آیا تاکنون نامی از جو فریزر Joe Frazier را شنیده اید و اصلاً می دانید که در چه زمینه ای فعالیت داشته است؟ اگر شما دوستان گرامی به ورزش بوکس علاقه مند می باشید، می توانید از دست نوشته امروز با یکی از ۱۰ بوکسور برتر آشنا شوید و کمی در مورد این شخص و قهرمانی هایی که به دست آورده است، اطلاعاتی را کسب کنید.

جو فریزر و جورج فورمن

جو فریزر و جورج فورمن

به اصطلاح انگلیسی جو فریزر Joe Frazier می باشد، این شخص در دهه ۷۰ در ایالت آمریکا به عنوان یکی از برترین بوکسور ها شناخته شده است و به عنوان جزئی از اشخاص سنگین وزن در این حرفه فعالیت نموده، همچنین او در سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۳ نیز شخص سنگین وزن به حساب می آمد. البته سخنان زیادی را در مورد رقابتش با محمد علی کلی شنیده ایم، این فرد مذکور نیز بسیار در این حرفه دارای مهارت بود و از او به عنوان بوکسور افسانه ای در تاریخ جهان یاد می نمایند.

 آنان چندین باری را با یک دیگر به رقابت پرداختند و می توان به یکی از آنان که در سال ۱۹۷۵ به مانیل شهره یافته بود، اشاره نمود. اما شاید تا به اکنون از این موضوع مطلع نشده اید که این فرد در خانواده ای بسیار مستمند رشد یافته و فرزند یازدهم در آن خانواده محسوب می شود. بهتر است بدانید که وی در ابتدای زندگی خود در دوران نوجوانی به کار های خلاف زیادی اقدام نمود و سرانجام در سن ۱۸ سالگی توانست تا در زمینه مشت زنی فعالیتش را شروع کند و در بازه زمانی ۳ سال موفق شد تا بتواند مدال طلای المپیک را از آن خود نماید.

اینستاگرام جو فریزر

اینستاگرام جو فریزر

عده زیادی از اشخاصی که به حرفه بوکسوری علاقه مند می باشند، به تمام صفحات مجازی اشخاص سرشناس مشغول در این حرفه در اینستاگرام دسترسی دارند و آنان را دنبال می کنند، جو فریزر نیز یکی از این افراد می باشد که در نزد کاربران و هوادارانش بسیار محبوب می باشد. عده ای از اشخاص که به این ورزش بوکس علاقه مند بودند و شناختی نسبتاً جامع در مورد جو فریزر داشتند می دانستند که او نیز دارای لقب دیگری به نام اسموکینگ جو می باشد و وی در زمانی که به رقابت های سنگین می پرداخت از هوک های دست چپ خود که شخص را ویران می کرد، استفاده می نمود و به راحتی حریفش را مغلوب می نمود. قابل ذکر است که او با هوک دست چپش توانست تا فردی به نام جیمی الیس را در رقابت هایی که مربوط به افراد سنگین وزن بود، در سال ۱۹۷۰ شکست دهد. البته باید بگوییم که شخص مذکور نیز بسیار چابک بود و در همان راند های نخستین جو را در حالت تدافعی قرار داد ولیکن موفق نشد و در راند های آخر توسط فریزر از پای درآمد و تسلیم شد.

جو فریزر در رقابت های زیادی شرکت داشت و در اکثر آنان موفق به کسب مقام قهرمانی شد ولیکن وی موفق شد تا دو مرتبه قهرمانی فرد سنگین وزن جهان را به خود نسبت دهد و سرانجام در یکی از رقابت هایش با شخصی به نام جورج فومن در سال ۱۹۷۳ نتوانست پیروزی را کسب نماید و از او شکست خورد. جالب است که بدانید فریزر تنها در راند اولیه چندین دفعه بر اثر حملات شدید جورج نقش بر زمین شد و در راند دوم بازی به علت ضربه های متوالی او متوقف شد. اما در مورد زندگی و تاریخ فوت این شخص چیزی می دانید؟ باید بگوییم که او مدت زمان زیادی را در فیلادلفیا ساکن بوده است و در همان جا هم دارای باشگاه مشت زنی می باشد. در مورد ترک بازی وی نیز باید به اطلاعتان برسانیم که در سال ۱۹۷۶ از این ورزش فاصله گرفت، البته ناگفته نماند که وی در سال ۱۹۸۱ تنها یک بار دیگر بر روی رینگ ظاهر نمایی نمود و آخرین مسابقه خود را با حریف مقابلش به پایان رساند.

مبارزه محمد علی کلی با جو فریزر

مبارزه محمد علی کلی با جو فریزر

اما در این قسمت تمایل داریم تا بر اساس نظرات شما دوستان گرامی و سوال های مطرح شده تان در خصوص مبارزه محمد علی کلی با جو فریزر اطلاعاتی را درج نماییم. جالب است بدانید که جو در سال ۱۹۷۱ بیش ترین شهرت را پیدا نمود و از او به عنوان نبرد قرن یاد می نمودند، زیرا موفق شد تا شخصی به نام محمد علی کلی را بعد از طی نمودن ۱۵ راند در اسکوئر گاردن مغلوب نماید. بهتر است بدانید که زمانی که او صحنه رقابت را ترک می نمود، اولین شکست را در مسابقات تجربه می نمود.

این مطلب را هم بخوانید
5 تنیسور برتر دنیا چه کسانی هستند؟ معرفی و بیوگرافی

مخاطبان این رشته ورزشی رقابت مذکور را جزء برترین مسابقات جو فریزر می دانند، به این علت که او توانست حریف مقابل خود را در این مبارزه شکست دهد و در برابر آن نیز مقاومت زیادی از خود نشان داد و البته به گفته خودش، وی در این رقابت راهی بیمارستان شد و نتوانست مدت زمانی را درست راه برود و یا حتی درست صحبت کند. اما می رسیم به بحث داغ امروز در این مقاله، امیدواریم که این مطالب برایتان کاربردی و مفید باشد و با نهایت دقت این مطلب ها را در مورد این دو بوکسور مطالعه نمایید. اگر بخواهیم از بی رحمانه ترین رقابت بین دو شخص محمد علی کلی و جو فریزر بگوییم باید به مبارزه آنان در سال ۱۹۷۶ در مانیل اشاره نماییم. عده ای نمی دانند که مانیل در کجا واقع شده است، باید به شما دوستان بگوییم که پایتخت فیلیپین است و در حقیقت سومین نبرد این دو شخص نام برده در آن جا صورت گرفت.

در این مسابقات هر دو نفر به صورت وحشتناک و بدون رحم به یک دیگر حمله می نمودند و در نهایت زمانی که دیگر چشمان فریزر سویی نداشت در همان راند ۱۴ مسابقه به اتمام رسید و در حقیقت پیروزی نصیب محمد علی شد و سرافکندگی این رقابت برای جو باقی ماند. البته قابل ذکر است که محمد علی کلی اظهار نمود که در این رقابت مرگ را به چشم خود دیده است و چیزی نمانده تا جان خود را از دست بدهد. البته با تمام این همه کدورت و اختلاف بین آنان، جو در یک مصاحبه ای در بریتانیا شرکت نمود و بیان کرد که محمد علی کلی بزرگ مرد و محترم است.

بیوگرافی جو فریزر

بیوگرافی جو فریزر

اگر بخواهید در مورد زندگی جو فریزر بدانید، باید به عرض تان برسانیم که در این مقاله تا حدودی از او و زندگینامه اش اطلاعاتی را برایتان قرار داده ایم و شما خوانندگان محترم می توانید از ابتدا این مقاله را با صرف زمان اندکی مورد بررسی قرار دهید. فریزر در مصاحبه آخر خود ذکر نمود که تمایل دارد تا همه ی اطرافیان و کسانی که او را می شناسند، از او ب عنوان مردی پاک ذات، خوب و اهل خانواده یاد نمایند و این را بدانند که به شدت به اعضای خانواده خود علاقه مند می باشد. در مورد مرگ او باید بدانید که او در سال ۱۳۹۰ در تاریخ ۱۶ ماه آبان در مسکن خود واقع در فیلادلفیا که متعلق به ایالت پنسیلوانیا می باشد، فوت نمود. البته عده زیادی تا به اکنون متوجه نشده اند که علت مرگ او چه بوده است؟ اما بنا بر گزارش های رسیده و نقل از خبرنگاران او به دلیل سرطان کبد از بین رفته است.

یکی از افرادی که دارای چهره معروفی در زمینه بوکس آمریکا و تاریخ جهان می باشد، جو فریزر است که البته افراد زیادی او را به علت بردش در رقابت با محمد علی کلی به خوبی می شناسند و از این جا شد که وی بسیار شهرت یافت و قابل ذکر است که او این رشته را در نهایت فقر سپری و دنبال نموده است و هم اکنون او را به عنوان سنگین وزن می شناسند. از بوکسور های افسانه ای در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ می توان به این شخص اشاره نمود و ناگفته نماند که لقب نبرد قرن را به جو نسبت داده اند، زیرا از تبحر زیادی در این زمینه برخوردار بوده است. به طور خلاصه و جامع باید مطلع شوید که محمد علی کلی و جو فریزر در مجموع ۳ بار در صحنه نبرد در مقابل یک دیگر قرار گرفتند و یکی از مسابقات آنان که بسیار شهرت یافت مربوط به دیدار آنان در سال ۱۹۷۵ بود. اما اگر بخواهید که بدانید اصالتاً به انگلیسی دارای چه نامی بوده است، باید بگوییم که جو فریزیر می باشد ولی هم وطنان آن را با لقب فریزر مورد شناسایی خود قرار داده اند.

ناک اوت های جو فریزر

ناک اوت های جو فریزر

در مورد ناک اوت های جو فریزر به صورت مفصل در مطالب گذشته صحبت نموده ایم، در حقیقت باید به اطلاعتان برسانیم که یکی از مسابقات مهم جو فریزر نبرد او با جورج فومن در سال ۱۹۷۳ بوده است که هر دوی این شخص برای به دست آوردن لقب قهرمانی بوکسور سنگین وزن جهان با یک دیگر به رقابت پرداختند و جالب است که بدانید که فریزر در این تصور بود که پیروزی را از آن خود کند و هم چنان این مقام را شایسته خود می دانست و در نهایت این رقابت بسیار جنجالی و تاریخی شد و در همان راند دوم نیز توسط جورج فومن ناک اوت شد.

بازی های مهم  Joe Frazier بوکسور

بازی های مهم  Joe Frazier بوکسور

جو فریزر در رقابت های بسیار سنگینی شرکت نموده است و در اکثر آنان موفق شده است تا حریفان خود را شکست دهد و قهرمانی را از آن خود نماید. اما هم کانون قصد داریم تا کمی در مورد بازی های این شخص اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. فرد مذکور در سال ۱۹۴۶ در رقابت با وادام میخالوولچ توانست مدال طلا را هدیه بگیرید و البته اشخاص علاقه مند به جو می دانند که او در خانواده ای فقیر بزرگ شده است و این رشته را از ۱۸ سالگی خود انتخاب نموده و در آن فعالیت نموده است، او تنها با گذشت ۳ سال توانسته است تا چندین مدال طلا را در رقابت های خود به دست آورد.

این مطلب را هم بخوانید
10 فوتبالیست برتر جهان از نظر فوتبال دوستان ایرانی

همچنین در سال ۱۹۶۸ به عنوان فرد قهرمان سنگین وزن شناخته شد و پس از طی نمودن مبارزات فراوان در مقابل باستر ماتیس قرار گرفت و جالب است بدانید که فرد مذکور تابحال شکستی را تجربه نکرده بود، در نهایت در این رقابت در همان راند نخست توسط فریزر شکست خورد و بهتر است بدانید که در این بازی جو با هوک چپ خود وی را مغلوب و نقش بر زمین نمود. قابل بیان است که هوک چپ او در مسابقه ای که در سال ۱۹۷۰ با جیمی الیس بود، نیز کارا بود و در راند سوم یا چهارم با نهایت مقاومتی که الیس از خود در برابر فریزر نشان داد، به شکست منجر شد. در نهایت به مبارزه مشهور بین دو شخص محمد علی کلی و جو فریزر خواهیم رسید که نبرد آنان به مبارزه بزرگ قرن شهره پیدا کرد و بهتر است بدانید که این رقابت در ۱۵ راند سپری شده به اتمام رسید و فریزر برنده نهایی در این نبرد شد.

تعداد بازی های Joe Frazier چقدر است ؟

تعداد بازی های Joe Frazier چقدر است ؟

اگر به شدت به این موضوع علاقه مند هستید و تمایل دارید تا از میزان رقابت های جو فریزر و تعداد آنان مطلع شوید کافی است تا اخبار وی را در سایت های معتبری همچون سایت ما دنبال نمایید و اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار خود قرار دهید.

هم اکنون تمایل داریم تا در پایان این مقاله در مورد حضور یافتن محمد علی کلی بر سر مزار جو فریزر به بحث بپردازیم. با وجود کدورت ها و دشمنی های آنان برای وی بسیار احترام قائل می شد و زمانی که مشغول خاکسپاری جو بودند، محمد با بدنی لرزان ایستاد و ادای احترامی به اسموکینگ جو نمود.

سوالات متداول

  1. آیا می دانید که نام دیگر فریزر چه بود؟

    بله او را با القاب دیگری همچون اسموکینگ جو یاد می نمودند و به این علت که در زمان انجام مبارزاتش از هوک های دست چپ استفاده می نمود که بسیار خطرناک بود.

  2. دفعات قهرمانی جو فریزر را ذکر کنید؟

    وی در مسابقات سنگین وزن های جهان توانست تا دو مرتبه پیروزی را از آن خود نماید و در نهایت در سال ۱۹۷۳ توسط جورج فومن مغلوب شد.

  3. فریزر در کجا ساکن است؟

    جالب است که بدانید او در فیلادلفیا در حال زندگی می باشد و در آن مکان نیز به تأسیس باشگاه مشت زنی اقدام نموده است و سال های زیادی است که افراد علاقه مند به این رشته در آن جا اقدام به ورزش می نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]