سلام و وقت بخیر به همه ی دوستانی که اکنون در حال خواندن و مطالعه ی این مقاله می باشند و همواره ما را حمایت و دنبال می کنند و امید داریم تا بتوانیم مطالب مفید و سودمندی برای شما ارائه دهیم تا بتوانید از این ها استفاده کافی را ببرید و کارآرایی خوبی برای شما مخاطبان گرامی داشته باشد که اکنون نیز می خواهیم راجب صرافی ارز دیجیتال اطلاعاتی را با شما به اشتراک بگذاریم.

صرافی ارز دیجیتال در تهران

بررسی دقیق از روند صرافی ها

در ابتدا بهتر می باشد که شما بدانید که اصلاً صرافی ارز دیجیتال به چه معنا می باشد و کاربرد آن چیست؟ این عبارت به معنی این می باشد که نوعی کسب و کار که به مشتریان خود این اجازه را می دهد که در مقابل دریافت دارایی و اموال دیگر مانند پول یا ارز دیجیتال دیگری از نوع متفاوت را واگذار کنند و فعالیت های آن به صورت و نحوه ی بازار گردان اداره و کنترل می شود و برای بررسی روند دقیق صرافی ها باید از نظر کارشناسان در این حوزه استفاده شود.

صرافی ارز دیجیتال در تهران

همان طور که شاید بعضی از شما مخاطبان عزیز بدانید انواع این در جهان و ایران نیز وجود دارد که این موضوع به دلیل این می باشد که ارز های دیجیتال در میان مردم و عموم جای خوبی را پیدا کرده اند و طبیعتاً در تهران نیز چند صرافی وجود دارد که البته در این جا می توان به بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان نیز اشاره داشت که نام آن بایننس می باشد و صرافی ارز دیجیتال ایرانی نیز وجود دارد و ما در کشور چند صرافی برای این نوع ارز ها داریم که بیش تر در پایتخت وجود دارند.

صرافی ها محلی برای خرید و فروش ارز

نخست بدانید که برخی از صرافی شکل و ساختار فیزیکی دارند ولی برخی دیگر به برخط و آنلاین فعالیت می کنند و آن ها می توانند فقط یک امکان برای ارتباط و برقراری رابطه میان فروشنده و خریدار را ایجاد کند که در این صورت کارمزدی را خود صرافی دریافت خواهد کرد. یکی از فایده هایی که این صرافی ها دارند قابلیت دورکاری در آن می باشد و حتما نیاز به حضور فیزیکی ندارد و می توانید حتی در خانه هم ارز خود را خرید و فروش کنید.

صرافی ارز دیجیتال در مشهد

کسانی که تمایل دارند از صرافی های مجاز موجود در شهر مشهد اطلاع پیدا کنند باید لیست صرافی های مجاز را در یک سایت معتبر بخوانند. صرافی هایی که امکان فروش ارز ندارند باید روی تابلو عدد صفر را نمایش دهند تا عموم متوجه شوند که آن صرافی ارز ندارد و نمی فروشد و البته مدتی پیش رئیس کانون صرافان اظهار نظر داشت که به خاطر افزایش زیاد نرخ ارز نباید سایت ها قیمت ارز را درج کنند و این کار به منظور کاهش و کم شدن التهابات موجود در بازار بود.

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانی ها

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانی ها

شاید برای شما جالب باشد که بدانید اولین نوع آن در سال دو هزار و چهار در کشور استرالیا ایجاد شده است که البته به خاطر عدم مراجعه مشتری به آن و نداشتن فعالیت کافی و همچنین نداشتن مجوز پابرجا نماند. می توان گفت خدمات صرافی تقریباً مشابه می باشد و تمام صرافی هایی که مجوز داشته باشن و این مجوز رسمی و مورد تأیید کانون صرافی ها باشد برای ارائه خدمات مناسب اند.

این مطلب را هم بخوانید
اتریوم یا بیت کوین؟ کدام یک بهترین ارز دیجیتال می باشد؟

صرافی کوینکس

این صرافی خارجی می باشد اما بسیار جذاب می باشد که بدانید زمانی که افراد ایرانی نمی توانند به خاطر تحریم ها ارز های خود را در بسیاری از صرافی های خارجی دیگر انتقال دهند این صرافی این اجازه را می دهد و در عبارتی می توان گفت که مشکلی با کار کردن اتباع ایرانی در صرافی خودش ندارد و برای ایرانی ها معتبر می باشد و می توانند در آن به انجام معاملات خود بپردازند.

صرافی کوین بیس

این صرافی هم جزء بهترین ها می باشد که از شرایط و مزیت های خوب آن می توان به امنیت بالا  و دریافت کارمزد کم اشاره کرد و این که بسیار معتبر می باشد و امکان خرید ارز های مستقیم را به کاربران خودش می دهد و این امکان را در اختیار آنان می گذارد و امکان خرید از سایت های بانکی و یا همچنین کارت های بانکی را میسر و آسان ساخته است و نگرانی در این بابت وجود ندارد.

صرافی کوین ماما

این صرافی بسیار خوش نام می باشد و از مزیت هایی که دارد و می توان به آن اشاره داشت سریع بودن زمان معاملات می باشد و به شکل مستقیم ارز های دیجیتال را به مشتریان خود می فروشد و بیش تر برای افرادی مناسب است که قصد دارند سریع و مستقیم ارز بخرند و جزء صرافی های معتبری است که در جهان شناخته شده و کاربران ایرانی می توانند از آن استفاده کنند و البته از مزایای آن بهره مند شوند.

صرافی ارز دیجیتال والکس

صرافی ارز دیجیتال والکس

این که چرا این صرافی به نام والکس می باشد و از چه کسانی تشکیل شده است را در این جا می گوییم که تیم والکس از دور هم آمدن تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران و شریف می باشد که در زمینه هایی مانند برنامه نویسی و دیگر رشته ها فعالیت دارند که البته به خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتال می پردازند و تمام تلاش خودرا می کنند تا ما شاهد مشکلاتی اعم از نداشتن پلتفرم امن برای خرید و فروش آن نباشیم.

صرافی ارز دیجیتال نوبیستکس

اگر بخواهیم توضیح مختصری از این سامانه خرید و فروش ارز دیجیتال به شما بدهیم می توانیم بگوییم نوبیستکس بستری امن و مطمئن برای انجام معاملات و خرید و فروش ارز و بیت کوین می باشد که نیازی به نگرانی از وجود تحریم ها را با انجام فعالیت مورد نظر خود در این سامانه ندارید و این بازار به صورت بیست و چهار ساعته در حال فعالیت است و مشتریان می توانند در هر ساعت از شبانه روز به خرید و فروش ارز های دیجیتال بپردازند.

صرافی ارز دیجیتال پایا ارز

این صرافی نیز نوع دیگر ازآن ها می باشد که دارای شرایط خوبی برای انجام معاملات است و برای بار اول معاملات آن از مرز پانصد میلیون گذشته است که توصیه ما به شما این است که ابتدا تحقیق کنید کدام صرافی از اعتبار بیش تری در بازار برخوردار است و این که از صرافی های ناشناخته دوری کنید و همچنین میزان اعتبارات آن صرافی را هم بدانید سپس اقدام به انجام فعالیت در آن کنید.

این مطلب را هم بخوانید
کیف پول ارز دیجیتال با کمترین کارمزد کدام است؟

صرافی  ارز تو ارز

این نوع صرافی هم یکی دیگر از صرافی های شناخته شده برای ارز دیجیتال می باشد که می توانید به راحتی به سایت ارز تو ارز مراجعه کنید و فعالیت های خود را مانند خرید و فروش انجام دهید. در حال حاضر که این مقاله در حال نوشتن می باشد این سایت در حال ارتقاء بوده و امکان دسترسی به آن نیست که البته به زودی می توان به آن ورود پیدا کرد و از خدمات آن استفاده کرد. صرافی ارز دیجیتال مورد تایید بانک مرکزی را می توانید در سایت اصلی بانک مرکزی مشاهده کنید و یا با مراجعه به خود بانک از آن اطلاع پیدا کنید که البته در شرایط کرونایی بهتر می باشد به سایت آن مراجعه کرده و از حضور و تجمع خودداری فرمایید. بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی نیز در آن جا آورده شده است و ناگفته باقی نماند که همه ی صرافی هایی که مجوز رسمی دارند مجاز به فعالیت می باشند که البته برخی از آن ها کمی شناخته تر می باشند اما انجام معامله در دیگر صرافی هایی که دارای مجوز می باشند هیچ مشکلی ندارد و با خیال راحت به خرید و فروش ارز و بیت کوین های خود بپردازید.

آموزش دریافت مجور صرافی ارز دیجیتال

آموزش دریافت مجور صرافی ارز دیجیتال

اگر قصد دارید که یک صرافی ارز دیجیتال را راه اندازی کنید باید قبل از هر چیزی بدانید آیا می توانید مسئولیت آن را به عهده بگیرید یا خیر و این که در مرحله بعد به فکر دریافت مجوز باشید که برای دریافت این اجازه نامه باید به کانون صرافی ها مراجعه کرده تا در آن جا شما راهنمایی کنند اما شما همچنین می توانید به سایت های معتبری که به شما می گویند چگونه این کار را انجام دهید نیز سری بزنید تا دقیق تر مورد هدایت قرار بگیرید.

راه اندازی صرافی ارز دیجیتال

برای راه اندازی یک صرافی ارز دیجیتال باید قانون و مقرراتی که بانک مرکزی جمهوری اسلامی اعلام کرده است که البته این قوانین به تصویب شورای پول و اعتبار رسیده است را مطالعه کنید و بر طبق آن پیش بروید که همان طور که متوجه هستید این قوانین به منظور و جهت پیشگیری از آسیب های احتمالی و رعایت حقوق مصرف کننده و معامله گران ارز های دیجیتال می باشد و اگر این قانون ها تصویب نمی شدند شغل های پر سودی برای افراد فریب کار و سود جو به وجود می آمد.

سوالات متداول

صرافی های ارز دیجیتال چه کاربردی دارند و اصلا در آن ها چه فعالیت هایی صورت می گیرد؟

این صرافی برای خرید و فروش انواع ارز دیجیتال یا بیت کوین ها ایجاد شده اند که البته با توجه به پلتفرم هایی که دارند کارمزدی را هم دریافت می کنند.

چند نمونه از صرافی های ارز دیجیتال معروف را نام ببرید؟

صرافی های ارز دیجیتال نوبیستکس، والکس، پایا ارز را می توان نام برد و البته بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان هم که بایننس نام دارد اشاره ای داشت که اطلاعات مربوط به آن را می توانید در اینترنت جست و جو کنید.

یکی از قانون هایی که صرافی ها باید رعایت کنند چیست؟

برای مثال آن ها باید کلیه اطلاعات مربوط به مشتریان خود و علت معاملات را ثبت کنند و هر زمان که بانک مرکزی قصد داشت به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :