استادیوم گودیسون پارک، یک استادیوم فوتبال در لیورپول، انگلیس است. این استادیوم از بهترین استادیوم های لیگ جزیره محسوب می شود. کشور انگلستان استادیوم های بسیار زیادی دارد؛ به طوری که این کشور زیبا و پهناور یکی از ثروتمندترین لیگ های جهان را دارد.

بازی های لیگ برتر انگلیس که آن را با نام پریمر لیگ نیز می شناسیم، بسیار جذاب و دیدنی است و کسانی که به فوتبال علاقه دارند در سراسر جهان جذب رقابت های آن می شوند. بی شک تیم های ثروتمند انگلیسی بهترین و زیبا ترین ورزشگاه ها را دارند که استادیوم گودیسون پارک نیز شامل آن ها می شود. اگر تمایل دارید درباره این استادیوم اطلاعات جزئی تری کسب کنید و چیزهای بیشتری در رابطه با آن بدانید، به شما پیشنهاد می شود این متن را تا انتها بخوانید.

معرفی استادیوم گودیسون پارک

معرفی استادیوم گودیسون پارک

استادیوم گودیسون پارک که نام سابق این مرگرین فیلد بوده است یکی از بزرگ ترین استادیوم های فوتبال است و در سال ۱۸۹۲ ود در بیست و چهارمین روز از آگوست برای تماشای مسابقه های بهترین تیم ها به همراه ایجاد شرایط برای ثبت پیش بینی فوتبال برای علاقه مندان این ورزش، افتتاح شده است. این ورزشگاه در منطقه والتون در شهر زیبای لیورپول و در غرب کشور انگلستان قرار دارد. همچنین جالب است بدانید که این شهر حدود ۴۹۲ هزار نفر جمعیت دارد.

مالک استادیوم گودیسون پارک شرکت متعلق به باشگاه فوتبال اورتون است. در رابطه با زمین چمن این استادیوم باید گفت که این ورزشگاه دارای زمین چمن Desso GrassMastr می باشد که ترکیبی از چمن طبیعی و چمن فیبری است. ابعاد زمین این ورزشگاه ۱۰۰ در ۶۸ متر است و ظرفیت آن ۳۹۵۷۲ می باشد.

ظرفیت ورزشگاه گودیسون پارک چقدر است؟

در رابطه با ظرفیت این ورزشگاه باید گفت استادیوم گودیسون پارک دارای بیش از ۳۹ هزار عدد صندلی می باشد به طوری که می تواند میزبان این تعداد تماشاگر باشد که برای دیدن رقابت های گوناگون و مهیج به این استادیوم رفته اند. نکته جالب توجه این است که ظرفیت استادیوم گودیسون پارک در مقایسه با استادیم آنفیلد بسیار کمتر می باشد.

به گونه ای که استادیوم آنفیلد گنجایش حضور بیش از ۵۴ هزار تماشاگر را دارد اما استادیوم گودیسون پارک تنها می تواند میزبان ۳۹۵۷۲ نفر باشد. این در حالی است که در گودیسون پارک، این باشگاه یکی از بالاترین میانگین تماشاگران را در کشور داشته است. این استادیوم تنها شش فصل داشته است که در آن باشگاه اورتون در بین ده نفر برتر در کشور حضور نداشته است. بالاترین میانگین حضور در تاریخ باشگاه ۵۱۶۰۳ نفر (۶۳-۱۹۶۲) و کمترین آن ۱۳۲۳۰ نفر (۹۳-۱۸۹۲) بوده است که در سال اول گودیسون پارک ثبت شد.

استادیوم گودیسون پارک کجا قرار دارد؟

کسانی که در کشور انگلستان زندگی می کنند به خصوص شهروندان شهر لیورپول، به خوبی می دانند که این ورزشگاه در کجا قرار گرفته است؛ بعید است که این افراد از مکان این استادیوم مطلع نباشند و تا بحال به آنجا نرفته باشند به طوری که افرادی که علاقه مند به دیدن بازی های فوتبال هستند، می توانند به این ورزشگاه بروند و از دیدن بازی های تیم مورد علاقه شان به همراه ثبت پیش بینی در پرسود ترین سایت شرط بندی فوتبال لذت ببرند و این گونه هم کسب سود نمایند و هم در ایده آل ترین شرایط مسابقه ها را تماشا کنند.

گودیسون پارک یک استادیوم فوتبال در منطقه والتون لیورپول، انگلستان است. این ورزشگاه که ورزشگاه خانگی باشگاه لیگ برتر اورتون F.C بوده است؛ از زمان تکمیل آن در سال ۱۸۹۲ در یک منطقه مسکونی در ۲ مایلی شمال مرکز شهر لیورپول واقع شده است. به طور جزئی تر می توان گفت این استادیوم زیبا و قدیمی در شمال غربی کشور پهناور انگلستان قرار دارد. استادیوم گودیسون پارک در مجاورت رودخانه مرسی ساید شهر لیورپول است.

این مطلب را هم بخوانید
بهترین استادیوم های لیگ جزیره در سال 2023 + مقایسه قیمت بلیط آن ها

در رابطه با لیورپول جالب است بدانید که در سال ۲۰۰۸ این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا برگزیده شد. عده ای از مردم لیورپول طرفدار تیم قرمز پوش لیورپول هستند و عده دیگری از آن ها جزو هواداران تیم آبی پوش اورتون به شمار می روند. هم چنین خوب است بدانید که در بین ورزشگاه های لیگ جزیره، بازی های لیورپول در آنفیلد برگزار می شود و از طرفی گودیسون پارک میزبان بازی های اورتون می باشد. مردم این شهر علاقه زیادی به فوتبال دارند اما در کنار این ورزش، آنها به ورزش های دیگری همچون کریکت، بسکتبال و اسب سواری نیز علاقه مند هستند. همان طور که پیش از این هم خواندید بازی های تیم باشگاه اورتون در ورزشگاه گودیسون پارک برگزار می شود.

این باشگاه یکی از قدیمی ترین باشگاه های فوتبال در جزیره به شمار می رود. تا قبل از سال ۱۸۹۱ استادیوم آنفیلد محل برگزاری بازی های اورتون بود اما پس از آن، ورزشگاه گودیسون پارک میزبان بازی های تیم اورتون شد به طوری که بسیاری از افراد این استادیوم را با نام استادیوم اورتون می شناسند و همچنین بازی های لیورپول نیز در آنفیلد برگزار شد. نکته جالب در رابطه با استادیوم اورتون و لیورپول این است که هوادارن این دو تیم یعنی تیم قرمز پوش و همین طور تیم آبی پوش لیورپول به اندازه یک پارک با هم فاصله دارند که نام این پارک استنلی می باشد. برای پیدا کردن آدرس دقیق این ورزشگاه می توانید نام آن را در مرورگر های اینترنتی جست و جو کنید تا به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

استادیوم گودیسون پارک میزبان بازی های خانگی تیم باشگاه فوتبال اورتون می باشد. به طوری که سال ها است که رقابت های گوناگون این تیم با تیم های دیگر، در این استادیوم وسیع و زیبا برگزار می شود. باشگاه فوتبال اورتون که آن را با نام های آبی ها و یا تافی ها می شناسیم، در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده است. مالکیت این باشگاه را فرهاد مشیری که ملیت او ایرانی است، در دست دارد.

از افتخارات این تیم می توان به نه بار قهرمانی در لیگ برتر انگلستان، یک بار قهرمانی در لیگ یک انگلیس، پنج قهرمانی در جام حذفی انگلیس، نه بار قهرمانی در جام خیریه، یک قهرمانی در سوپر کاپ انگلیس و همین طور یک قهرمانی در جام برندگان جام اروپا در سال ۱۹۸۵ اشاره کرد. باشگاه اورتون یکی از باشگاه های قدیمی فوتبال انگلستان به شمار می رود و تیم بزرگ لیورپول انشعابی از تیم اورتون بوده است.

بازی های خانگی تیم اورتون در ابتدا در استادیوم آنفیلد برگزار می شد اما در سال استادیوم گودیسون پارک در لیورپول منتقل شد. بی تردید قدیمی ترین رقیب این باشگاه، تیم فوتبال لیورپول می باشد و رقابت های بین این دو تیم به دربی مرسی ساید معروف شده است. دقت داشته باشید که شما می توانید از طریق دسترسی به فرم پیش بینی فوتبال این دو تیم برای بازی های شان پیش بینی هایی را به ثبت رسانید و کسب درآمد خوبی داشته باشید.

استادیوم گودیسون پارک در چه سالی ساخته شد؟

پروژه ساخت این استادیوم از سال ۱۸۸۷ آغاز شده بود و این پروژه در سال ۱۸۹۲ به پایان رسید و استادیوم گودیسون پارک در سال ۱۸۹۲ و در تاریخ ۲۴ آگوست افتتاح شد. در زمان افتتاح این استادیوم استقبال بینظیری از آن شد و به دلیل چشم انداز عالی آن مردم علاقه بسیاری به آن نشان دادند.

عکس های استادیوم گودیسون پارک را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم گودیسون پارک را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به اینکه در حال حاضر تقریبا همه افراد به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند، می توان با جست و جو کردن نام این ورزشگاه در سایت های مختلف و در کوتاه ترین زمان، به عکس های مختلفی از آن دسترسی پیدا کرد؛ علاوه بر آن، کسانی که علاقه دارند جدید ترین عکس ها و فیلم های مربوط به این استادیوم را ببینند می توانند در بعضی پیام رسان های خارجی مانند اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب، توییتر و اپلیکیشن هایی از این قبیل نیز به آنها دسترسی پیدا کنند.

این مطلب را هم بخوانید
مارکار آقاجانیان دستیار کی روش در تیم ملی برای جام جهانی قطر

با این حال می توان گفت بهترین منبع برای دیدن عکس های این ورزشگاه زیبا که در کشور انگلستان واقع شده است، سایت های مربوط به آن می باشد. در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید و همین طور تمایل دارید تصاویری از ورزشگاه وسیع و زیبای گودیسون پارک را ببینید، می‌توانید نام آن را در مرورگرهای اینترنتی جست و جو کنید؛ در این صورت قادر هستید عکس های ورزشگاه گودیسون پارک را مشاهده کنید و تصاویری که قبل از هربازی، در حین مسابقه و یا بعد از آن گرفته شده را ببینید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

از امکانات و ویژگی های برجسته این ورزشگاه می توان به وسعت بسیاری که دارد، اشاره کرد. به طوری که این ورزشگاه که یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های انگلستان به شمار می رود، بسیار وسیع می باشد. علاوه بر آن نوع زمین چمن این استادیوم ترکیبی از فیبر و چمن طبیعی می باشد که این موضوع نیز یکی از امتیازهای استادیوم گودیسون پارک به شمار می رود. قابل ذکر است که هر کدام از موارد یاد شده در بهترین و مرغوب ترین نوع خود در این ورزشگاه موجود است و مواد درجه یک و فابریک استفاده شده است.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این استادیوم باشگاه فوتبال اورتون می باشد. این باشگاه وظیفه اداره و گرداندن این استادیوم بزرگ و قدیمی را بر عهده دارد.

نوع چمن استادیوم گودیسون پارک چگونه است؟

نوع چمن استادیوم گودیسون پارک چگونه است؟

در رابطه با نوع چمن زمین بازی این استادیوم، جالب است بدانید که چمن این استادیوم Desso GrassMastr است. به طوری که ترکیبی از چمن طبیعی و فیبر می باشد. این موضوع یکی از ویژگی‌های خوب این استادیوم نسبت به بسیاری از استادیوم های دیگر می باشد. این استادیوم به دلیل این که چمن مرغوبی دارد در بین دیگر استادیوم های این منطقه زبانزد است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم گودیسون پارک برگزار شده اند کدامند؟

همین طور که پیش از این هم خواندید بازی های مهم بسیاری در این استادیوم برگزار شده است. یکی از آن ها جام جهانی ۱۹۶۶ می باشد که انگلستان میزبانی آن بازی ها را بر عهده داشت. همین طور از آن جایی که انگلستان دارای استادیوم های فراوانی می باشد که تعداد زیادی از آن ها بسیار مدرن و با شکوه هستند، می توان گفت خیلی از بازی های مهم که در این گشور برگزار شده است در استادیوم های دیگر بوده و استادیوم گودیسون پارک فقط میزبان بخش کوچکی از این رقابت ها بوده است.

به طوری که گودیسون پارک در بین استادیوم های انگلیس، میزبان پنج بازی در جام جهانی فوتبال ۱۹۶۶ بود. برنامه اولیه جام جهانی ۱۹۶۶ به این معنی بود که اگر انگلیس در گروه خود پیروز شود و سپس به نیمه نهایی برسد، این مسابقه در گودیسون پارک برگزار می شود. با این حال، کمیته سازماندهی مجاز به تعویض مکان‌ها شد، با بازی انگلیس با پرتغال در ورزشگاه ومبلی، یوسبیو از پرتغال با به ثمر رساندن ۹ گل، کفش طلای مسابقات را برنده شد که شش گل آن در گودیسون پارک بود. یوسبیو بعداً اظهار داشت که “پارک گودیسون برای من بهترین استادیوم در زندگی است”. در ۵۰ بازی ملی گارینچا برای برزیل، تنها شکستی که او تجربه کرد در بازی مقابل مجارستان در گودیسون پارک بود.

سوالات متداول

  1. استادیوم گودیسون پارک در چه سالی ساخته شده است؟

    استارت شروع و احداث استادیوم گودیسون پارک در سال ۱۸۹۲ ساخته شده است.

  2. مالک ورزشگاه گودیسون پارک کیست؟

    مالک ورزشگاه گودیسون پارک باشگاه فوتبال اورتون می باشد.

  3. نوع زمین چمن استادیوم گودیسون پارک چیست؟

    نوع چمن استادیوم گودیسون پارک ترکیبی از فیبر و چمن طبیعی است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :