یک استادیوم ورزشی فوتبال باید با بالاترین سطح کلاس جهانی مطابقت داشته باشد و با استاندارد و امکانات کیفی همراه باشد و بهترین و مهم ترین مسابقات را در خود پذیرا و اجرا نماید. استادیوم المپیک لیون از استادیوم های خارجی که متعلق به تیم باشگاهی لیون فرانسه می باشد، در بین با کیفیت ترین ورزشگاه های دنیا قرار دارد و تیم لیون در لیگ ۱ فوتبال این کشور بازی می کند. همچنین این ورزشگاه مسابقات معتبر اروپایی را در خود برگزار کرده است. ورزشگاه المپیک لیون در میان ورزشگاه های ۴ ستاره یوفا به حساب می آید. حال ما شما را در ادامه به طور ویژه ای با این ورزشگاه آشنا خواهیم کرد پس تا پایان با ما همراه باشید.

  • با دنبال برترین سایت پیش بینی فوتبال ایرانی هستید؟ تنها با یک کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ مستقیما به این سایت هدایت می شوید.
معرفی استادیوم المپیک لیون

معرفی استادیوم المپیک لیون

الیمپیکیو لیونایز نام استادیوم المپیک لیون است و در نزدیکی لیون فرانسه قرار دارد. این ورزشگاه در بین مهم ترین استادیوم های فوتبال فرانسه قرار دارد. همچنین برای ساخت این ورزشگاه ۴۱۵ میلیون یورو هزینه شده است که مهندس سازه وینچی و معمار آن پابولوس نام دارد. این استادیوم از سال ۲۰۱۶ شروع به فعالیت کرده که معماری بسیار سطح بالایی در آن کار شده است و از لحاظ ساخت بسیار قوی و اصولی به آن پرداخته شده است و تمام قواعد را رعایت کرده و همچنین استاندارد های لازم را نیز از سوی یوفا دریافت کرده است. پس ما در ادامه درباره ساخت آن توضیح خواهیم داد.

ظرفیت ورزشگاه المپیک لیون چقدر است؟

ظرفیت ورزشگاه المپیک لیون چقدر است؟

ازویژگی های یک ورزشگاه می توان به گنجایش آن اشاره کرد که ورزشگاه المپیک لیون با ظرفیت حدودی ۵۹۲۰۰ هزار نفری با اینکه نسبت به ورزشگاه های دیگر دنیا کمتر گنجایش دارد، نمره قبولی را از سوی یوفا در استادیوم‌ های درجه A که باید حداقل پنج هزار نفر ظرفیت را داشته باشد، دریافت کرده است. این ورزشگاه بیشترین تعداد تماشاگری که تا به حال به خود دیده است ۵۸۶۰۰ نفر بوده و مربوط به سال ۲۰۱۷ می باشد که بین تیم های ملی فرانسه و نیوزلند در ورزش راگبی برگزار شده است و تا به حال از آن سال رکورد حضور این جمعیت در این ورزشگاه شکسته نشده است.

استادیوم المپیک لیون کجا قرار دارد؟

استادیوم المپیک لیون کجا قرار دارد؟

در واقع مکان اصلی استادیوم المپیک لیون در شهر دسین شارپیو است و در مجاورت شهر لیون می باشد و از لحاظ موقعیتی نیز وضعیت خوبی دارد. مختصات این ورزشگاه نیز به طور دقیقی حساب شده می باشد. ابعاد زمین بازی ورزشگاه المپیک لیون ۶۸ در ۱۰۵ می باشد و از این لحاظ استاندارد های لازم را در خود می بیند. همچنین مکان یک ورزشگاه باید طوری باشد که برای رفت وآمد هواداران مشکل ایجاد نکند و به راحتی بتوانند برای تماشا بازی و مسابقات به استادیوم بیایند که ورزشگاه الیمپیکیو لیونایز از این لحاظ موقعیت مکانی خوبی دارد. شما می توانید برای دیدن موقعیت مکانی دقیق این استادیوم، عبارت ورزشگاه المپیک لیون ویکی پدیا را در مرورگر خود جست و جو کنید.

این مطلب را هم بخوانید
آنالیز شرط بندی بازی لیورپول و رئال مادرید

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

تیم فوتبال باشگاهی لیون در این ورزشگاه میزبان رقبای خود در لیگ ۱ فوتبال فرانسه می باشد و بازی های خانگی خود را در این استادیوم انجام می دهد و به طور اختصاصی مدیریت آن جا را بر عهده دارد . این استادیوم همچنین مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را در خود پذیرایی می کند و درسال ۲۰۱۶ نیز به دلیل اینکه مسابقات فوتبال یورو در کشور فرانسه برگزار می شد، این استادیوم یکی ازمیزبان های این دوره از بازی ها هم بوده است. جام جهانی فوتبال زنان نیز در سال ۲۰۱۹ در فرانسه برگزار شد و وظیفه میزبانی تعدادی از بازی ها نیز به استادیوم المپیک لیون سپرده شد. همچنین مراسمات دیگری نیز در این استادیوم برگزار می شود که در ادامه به خواهیم پرداخت.

استادیوم المپیک لیون در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم المپیک لیون در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم المپیک لیون در اکتبر سال ۲۰۱۲ شروع به ساخت کرد و در سال ۲۰۱۵ به بهره برداری خود رسید. در ژانویه سال ۲۰۱۶ شروع به فعالیت کرد و در خود از جمله ورزشهای فوتبال و راگبی را میزبانی کرد، همچنین تا به الان آپشن های جدیدی نیز روز به روز به این ورزشگاه اضافه می شود. از دیدگاه هواداران نیزورزشگاه المپیک لیون در بین بروزترین و مدرن ترین ورزشگاه های جهان قرار دارد و نظر آنان را از این بابت جلب کرده است.

عکس های استادیوم المپیک لیون را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم المپیک لیون را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس استادیوم المپیک لیون، شما می توانید به مرورگر خود سر بزنید و عکس های این استادیوم را ببینید و یا حتی می توانید عبارت انگلیسی photos of Lyon olympic stadium را در مرورگر خود جست و جو کنید و نیز می توانید به صفحه اینستاگرام این باشگاه مراجعه کنید، همچنین شما میتوانید به وب سایت تیم المپیک لیون هم در مرورگر مراجعه کنید تا هم از اطلاعات باشگاه فوتبالی لیون و نیز ورزشگاه این تیم دیدن کنید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

 تیم های فوتبال برای جذب هواداران خود باید دارای ورزشگاه با امکانات و استاندارد های درجه A باشد که استادیوم لومیرز به خوبی این امکانات را دارد. از این امکانات می توان به رختکن به طور جداگانه برای بازیکنان و داوران (۴ رختکن مجهز برای تیم ها و ۱ رختکن برای داوران)، دارای کابل کشی مناسب برای پخش مسابقات زنده، وجود نورافکن های استاندارد و جریان کافی برق، دارای اتاق کنفرانس مطبوعاتی با داشتن ظرفیت حدود ۱۰۰ نفر و امکانات مورد نیاز برای عکاسان، دارای اتاق کنترل دوپینگ و اتاق مراقبت های پزشکی و… اشاره کرد که ورزشگاه المپیک لیون این استاندارد و امکانات را دارد و شمار زیادی از هواداران خود را در این ورزشگاه پذیرا می باشد. این استادیوم در بین پر امکانات ترین ورزشگاه های جهان می باشد.

این مطلب را هم بخوانید
بیوگرافی شهریار مغانلو به همراه بررسی حواشی که زندگی شخصی او

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک استادیوم المپیک لیون (باشگاه شرکتی المپیک لیون) می باشد و همچنین مسئولیت مدیرعاملی این شرکت و استادیوم را تاجری به نام جین میشل آولاس بر عهده دارد که محبوبیت بالایی نزد هواداران و شهرنشینان لیون دارد. حال باید برای شما سوال پیش آید که بودجه و مخارج شرکت و ورزشگاه لیون را چه کسی تامین می کند که ما باید به شما بگوییم که سهامدارانی برای تامین بودجه دخیل هستند، برای همین با توجه به تحقیقاتی که ما انجام داده ایم، جین میشل آولاس ۲۷/۹ و ای دی جی کپیتال پارتنرس سی او ۲۰ و جروم سیدوکس ۱۹/۵ و گروه اس ای المپیک لیون ۱/۵۸ و اینوسکو ادویرس ۱/۱۹ درصد بودجه این شرکت و استادیوم المپیک لیون را تامین می کنند. همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که شرکت المپیک لیون از لحاظ مدیرتی بسیار قوی و قابل تحسین است و نیز دلیل موفقیت چند سال اخیرشان همین اداره فوق العاده آن ها بوده است.

نوع چمن استادیوم المپیک لیون چگونه است؟

نوع چمن استادیوم المپیک لیون چگونه است؟

یکی از ویژگی های استادیوم سطح بالا جنس چمن آن است. استادیوم المپیک لیون از این لحاظ نمره قابل قبولی دارد و سطح کیفی خود را بالا برده است. همچنین جنس چمن این استادیوم هیبریدی نام دارد. برای همین بهتر است توضیح این نوع جنس را برای شما ارائه دهیم. چمن هیبریدی به صورت کامل در زمره چمن های مصنوعی قرار نمی گیرد اما باتوجه به الیاف های مصنوعی که در قسمت ریشه قرار گرفته اند نمی توان آن را نوعی چمن طبیعی قلمداد کرد با این حال تعداد متخصصین امر که از آن به عنوان چمن مصنوعی یاد می کنند بسیار بیشتر از کسانی است که سعی می کنند آن را نوعی چمن طبیعی جلوه دهند.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم المپیک لیون برگزار شده اند کدامند؟

بازی های مهمی که در یک استادیوم درجه A برگزار می شود از اهمیت بالایی برخوردار است و در دل هواداران خاطره سازی می کند. استادیوم پارک الیمپیکیو لیونایز در بین استادیوم های سطح بالا و ۴ ستاره یوفا محسوب می شود. از جمله بازی های مهمی که در استادیوم المپیک لیون برگزار شده است می توان به دیدار فینال لیگ یوفا بین اتلتیکو مادرید اسپانیا و المپیک مارسی فرانسه در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد. همچنین ۶ بازی از لیگ ملت ها ی اروپا ۲۰۱۶ فرانسه از جمله یکی از دو بازی نیمه نهایی بین کشورهای پرتغال و ولز و ۳ بازی نیمه نهایی و فینال جام جهانی زنان ۲۰۱۹ فرانسه در این استادیوم برگزار شد. علاوه بر بازی های مهم فوتبال، راگبی و هاکی که این ورزشگاه میزبان آنان بوده، کنسرت های بزرگ موسیقی را نیز پذیرا بوده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. در استادیوم المپیک لیون چه مسابقاتی برگزار می شود؟

    در استادیوم المپیک لیون بازی های راگبی، مسابقات فوتبال و هاکی و البته بسیاری از کنسرت های موسیقی برگزار می شود.

  2. رکورد بیشترین حضور تماشاگر در استادیوم المپیک لیون چقدر می باشد؟

    رکورد بیش ترین تعداد تماشاچی در استادیوم المپیک لیون ۵۸۶۰۰ نفر می باشد.

  3. برای احداث و ساخت استادیوم المپیک لیون چقدر هزینه شده است؟

    برای احداث و ساخت استادیوم المپیک لیون ۴۱۵ میلیون یورو هزینه شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :