حسن آقا میری روحانی ایرانی است که به خاطر سخنرانی های متفاوتش معروف شده است. سخنرانی های او با محوریت توحید و یکتا پرستی است و به همین خاطر طرفدارانش او را یک روحانی متفاوت می دانند و معتقدند که او یک آخوند روشنفکر زمانه است. محوریت اصلی سخنرانی های او تکیه بر صفت رحمانیت خداوند است و از عذاب الهی و جهنم کمتر صحبت می کند و همین امر باعث شده که مخالفان زیادی هم داشته باشد. مخالفان او می گویند که حسن آقا میری یک آخوند ولنگار است و برای لاکچری ها و بی قید و بند ها سخنرانی می کند و برای همین است که جوانان زیادی طرفدار او هستند.

 • این روحانی بعد از خلع لباس در اینستاگرام فعالیت خود را جدی تر کرد به گونه ای که خیلی از سلبریتی های اینستاگرام حالا با او رابزه نزدیک و دوستانه دارند.
حسن آقا میری کیست؟

حسن آقا میری کیست؟

حسن آقا میری متولد ۱۷ اسفند ۱۳۵۸ در تهران و در یک خانواده مذهبی به دنیا آمد او به خاطر داشتن پدر روحانی، به روحانیت علاقه مند شد و به حوزه رفت. او فعالیت خود در زمینه سخنرانی را از سال ۱۳۸۰ شروع کرد و ابتدا در ماه های محرم و صفر به روستا می رفت و به ترویج روحانیت می پرداخت. او بعد از مدتی بین دانشجویان دانشگاه ها سخنرانی می کرد و از سال ۱۳۸۸ وارد هیئت‌ های قم شد و در قم سخنرانی می کرد. حسن آقا میری دارای دو فرزند، یک دختر و یک پسر به نام های هانی و حلما است و همچنین یک برادر به نام حسین دارد.

درآمد حسن آقا میری از کجاست؟

این روحانی روشنفکر در مصاحبه هایش گفته که درآمد من به روحانیت بستگی ندارد و ادامه داده که من کار و کاسبی شخصی خودم را دارم. حسن آقا میری مشاور در یک شرکت خصوصی است و از آنجا کسب درآمد می کند. همچنین با فعالیت در شبکه های اجتماعی نیز درآمد بدست می آورد.

چه حاشیه هایی برای حسن آقا میری به وجود آمد؟

حاشیه های بسیار زیادی پیرامون حسن آقا میری وجود دارد که از جمله این که شخصی ناشناس عنوان کرده بنده یکی از اساتید مقدمات و سطح عالی حوزه علمیه قم هستم و تا جایی که می دانم آقا میری هنوز درس های مقدماتی را در حوزه تمام نکرده است و سواد حوزوی ندارد.

از مورد های دیگر که برای این روحانی حاشیه ساز شد برقراری لایئ های اینستاگرام با سلبریتی ها و خواننده ها بود! در ادامه اسم برخی از اشخاصی که حسن آقا میری با آن ها لایو برقرار کرده است را برایتان لیست می کنیم :

همچنین او سخن رانی های زیادی در دفاع از امیر تتلو انجام داده است که به شدت حاشیه ساز شد.

آیا تا به حال مصاحبه ای رسمی با حسن آقا میری انجام شده است؟

آیا تا به حال مصاحبه ای رسمی با حسن آقا میری انجام شده است؟

مصاحبه رسمی با این روحانی انجام نشده اما به طور غیر رسمی افراد مختلفی در زمینه های متفاوت با او مصاحبه کرده اند از جمله می توان از دکتر رامشا شفا و کاوه مدنی نام برد.

این مطلب را هم بخوانید
درآمد بلاگرها در چه حدی است با معرفی بهترین بلاگر های ایرانی

سخنرانی های حسن آقا میری را از کجا ببینیم؟

سخنرانی این روحانی را می توان در پیج اینستاگرامش شنید. حسن آقا میری در سخنرانی که درباره حجاب داشت بیان کرد که روحانیون و علما گفته اند اگر موی دختری دیده شود در قیامت خدا آن را از همان موها آویزان می کند و میلیون ها سال باید در همین شرایط باشد، این کار از کار های داعش هم بدتر است، او عنوان کردن این حرف ها اصلا صحت ندارد.

آدرس پیج اینستاگرام حسن آقا میری چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام حسن آقا میری چیست؟

در شبکه های اجتماعی این روزها می توان چهره های علمی، ورزشی، هنری و.. زیادی را یافت که از طریق این شبکه ها با هواداران خود در ارتباط هستند و آن ها را از جدید ترین اخبار در مورد خود مطلع می کنند. یکی از پرطرفدارترین این شبکه های اجتماعی اینستاگرام است که چون قابلیت بارگذاری عکس و فیلم دارد برای افراد صاحب نام در عرصه های مختلف جذابیت خاص خود را دارد.

اینستاگرام فضایی است که ماهانه بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال دارد و به همین دلیل در میان همه پلتفرم ها محبوب ترین و پراستفاده ترین شبکه اجتماعی به شمار می رود. افراد زیادی از جمله بازیگران، ورزشکاران، خوانندگان و مردم عادی دنبال کننده صفحه او هستند. آدرس پیج این روحانی hasanaghamiri است که بیش از ۳.۵ میلیون فالوور دارد و تا کنون ۳۳۰ پست برای طرفدارانش به اشتراک گذاشته است.

لایو های این روحانی حول چه موضوعاتی می باشد؟

او در لایو اینستاگرام با افراد زیادی درباره مساﺋل مختلف صحبت کرده است، یکی از لایو هایی که برای او دردسر ساز شد لایوی بود که با احلام درباره حجاب صحبت می کرد. بعد از این که موضوع خلع لباس آقای میری عنوان شد در فاصله زمان کوتاهی به تعداد فالوورهای او در اینستاگرام اضافه شد. او از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام فیلم ها و فایل های صوتی خود را به صورت زنده منتشر می کند و به تفسیر موضوعات دینی و اخلاقی می پردازد.

سایت حسن آقا میری چه نام دارد؟

سایت اینترنتی ” بیدار باش ” سایتی است که آقا میری سخنرانی های خود را در آن جا برای طرفدارانش به اشتراک می گذارد. همچنین حسن آقا کانال تلگرامی دارد که با عضویت در این کانال می توان از سخنان این روحانی روشنفکر استفاده کرد و با طرز فکر و عقیده های او بیشتر آشنا شد.

یوتیوب این روحانی

فضای مجازی یوتیوب، یک شبکه اجتماعی است که هر کسی می تواند ویدیو منحصر به فرد خود را در این شبکه به اشتراک بگذارد. افرادی زیادی در این فضای مجازی فعالیت دارند. این روحانی شناخته شده کشورمان در فضای مجازی یوتیوب نیز فعالیت دارد و در این فضا سخنرانی های خود را برای طرفدارانش به اشتراک می گذارد.

علت خلع لباس حسن آقا میری چه بود؟

علت خلع لباس حسن آقا میری چه بود؟

حسن آقا میری یکی از روحانیونی است که در فضای مجازی اینستاگرام بسیار فعالیت دارد و بیش از ۳ میلیون فالوور دارد. فعالیت او در این فضای مجازی و سخنرانی هایی که به صورت لایو پست کرد و عنوان عقاید خود باعث شد که خلع لباس شود. صحبت های او در فضای مجازی و سخنرانی های جنجالی او باعث شد که در سال ۱۳۹۷ خبر حکم قاضی در دادگاه ویژه روحانیت باعث دو سال زندان و خلع لباس داﺋم شود.

این مطلب را هم بخوانید
دن اسمیت (Dan smith) بهترین پوکر باز در تورنمنت های جهانی

لایو حسن آقا میری و احلام

در لایوی که بین احلام خواننده و حسن آقا میری صورت گرفت در همان ابتدا احلام عنوان کرد که من این روسری را سرم کردم تا مشکلی برای حسن آقا به وجود نیاید و وجود حاشیه باعث نشود که حرف ما شنیده نشود و در ادامه احلام عنوان کرد که چرا صدای زن و خوانندگی در ایران مجاز نیست و گفتن که حرام است؟ آقا میری پاسخ داد که یک سری از مراجع فتوایشان این است که خوانندگی اصلا زن و مرد ندارد، مفهوم و اثری که بر شما می گذارد مهم است. ادامه صحبت ایشان درباره حضور خانم ها در کنسرت و نواختن آلات موسیقی بود.

عکس های حسن آقا میری را از کجا ببینیم؟

افراد معروف و مشهور در دنیا عکس های خود را در فضا های مختلف به اشتراک می گذارند. طرفداران آن ها هم همواره دوست دارند عکس های افراد مورد نظر خود را ببینند. عکس های این روحانی را می توانیم در صفحه اینستاگرامش ببینیم. همچنین در سایت های مختلف عکس های این روحانی وجود دارد. مخصوصا از زمانی که موضوع خلع لباس شدنش رسانه ای شد در سایت ها و شبکه های اجتماعی عکس ها و مطالب بیشتری را می توان درباره حسن آقا دید.

این روحانی در حال حاضر کجا زندگی می کند؟

او به همراه خانواده اش در شهر قم زندگی می کند و شایعاتی که در رابطه با مهاجرت او وجود دارد حقیقت ندارد.

انحرافات حسن آقا میری

از طرف جامعه روحانیت انحرافات زیادی پیرامون آقا میری وجود دارد. یکی از این انحرافات این است که این روحانی در ذهن مخاطبانش مساﺋل شبهه اسلام را بیان می کند؛ آن ها معتقد هستند مهم ترین کاری که او انجام می دهد مطرح نمودن شبهه هایی است که سال هاست افراد بی دین و یا گروه ها و فرقه های انحرافی مطرح می کنند. همچنین سخنان زیادی پیرامون عاشورا و روایت های آن بیان می کند که خیلی از مباحثی که دیگران عنوان کرده اند را زیر سوال می برد و واقعه را طوری دیگر روایت می کند. از دیگر انحرافات این روحانی می توان در ارتباط بودن با خوانندگان را نام برد که برای روحانیت عیب است مخصوصا در لایو یک خواننده زن برای حسن آقا می خواند.

همسر حسن آقا میری کیست؟

در هیچ سایتی اسمی از همسر آقا میری برده نشده و فقط از دو فرزند او به نام های حلما و هانی نام برده شده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. زمینه فعالیت حسن آقا میری چیست؟

  او در فضا ها مجازی به ترویج اسلام به صورت نوین می پردازد.

 2. علت خلع لباس شدن این روحانی چیست؟

  فعالیت و در فضای مجازی و لایو برقرار کردن با خوانندگان ایرانی در خارج از کشور مخصوصا لایوی که با احلام داشت و عقایدش باعث شد که دو سال زندانی شود و برای همیشه خلع لباس شود.

 3. آقا میری در چگونه خانواده ای به دنیا آمد؟

  این روحانی در یک خانواده مذهبی در تهران به دنیا آمد و در همان کودکی در محافل روضه خوانی شرکت می کرده است و به خاطر این که از کودکی با این محافل آشنا بود خود به حوزه علمیه قم می رود تا در این زمینه تحصیل کند.

 4. این روحانی رابطه اش با شبکه های اجتماعی چگونه است؟

  فعالیت زیاد این روحانی در اینستاگرام و یوتیوب باعث شد که خیلی مورد انتقاد قرار گیرد. همچنین صحبت های او در این فضا سبب شد در سال ۱۳۹۷ خبر حکم قاضی در دادگاه ویژه روحانیت باعث دو سال زندان و خلع لباس داﺋم شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :