فیتنس بلاگر شدن یکی از خواسته های امروزه می باشد. ما لازم دانستیم که بعد از بررسی معنی بلاگر به این دسته مهم از آن بپردازیم. برای اطلاعات بیشتر در ادامه همراه ما باشید.

فهرست مطالب پنهان
فیتنس بلاگر چیست؟

فیتنس بلاگر چیست؟

فیتنس بلاگر به کسی می گویند که در زمینه بدن سازی فعالیت کرده و کلیپ ها و عکس هایی از خود منتشر می کند. کلمه بلاگر (blogger) از واژه blog گرفته شده است. این واژه به معنای وب سایت یا شبکه آنلاینی است که به صورت مکرر، به تولید محتوا می پردازد. اکنون با گسترش اینترنت و شبکه های اجتماعی افراد بسیار زیادی وجود دارند که برای خودشان یک مجله اینترنتی ساخته اند. آن ها در آغاز شروع به نویسندگی و نوشتن می کنند. بعضی وقت ها نیز بلاگر، یکی از برنامه های مجازی مثل اینستاگرام و یا یوتیوب را انتخاب می کنند. آن ها در آن برنامه شروع به تولید محتوا و نویسندگی می کنند.

امروزه رسیدن به اندام ایده آل و تناسب اندام آرزوی هر پسر و دختری شده است. همه انسان ها داشتن اندامی بدون چربی را می خواهند. یکی از ورزش های معروف و پرطرفدار در عصر امروز که شما را به سرعت به اندامی که دوست دارید می رساند ورزش فیتنس می باشد. در این عرصه مربی های فیتنس نیز دست روی دست نگذاشته و شروع به تولید محتوا و کلیپ های بدنسازی در باشگاه خود می کنند و از قرص گرفته تا باشگاه های بدن سازی را تبلیغ می کنند. آن ها آموزش مجازی و آنلاین را نیز راه اندازی کرده اند.

بلاگری فیتنس موجب شده تا کسی که در این روزهای کرونایی شرایط باشگاه رفتن را ندارد به سراغ آموزش مجازی بروند. آن ها تعدادی از وسایل را خریداری نموده و شروع به تمرین کنند. علاوه بر این، بلاگرهای فیتنس ورزش و سلامتی را در کنار شغل خود تبلیغ می کنند. چه زیبا می شود هر کسی با دیدن این کلیپ ها حداقل روزی نیم ساعت پیاده روی و ورزش را انجام دهد. رشته فیتنس برای جسم و روح افراد دارای فواید زیادی است. با فهمیدن این که بلاگر ورزشی چیست شاید مربی و شاگردان دیگری به فکر بلاگر ورزشی شدن بیفتند. با این کار ورزش بیش تر در بین جوانان تبلیغ شده و فرهنگ سازی درستی صورت بگیرد.

در وهله اول قبل از شروع بلاگر ورزشی شدن باید شما در این زمینه استاد بوده و اندامی کشیده داشته باشید. هر انسانی با دیدن مربی خود یا بلاگر ورزشی بر اساس بدن آن بلاگر انگیزه برای ورزش پیدا می کند. چه بسا با اندامی زیبا و بدون چربی و با داشتن سیکس پک کاربران و مردمان زیادی به سمت این رشته جذب بشوند.

ورزش و تناسب اندام در دنیای امروز زیاد مورد توجه قرار گرفته است. چرا که دیگر عصری جدید شروع شده و از مردان گرفته تا زنان همگی به دنبال تناسب اندام و زیبایی خود هستند. عمل های جراحی بسیار خطرناک نیز برای تناسب اندام در بین زنان انجام می شود که عبارتند از: عمل شکم، عمل پهلو و دیگر عمل ها که این افراد انجام می دهند.

این گونه عمل ها برای بدن به شدت زیان بار می باشد. چه بسا با روزی 1 و نیم ساعت ورزش بتوان به تناسب اندام رسید. عمل جراحی گزینه بسیار بدی برای تناسب اندام است. به همین علت، اکنون که می دانید فیتنس بلاگر کیست باید این را در نظر داشته باشید که نویسندگی و تولید محتوا در مورد سلامت و تناسب اندام تعامل اکثر کاربران و دوست داران ورزش فیتنس را به دنبال دارد.

درآمد فیتنس بلاگر چقدر است؟

درآمد فیتنس بلاگر چقدر است؟

با شیوع ویروس کرونا فیتنس بلاگرها درامد خوبی به دست آورده اند. چرا که با یک محیط باز می توانند به راحتی حرکات هوازی را اجرا کنند. آن ها می توانند این حرکات را به کاربران و شاگردان مجازی یاد بدهند. درآمد فیتنس بلاگرها از تبلیغات لباس و کفش ورزشی و تبادل در استوری ها به دست می آید.

 • برای درک درست از این که درآمد بلاگرها در این دسته در چه حدی است از این لینک کمک بگیرید.
معروف ترین فیتنس بلاگر های ایرانی چه کسانی هستند؟

معروف ترین فیتنس بلاگر های ایرانی چه کسانی هستند؟

فیتنس بلاگرها سلامتی خود را اولویت قرار داده و چون با علاقه و با خواسته قلبی سراغ این رشته می روند با عشق کار می کنند. آن ها با علاقه اموزش می دهند که در این زیر تعدادی از فیتنس بلاگرهای معروف را برایتان شرح خواهیم داد:

 علی نعمت الهی

با پیج کاری fitness_javdan در فضای پرتعامل اینستاگرام فعالیت می کند. این پیج حدود ۱۹.۱ هزار نفر دنبال کننده و ۳۱ نفر دنبال شونده و حدود ۴۱۱ پست انتشار داده است.

رامین بیگی

رامین بیگی با نام کاربری fitness__farsi در برنامه اینستاگرام فعالیت می کند. وی حدود ۴۴۲ هزار دنبال کننده و ۵ دنبال شونده و حدود ۳ هزار و ۵۶۲ پست در پیج خود منتشر کرده است. آدرس کانال تلگرامش در لینک رو به رو موجود می باشد fitnessiranian او در این کانال تبلیغات و برنامه غذایی ارائه می دهد.

جمشید عباسی

با پیج کاری به نام ۱_persianfitbody_iran در اینستاگرام فعالیت می کند و نام کاربری پیج دومش @۱_perssianfitbody_iran می باشد. این پیج حدود ۳۵.۵ هزار دنبال کننده و ۶ هزار و ۱۶۴ دنبال شونده و دارای ۱ هزار و ۱۹۰ عدد پست است. جمشید عباسی در فضای پر تعامل یوتیوب نیز فعال بوده و ادرس یوتیوبش UCe4GpRiIspCeFunP2Rnu_4w می باشد.

شاهین اسدزاده

با نام کابری _fitnessonline در فضای مجازی به اموزش تناسب اندام و روش های درست و بهینه کاهش وزن می پردازد. وی از قرص های مکمل بیزار بوده و همواره کاربرانش را تشویق به داشتن اندام طبیعی می کند. این پیج حدود ۳۸۱ هزار دنبال کننده و ۲ هزار و ۶۲۲ دنبال شونده و حدود ۲ هزار و ۳۴۰ پست دارد.

پوریا زنجانی

یکی دیگر از بلاگر فیتنس های معروف است که با ادرس اینستاگرام probody.ir فعالیت می کند. او حدود ۷۱۳ هزار دنبال کننده و ۹۶ دنبال شونده و حدود ۲ هزار و ۳۳۵ پست منتشر کرده است. در این پیج بیش تر اموزش روش بزرگ کردن بازو و آب کردن شکم و پهلو تأکید شده است.

محسن فلاحی

یکی دیگر از بلاگر فیتنس های معروف در این رشته در فضای اینستاگرام با آی دی fitness__universal فعالیت می کند. شما هم اکنون می توانید این پیج را دنبال کرده و بر مطالب ودانسته های ورزشی تان بیافزایید.

این مطلب را هم بخوانید
امکانات شرط بندی در سندز ماکائو به همراه بررسی بازی های ارائه شده

سیدمحسن جمالی

سیدمحسن جمالی با نام کاربری fitmanacademy در اینستاگرام فعالیت می کند. پیج او حدود ۲۳۰ هزار دنبال کننده و ۱۴۸ دنبال شونده داشته و حدود ۱ هزار و ۳۷۴ پست دارد.

مهدی فرخی

مهدی فرخی در این پیج حدود ۱۸۰ هزار دنبال کننده و ۹۴ دنبال شونده و حدود ۲ هزار و ۳۹۹ پست دارد. مهدی فرخی در این پیج با نام کاربری fitmanacademy فعالیت می کند.

شاهین بنیامینی

از فیتنس بلاگرهای مجازی در اینستاگرام است که در پیجش اموزش هایی برای فیتنس بانوان بارگذاری کرده است. ادرس پیج شاهین بنیامینی woman_fitness_ir بوده و حدود ۱۲ هزار دنبال کننده دارد.

رامین کامران زاده

این فیتنس بلاگر معروف در پیجی به نام woman_fitness_ir به فعالیت خود ادامه می دهد . این فیتنس کار معروف حدود ۳۰۴ هزار دنبال کننده دارد. او آموزش های درست کاهش وزن را در این پیج ورزشی منتشر کرده است.

فیتنس بلاگر های زن چه کسانی هستند؟

یکی از معروف ترین فیتنس بلاگرهای زن به نام سیمین هدایتی می باشد. او با آی دی اینستاگرام با نام fitnessblogger.ir فعالیت می کند. این پیج حدود ۲۸.۹ هزار فالوور و ۳۴۳ دنبال شونده و دارای ۴۵۷ پست می باشد.

فیتنس بلاگرهای خارجی چه افرادی می باشند؟

فیتنس بلاگرهای خارجی چه افرادی می باشند؟

یکی از معروف ترین حساب کاربری آلمانی در رشته بلاگری فیتنس fitnessmodels_germany می باشد. آن ها در زمینه فیتنس بانوان فعالیت می کنند. این پیج حدود ۴ .۴۲ هزار نفر دنبال کننده و ۳ هزار و ۴۷۴ دنبال شونده و ۱۹۵ پست دارد. مارک فیت، این بلاگر فیتنس حدود ۲۵ سال سن دارد و در کشور کانادا زاده شده است. مارک فیت یک مربی مشهور است که پیج شخصی اش حدود ۱.۴ میلیون دنبال کننده دارد.

حاشیه های فیتنس بلاگرها درباره چه موضوعاتی است؟

بلاگرهای ورزشی مانند هر بلاگرهای ورزشی دیگر، اخلاق ورزشی داشته و داستان و حاشیه هایی برای دیگر افراد درست نمی کنند. تا به این هنگام حاشیه ای در مورد این بلاگرها منتشر نشده است زیرا کار این افراد عموما با ورزش است و باید گفت که وقتی برای ایجاد حاشیه های دیگر ندارند.

آیا تابحال مصاحبه ای با فیتنس بلاگرها انجام شده است؟

آیا تابحال مصاحبه ای با فیتنس بلاگرها انجام شده است؟

با مصاحبه ای که با یکی از فیتنس بلاگرهای معروف داشتیم در این مورد برایمان گله کرد که عده زیادی از فیتنسی ها تفاوت این ورزش را با بدن سازی نمی دانند. این بسیار دردناک است و در ادامه بیان کرد: باید در مورد این رشته گفت که فیتنس با بدن سازی متفاوت است. در این رشته ورزشی خبری از افزایش حجم های زیاد نیست. این رشته ورزشی یک ورزش آمادگی جسمانی می باشد. فیتنس متشکل از رژیم غذایی درست و مناسب است. همچنین تمرینات سبک، حرکات قدرتی و هوازی که با عایت کردن این موارد می توان فهمید که فیتنس چیست.

 می توان با انجام موارد قبلی به اندام ایده آلی دست پیدا کرد. همان طور که می دانید بانوان به مراتب بیش تر از مردان به دنبال اندام زیبا و ایده آل خود هستند. بانوان بیش تر از آقایان به سمت این ورزش کشیده می شوند. با بیان جمله قبلی می توان گفت بانوان بیش از مردان به این ورزش علاقه داشته و به سمت این ورزش کشیده می شوند. بانوان همیشه در خانه حضور دارند. آن ها با فهمیدن معنی فیتنس این امکان را دارند که در خانه های خود نیز این حرکات ورزشی را انجام بدهند و به اندام دلخواه خود رسیده و بدون اینکه به باشگاه خاصی بروند و پول خرج بکنند.
من کم تر در بین بانوان دیده ام که به دنبال قرص تناسب اندام بروند. این قرص ها مخرب بوده و به شدت روی سلامتی و تندرستی افراد تأثیرگذار است. مردان برخلاف بانوان راحت تر می توانند به تناسب اندام برسند. این به دلیل هورمون های جنسی در بدن مردان است که این امکان را برای مردان فراهم می کند.

در مصاحبه ای که با فیتنس بلاگر معروف دیگر شده در مورد سلامتی و تندرستی و تغذیه فیتنس کاران چیزهایی گفت. او چنین بیان کرد: تناسب اندامی طبیعی و یا فیتنس می تواند بدون هیچ گونه استفاده ای از مواد استروئیدی به دست بیاید که خیلی ماندگار و سالم واقع خواهد شد. مسابقات فیتنس طبیعی ۲ بار در سال در کشوری به نام آلمان برگزار می شود. هدف از برگزاری این مسابقات گسترش یافتن سلامت در فیتنس و پرورش اندام است.

در مسابقات فیتنس اگر فیتنس کاری دوپینگ کرده باشد یا از قرص های دوپینگ استفاده بکند جریمه شده و از مسابقات محروم خواهد شد. در رشته فیتنس، عوامل دوپینگ مانند آنابولیک ها یا استروئیدها، دیورتیک یا هورمون های رشد هیج جایگاهی نداشته و ندارند. تنها عوامل مؤثر در رشته فیتنس استراحت، ژنتیک، آموزش، تغذیه افراد می باشد.

حتی بدون استفاده از مواد دوپینگ «استروئیدها» می توان نتایج برجسته‌ ای در عضله سازی به دست آورد. چیزی که در فیتنس طبیعی مهم اسـت، روش تغذیه و سیستم تمرینی می باشد. کسانی که می خواهند بدنی عالی و متناسب داشته باشند و این ادعا را بکنند که به روش طبیعی به این بدن دست پیدا کردند باید یک رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنند.

باید به این نکته توجه داشت که منظور از ضد دوپینگ مکمل های مجاز و قانونی می باشد. مثل: گلوتامین، پروتئین، ویتامین، آمینو اسید، بی سی دبل ای دوپینگ نیست. این مکمل هایی که برایتان معرفی کردیم را می توان در طول ورزش کردن و تناسب اندام استفاده نمود. این مکمل ها به هیچ عنوان دوپینگ به حساب نمی آیند. به خاطر این که بدنی با حالت طبیعی و به دور از استفاده از قرص های تقلبی داشته باشید مواد غذایی که برایتان اکنون می گویم را به برنامه رژیم غذایی خود وارد نمایید:

تخم مرغ دارای بیش ترین غلظت اسیدهای آمینه ضروری برای بدن است. یک منبع بسیار مهم و تأثیرگذار پروتئین می باشد. بهترین و بهینه ترین روش استفاده از تخم مرغ این است که ۲ عدد تخم مرغ خام را با آب پرتقال و موز هم بزنید. سپس بعد از مخلوط شدن کامل میل نمایید.

آب، با شنیدن آب شاید به شدت تعجب نمایید. حدود ۷۵ درصد از بافت های عضله از آب تشکیل شده است. آب نقش بسیار مهمی در کمک به چربی سوزی و ساخت عضله دارد. ماهی، یک منبع با پروتئین بسیار زیاد است. پیشنهاد می شود هفته ای دو بار در وعده غذایی تان میل نمایید. حبوبات، حبوباتی مثل لوبیا و عدس دارای پروتئین خوب و بالایی هستند. پیشنهاد می شود بعد از تمرین حبوبات مصرف شوند. آجیل، علاوه بر این که دارای پروتئین های بسیار بالا و زیادی هستند، دارای اسیدهای چرب مواد معدنی از جمله: آهن، منیزم، کلسیم و .. نیز هستند که کمک بسیار شایانی به ساخت عضله می کنند.

چای سبز، طبق مطالعات زیادی که تا به این هنگام انجام شده است بیان شده که کافئین موجود در این چای و فلانوئیدها توان این را دارند که میزان سوخت و ساز را بالا می برد. این موجب افزایش اکسیداسیون چربی و حتی التیام دادن به فعالیت و کارکرد انسولین خون بشوند.

درباره نحوه تمرین کردن در فیتنس نچرال natural fitness باید چیز هایی را بدانید. وقتی که در حال آماده کردن خود برای مسابقات فیتنس طبیعی هستید باید ورزش های هوازی خود را بیش تر انجام دهید. تمرین های هوازی دیگری از جمله: بوکس، دوچرخه سواری، شنا و … در طول روز نقش مؤثری بر روی بدن دارند. در روزهای نزدیک به مسابقات فیتنس طبیعی در آلمان شما می توانید از کربوهیدرات ها کم تر استفاده کنید. به جای آن از پروتئین بیش تر استفاده نمایید. هر چقدر به اخرین روزهای مسابقه نزدیک می شوید تلاش کنید در کنار همه مواد غذایی که در برنامه رژیمتان وجود دارد از سبزیجات غافل نشوید.

آدرس اینستاگرام فیتنس بلاگر ها چیست؟

آدرس اینستاگرام فیتنس بلاگر ها چیست؟

فیتنس بلاگرها اکثر در یوتیوب و فضای پر تعاملی مثل اینستاگرام فعالیت می کنند. فیتنس بلاگرها با عکس هایی از نمای توده بدنی خود کاربران زیادی را به این رشته ورزشی می کشانند. ارتا یکی از اولین فیتنس بلاگرهای ایرانی است. او حدود ۵۴۰ هزار فالوور و حدود ۵ فالووینگ و در پیجش ۵۰۴ پست گذاشته است. ادرس پیج اینستاگرام این فیتنس بلاگر arta_fitness_ می باشد. شما هم اکنون می توانید این ای دی اینستاگرام ها را در بخش جست و جوی اینستاگرام سرچ کرده و از پیجشان دیدن فرمایید.

آیا فیتنس بلاگرها از طریق یوتیوب نیز کسب درامد دارند؟

آیا فیتنس بلاگرها از طریق یوتیوب نیز کسب درآمد دارند؟

یوتیوب نیز برنامه مشابهی مثل اینستاگرام است. می توان در این برنامه نیز مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده و به کسب درآمد رسید. یوتیوب فضایی گسترده است که افراد زیادی در آن تعامل دارند. یوتیوب به شدت فضای خوبی برای تبلیغات و شروع اموزش آنلاین است. علاوه بر یوتیوب فیتنس بلاگرها در کلاب هوس نیز عضو هستند. کلاب هوس یکی از برنامه های جدید است و بلاگرها می توانند کلیپ ها و عکس هایشان را در ان جا نیز بارگزاری کنند.

این مطلب را هم بخوانید
بررسی تیم گلدن استیک وریرز در میان ۵ تیم برتر NBA

با شیوع ویروس کرونا دیگر کم تر می توان مشاهده کرد که کسی به باشگاه می رود. بعد از مدتی باشگاه تعطیل شده و فیتنس کارها از تمرین باز می مانند. این برای فیتنس بلاگرها هم بسیار خوب است و هم بد می باشد. به این دلیل که فیتنس بلاگرهای در زمانی که باشگاه باز بود اموزش بهتری را می توانستند به صورت عملی و در کنار هم ارائه بدهند. حالا که آموزش مجازی شده کمی اموزش آنلاین دشوار است.

مزیت دیگری که فیتنس بلاگرها در روزهای شیوع کرونا دارند این است که آن ها نه پول برق و نه هزینه تعمیر دستگاه ها را می دهند. یکی دیگر از مزایای این روزهای کرونایی برای فیتنس بلاگرها این است که بلاگرهایی که بنا به دلایلی باشگاه برای خود ندارند می توانند در دیگر فضاها اموزش انلاینشان را در اختیار کاربران خود بگذارند.که یکی از این برنامه ها یوتیوب می باشد. امید است که روز به روز با تبلیغات گسترده این بلاگرهای پرکار و دوست داشتنی افراد زیادی به جامعه ورزشی جذب شده و سلامت جسمی و روحی افراد با این ورزش های هوازی بهبود یابد. دیگر کسی به فکر عمل های جراحی خطرناک و استفاده از قرص های کاذب و پرخطر نباشد.

بلاگرهای ورزشی در ایران چه محدودیت هایی دارند؟

بلاگرهای ورزشی در ایران چه محدودیت هایی دارند؟

بلاگرهای ورزشی محدودیت های خاصی در این عرصه ندارند. همه این بلاگرها سلامت روان و روح و جسم کاربرانشان را اولویت قرار می دهند. محدودیت نداشتن این بلاگرها موجب شده تا بیش تر به تبلیغات ورزشی و کلیپ های انگیزشی بپردازند. هدف این بلاگرها جذب مخاطبان و افزایش آمار جامعه ورزشی بوده و در وهله دوم به فکر درآمد هستند. این بلاگرها چون در این زمینه استاد هستند و به دنبال علاقه خود در این رشته فعالیت کرده اند با عشق کار می کنند.

شرایط فیتنس بلاگر شدن چیست؟

برای این که یک فیتنس بلاگر خوب باشید علاوه بر اندام زیبا باید به محتواگذاری جذاب که موجب جذب مخاطب می شود را نیز دقت به عمل بیاورید. برای تولید محتوای برای برنامه اینستاگرام به صورت تصویری، از دوربین گوشی موبایل و یا دوربین حرفه ای استفاده بکنید. از برنامه ها و اپلیکیشن های خوب برای محتوای عکس و ادیت عکس استفاده نمایید. از ایده های دیگر بلاگرهای ورزشی استفاده نکنید. خودتان خلاقیت به خرج دهید و به نشر تولید محتوای خودتان اقدام بکنید.

صفحه اینستاگرام شما باید سر زنده و جذاب و شاداب به نظر مخاطبان برسد. از عکس ها و زمینه های تیره برای محتواگذاری به شدت خودداری فرمایید. قرص های تناسب اندام را زیاد تبلیغ نکنید. با این کار شما، عده ای از کاربران که سلامتش شان از اندامشان مهم تر است، دیگر روی پیج شما حساب باز نمی کنند. به این صورت شما کم کم مخاطبان و دنبال کنندگان خودتان را از دست خواهید داد.

همکاری فیتنس بلاگر ها با تولیدی های لباس های ورزشی

همکاری فیتنس بلاگر ها با تولیدی های لباس های ورزشی

امروزه با گسترش ارتباطات همکاری ها بیش تر شده و چه بسا مشاغل مختلف از یک دیگر درخواست تبلیغات و هم کاری به عمل می اورند. تولیدی های لباس ورزشی نیز بازاریاب هایی دارند که قبل از شیوع کرونا به باشگاه های ورزشی سر می زدند. آن ها نمونه ای از لباس های ورزشی تولیدی را به آن ها نشان می دادند. مربی فیتنس هم با بررسی جنس و دوام پارچه و نوع دوخت را بررسی می کند.

او درخواست درصدی از صاحب تولیدی می کند. در قبال لباس هایی که به شاگردان خود معرفی می کند درصدی گرفته و شاگردانش نیز این لباس ها را خریداری نمایند. در صورت تأیید مبالغی درخواستی از صاحب تولیدی، این مبلغ پرداخت می شوند. سپس افراد حضار در باشگاه نیز این البسه ها را خریداری می کنند. بعد از شیوع کرونا دیگر این چنین بازاریابی کم تر دیده می شد چون اکثراً باشگاه ها بسته بودند. بعد از کرونا تولیدی های لباس خود به پیج های فیتنس بلاگرها می روند. آن ها تبلیغ البسه ها را با دادن هزینه ای از بلاگر فیتنس ها درخواست می کنند.

 تولیدی های لباس نیز برای خود پیج فروش اینترنتی دارند. آن ها بعد از کلیپی یا عکسی که این بلاگر فیتنس ها در مورد جنس پارچه و دوام و کیفیت دوخت در پیج خصوصی خود انتشار داده، فروش البسه های تولیدی نیز افزایش می یابد. این کار هم موجب رونق فروش تولیدی می شود. از مزایای دیگر آن این است که فیتنس بلاگرها به درآمدی می رسند که این برای هر دو پر سود است.

سوالات متداول

 1. <strong>فیتنس بلاگر ها از چه راه هایی به کسب درآمد می رسند؟</strong>

  از راه تبلیغات لباس و باشگاه ها به درآمد زیادی رسیده و علاوه بر درآمد جامعه آماری ورزشی را هم بالا می برند و سلامت جامعه را افزایش می دهند.

 2. <strong>ایا مکمل ها و پروتئین ها دوپینگ به حساب می آیند؟</strong>

  مکمل ها و پروتئین ها دوپینگ به حساب نمی آیند و این ها جزو پروتئینی هستند که باید هر فیتنس کاری از این مکمل ها استفاده کنند.

 3. <strong>در مسابقات فیتنس دوپینگ کردن چه عواقبی دارد؟</strong>

  در مسابقات فیتنس که سالی ۲ بار در کشور آلمان انجام می شود اگر مشخص شود کسی دوپینگ کرده از مسابقات فیتنس محروم شده و ممکن است جریمه نیز بشود.

 4. <strong>علاقه مردان به فیتنس بیش تر است یا زنان؟</strong>

  علاقه زنان به فیتنس بیش از مردان است چون زنان بیش تر به زیبایی و تناسب اندام خود اهمیت داده و علاقه به این رشته دارند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :