها، فروشگاه های معتبری را نیز برای خرید وسایل نقاشی پیشنهاد می دهند.

بلاگر کودک

بلاگر های کودکان را می توان روانشناسانی دانست که به صورت تخصصی در زمینه کودکان به تحصیل پرداخته اند. این بلاگر ها در پیج های خود، محتوا های آموزشی برای کودکان تولید می کنند. آن ها رفتار مناسب با کودکان را در شرایط خاص مورد بررسی قرار می دهند و راهکار های مناسبی را ارائه خواهند داد. برای دستیابی به صفحات این بلاگر ها، کافی است تا “کودک بلاگر” را در قسمت سرچ اینستاگرام، جست و جو نمایید.

بلاگر روزمرگی

یکی از زیر شاخه های شغل بلاگری که به تازگی رواج پیدا کرده است، بلاگر روزمرگی می باشد. در واقع افرادی که در این زیر شاخه فعالیت می کنند، محتوا خاصی را تولید نمی کنند. آن ها تنها با انتشار تصاویر زندگی خود و کار هایی که روزانه انجام می دهند، مشهور شده اند. برخی از چهره ها حتی داستان آشنایی خود با همسرانشان را بازگو می کنند. این افراد تنها از طریق نشان دادن تجملات زندگیشان به شهرت رسیده اند و هنر دیگری ندارند. متاسفانه این بلاگر ها بسیار شناخته شده هستند و تعداد فالوور برخی از آن ها از یک میلیون نفر گذشته است. آن ها از طریق شهرت خود، تبلیغات بی شماری را انجام می دهند که افزایش درآمد آن ها را به ارمغان می آورد.

بلاگر هنری

معنی بلاگر هنر چیست؟ هنر یکی از موضوعاتی است که بلاگر های بسیار زیادی در آن فعالیت می کنند. هنر تنها به نقاشی محدود نیست، بلکه معماران، طراحان لباس، دیزاینر ها و … نیز جزو افراد هنرمند به حساب می آید. این چهره ها به طور تخصصی در زمینه فعالیت خود تحصیل کرده اند و اکنون اطلاعات خود را با علاقه مندانشان از طریق پیج های اینستاگرام و چنل های یوتیوب، به اشتراک می گذارند.

بلاگر بدنسازی

بدنسازان خانم و آقا بسیاری در اینستاگرام فعالیت می کنند. بلاگر های بدنساز اغلب به معرفی و نقد مکمل های ورزشی و بدنسازی مشغول هستند. البته برخی از این چهره ها نیز به عنوان مربی فعالیت دارند و با مشاوره، می توان برنامه های ورزشی از آن ها دریافت نمود.

سوالات متداول

 1. بلاگر به چه کسی می گویند؟

  چهره های فعالی که در زمینه خاصی تخصص داشته و محتوا تولید کنند، بلاگر هستند.

 2. انواع زمینه های بلاگری کدام اند؟

  بلاگر ها در زمینه های بیوتی، فشن، فود، سفر، موسیقی و … فعالیت می کنند.

 3. اصلی ترین تفاوت بلاگر اینستاگرام و وب سایت چیست؟

  ارتباط بلاگر اینستا با مخاطبانش گسترده است اما بلاگر وب سایت ناشناس می باشد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :