در کشور ما ایران افراد مشهور زیادی هستند که در شهرهای مختلفی متولد و بزرگ شده اند. برخی در همان زادگاه خود شروع به فعالیت می کنند و برخی دیگر به شهر های دیگر سکونت می گزینند. در این مقاله به سلبریتی های ایرانی که اهل استان کرمان می باشند می پردازیم، و اینکه چه کسانی در این استان متولد و رشد و نمو پیدا کردند و افراد سرشمار و معروف این شهر چه کسانی هستند.

معروف ترین سلبریتی های کرمان کدامند؟

معروف ترین سلبریتی های کرمان کدامند؟

افراد مشهور زیادی در شهر کرمان متولد یا اصالتا کرمانی هستند، که هر کدام از آن ها در حوزه های مختلفی فعالیت داشته اند. افرادی که هر گاه نام و اسمی از آنها می شنویم به یاد یک عرصه خاصی می افتیم. افرادی مانند احمدرضا احمدی، مجید بهشتی، عادل فردوسی پور، رضا زهره کرمانی، یدالله شادمانی، آرش نوذی، نادر فلاح ، مجتبی میرطهماسب، فردوس کاویانی، پری صابری از سلبریتی های کرمان می باشند که در ادامه به معرفی کوتاهی از این اشخاص می پردازیم.

آرش نوذری

ارش نوذری محبوب ترین سلبریتی ایرانی در سال ۱۳۴۹ در شهر کرمان به دنیا آمد. او فارغ التحصیل رشته نمایش از دانشگاه ازاد تهران می باشد، و فعالیت هنری خود را به طور رسمی در عرصه بازیگری در سال ۱۳۷۶ آغاز می کند. اما وی در سال ۱۳۴۱ در سن ۲۱ سالگی هم در تئاتر فعالیت داشته است. او تا به کنون اکثرا در ژانر کمدی بازی کرده است. او در فیلم های سینمایی مانند: عشقولانس، مشت آخر، سوء تفاهم، اژدر، دوازده صندلی، قارچ سمی، کلانتری غیر انتفاعی، آخرین سرقت و … و همچنین در سریال هایی مانند: پسران عاقل، پیوند گنج، رانت خار کوچک، ساختمان ۸۵، پایتخت ۱، خانه اجاره ای و… ایفای نقش کرده است.

نادر فلاح

نادر فلاح، فیلمنامه نویس، و بازیگر تلویزیون و سینما و تئاتر می باشد. وی در سال ۱۳۵۲ در کرمان به دنیا آمد. او فوق لیسانس از دانشکده هنر از دانشگاه آزاد تهران را داراست. او اولین تجربه بازی بازیگری خود را از سال ۱۳۶۸ در نمایش هایی همچون دو به دل شاه بازی و خیال بازی، پرده راز و… آغاز کرده است. البته اوج قدرت وی مربوط می شود به فیلم چند کیلو خرما برای مراسم تدوین که بسیار بر مشهوریت وی کمک کرد. وی از گذشته تا کنون در بسیاری از فیلم ها نقش ایفا کرده است.

مجتبی میرطهماسب

مجتبی میرطهماسب از دیگر سلبریتی های کرمان است که در سال ۱۳۵۰ در شهر کرمان به دنیا آمد. وی مستند ساز، فیلم ساز و صدا بردار در تلوزیون و فیلم های سینمایی می باشد.او اکنون بیشتر در زمینه مستند ساز فعالیت دارد.او از سال ۱۳۶۹ فعالیت خود را در عرصه مستند سازی و صدا برداری آغاز کرد. با ساختن مستند کوتاهی به نام نشان کار خود را در عرصه صدا برداری ومستند سازی اغاز کرد. مستند هایی همچون داستان های هند که در هشت قسمت ساخته شده در سال ۱۳۷۵ و ۱۳۷۶ ساخته شد. وی همچنین در بخش مستند ۳۲ امین جشنواره فیلم فجر برنده جایزه هیات داوران شد.

فردوس کاویانی

فردوس کاویانی که نام کامل او فردوس کاویانی کوثر خیری است، در سال ۱۳۲۰ به دنیا آمد. او در رشته بازیگری و کارگردانی دانشگاه تهران تحصیل کرده است و همچنین او بازیگر تئاتر، سینما و تلوزیون می باشد. او اولین بازیگری خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرد. در سال ۱۳۴۹ با بازی کردن در فیلم تجاوز وارد عرصه سینما شد، همچنین او در فیلم های مشهوری چون شهر غصه، اجاره نشین ها، بانو، سگ کشی، همسران و آژانس دوستی ایفای نقش کرده است. فردوس کاویانی یکی از سلبریتی های کرمان است.

پری صابری

پری صابری در سال ۱۳۱۱ در کرمان به دنیا آمده است و او هم اکنون ۹۰ سال دارد. او در عرصه های کارگردانی، نمایشنامه نویسی و نویسندگی فعالیت کرده است، او تا کنون رمان های زیادی را نگاشته است. همچنین او دارای تندیس ها و جوایز هایی می باشد. وی نشان لژیون دونور فرانسه را در سال ۲۰۰۴ دریافت کرد همچنین او در خارج کشور در رشته سینما تحصیل کرده است. او در سال ۱۳۵۷ نمایشنامه معروف من از کجا عشق از کجا را که مربوط به زندگی فروغ فرخزاد است نوشت و آن را به انگلیسی ترجمه کرد. از فعالیت های او می توان دریافت که او به شاعران و شعر علاقه بوده.

این مطلب را هم بخوانید
سلبریتی های ساکن استرالیا که حاشیه ساز شده اند

احمدرضا احمدی

احمد رضا احمدی در سال ۱۳۱۹ در کرمان به دنیا آمد. وی در زمینه های شعر و موسیقی ویراستاری و همچنین ادبیات کودک و نوجوان فعالیت های بسیاری داشته است. او شاعر نمایشنامه نویس و نقاش ایرانی است. سبک شعر او شعر موج نو می باشد. او فعالیت خود را از سال ۱۳۴۰ آغاز کرده و تاکنون ادامه دارد. او در سال ۱۳۸۱ مستند وقت خوب و مصائب و همچنین فیلم بانو مرا دریاب را به کارگردانی ناصر صفاریان ساخته اند.

مجید بهشتی

مجید بهشتی در سال ۱۳۳۴ در کرمان متولد شد. او در عرصه های بازیگری تهیه کننده و کارگردانی فعالیت می کند و همچنین اولین فعالیت خود را از سال ۱۳۴۸ اغاز کرده و تا کنون ادامه دارد. او فارغ التحصیل دانشکده هنر های دراماتیک می باشد. او همچنین در لندن زندگی می کند. وی در سال ۱۳۵۰ در جشنواره تئاتر کرمان جایزه بهترین کارگردان و بازیگر مرد را کسب نمود. وی در سال ۱۳۶۰ کار خود را به عنوان تهیه کننده و کارگردان در فیلم های سینمایی آغاز کرد. همچنین در سال ۱۳۷۶ مجله تلوزیونی را پای گذاری کرد و تا چندین سال به آن پرداخته بود.

عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور از جمله سلبریتی های کرمان می باشد که در سال ۱۳۵۳ در تهران به دنیا آمد، اما وی اصالتا کرمانی است. او گزارشگر فوتبال تهیه کننده، مجری تلوزیونی، مترجم و همچنین استاد دانشگاه شریف است. او دکتری مدیریت رسانه و همچنین کارشناسی ارشد مهندسی صنایع را از دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف داراست. اکثرا او را با مجری گری و برنامه های فوتبالی به یاد می آوردند. نقطه اوج شهرت او مربوط می شود به سال ۱۳۷۸ با پای گذاری برنامه ۹۰ که به بررسی و تحلیل اتفاقات فوتبال ایران پرداخته بود. ناگفته نماند که او یکی از محبوب ترین چهره های اجتماعی و تلوزیونی به شمار می رود که طرفداران زیادی دارد.

رضا زهره کرمانی

عبد الرضا زهره کرمانی در سال ۱۳۵۳ در شهر کرمان متولد شد. عرصه فعالیت او بازیگری می باشد. همچنین او فارغ التحصیل رشته تدوین می باشد. او فعایت های خود را از سن ۱۶ سالگی در سال ۱۳۷۰ در فیلم های کوتاه آماتوری شروع کرد. همچنین ناگفته نماند که او اکنون یک جهانگرد است. او پس از اینکه مهارت های لازم را در عرصه فیلمسازی به دست آورد چندین فیلم کوتاه ساخت که در سال ۱۳۷۵ جایزه ربان سبز و مجسمه کریستال را برای فیلم کوتاه بادکنک سفید گرفت. شهرت رضا زهره کرمانی مربوط می شود به سریال غریبه که در سال ۱۳۷۹ از تلوزیون پخش شد.

یدالله شادمانی

یدالله شادمانی در سال ۱۳۳۷ در کرمان چشم به جان گشود. وی بازیگر سینما، تلوزیون و تئاتر می باشد. او به خاطر لهجه زیبا و نوع بازیگری اش بسیار محبوب است. وی فعالیت خود را ۱۳۸۵ آغاز کرد و تا کنون ادامه دارد. همچنین او علاوه بر بازیگری در آموزش و پرورش هم فعایت داشته. وی در سال ۱۳۸۹ با جایزه بهترین بازیگر ۱۴ امین جشنواره پونا هند برای بازی کردن در فیلم ممیرو دریافت نمود.

عکس سلبریتی های کرمان را در کجا می توان مشاهده کرد؟

عکس سلبریتی های کرمان را در کجا می توان مشاهده کرد؟

امروزه با گسترش فضای اینترنت و دسترسی آسان می توان با جستجوی ساده در اینترنت و سایت های داخلی به هر آنچه که می خواهیم دست پیدا کنیم. عکس های سلبریتی هایی که پیش تر به صورت کوتاه معرفی شدند را می توان با یک جستجوی ساده در اینترنت و یا حتی کانال های تلگرامی به سادگی مشاهده کرد.

آدرس پیج اینستاگرام سلبریتی های کرمان را چگونه پیدا کنیم؟

می توان گفت سلبریتی ها اغلب در فضاهای مجازی فعالیت دارند از جمله اینستاگرام، با جستجوی نام آن ها در این اپلیکیشن می توان صفحه اینستاگرام سلبریتی های ایران را مشاهده کنید. ناگفته نماند برخی از آنها صفحه رسمی با نام خود ندارند و افراد دیگری با نام و نشان آن ها صفحاتی در این فضا تشکیل داده اند که متعلق به خود شخص نمی باشد.

سلبریتی های کرمان اکنون کجا سکونت دارند؟

سلبریتی های کرمان اکنون کجا سکونت دارند؟

نمی توان به صورت دقیق به این موضوع اشاره کرد. اما از آنچه برمی آید بسیاری از سلبریتی ها برای ادامه فعالیت های هنری در عرصه های مختلف ابتدا در زادگاه خود و سپس در پایتخت مشغول به کار می شوند. اما همان طور گفته شد افرادی مانند مجید بهشتی در لندن زندگی می کنند. همچنین پری صابری که در زندگی اش تجربه سفر های زیادی را داشته است ممکن است در کشور های خارجی زندگی کند. اما همانطور که پیش تر گفته شد حوزه های اصلی فعالیت این هنرمندان تهران می باشد. و انتظار می رود که آن ها معمولا در تهران زندگی کنند.

شغل هر یک از این سلبریتی های کرمان چیست؟

شغل هر یک از این سلبریتی های کرمان چیست؟

معمولا سلبریتی ها در هر عرصه ای هنر خود که فعالیت می کنند، شغل و درآمد اصلی آن ها نیز از همین طریق می باشد. اما ممکن است بعضی از آن ها از جهت علاقه شخصی خود به شغل های دیگر و یا درآمد بیشتر به شغل های دوم و یا سوم رو بیاورند. به طو مثال بعضی از سلبریتی ها در شهر سکونت خود رستوران و یا کافی شاپ شخصی از خود دارند.

سلبریتی های کرمان چه حاشیه هایی داشته اند؟

سلبریتی های کرمان چه حاشیه هایی داشته اند؟

برخی از افراد معتقد اند که سلبریتی بدون حاشیه ای وجود ندارد چرا که برخی از آن ها خواسته و یا نا خواسته دست به اعمالی می زنند که برای آن ها حاشیه ساز می شود. راجب حاشیه های سلبریتی های کرمان باید بگوییم برخی از آنها مانند مجید بهشتی و پری صابری و یدالله شادمانی حاشیه به خصوصی در فضای رسانه نداشته اند. و در همان عرصه های فعالیت خود مشغول به کارند. اما اگر بخواهیم به مهمترین حاشیه سازی درباره یک سلبریتی بپردازیم در جمع سلبریتی های کرمان باید گفت که عادل فردوسی پور در راس این افراد می باشد که با انتقاد ها و اظهار نظراتی که به طور مستقیم در برنامه های زنده انجام داده بود، که هم باعث کنارگزاری وی از تلوزیون شد و همچنین حاشیه هایی را در پی داشت.

درآمد هر یک از سلبریتی های کرمان چقدر است؟

درآمد هر یک از سلبریتی های کرمان چقدر است؟

سلبریتی های کرمان در حوزه های مختلفی فعالیت دارند از جمله بازیگری، کارگردانی، مجری و یا شاعری…. هر یک از آن ها می توان گفت یا در کار خود حرفه ای و کارکشته ممکن است باشند و یا اینطور نباشد. نمی توان به صورت دقیق درباره یک شغل و یا یک نفر نظر داد که او چقدر درآمد دارد. از طرفی سلبریتی ها معمولا درآمد ثابت ندارند در یک بازه زمانی ممکن است که آن ها درآمد زیادی داشته باشند و در عوض در یک بازه زمانی ممکن است که مشغول به کار نباشند و یا پروژه ای در دست نداشته باشند. با این تفاسیر می توان فهمید که درباره درآمد هر یک از سلبریتی های کرمان نمی شود اظهار نظر کرد و اطلاع دقیقی به دست آورد.

آهنگ های خوانندگان کرمان را چگونه دانلود کنیم؟

آهنگ های خوانندگان کرمان را چگونه دانلود کنیم؟

آهنگ های خوانندگان کرمان را شما می توانید با زدن اسم آهنگ و نام خواننده در سایت ها آن ها را دانلود و گوش کنید. همینطور در اپلیکیشن ها و یا سایت هایی که مختص به آهنگ هستند می توان آهنگ ها رو به صورت آنلاین گوش کنید تا با این کار علاوه بر گوش کردن آهنگ ها، از خوانندگان کرمان حمایت کرده باشید. و در آخر شما در اپلیکیشن های مجازی مثل تلگرام می توان با جستجو آهنگ مود نظر خود را پیدا کرده، دانلود و ذخیره کنید.

فیلم های بازیگران کرمان را در کجا می توان مشاهده کرد؟

فیلم های بازیگران کرمان را در کجا می توان مشاهده کرد؟

فیلم های بازیگران کرمان را می توان با جستجوی ساده اسامی این بازیگران در اینترنت به فیلم هایی که در آن نقش داشته اند را پیدا کرد. با این کار شما دسترسی به فیلم های قدیمی و جدید پیدا می کنید و از سایت ها می توانید با خرید بصورت قانونی این فیلم ها و سپس دانلود کنید و تماشا کنید. همینطور با اطلاع قبلی از زمان پخش فیلم های این بازیگران در سینما های کشور می توانید فیلم های جدید بازیگران کرمانی را از سینما نیز مشاهده کنید.

این مطلب را هم بخوانید
پانیذ کرمی کیست؟ | عکس های حاشیه ساز پانیذ در اکیپ نیکا

کدام یک از سلبریتی های کرمان ازدواج کرده اند؟

از بین سلبریتی های که از آن ها نام برده شد اکثر آن ها ازدواج کرده اند به جز رضا زهره کرمانی که همچنان مجرد می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. اطلاعات دقیق راجب بیوگرافی شخصیت های مهم کرمان را چگونه می توان به دست آورد؟

    برای بدست آوردن اطلاعات دقیق از افراد مشهور متولد کرمان می توان با یک جستجوی ساده در گوگل و یا اینترنت به سادگی اطلاعاتی درباره تاریخچه هنری و بیوگرافی آن ها پیدا کرد.

  2. کدام یک از این سلبریتی های کرمان محبوب تر و مشهور تر است؟

    در این باره باید بگوییم مشهور ترین و محبوب ترین از بین این اشخاص عادل فردوسی پور می باشد چرا که کمتر کسی پیدا می شود که او را نشناسد. همچنین او به دلیل مجری گری و گزارشگری برنامه های پر بیننده فوتبالی، طرفدران بسیاری دارد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :