استادیوم یوونتوس آرنا در شهر تورین در کشور ایتالیا قرار دارد و میزبان بازی‌ های خانگی باشگاه فوتبال یوونتوس می باشد و در حال حاضر بیش از ۴۱٬۵۰۷ نفر ظرفیت دارد.

 • به راحتی می توانید بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید تا به آخرین آدرس سایت پیش بینی فوتبال که بونوس های بسیار جالبی نیز برای کاربران قرار داده است؛ هدایت شوید.
معرفی استادیوم یوونتوس آرنا

معرفی استادیوم یوونتوس آرنا

ورزش فوتبال یکی از رشته های ورزشی محبوب در کشور ایتالیا محسوب می شود که خیلی از مردم این کشور به ورزش فوتبال علاقه مند هستند. حال ناگفته نماند که تیم‌ های قوی و پر افتخاری در ایتالیا وجود دارند که به طور معمول مسابقات تیم های فوتبال در استادیوم‌ ها برگزار می‌ شوند، به همین دلیل در ایتالیا، استادیوم های فوتبال مختلفی وجود دارند که هر کدام از این استادیوم‌ ها محل برگزاری برخی از مسابقات تیم‌ های فوتبال می باشند. حال یکی از استادیوم های معروف کشور ایتالیا یوونتوس آرنا می باشد که در ادامه قرار است به معرفی یوونتوس آرنا بپردازیم و اطلاعات جالبی در رابطه با این استادیوم قرار دهیم.

شاید تا به اکنون برای شما هم سوال به وجود آمده باشد که نام ورزشگاه یوونتوس چیست؟ در حال حاضر استادیوم یوونتوس، به دلایل حمایت مالی از تاریخ جولای ۲۰۱۷ به عنوان استادیوم آلیانز شناخته می شود. حال این موضوع را هم باید افزود که یوونتوس یک استادیوم فوتبال تمام سرنشین واقع در محله والت در تورین ایتالیا می باشد که خانه باشگاه یوونتوس اف سی. است. یوونتوس اولین ورزشگاه مدرن فوتبال متعلق به باشگاه در ایتالیا است. هم چنین یکی از تنها چهار استادیوم در این کشور است که با رده چهار یوفا تایید شده است و بالاترین سطح فنی را در مقررات زیرساخت ورزشگاه کنفدراسیون دارد.

در ۸ سپتامبر ۲۰۱۱، اولین بازی یوونتوس در ورزشگاه در برابر قدیمی‌ ترین تیم فوتبال حرفه‌ ای جهان، ناتس کانتی برگزار شد. هم چنین باید افزود که این استادیوم میزبان فینال لیگ اروپا ۲۰۱۴ و هم چنین فینال لیگ ملت‌ های یوفا در سال ۲۰۲۱ بوده است.

ظرفیت ورزشگاه یوونتوس آرنا چقدر است؟

ورزشگاه یوونتوس آرنا یکی از معروف ترین و پیشرفته ترین استادیوم های ایتالیا محسوب می شود که دارای امکانات بسیار زیادی می باشد. حال در زمان ساخت این ورزشگاه به نکاتی توجه شده است که یکی از این نکات ظرفیت بالای یوونتوس آرنا می باشد تا به این گونه هواداران و طرفداران زیادی بتوانند برای مشاهده بازی های مورد علاقه خود به این ورزشگاه بروند. حال این موضوع را هم باید افزود که در حال حاضر این استادیوم ۴۱۵۰۷ تماشاگر را در خود جای می دهد و به همین دلیل به ششمین ورزشگاه بزرگ فوتبال ایتالیا از نظر ظرفیت صندلی تبدیل شده است.

استادیوم یوونتوس آرنا کجا قرار دارد؟

استادیوم یوونتوس آرنا کجا قرار دارد؟

با توجه به این که در حال حاضر تیم معروف یوونتوس تمام مسابقات خود را در این ورزشگاه برگزار می‌ کند و از آن جایی که این تیم فوتبال هواداران بی شماری دارد که در هنگام مسابقات خیلی از آن ها به این استادیوم برای مشاهده مسابقات مورد علاقه خود می روند، از این رو یکی از متداول‌ ترین سوالاتی که برای برخی از افراد به وجود می آید، این است که این استادیوم در کجا قرار دارد؟ در این باره بهتر است که بدانید این استادیوم در Corso Gaetano Scirea, 50, 10151 Torino TO, ایتالیا قرار دارد. حال این موضوع را هم باید افزود که تماشاگران می‌ توانند با اتوبوس در خطوط: ۶۲، ۷۲، ۷۵، VE1 (روز های هفته) و ۹/ (فقط در روز های مسابقه) به این استادیوم بروند.

این مطلب را هم بخوانید
معروف ترین اینفلوئنسر 2021 در ایران و جهان چه کسانی انتخاب شده اند؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

در حال حاضر این استادیوم میزبان بازی‌ های خانگی باشگاه فوتبال یوونتوس می باشد و به طور معمول این باشگاه تمام بازی های خود را در یوونتوس آرنا برگزار می‌ کند. حال در رابطه با این باشگاه بهتر است که بدانید باشگاه فوتبال یوونتوس که با نام‌ یووه نیز شناخته می‌ شود، نام یک باشگاه فوتبال حرفه‌ ای است که واقع در شهر تورین، در کشور ایتالیا می باشد. باشگاه یوونتوس سومین باشگاه قدیمی فوتبال ایتالیا به شمار می رود که همواره در تاریخ خود در سری آ که بالاترین سطح فوتبال ایتالیا می باشد، حضور داشته‌ است. این باشگاه طرفداران بسیار زیادی دارد و به همین دلیل در زمان برگزاری مسابقات این تیم طرفداران یوونتوس برای مشاهده مسابقات تیم مورد علاقه خود به ورزشگاه یوونتوس آرنا می روند تا به این گونه بتوانند از نزدیک به تماشای بازی های مورد علاقه خود بپردازند.

استادیوم یوونتوس آرنا در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم یوونتوس آرنا در چه سالی ساخته شد؟

ورزشگاه قدیمی یوونتوس، ورزشگاه دل آلپی، در سال ۱۹۹۰ تکمیل شد تا میزبان مسابقات جام جهانی ۱۹۹۰ باشد. البته سال ها بعد با توجه به این که این باشگاه بسیار پرطرفدار و محبوب شد و خیلی از طرفداران این باشگاه برای تماشای بازی های یوونتوس به استادیوم دله آلپی مراجعه می‌ کردند و ظرفیت این استادیوم پایین بود، به همین دلیل مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند تا استادیوم جدید برای باشگاه یوونتوس تاسیس کنند و از این رو ساخت ورزشگاه یوونتوس در سال ۲۰۰۹ آغاز شد و سرانجام این استادیوم به صورت رسمی در آغاز فصل ۲۰۱۱–۲۰۱۲ افتتاح شد. هم چنین این موضوع را هم بایدافزود که در تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۱۱، اولین بازی یوونتوس در این ورزشگاه در برابر تیم فوتبال حرفه‌ ای، ناتس کانتی برگزار شد.

عکس های استادیوم یوونتوس آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به این که در حال حاضر تیم یوونتوس، تمام بازی های خود را در این ورزشگاه برگزار می‌ کند و یوونتوس آرنا یکی از زیبا ترین و معروف ترین استادیوم های خارجی به شمار می‌ رود، به همین دلیل خیلی از مردم تمایل دارند تا نگاهی به این ورزشگاه معروف یوونتوس بپردازند. در این باره می‌ توان این گونه بیان کرد که آسان ترین و بهترین روش برای جستجو و مشاهده تصاویر این استادیوم مراجعه به اینترنت است. اگر شما در اینترنت عباراتی همچون عکس استادیوم یوونتوس آرنا را جستجو کنید، عکس های بی شماری از این استادیوم برای شما نمایش خواهد یافت که می توانید به مشاهده این عکس ها و یا حتی دانلود آن ها بپردازید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

طراحان یوونتوس آرنا در هنگام ساخت این استادیوم، امکانات متعددی را برای آن در نظر گرفته اند تا به این گونه تیم‌ های فوتبال بتوانند مسابقات خود را بدون مشکل در این استادیوم برگزار کنند. حال از مهم‌ ترین امکانات یوونتوس آرنا می توان به: ظرفیت بالا، پارکینگ مناسب برای وسایل نقلیه شخصی و عموم، جایگاه مناسب تماشاگران، چمن مرغوب، صفحه نمایش اختصاصی، دسترسی راحت به ورزشگاه، جایگاه مناسب برای مهمانان ویژه و … اشاره کرد.

این مطلب را هم بخوانید
ساشا سبحانی پسر سفیر ونزوئلا و مدیر سایت شرط بندی abt90

مالک این ورزشگاه کیست؟

همان طور که بیان کردیم، در حال حاضر ورزشگاه یوونتوس آرنا میزبان بازی های خانگی تیم معروف یوونتوس می باشد. حال ناگفته نماند که باشگاه فوتبال یوونتوس (Juventus Football Club S.p.A.) مالک این ورزشگاه هم می باشد. این موضوع را هم باید افزود که اگر تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در این باره بدست آورید، پیشنهاد می کنیم تا به ورزشگاه یوونتوس ویکی‌پدیا مراجعه نمایید.

نوع چمن استادیوم یوونتوس آرنا چگونه است؟

نوع چمن استادیوم یوونتوس آرنا چگونه است؟

در هنگام ساخت یوونتوس آرنا یکی از نکاتی که به آن توجه شده است، نوع چمن زمین استادیوم می باشد، چرا که چمن با کیفیت و مرغوب باعث می‌ شود تا بازیکنان عملکرد بهتری در هنگام مسابقات داشته باشند. حال این موضوع را هم باید افزود که برای یوونتوس آرنا از چمن طبیعی استفاده شده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم یوونتوس آرنا برگزار شده اند کدامند؟

بهتر است که بدانید در حال حاضر این استادیوم میزبان بازی های باشگاه یوونتوس می باشد که برای هوادارانش بسیار مهم است. البته این موضوع را باید افزود که در این ورزشگاه فینال لیگ اروپا ۲۰۱۴ و هم چنین فینال لیگ ملت‌ های یوفا در سال ۲۰۲۱ هم برگزار شده است. حال ناگفته نماند که اگر تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با نتایج فینال لیگ اروپا ۲۰۱۴ و فینال لیگ ملت‌ های یوفا در سال ۲۰۲۱ که در این استادیوم برگزار شده اند به دست آورید، پیشنهاد می‌ کنیم تا به ویکی پدیای این استادیوم مراجعه کنید تا به این گونه بتوانید اطلاعات کامل و دقیقی در این باره به دست آورید.

سوالات متداول

 1. استادیوم یوونتوس آرنا در چه سالی تاسیس شده است؟

  پس از این که باشگاه یوونتوس بسیار پرطرفدار و محبوب شد، مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند تا استادیوم جدید برای باشگاه تاسیس کنند و به همین دلیل ساخت ورزشگاه یوونتوس در سال ۲۰۰۹ آغاز شد و سرانجام این استادیوم به صورت رسمی در آغاز فصل ۲۰۱۱–۲۰۱۲ افتتاح شد.

 2. در حال حاضر استادیوم یوونتوس آرنا میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

  در حال حاضر این ورزشگاه میزبان بازی‌ های خانگی باشگاه فوتبال یوونتوس می باشد و به طور معمول تیم یوونتوس تمام بازی های خود را در این ورزشگاه برگزار می‌ کند.

 3. چگونه می توان به مشاهده عکس های استادیوم یوونتوس آرنا پرداخت؟

  برای مشاهده عکس های این استادیوم روش های مختلفی وجود دارد، اما با این حال آسان ترین روش مراجعه به گوگل است، چرا که اگر در گوگل نام این استادیوم را جستجو کنید با نتایج خوبی رو به رو خواهید شد.

 4. ظرفیت استادیوم یوونتوس آرنا چقدر است؟

  در حال حاضر این ورزشگاه ۴۱۵۰۷ تماشاگر را در خود جای می دهد و به همین دلیل به ششمین ورزشگاه بزرگ ایتالیا از نظر ظرفیت صندلی تبدیل شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :