در این مقاله می خواهیم شما را با هزینه تبلیغات در اینستاگرام آشنا کنیم و میانگین این هزینه ها را مشخص کنیم لطفاً تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

فهرست مطالب پنهان
هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

مبلغ تبلیغات برای هر بلاگر متفاوت می باشد که بستگی به نوع تبلیغاتی که انجام می دهید دارد هر چه تعداد فالوورها در اینستاگرام بالا و بازخورد تبلیغاتی که انجام می دهید بالا باشد بی شک هزینه شما بیشتر می باشد.

کسب درامد به صورت استوری در اینستاگرام محصول را استوری می کنید به صورت عکس و ویدیو و آدرس محصول تبلیغی را تگ می کنید، این تبلیغات نیز بر اساس میزان بازدید کننده ها می باشد. به عنوان مثال اگر ۵۰۰.۰۰۰ هزار بازدید کننده داشته باشید هزینه آن تبلیغ۶۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام توسط مدل ها چگونه محاسبه می شود؟

هر فرد مبلغی که از تبلیغ کردن یک محصول به دست می‌آورد بستگی به تایم تبلیغات او دارد تبلیغات آن محصول را ۱۲ ساعت یا ۲۴ ساعت در پیج اینستاگرام خود بگذارد و یا آن محصول را به صورت پست یا استوری به نمایش بگذارد. در حال حاضر تبلیغات مدلینگ ها درآمد بسیار بالایی نسبت به تبلیغات دیگر دارند.

مدل ها معمولاً تبلیغات خود را به صورت استوری ۲۴ ساعت منتشر می کنند و برای هر تبلیغ پوشاک که باز خورد آن بالا باشد ۲۴ ساعت یک میلیون تومان هزینه دریافت می کنند. در این قسمت به معرفی ۳ تن از مدل ها با هزینه بالا اشاره می کنیم.

صدف بیوتی

صدف بیوتی در پیج اینستاگرام خود دو نیم میلیون فالوور دارد. برای تبلیغ در پیج اینستاگرام خود هزینه هایی که دریافت می‌کند متفاوت است به طور کل او ماهیانه ۱‌۰۰ میلیون از راه تبلیغات درآمد دارد.

الناز گلرخ

الناز که از مدل های با درآمد بالا در اینستاگرام می باشد وی ۳ میلیون دنبال‌ کننده در صفحه اینستاگرامش دارد.

کیمیا حسینی

او نیز از طریق تبلیغات در اینستاگرام ثروت بسیاری به دست آورده است و برای هر تبلیغ در اینستاگرام چهار میلیون و پانصد تومان دریافت می‌کند و سه میلیون فالوور در اینستاگرام دارد.

۵ تا از نمونه هزینه های تبلیغات در اینستاگرام توسط واینرها چه کسانی می باشند؟

باید توضیح دهیم واینر چیست؟ یا واینر به چه کسانی گفته می شود؟ واینر به افرادی می گویند که در اینستاگرام کلیپ های فان و شاد می سازند. و افرادی که در این کلیپ ها نقش آفرینی می کنند به آن ها واینر می گویند.

در واقع آن ها جزء افراد پردرآمد اینستاگرام محسوب می‌شوند و درآمد آن ها با متخصص جراح قلب برابری می‌کند. برای اینکه یک واینر پر درآمد در اینستاگرام باشید تعداد فالوورها بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال اگر شما دو میلیون فالوور داشته باشید برای هر تبلیغ شما دو میلیون تومان دریافت می کنید.

محمد امین کریم پور

همانطور که در قسمتی از این مقاله مطرح کرده ایم تعداد فالوورهای واینرها رابطه مستقیم با درآمد آن ها دارد محمد امین با ۵ میلیون فالوور در اینستاگرام برای هر تبلیغ ۵ میلیون تومان دریافت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر بد نیست سری به اینستاگرام محمد امین کریم پور بزنید.

عرفان علیرضایی

عرفان علیرضایی متولد سال ۱۳۶۶ می‌ باشد از سال ۱۳۹۳ وارد این کار شده است و بیش از ۳ میلیون فالوور در اینستاگرام دارد وی تاکنون ۴۸۶ پست در اینستاگرام خود منتشر کرده است.

میلاد قاسمی خواه

میلاد قاسمی خواه

او در اینستاگرام به میلاد خواه معروف است. کارش را در اینستاگرام با ساخت کلیپ های خنده دار آغاز کرده است وی ۳۹ میلیون فالوور دارد و درآمد بسیار زیادی از این را کسب می کند و تعداد پست های او ۲۶۸ پست می باشد.

جواد خواجوی

او متولد شهر مشهد می باشد و فعالیت حرفه‌ ای خود را از سال ۱۳۹۶ با کلیپ های طنز و صداگذاری شده در اینستاگرام آغاز کرده است. در حال حاضر حدود ۲ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد و بابت هر پست یا استوری که برای تبلیغات می گذارد به ترتیب ۴ و ۲ میلیون تومان دریافت می‌ کند.

علی صبوری

فعالیتش را از سال ۱۳۹۵ در اینستاگرام آغاز کرده است. ۵ میلیون فالوور در اینستاگرام دارد و در روز حدود ۸ میلیون تومان از راه تبلیغات در اینستاگرام درآمد کسب می کند. تاکنون ۶۳ پست در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

پیج با هزینه کم برای تبلیغات در اینستاگرام چه می باشد؟

برای اینکه بخواهیم یک پیج با هزینه کم برای تبلیغات در اینستاگرام بسازیم باید بسیار صبر و حوصله به خرج دهیم‌ و خلاق باشیم تا بتوانیم ایده های نو و مسائل به روز جامعه را برای تبلیغات در پیج خود استفاده کنیم.

برای شروع این کار در ابتدا معمولاً هزینه های کمی برای ساخت پیج خود انجام می‌ دهند تا اگر پیشرفتی در این کار وجود نداشته باشد دچار ضرر نشوند. پیج خوب پیجی می باشد که تعداد فالوورهایش بالا باشد و با فالوورهایش صادق باشند.

قیمت تبلیغات در اینستاگرام بستگی به چیزهای دارد؟

قیمت تبلیغات در اینستاگرام به موارد گوناگونی بستگی دارد که هر کدام از آن ها باعث می شود که کسب درامد از این طریق متفاوت باشد اما در این مقاله به سه مورد از مهمترین آن ها اشاره می‌کنیم.

  • تعداد فالوورها
  • تعداد ممبرها
  • تعداد لایک ها
هزینه تبلیغات در اینستاگرام ایران به چه گونه می باشد؟

هزینه تبلیغات در اینستاگرام ایران به چه گونه می باشد؟

در حال حاضر این مورد در ایران بسیار ارزان و به صرفه می باشد و بخواهیم یک بیلبورد تبلیغاتی در یکی از اتوبان‌ های شهرهای بزرگ اجاره کنیم و محصول خود را تبلیغ کنیم باید ۴۰۰ میلیون تومان هزینه کنیم تا تبلیغ ما چندین روز بر روی بیلبورد بماند آیا کسی توجه کند و این تبلیغ را بر روی بیلبورد ببیند یا خیر.

این مطلب را هم بخوانید
بلاگر کتاب کیست؟ | چگونه یک بوک بلاگر شویم؟

ولی در اینستاگرام با هزینه کمی می توانیم بهترین باز خورد تبلیغاتی را داشته باشیم.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام به چه صورت است؟

تلگرام یکی از شبکه‌ های اجتماعی قدیمی می باشد اگر شما بخواهید در این شبکه تبلیغات کنید باید با یک نفر که با ۵۰ الی ۱۰۰ کانال تلگرامی در ارتباط می باشد ارتباط داشته باشید.

ممکن است تبلیغات شما را در کانال های غیر اخلاقی منتشر کنند که در این صورت برای شما تبلیغ آن محصول باز خورد خوبی نخواهد داشت. ولی در اینستاگرام مستقیم با یک فرد قرار داد برای تبلیغ خود می بندید و تعداد بازدید کنندگان اینستاگرام در مقایسه با تلگرام بسیار زیاد می باشد.

هزینه تبلیغات رونالدو در اینستاگرام چقدر می باشد؟

هزینه تبلیغات رونالدو در اینستاگرام از قراردادهای تیم او بسیار زیاد می باشد. کریستیانو رونالدو یکی از ستاره‌های فوتبال تیم یوونتوس می باشد طبق تحقیقاتی که یکی از مجله های معتبر انجام داده است درآمد کریستیانو رونالدو در اینستاگرام برای ۴۹ پست تبلیغ که در صفحه شخصی اینستاگرام قرار داده حدود ۴۵ میلیون یورو هزینه دریافت کرده است.

در صورتی که او برای تیم یوونتوس در هر سال ۳۰ میلیون یورو حقوق دریافت می کند. همانطور که مطرح کرده ایم پرداخت هزینه تبلیغات در اینستاگرام به فالوورهایش بستگی دارد و هزینه تبلیغات اسپانسر اینستاگرام، با اینستاگرام برابری می کند.

میانگین هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

میانگین هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟

میانگین هزینه تبلیغات در اینستاگرام همانطور که در مطالب پیشین بیان کردیم یکی از مهمترین آن ها تعداد فالوررها می باشد و هزینه تبلیغات در پست و استوری متفاوت می باشد. مثلاً پست به صورت دائمی و ۲۴ ساعت متفاوت می باشد، اگر پستی را بخواهیم به صورت دائم بزاریم حدوداً ۶ میلیون تومان باید هزینه کنیم.

اما استوری ۲۴ ساعت به تعداد فالوورها بستگی دارد اگر ۸ میلیون فالوور داشته باشیم هزینه پرداختی نیز ۸ میلیون می باشد. درامد حاصل از این کار برای صدف بیوتی حدود ۲۰ میلیون تومان در ماه می باشد و هزینه تبلیغات بلاگرها در اینستاگرام از جراح مغز بیشتر می‌ باشد.

هزینه تبلیغات در استوری اینستاگرام چگونه می باشد؟

هزینه تبلیغات در استوری اینستاگرام بسیار به صرفه تر می باشد. برای تبلیغ یک محصول در استوری به صورت ۲۴ ساعت به طور مثال اگر یک میلیون نفر از آن استوری دیدن کنند هزینه بابت تبلیغات دریافت می کنید دو میلیون تومان می باشد.

هر چه تعداد بازدید کننده از استوری بیشتر باشد مسلماً هزینه دریافتی نیز بیشتر می باشد. استوری کردن یکی از راه های به صرفه برای تبلیغات در اینستاگرام می باشد و افراد ترجیح می دهند تبلیغات آن ها در استوری به نمایش گذاشته شود تا پست شود.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام بر اساس فالوور

تبلیغات در اینستاگرام ارزان ترین نوع تبلیغاتی اینترنتی می باشد. البته اگر تبلیغات هدفمند و موثر انجام شود هزینه تبلیغ در اینستاگرام با توجه به نحوه تبلیغات متفاوت است به طور کلی تبلیغات در اینستاگرام در دو حالت کلی قابل انجام است، تبلیغات گسترده در اینستاگرام و تبلیغات هدفمند در اینستاگرام. کشور ایران در بین کاربران اینستاگرام در جهان رتبه هشتم را دارد و این موضوع نشان دهنده این واقعیت است که چقدر استفاده از تبلیغات در پیج هایی با فالوورهای بالا تاثیرگذار است.

قیمت گذاری روی تبلیغات به آیتم های مختلفی بستگی دارد: از جمله نوع پیج مورد نظر، تعداد فالوور های او، جامعه هدف، نوع محصول و کمپین همه مواردی هستند که روی قیمت گذاری تاثیر می گذارند. بنابراین نمی‌توان قیمت دقیقی برای تبلیغات در نظر گرفت. افراد مختلفی از بازیگر و خواننده گرفته تا ورزشکار و تسترهای معروف پیج هایی با چند میلیون کاربر در اینستاگرام دارند برخی افراد هم هستند که سبک زندگی خود را معرفی می‌کند و با جذابیت خاصی که مد نظر کاربران است توجهات آن ها را جلب می‌کنند به این صورت هر روز به تعداد فالوور های آن ها افزوده می شود. برخی از این افراد با تعداد کاربران میلیونی محمد امین کریم پور با ۸/۴ میلیون، صدف بیوتی با سه میلیون و محسن ایزدی با ۸/۲ میلیون فالوور جزوه اینفلوئنسر های معروف هستند.

به طور کل هزینه تبلیغات اسپانسر اینستاگرام برای اینفلوئنسرهایی با یک میلیون فالوور بین ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان است افرادی که بین صد هزار تا یک میلیون کاربر داشته باشند باید سه میلیون تومان پرداخت کنند. انتشار عکس و ویدیو هم بین ۲ تا ۵ میلیون تومان می باشد.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام حسن ریوندی

هزینه تبلیغات در اینستاگرام حسن ریوندی

حسن ریوندی کمدین معروف ایرانی که دنبال کننده های زیادی در اینستاگرام دارد و تعداد فالوور های او به ۱۴ میلیون نفر می رسد ریوندی با توجه به تعداد زیاد دنبال کنندگانی که دارد درآمد بسیار خوبی از تبلیغات در اینستاگرام به دست می‌آورد. میزان درآمد او گفته می‌شود ماهیانه حدود دو میلیارد تومان می رسد.

تبلیغات در اینستاگرام حسن ریوندی تنها در استوری انجام می‌شود و بر اساس رقمی که به صورت رسمی در صفحه این کمدین نوشته شده برای هر استوری به صورت عکس به مدت ۲۴ ساعت ۵ میلیون تومان و برای تبلیغات ویدیویی شش میلیون تومان تعیین کرده است. البته این ارقام با توجه به شرایط قابل افزایش نیز هست به نحوی که اگر تبلیغ کننده خواهان حضور ریوندی باشد میزان رقم پرداختی بالاتر خواهد شد. بنابراین با یک حساب سر جمعی به صورت متوسط اگر او روزانه ۵ استوری تبلیغ در پیج خودش قرار دهد حدود ۷۵۰ میلیون تومان درآمد کسب می‌کند. البته اگر ویدیو هایی با حضور خود این کمدین باشد این رقم بیشتر هم می شود.

این مطلب را هم بخوانید
استراتژی مارتینگل چیست؟ آموزش روش مارتینگل در انفجار برای برد

حداقل هزینه تبلیغات در اینستاگرام

نرخ های تبلیغات در صفحه های اینستاگرام توسط چهره های معروف و شناخته شده متفاوت است بنا به گزارش‌های اعلام شده یک چهره معروف با دو میلیون دنبال کننده برای هر تبلیغ در صفحه خود ۸ تا ۱۶ میلیون تومان می‌گیرد بر اساس این گزارش‌ها دارندگان صفحات مد و فشن که همه آن ها در پسوند خود از کلمه بیوتی هم استفاده می‌کند بیشترین تعداد دنبال کنندگان را دارد و نرخ تبلیغات هم به همان نسبت متفاوت است.

به عنوان مثال دارنده یکی از صفحات مد و زیبایی که فعالیت اصلی او معرفی محصولات آرایشی و بهداشتی برندهای تجاری با تعداد دنبال کننده گان ۵۲ هزار نفر می باشد. برای هر تبلیغ حدود ۵ میلیون تومان طلب می کند. البته این قیمت در استوری چیزی در حدود دو تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متفاوت است. تعداد فالوورها مهم‌ترین ملاک در تعیین نرخ تبلیغ در اینستاگرام محسوب می شود با توجه به قابلیت شبکه اینستاگرام در نحوه اشتراک گذاری عکس و ویدئو استوری و حتی مدت زمانی که تبلیغ در صفحه می ماند متغیر است و به همان نسبت هم قیمت بالا و پایین می‌شود.

پرداخت هزینه تبلیغات در اینستاگرام

برای پرداخت هزینه تبلیغ مستقیم در اینستاگرام از دو پلتفرم اینستاگرام و فیس بوک استفاده می شود. بنابر بر آن چه که خود اینستاگرام توصیه می‌کند بهتر است برای پرداخت هزینه از سیستم مدیریت تبلیغات فیسبوک استفاده شود. در غیر این صورت افراد می‌توانند برای پرداخت هزینه تبلیغات اسپانسر از طریق خود شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام کنند.
با توجه به این که اینستاگرام یکی از نرم افزارهای محبوب در سطح جهان می باشد و روش‌های مختلفی برای پرداخت هزینه در اینستاگرام وجود دارد. یکی از این روش ها استفاده از کردیت کارت می باشد. روش دیگر استفاده از پی پال می باشد و پرداخت هزینه ها با ارز دلار صورت می گیرد.

پکیج تبلیغاتی اینستاگرام

با توجه به گسترش روز افزون تبلیغات در اینستاگرام امروز افراد زیادی از این عرصه جهانی برای تبلیغات کالای خود استفاده می کنند. تبلیغات اینستاگرامی در حالت تبلیغات استوری اینستاگرام و تبلیغات در پیج های پربازدید به صورت ساعتی نیز قابل انجام است. و شما می توانید پس از مشاهده هزینه تبلیغات در اینستاگرام و با توجه به کمپین و بودجه تبلیغاتی خود یک یا چند مورد از پکیج های تبلیغات در اینستاگرام را سفارش دهید. البته تبلیغات در اینستاگرام قوانین خاص خودش را نیز دارد، به عنوان مثال شروع تبلیغات ۴۸ ساعت بعد از ثبت سفارش انجام می شود. و این که روزهای پنجشنبه و جمعه تبلیغات در اینستاگرام انجام نمی شود. همچنین در صورت انصراف از تبلیغ بعد از ثبت سفارش و قبل از شروع تبلیغ ۲۰ درصد از مبلغ پرداخت کسر خواهد شد.

حداقل هزینه تبلیغات در اینستاگرام

سایت تبلیغ اینستاگرام

در گذشته تبلیغات فقط در صفحات پربازدید امکان‌پذیر بود. اما در حال حاضر اینستاگرام این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که بتوانند پست های تبلیغاتی خودشان را تحت عنوان تبلیغات اسپانسری اینستاگرام در معرض دیده همه کاربران و مشتریان خود با هزینه‌های بهتر و مقرون به صرفه تر قرار دهند و خدمات و محصولات خودشان را معرفی و تبلیغ نمایند. استفاده از تبلیغات اسپانسر اینستاگرام با توجه به میزان کلیک و لایک دیده شدن تصویر و یا دیده شدن فایل ویدیویی محاسبه می شود. در این روش تبلیغ شما می توانید مشخص کنید که بازار هدف تان خانم‌ها هستند یا آقایان و یا این که تبلیغات برای چه سنی باید منتشر شود و همچنین به چه زبانی و چه تاریخی منتشر شود در صورتی که چنین امکاناتی برای تبلیغ در اینستاگرام با استفاده از شبکه های پربازدید وجود ندارد.

تبلیغات شاخ های اینستاگرام

در حال حاضر حداقل ۲۴ میلیون کاربر ایرانی یعنی ۳۰ درصد از کل جمعیت کشور در اینستاگرام فعال هستند و چنین رقمی ایران را به یکی از پر کاربرد ترین کشور ها در اینستاگرام تبدیل کرده است. در گذشته تنها راه ارتباط سلبریتی ها با طرفدارانشان به صورت مستقیم و تجمع در یک مکان بود. امروزه با ظهور پدیده‌ای به نام اینستاگرام چنین ارتباطی بین سلبریتی ها و طرفدارانش گسترده شده است. بنابراین میلیون‌ها کاربر اینستاگرامی ایرانی که دنبال کننده اکانت‌های پروفایل هستند بستر بسیار مناسبی برای درآمدهای هنگفت این شاخ ها و پلنگ های مجازی ایجاد کردند. هر کدام از این اکانت ها به طور روز متوسط روزانه حداقل یک استوری با محتوای تبلیغاتی در پیج خود قرار می‌دهند که برای آن رقمی بین ۶۰۰ هزار تا ۴ میلیون دریافت می کنند. بنابراین با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود که این اکانت های پربازدید شاخ های اینستاگرامی فقط در ازای تبلیغ در استوری ماهیانه بین ۲۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان درآمد به دست می‌آورند.

قیمت تبلیغات بلاگرها

هزینه تبلیغات در اینستاگرام بلاگر ها و بر اساس آمارهایی که صورت گرفته است درآمد بلاگرهای موفق در ماه به چند صد میلیون تومان هم می‌رسد چرا که هزینه هر استوری تبلیغاتی در صفحه این اشخاص از ۵ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۱۰ میلیون تومان یا بیشتر متغیر است. جدا از استوری های تبلیغاتی گاهی برندها و محصولات خاص برای تبلیغات خود از معروفیت این بلاگرها استفاده کرده و گاهی هزینه این تبلیغات برای صاحبان برند ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان هزینه ایجاد می‌کند. اما شرایط قرارداد تبلیغ یک برند بین بلاگرها متفاوت است. برخی از بلاگرها برای درست کردن یک تبلیغ و قراردادن ۳ پست از آن تبلیغ در صفحه خود ۵۰ میلیون تومان درخواست می‌کند و گاهی نیز ممکن است تعداد پست ها بیشتر و به مراتب دستمزد آن نیز بیشتر شود.

سوالات متداول

پرداخت هزینه تبلیغات در اینستاگرام چگونه است؟

معمولاً بر اساس قراردادی که بین دو طرف بسته شده است حضوری یا از طریق کارت های بانک پرداخت می شود.

میانگین هزینه تبلیغات در اینستاگرام چگونه می باشد؟

میانگین هزینه تبلیغات در اینستاگرام ۵۰ میلیون می باشد.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام بلاگرها چقدر می باشد؟

برای بلاگر ها دو میلیون تا ۲۵۰ میلیون می باشد‌.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام به چه صورت است؟

به تعداد فالوور بستگی دارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)