برای انجام مسابقات فوتبال، استادیوم های فوتبال مخصوصی را در نظر می گیرند. هر ساله در اسپانیا مسابقات لالیگا برگزار می شود و برای انجام این بازی ها چند استادیوم را انتخاب کرده اند. در این مطلب می خواهیم در مورد استادیوم های لالیگا اطلاعاتی جمع آوری کرده و در اختیار شما قرار دهیم.

 • در صورتی که تمایل دارید می توانید با کلیک بر روی “ورود به وب سایت” می توانید به معتبرترین سایت شرط بندی فوتبال مراجعه کنید.
فهرست مطالب پنهان
بهترین استادیوم های اسپانیا کدامند؟

بهترین استادیوم های اسپانیا کدامند؟

استادیوم های خارجی زیادی در اسپانیا وجود دارد که در ادامه در مورد آن ها توضیحاتی را بیان می کنیم.

نیوکمپ

اسپاتیفای نیوکمپ یکی از استادیوم های بسیار مجهز در اسپانیا می باشد. در سال ۲۰۲۲ حق نام این ورزشگاه را برای فروش گذاشتند و شرکت اسپاتیفای به مدت سه سال این امتیاز را خریداری کرد و از فصل جدید نام ورزشگاه نیوکمپ، به اسپاتیفای نیو کمپ تغییر پیدا کرد. این ورزشگاه را از سال ۱۹۷۵ تاسیس کرده اند. سازمان یوفا بر اساس امکانات و کیفیت ورزشگاه ها به آن ها از ۱ تا ۵ امتیاز می دهد . این استادیوم تا کنون امتیاز ۵ را از این سازمان دریافت کرده است.

بازی های بسیار مهمی در اسپاتیفای نیوکمپ انجام شده است که آخرین بازی مهمی که در آن برگزار شد مربوط به سال ۱۹۹۹ بوده است. در نیوکمپ ۹۹۳۵۴ نفر جای می گیرند و به عنوان یازدهمین استادیوم بزرگ در دنیا مشخص شده است. از سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ طرح توسعه در این ورزشگاه انجام شد که تا سال ۲۰۲۲ به اتمام رسید. پالائو بلوگرانا ورزشگاهی در کنار استادیوم نیوکمپ است که معمولا بازی های داخل سالن در آن انجام می شود.

آیس رینک هم سالن دیگری است که در مجاورت نیوکمپ قرار دارد و در آن هاکی روی یخ و پاتیناژ انجام می شود . نام بسیار قدیمی این ورزشگاه، استادی دل اف سی بارسلونا می باشد. در این ورزشگاه بیش ترین تعداد جمعیت تماشاگر، ۱۲۰ هزار نفر بوده است که تیم های بارسلونا و یوونتوس به مصاف یک دیگر رفته بودند. ابعاد زمین این ورزشگاه ۶۷ در ۱۰۳ متر می باشد. سطح زمین بازی را از چمن طبیعی پوشانده اند. برای باز سازی این استادیوم مبلغ ۱۷۳۱ میلیون یورو هزینه شده است. فرانسسک میتجانس و میرو سازنده این مجموعه ورزشی بوده اند.

سانتیاگو برنابئو

استادیوم سانتیاگو برنابئو یکی از مجموعه ورزشی های کشور اسپانیا است. از تاریخ ۱۴ دسامبر سال ۱۹۴۷ این ورزشگاه تاسیس شده است. رئیس سابق باشگاه، سانتیاگو برنابئو یسته نام داشت و به همین علت نام این مجموعه را به احترام او سانتیاگو برنابئو نامیده اند. این استادیوم به عنوان یکی از معروف ترین و برجسته ترین استادیوم های دنیا است. در این ورزشگاه تعداد ۲۴۵ سوئیت اجرایی ایجاد شده است. ظرفیت استادیوم سانتیاگو برنابئو ۸۱۰۴۴ نفر است. بیش ترین تعداد تماشاگری که در این ورزشگاه حضور داشته اند، در بازی بین تیم های رئال مادرید و آث میلان بود که تعداد ۱۲۹۶۹۰ نفر تماشاچی به ورزشگاه مراجعه کرده بودند.

ابعاد زمین بازی ۱۰۵ در ۶۸ متر است. در سال ۲۰۱۹ تصمیمات بسیار مهمی برای توسعه و مدرن سازی این ورزشگاه گرفته شد که بر اساس این طرح ها، کافی شاپ و رستوران هایی ایجاد می شد و گنجایش استادیوم به ۹۰ هزار نفر افزایش پیدا می کرد. قرار بود که بر روی این ورزشگاه یک سقف متحرک برای استفاده در فصول بارانی ایجاد شود. به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹ فرصت بسیار مناسبی در اختیار این طراحان به وجود آمد، چرا که در این زمان تماشاگران از حضور در استادیوم ها منع شده بودند. گفته می شود که این پروژه در پایان سال ۲۰۲۲ پایان یافته است.

مترو پلی تانو

استادیوم مترو پلی تانو معمولا با نام واندا مترو پلی تانو در بین مردم شناخته می شود. در این ورزشگاه، بازی های بسیار زیادی تا به امروز انجام شده است. سازمان یوفا به این ورزشگاه تا به امروز همیشه ۴ ستاره داده است که معنی این ستاره ها، کیفیت و تجهیزات بسیار خوب این استادیوم می باشد. مالک استادیوم مترو پلی تانو شهرداری شهر مادرید است. در این ورزشگاه تعداد ۶۷۷۰۳ نفر جای می گیرند. ابعاد زمین بازی ۱۰۵ در ۶۸ می باشد و سطح زمین از بهترین نوع چمن پوشانده شده است که در هنگام بازی، بازیکنان دچار آسیب نشوند. از سال ۱۹۹۰ شروع به ساختن این استادیوم کردند و آن را در سال ۱۹۹۳ به پایان رساندند. در تاریخ ۶ سپتامبر سال ۱۹۹۴ استادیوم مترو پلی تانو را افتتاح و باز گشایی کردند. در سال ۲۰۱۷ برای نو سازی مدتی این ورزشگاه را تعطیل کردند. مبلغی که برای ساخت این مجموعه ورزشی استفاده شد، ۴۵ میلیون یورو بود و برای باز سازی آن در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۲۴۰ میلیون یورو را هزینه کردند.

مستایا

در این ورزشگاه بازی های خانگی یکی از تیم های اسپانیایی برگزار می شود. در سال ۱۹۲۳ اقدام به ساخت این استادیوم کردند و در مدت کوتاهی توانستد این پروژه را به اتمام برسانند. تمام زمین از چمن های طبیعی پوشیده شده است و ظرفیت این استادیوم ۵۵ هزار نفر می باشد. ابعاد زمین هم ۱۰۵ در ۶۸ است. این ورزشگاه همیشه مورد اتفاقات زیادی قرار گرفته است، جنگ و بلایای طبیعی از این اتفاقات هستند و به عنوان یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های اسپانیا شناخته می شود.

در اسپانیا یک جنگ داخلی رخ داد و در این زمان از استادیوم مستایا به عنوان پناهگاه و انباری استفاده شد. این ورزشگاه به قدری تخریب شد که پس از این جنگ، تقریبا چیزی از آن سالم باقی نمانده بود. مدتی بعد تصمیمات مهمی برای باز سازی آن گرفته شد و بر اساس این طراحی ها، ظرفیت جمعیت آن افزایش پیدا کرد و یک جایگاه به آن افزوده شد. اما پس از دو سال، به دلیل سیل بخشی از استادیوم خراب شد که خیلی زود آن را ترمیم کردند. در سال ۱۹۶۹ نام این ورزشگاه را تغییر دادند که در ۱۹۹۴ به طور مجدد نام آن را، مستایا گذاشتند. ورزشگاه مستایا یکی از پر ماجرا ترین استایوم های دنیا است.

این مطلب را هم بخوانید
بررسی ورزشگاه سردار جنگل رشت از ظرفیت و امکانات تا چمن آن

بنیتو ویلا مارین سبیا

بنیتو ویلا مارین سبیا استادیومی در اسپانیا است که حدود ۶۰۷۲۰ نفر را می تواند درون خود جای دهد. این ورزشگاه از سال ۱۹۲۳ ایجاد شده است. به اتمام رسیدن این پروژه و تکمیل شدن آن تا سال ۱۹۲۸ طول کشید. بیش ترین جمعیتی که در این ورزشگاه جمع شده اند، تعداد ۵۷۱۲۳ نفر بوده اند. در سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۱۷ برای باز سازی این مجموعه اقدام شده است. هم اکنون در استادیوم بنیتو ویلا مارین سبیا بازی های بسیار زیادی انجام می شود.

عکس استادیوم های لالیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس استادیوم های لالیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

برای تماشا کردن تصاویر استادیوم های لالیگا می توان نام هر کدام از استادیم ها را در اینتنرت نوشته و جست و جو نمایید. البته می توان تصاویر این ورزشگاه ها را در گزارش های ورزشی و شبکه های ورزشی هم مشاهده کرد. بسیاری از سایت ها در مورد استادیوم های فوتبال اطلاعاتی را جمع آوری می کنند که در این سایت ها تصاویر این مجموعه ها نیز موجود می باشد. می توان به این سایت ها مراجعه کرد و علاوه بر خواندن مقاله آن ها و کسب اطلاعات بیش تر، تصاویری که در آن ها منتشر شده است را نیز مشاهده کرد. استادیوم های میزبان لالیگا قبل از برگزاری مسابقات لالیگا، بهترین امکانات را برای بازیکنان و مربیان و همین طور تماشاچیان فراهم می کنند.

هر کدام از استادیوم های لالیگا چه ویژگی هایی دارند؟

هر کدام از استادیوم های لالیگا چه ویژگی هایی دارند؟

در کشور اسپانیا حدود ۷۰ ورزشگاه فوتبال وجود دارد که فقط تعدادی از آن ها معروف و شناخته شده هستند و از آن ها برای بازی های لالیگا استفاده می شود. در این ورزشگاه ها تعداد بسیار زیادی از تماشا چیان را می توان جای داد و همه می توانند شاهد این بازی های مهم و حساس باشند. این ورزشگاه ها را به صورت متوالی باز سازی و ترمیم می کنند تا همیشه مدرن و به روز باقی بمانند. تمامی صندلی ها زیر سقف های استادیوم های مسقف قرار می گیرند و این گونه دیگر نیازی به نگرانی در مورد آب و هوا نیست.

صندلی های شیب زیادی به سمت زمین بازی دارند تا تماشاچیان دید بهتری نسبت به زمین بازی داشته باشند. مانیتور های زیادی در این ورزشگاه ها وجود دارند که مورد استفاده هواردان قرار می گیرند. بزرگ ترین و مجهز ترین تلویزیون در بالای این استادیوم ها قرار دارند. برای جای گذاری صندلی ها از طراحی های ارگنومیک استفاده می شود تا فاصله و دید بهتری وجود داشته باشد.

مسیر های ویژه ای برای معمولین در نظر گرفته شده است. چندین ورودی دارند که طرفداران هر تیم از ورودی های جدا از هم وارد ورزشگاه شوند تا درگیری بین آن ها رخ ندهد. وجود داشتن مناطقی به عنوان مهمان پذیر از دیگر ویژگی های این ورزشگاه ها می باشد. رستوران، کافی شاپ، هتل و مراکز درمانی و فروشگاه های زیادی در داخل این استادیوم ها ایجاد شده است. البته ویژگی های بسیاری در این استادیوم ها وجود دارد که ما به چند مورد از آن ها اشاره کردیم.

بزرگ ترین استادیوم های لالیگا کدامند؟

بزرگ ترین استادیوم های لالیگا کدامند؟

استادیوم سانتیاگو برنابئو بزرگ ترین استادیوم در لالیگا می باشد. در این ورزشگاه ثروت مند ترین تیم دنیا بازی می کند. در استادیوم سانتیاگو برنابئو فوتبال ها و مسابقاتی انجام شده است که در بالا ترین حد ممکن بوده اند. استادیوم نیوکمپ نیز گنجایش بسیار زیادی دارد. این استادیوم در سال ۲۰۰۸ دستخوش تغییرات زیادی شد و به همین دلیل گنجایش آن افزایش یافت. بازیکنان بسیار مشهوری در این استادیوم‌ بازی کرده اند و هم اکنون تماشای یکی از مسابقات فوتبال در این استادیوم بسیار رویایی است و آرزوی بسیاری از مردم است. این دو ورزشگاه مجهز ترین استادیوم ها نیز می باشند. با توجه به اطلاعاتی که در مورد معرفی پنج ورزشگاه بزرگ کشور اسپانیا داده ایم، می توانید بزرگ ترین و کوچک ترین استادیوم را به راحتی تشخیص دهید.

کوچک ترین استادیوم های لالیگا کدامند؟

استادیوم های اسپانیا گنجایش های متفاوتی درند. در بین این استادیوم ها ورزشگاه مستایا که ۵۵ هزار نفر پنجایش دارد از استادیوم های دیگر کوچک تر می باشد. در این استادیوم بازی های بسیار حساس که طرفداران بسیاری برای دیدن آن به ورزشگاه می روند، برگزار نمی شود. پس از آن ورزشگاه بنیتو ویلا مارین سبیا دومین ورزشگاه کوچک برای بازی های لالیگا است که حدود ۶۱ هزار نفر گنجایش دارد. در این کشور، ده ها استادیوم وجود دارد که ظرفیت های استادیوم های فوتبال اسپانیا باعث شده است که بزرگ ترین ورزشگاه ها را برای انجام این بازی ها انتخاب کنند. چرا که مسابقات لالیگا یکی از مهم ترین مسابقات در اسپانیا می باشد.

هرکدام از ورزشگاه های ذکر شده میزبان خانگی کدام تیم است؟

هرکدام از ورزشگاه های ذکر شده میزبان خانگی کدام تیم است؟

در استادیوم نیوکمپ بازی های خانگی تیم فوتبال بارسلونا انجام می شود. تاکنون تیم دیگری در این استادیوم بازی های خانگی خود را انجام نداده است. در استادیوم سانتیاگو برنابئو تیم های رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا بازی های خانگی خود را انجام می دهند. این تیم ها ثروت مند ترین و قدرت مند ترین تیم ها در دنیا هستند. ورزشگاه مترو پلی تانو شاهد بازی های خانگی تیم اتلتیکو مادرید است. این تیم از سال ۲۰۱۷ بازی های خود را در این ورزشگاه انجام داده است. در استادیوم مستایا تا به امروز بازی های خانگی تیم فوتبال والنسیا انجام شده است. تیم رئال بتیس هم بازی های خانگی خود را در استادیوم بنیتو ویلا مارین سبیا انجام می دهد. این تیم ها تا به امروز در ورزشگاه های ذکر شده حضور داشته اند و تا کنون هیچ خبری در مورد جا به جایی این تیم ها به باشگاه دیگر و یا اضافه شدن تیم دیگری به این ورزشگاه ها منتشر نشده است و احتمال آن می رود که سال ها شاهد بازی های این تیم ها در ورزشگاه های خود باشیم.

ورزشگاه های ذکر شده در کدام شهر قرار دارند؟

استادیوم سانتیاگو برنابئو در شهر مادرید اسپانیا و در پاسئو دلا کاستیانا و در منطقه چا مارتین قرار گرفته است. خیابان‌های کونچا اسپینا، پدرو دامیان و رافائل سالگادو در اطراف و مجاورت این استادیوم قرار دارند. استادیوم مترو پلی تانو در شهر مادرید قرار دارد. ورزشگاه مستیا در شهری به نام والنسای که در اسپانیا است، قرار دارد. ورزشگاه مستایا دقیقا در قسمت شرق شهر تاریخی والنسیا می باشد. می توان بدون وسیله نقلیه و پیاده از کلیسای جامع یا ایستگاه مرکزی راه‌اهن به مستایا رفت بدون این که راه طولانی را طی نمایند. استادیوم بنیتو ویلا مارین سبیا در شهر سویا قرار گرفته است.

قدیمی ترین استادیوم های لالیگا کدامند؟

قدیمی ترین استادیوم های لالیگا کدامند؟

قدیمی ترین استادیوم در اسپانیا، استادیوم مستایا است. همان طور که در قسمت بالای متن گفتیم، این استادیوم را در سال ۱۹۲۳ تاسیس کرده اند. اولین بازی برای باز گشایی این استادیوم، بین تیم های لوانته و تیم والنسیا بود. در همان سال های اولیه این ورزشگاه ۱۷ هزار نفر گنجایش داشت اما پس از مدتی ظرفیت آن را به ۲۵ هزار نفر هم رساندند. در سال ۱۹۵۵ که به دلایل مختلفی این ورزشگاه به شدت صدمه دیده بود، دو باره باز سازی شد و در همین حین هم گنجایش آن را به ۴۵ هزار نفر رساندند. در سال ۱۹۶۲ تیم ناتینگهام فارست به عنوان اولین تیم خارجی به زمین بازی مستایا رفت و بازی کرد. در سال ۱۹۷۰ تصمیم بر جا به جا کردن این ورزشگاه گرفته شد اما در طی یک تجدید نظر تصمیم بر این شد که به جای هزینه جا به جایی و نقل مکان، آن را مجددا باز سازی کنند. برای برگزاری جام جهانی ۱۹۸۲ تصمیمات بیش تر و جدی تری برای نو سازی و مرمت این استادیوم انجام شد. آخرین بار هم در سال ۲۰۰۱ باز سازی شد و پس از آن بدون هیچ گونه تغییری به همان حالت باقی ماند. در سال ۲۰۰۷ مسئولان باز سازی مجدد را آغاز کردند اما هنوز این باز سازی تمام نشده است و به همان حالت باقی مانده است. گویا برای انجام این پروژه و به اتمام رساندن باز سازی، به مبلغ بیش تری نیازمند هستند. با وجود ناقص ماندن این استادیوم در باز سازی، هنوز هم این ورزشگاه یکی از ورزشگاه های بسیار خوب کشور اسپانیا است و بازی های زیادی را در این ورزشگاه برگزار می کنند و افراد بسیاری برای دیدن این مسابقات، به این استادیوم مراجعه می کنند.

جدید ترین ورزشگاه های لالیگا کدامند؟

جدید ترین ورزشگاه های لالیگا کدامند؟

در اسپانیا بیش از ۷۰ استادیوم بسیار زیبا وجود دارد که فقط در برخی از آن ها مسابقات لالیگا برگزار می شود. اما تا کنون خبر جدیدی در مورد افتتاح و یا تاسیس استادیومی جدید برای برگزاری مسابقات لالیگا به دست ما نرسیده است و هم چنان قرار است که این مسابقات در همان ورزشگاه های قدیمی انجام شود. فهرست ورزشگاه های فوتبال در اسپانیا را می توانید در اینترنت و هم چنین در سایت رسمی فوتبال اسپانیا مشاهده نمایید. از تمامی ورزشگاه هایی که در اسپانیا وجود ارد، می توان گفت که تعداد بسیاری از آن ها در مدت های کوتاهی باز سازی می شوند و جزو زیبا ترین استادیوم ها هستند اما به دلیل ظرفیت های کمی که دارند نمی توانند میزبان مسابقت لالیگا شوند اما هم چنان در بازی های خانگی تیم های خود، بسیار شلوغ و پر هیاهو هستند. در این کشور، مسابقات بسیار زیادی برگزار می شوند و مردم آن علاقه بسیار زیادی به تماشای فوتبال دارند و برای دیدن بسیاری از بازی ها، به استادیوم ها مراجعه می کنند.

ویدیو استادیوم های لالیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

ویدیو استادیوم های لالیگا را در کجا مشاهده کنیم؟

برای تماشا کردن ویدئو های استادیوم لالیگا می توانید نام این استادیوم ها را در اینترنت بنویسید و در قسمت ویدئو ها، فیلم ها و کلیپ های مربوط به آن ها را تماشا کنید. در شبکه های ورزشی هم در مورد این استادیوم ها فیلم های زیادی پخش می شود. البته در سایت آپارات و برخی دیگر از سایت ها نیز فیلم های زیادی وجود دارد که می توان آن ها را مشاهده کرد. بسیاری از سایت ها در مورد استادیوم های ورزشی اطلاعاتی را جمع آوری کرده و در اختیار خوانندگان قرار می دهند که با مراجعه کردن به این سایت ها می توانید هم از اطلاعات آن ها بهره مند شوید و هم از فیلم ها و ویدئو هایی که به اشتراک گذاشته اند، استفاده نمایید.

این مطلب را هم بخوانید
آنالیز شرط بندی بلژیک و کرواسی در جام جهانی قطر

قیمت بلیط استادیوم های لالیگا چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت بلیط های استادیوم ها می توانید به سایت ورزشگاه های مورد نظر خود رفته و از آخرین قیمت ها مطلع شوید. مسئولان هر ورزشگاه نسبت به تجهیزات و امکاناتی که دارد، قیمت مشخصی را برای استادیوم خود در نظر می گیرند. برای تهیه بلیط های استادیوم های لالیگا چندین راه وجود دارد. می توان به سایت رسمی ورزشگاه رفته و بلیط خود را تهیه کرد. البته در سایت Ticketmaster نیز می توان به صورت آنلاین بلیط خود را تهیه کرد. البته می توان به صورت حضوری به باجه های بلیط فروشی مراجعه کرد و این بلیط ها را تهیه نمود. اگر کسی به صورت آنلاین بلیط خود را تهیه کند، باید در هنگام ورود به استادیوم نسخه های چاپی را نیز دریافت کند.

بلیط های ویژه چند هفته قبل از شروع بازی برای فروش گذاشته می شوند که قیمت بسیار بالا تری از بلیط های معمولی دارد. بلیط های معمولی هم یک هفته قبل از انجام بازی به فروش می رسد. برای انجام بازی های بسیار مهم که خرید بلیط بسیار دشوار است، می توان به بازار های سیاه مراجعه کرد و با پرداخت مبلغ هایی بیش تر، بلیط خود را تهیه کرد. در برخی از بازی ها هم به دلیل حضور بسیار کم تماشا چیان، نیازی به تهیه بلیط های وی آی پی نیست چرا که می توان به راحتی و با قیمت های کم، بهترین صندلی ها را رزرو کرد.

سوالات متداول

 1. استادیوم های لالیگا چند نفر گنجایش دارند؟

  استادیوم های لالیگا گنجایش های متفاوتی دارند و کوچک ترین آن، ۵۵ هزار نفر جمعیت دارد و بزرگ ترین استادیوم هم نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر ظرفیت دارد.

 2. کدام یک از استادیوم های لالیگا به عنوان مدرن ترین استادیوم اسپانیا شناخته شده است؟

  استادیوم های لالیگا بسیار مجهز هستند اما در بین آن ها استادیوم نیو کمپ از سایر ورزشگاه ها به روز تر می باشد.

 3. کدام یک از استادیوم های لالیگا قدرت مند ترین ورزشگاه است؟

  یکی از استادیوم های لالیگا که سانتیاگو برنابئو نام دارد، قدرت مند ترین ورزشگاه است که ثروت مند ترین تیم در آن بازی های خانگی خود را نجام می دهد.

 4. حق اسم کدام یک از استادیوم های لالیگا به فروش رسیده است؟

  حق اسم ورزشگاه نیو کمپ که یکی از استادیوم های لالیگا است را برای فروش گذاشتند و شرکتی به نام اسپاتیفای به مدت سه سال این حق را خریداری کرد.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :