می توان گفت که تمام مردم جهان مایل هستند که قرارداد ها، کار های بانکی و یا حتی خرید و فروش های خود را به صورت مستقل و بدون نیاز به هیچ واسطه ای انجام دهند. اتریوم نیز دقیقا به همین منظور ایجاد گردید و مانند بیت کوین یک از ارز دیجیتال شناخته شده است. این شبکه ی پیچیده، این امکان را برای مردم در سراسر جهان ایجاد کرده است که، به صورت کاملا شخصی به انجام کار های خود بپردازند.

اتریوم چیست

بررسی ارز های دیجیتال

همزمان با شناخته شدن بیشتر اینترنت و خدمات آنلاین، ایده ی پول های الکترونیکی قوت بیشتری گرفت و ارز های دیجیتالی بسیاری وارد بازار های ارزی شدند و در صدر این جدول بیت کوین قرار دارد. بیت کوین از گران ترین ارز های دیجیتالی است که نوسانات قیمتی فراوانی دارد. جایگاه دوم به اتریوم، تعلق می گیرد، که در این باره به توصیح خواهیم پرداخت. ارز هایی مانند XRP، tether و …در جایگاه های بعدی قرار دارند.

اتریوم چیست

اتریوم ethereum ارز دیجیتال شناخته شده و محبوب بین مردم سراسر جهان است که، باعث بی نیازی مردم از نهاد هایی مانند بانک ها می شود. این ارز دیجیتالی مختص به یک کشور و دولت خاص نیست و اداره ی کامل آن به عهده ی کاربران آن می باشد. این شبکه یکی از زیر ساخت های شبکه ی معروف بلاک چین است اما به طور آزادانه فعالیت می کند. در این شبکه اگر یکی از کاربران، برنامه ای را اجرا کند، هیچ کس نمی تواند ان را متوقف یا حتی در آن دخالت کند.

ethereum چیست و چه تفاوت هایی با بیت کوین دارد؟

از جمله مسائلی که ذهن علاقه مندان به ارز های دیجیتالی را درگیر می کند انتخاب بین اتریوم یا بیت کوین می باشد. اتریوم نیز مانند بیت کوین، از ارز های دیجیتالی کاربردی و رایج در بین همگان است که به صورت چشم گیری رشد پیدا کرد. این دو ارز دیجیتالی با این که کاربرد یکسانی دارند، اما تفاوت هایی بسیاری در ان ها دیده می شود که نمی توان از ان چشم پوشی کرد. مهم ترین و اصلی ترین تفاوت این دو ارز دیجیتالی، این است که اتریوم تنها به عنوان یک ارز دیجیتال، کاربرد ندارد بلکه در این شبکه می توان فعالیت هایی مانند ایجاد قرارداد های هوشمند و توکن پرداخت. اگرچه با این تفاوت اساسی باید در صدر ارز های دیجیتال قرار بگیرد، اما تاکنون بیت کوین به عنوان غول این گونه ارز ها شناخته می شود.

اتریوم کلاهبرداری است ؟

اترویوم یک شبکه ی جهانی است که مردم در سراسر جهان در ان فعالیت می کنند و اگر در بین ان ها کلاهبردارانی وجود داشته باشد، امری طبیعی است. شبکه ی اتریوم به دلیل این که بستر یک فعالیت کلاهبردارانه به نام دابل وِی شد، مهر بدنامی را برای خود به ارمغان آورد. از نظر رئیس نیرو های پلیس پیشگیری، اتریوم هرمی مکان امنی برای سرمایه گذاری نیست، اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که اتریوم تنها یک بستر برای کلاه برداری است و در ایران تاکنون شکایتی مبنی بر آن ثبت نشده است.

اتریوم کلاهبرداری است ؟

ethereum در ایران

مردم کشور ایران نیز از شبکه ی جهانی اتریوم استفاده می کنند. در صورتی رئیس نیروی انتظامی ایران توصیه کرده است که به این گونه شبکه ها اعتماد نکنند، اما در حقیقت دلیل قطعی مبنی بر استفاده نکردن از این شبکه نیست. لازم است بدانید که اتریوم در ایران نیز نمایندگی هایی برای خرید و فروش دارد.

این مطلب را هم بخوانید
کسب درآمد از بیت کوین با شارژ اکانت در سایت های بت

نمایندگی ethereum در ایران

در ایران نیز مانند سایر کشور ها، اتریوم علاقه مندانی را به سوی خود جذب کرد و این استقبال باعث شد که عده ای نمایندگی این شبکه را به عهده بگیرند. در میان این نمایندگان، انتخاب یک نمایندگی معتبر بسیار دشوار است؛ زیرا اغلب این نمایندگی ها را، افراد سود جو اداره می کنند و تعداد نمایندگی های نامعتبر این شبکه از قابل اعتماد های ان، بیشتر است.

خرید اتریوم

خرید اتریوم، مانند خرید تمام ارز های دیجیتالی دیگر، نیازی به اقدام حضوری ندارد و می توان آن را به صورت انلاین خریداری کرد. برای خرید اتریوم باید در گام نخست یک صرافی معتبر را انتخاب کرد که می توانید برای این کار به سراغ اینترنت بروید و با یک سرچ ساده به آدرس صرافی ها دسترسی پیدا کنید. پس از اطمینان خاطر از معتبر بودن صرافی، کیف پول مخصوص اتریوم را نصب می کنید و پس از آن می تواید اتریوم خود را به کیف پولتان واریز نمایید.

خرید اتریوم

فروش اتریوم

در این شبکه یرجهانی و پیچیده، می توان به خرید و فروش اتریوم پرداخت. همان گونه که برای خرید آن باید مراحل قانونی را طی کنید، برای فروش این ارز نیز باید به صورت قانونی اقدام کنید. فروش اتریوم معمولا با دو روش صورت می پذیرد. روش اول به نام روش محدود، نام گذاری شده و در این روش شما می توانید اتریوم خود را با قیمت دلخواهتان به فروش بگذارید، اما قطعیتی مبنی بر فروش این ارز در این روش نیست. روش دوم نیز با نام سفارش سریع شناخته می شود که، اتریوم مطابق با قیمت روز آن در صرافی ها، برای فروش گذاشته می شود و بر خلاف روش اول، این ارز حتما با این روش به فروش می رود.

خرید و فروش ethereum بدون احراز هویت

برای این که روند خرید و فروش اتریوم به صورت قانونی و رسمی به پیش برود به احراز هویت در اغلب صرافی های معتبر نیاز است، اما در بین آن ها صرافی هایی هستند که فعالیتشان با عنوان نامتمرکز صورت می گیرد که در این گونه از صرافی ها برای مبادله ی اتریوم یا شارژ کردن حساب ethereum شما، نیازی به احراز هویت نیست.

استخراج اتریوم

از اتریوم نیز می توان با روش های مختلف درآمدزایی کرد که استخراج ethereum یکی از آن هاست. استخراج کردن هر گونه ارز های دیجیتالی نیازمند تبحر و همچنین وسایل و امکانات خاص خود است. لازم به ذکر است که استخراج کردن این گونه پول های الکترونیکی مانند استخراج کردن فلز طلا از معادن است و اگر به صورت صحیح عمل نکنید، هیچ سودی کسب نخواهید کرد.

این مطلب را هم بخوانید
سایت های شرط بندی با ارز دیجیتال در سال 2021 که بونوس ویژه دارند

ماینر اتریوم

ماینر نام دیگر استخراج کردن ارز های دیجیتالی است که در ابتدا در نظر همگان کار آسان و راحتی به نظر می رسد، اما باید بدانید که این کار بسیار نیازمند دقت و توجه است و همچنین دارای پیچیدگی های خاصی می باشد که اگر رعایت نشوند، می تواند موجب آتش سوزی سیستم استخراج ارز شود و صدمات جبران ناپذیری را به بار آورد. با این حال عمل ماینینگ، اصلی ترین امر برای استخراج اتریوم می باشد و برای موفقیت در کسب درآمد از ethereum باید ماینینگ را به طور صحیح آموزش ببینید.

دستگاه استخراج اتریوم

دستگاه استخراج اتریوم

همان طور که ذکر شد استخراج ethereum کار بسیار دشواری است و به وسایل و دستگاه های خاصی نیازمند می باشد. برای استخراج کردن، ابتدا باید یک رینگ استخراج یا همان سخت افزار قدرتمند تهیه کنید تا بتوانید درآمد چشم گیری را به دست آورید. در غیر این صورت تنها وقتتان را هدر می دهید بدون این که درآمد دلخواهتان را کسب کنید.

استخراج اتریوم با موبایل

ماینر اتریوم کار آسانی نیست و تلفن همراه توانایی پردازش آن را ندارد، به همین دلیل سازننده ی اتریوم، آقای ویتالیک بوترین اعلام کرد که استخراج ethereum به وسیله ی تلفن همراه کار احمق ها است. که البته این نظر بسیار واکنش به همراه آورد ولی صحبتی منطقی است و استخراج ethereum با موبایل با عقل سلیم جور در نمی آید. هرچند که شرکت های متفاوتی اقدام به طراحی اپلیکشین استخراج برای تلفن های همراه، کرده اند.

استخراج اتریوم با موبایل

قیمت اتریوم

قیمت اتریوم نیز نسبت به قیمت های دلار و بازار های ارزی تعیین می شود. طی سال گذشته ارز های دیجیتال در ایران به بیشترین نرخ قیمت خود رسیده اند و تنها دلیلش، افزایش قیمت دلار برای ایرانی ها بود. هم اکنون نرخ هر واحد از اتریوم حدود ۶۶۲ هزار دلار آمریکا است. با توجه به نوسانات شدید دلار در ایران، نمی توان به طور قطع به پیش بینی قیمت ethereum پرداخت.

مورد بعدی کسب در آمد از این ارز می باشد. طبق بررسی برای کسب درآمد از بیت کوین دیدی که م یتوان آینده رو را با این ارز بیمه کرد. در مورد کسب درآمد از اتریوم هم باید همین مورد را برایتان بازگو کنیم.

سوالات متداول

از اتریوم چگونه می توان کسب درآمد کرد؟

اتریوم یکی از ارز های دیجیتالی است که هم به صورت خرید و فروش کاربرد دارد و هم می توان با استخراج آن به پول زایی رسید.

ethereum توسط چه کسی بنیان گزاری شد و در میان ارز های دیگر در رتبه ی چندم قرار دارد؟

این ارز دیجیتالی پس از بیت کوین از محبوب ترین پول های الکترونیکی است و توانسته لقب ملکه ی ارز های دیجیتالی را برای خود به ارمغان آورد. ethereum را ویتالیک بوترین، یکی از نخبگان روسی، پایه گذاری کرد.

خرید و فروش اتریوم به چه صورت انجام می پذیرد؟

مبادلات این ارز و تمام ارز های دیجیتالی دیگر به صورت آنلاین و توسط صرافی ها صورت می گیرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :