استادیوم ردبول آرنا یکی از استادیوم های خارجی معروف واقع در کشور آلمان می باشد. این استادیوم، ورزشگاه اختصاصی تیم راسن بالسپورت لایپزیگ ئی.وی. (لایپزیگ) می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این ورزشگاه معروف در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی را با شما به اشتراک بگذاریم.

 • شما برای شرط بندی بوندسلیگا لیگ درجه یک آلمان همواره می توانید بر روی گزینه “ورود به وب سایت” موجود در همین مقاله کلیک کنید.
معرفی استادیوم ردبول آرنا

معرفی استادیوم ردبول آرنا

استادیوم ردبول آرنا یکی از معروف ترین استادیوم های فوتبال کشور آلمان می باشد. نام دیگر این استادیوم، سنترال استادیوم می باشد. سنترال استادیوم در سال ۱۹۵۶ افتتاح شد. استادیوم سنترال در آن زمان با صد هزار نفر ظرفیت، بزرگ ترین ورزشگاه آلمان بوده است. با گذر زمان استفاده از این استادیوم کاهش یافت و هزینه نگهداری آن بسیار بالا شد. همین موضوع باعث شد شهردار لایپزیک در سال ۱۹۹۷ تصمیم‌ گرفت، ورزشگاهی جدید در دل ورزشگاه قبلی بسازد. در آن زمان بود که سنترال استادیوم به ورزشگاه ردبول آرنا تبدیل شد. ورزشگاه ردبول آرنا از سال ۲۰۰۰ تا سال ۲۰۰۴ ساخته شد. این ورزشگاه یکی از میزبانان جام جهانی ۲۰۰۶ بوده است. تا کنون نیز بازی های بسیار مهمی در این ورزشگاه صورت گرفته است. این ورزشگاه برای بازی های خانگی تیم آر بی لایپزیگ می باشد که از سال ۲۰۱۰ تا کنون بازی های این تیم در این استادیوم صورت می پذیرد.

ظرفیت ورزشگاه ردبول آرنا چقدر است؟

ورزشگاه ردبول آرنا یکی از بزرگ ترین ورزشگاه های کشور آلمان می باشد. این ورزشگاه ظرفیتی حدود ۴۲٬۹۵۹ نفر برای فوتبال می باشد و ظرفیتی حدود ۵۰٬۰۰۰ نفری برای کنسرت را تشکیل می دهد. ابعاد زمین استادیوم ردبول آرنا ۱۰۵ در ۶۸ متر می باشد که تا کنون موفق شده است میزبان بازی های بسیار مهم و جام جهانی ۲۰۰۶ بشود. این ورزشگاه در واقع همان سنترال استادیوم سابق می باشد که در شهر لایپزیگ آلمان واقع گردیده است.

استادیوم ردبول آرنا کجا قرار دارد؟

استادیوم ردبول آرنا کجا قرار دارد؟

این ورزشگاه مشهور آلمانی در شهر لایپزیگ آلمان واقع گردیده است. لایپزیگ با حدود ۵۰۰٬۰۰۰ نفر جمعیت شهری در ایالت فدرال زاکسن و از شهر های بزرگ و مهم شرق آلمان می باشد. همین موضوع باعث شده است که استادیوم ردبول آرنا از اهمیت بالایی برخوردار باشد و به یکی از برترین استادیوم های کشور آلمان تبدیل شود، به طوری که نه تنها بازی های خانگی بلکه بازی های جام جهانی و قاره ای نیز در این ورزشگاه صورت می پذیرد. در حال حاضر تمام بازی های تیم لایپزیگ در بوندس لیگا در این ورزشگاه صورت می پذیرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آدرس دقیق این ورزشگاه و دریافت لوکیشن آن به سایت های معتبر اینترنتی مراجعه کنید و از طریق سایت های مربوطه آدرس یا لوکیشن این ورزشگاه معروف آلمانی را به دست آورید.

این مطلب را هم بخوانید
پخش زنده جام جهانی 2022 قطر با کیفیت 1080 با گزارش عادل فردوسی پور

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

ورزشگاه ردبول آرنا یکی از ورزشگاه های بزرگ‌ کشور آلمان می باشد. این ورزشگاه برای بازی های خانگی تیم لایپزیگ می باشد. از سال ۲۰۱۰ تیم فوتبال لایپزیگ بازی خود را در این استادیوم آغاز نمود و تا کنون نیز بازی های مهم بسیاری را در این ورزشگاه انجام داده است. این ورزشگاه به غیر از بازی های خانگی باشگاه فوتبال لایپزیک میزبان بازی های جام جهانی نیز بوده است. این موضوع نیز می تواند ارزش این ورزشگاه را نسبت به ورزشگاه های دیگر کشور آلمان نشان دهد. به همین منظور در حال حاضر این ورزشگاه میزبان بازی های تیم لایپزیگ در بوندس لیگا می باشد. بوندس لیگا در واقع به معنای بازی های لیگ ملی می باشد و مسابقات سراسری کشور آلمان به این نام خوانده می شود. بوندس لیگا بالاترین سطح رقابت های باشگاهی در این کشور می باشد، که تیم لایپزیگ این بازی ها را در استادیوم ردبول آرنا انجام می دهد.

استادیوم ردبول آرنا در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم ردبول آرنا در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم ردبول آرنا یکی از استادیوم های مشهور آلمانی می باشد که در سال ۱۹۹۷ در شهر لایپزیگ آلمان در دل سنترال استادیوم ساخته شده است. این ورزشگاه در واقع جایگزین ورزشگاه قدیمی سنترال شده است که دیگر مورد استفاده نبوده است. در سال ۱۹۹۷ شهردار لایپزیگ تصمیم گرفت سنترال استادیوم را بازسازی کند و استادیوم ردبول آرنا را تشکیل دهد. این عملیات در واقع از سال ۲۰۰۰ آغاز گردید و تا سال ۲۰۰۴ به طول انجامید. در نهایت در این سال استادیوم ساخته می شود و از سال ۲۰۱۰ میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال لایپزیگ می شود. در حال حاضر نیز این استادیوم برای بازی های خانگی تیم لایپزیگ مورد استفاده قرار می گیرد.

عکس های استادیوم ردبول آرنا را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کردن عکس های این استادیوم شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی عکس هایی را از این ورزشگاه مشاهده کنید. همچنین شما می توانید از طریق سایت های مربوطه عکس هایی را از همه جای این ورزشگاه مشاهده کنید و عکس های هوایی را نیز از آن ببینید و در صورت لزوم دانلود کنید. قابل ذکر است ما در این مقاله نیز تعدادی از عکس های این استادیوم را با شما به اشتراک‌ گذاشته ایم که می توانید از طریق همین مقاله نیز عکس های استادیوم ردبول آرنا را مشاهده و در صورت لزوم آن ها را دانلود نمایید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

ورزشگاه ردبول آرنا یکی از برترین ورزشگاه های کشور آلمان می باشد. شما می توانید در این ورزشگاه سریع ترین سرویس را از غذا خوری های دریافت کنید و از بابت خوراک خیالتان راحت باشد. این ورزشگاه با امکانات بی نظیرش بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به طوری که از آن برای کنسرت ها نیز استفاده می شود. صندلی های تماشاچیان در این استادیوم طوری چیده شده اند که تماشاگران می توانند به راحتی به زمین فوتبال دید داشته باشند. شما در هر کدام از نقطه ورزشگاه که نشسته باشید به راحتی می توانید بازی های آن را تماشا کنید و از دیدن آن لذت ببرید. نور پردازی بسیار عالی این ورزشگاه از دیگر امکانات بی نظیر آن می باشد که باعث می شود تماشاگران دید بهتری را بر روی بازی داشته باشند. صندلی ها نیز طوری چیده شده اند که به نظر می رسد تماشاگران به زمین نزدیک می باشند و دید فوق العاده ای را به آن ها می دهد. به همین منظور است که بسیاری علاقه مند به دیدن این ورزشگاه برای چندین بار خواهند بود. لذا یکی از نکاتی که مورد توجه قرار می‌گیرد جای پارکینگ این ورزشگاه می باشد که به نظر می رسد رفت و آمد با ماشین شخصی در این ورزشگاه مشکل می باشد و برای پارک کردن ماشین خود باید مراحلی را طی کنید. به همین منظور پیشنهاد می شود با وسایل حمل و نقل عمومی به این ورزشگاه بروید.

این مطلب را هم بخوانید
بیوگرافی شهریار مغانلو به همراه بررسی حواشی که زندگی شخصی او

مالک این ورزشگاه کیست؟

استادیوم ردبول آرنا در سال ۱۹۹۷ به دستور شهردار لایپزیگ ساخته شد. این استادیوم از سال ۲۰۱۰ میزبان بازی های خانگی باشگاه فوتبال لایپزیگ بوده است. به همین منظور می توانیم بگوییم مالک این ورزشگاه در حال حاضر باشگاه فوتبال لایپزیگ می باشد که تمام بازی های خود را در این ورزشگاه انجام می دهد و از سال ۲۰۱۰ تا کنون تمام بازی های این تیم در این ورزشگاه صورت گرفته است.

نوع چمن استادیوم ردبول آرنا چگونه است؟
Fussball Bundesliga / 2016/17 Red Bull Arena, 12.05.2017 Rundgang in der Red Bull Arena zum Zwecke der Dokumentation vor den geplanten Umbauten Foto: motivio/Thomas Eisenhuth

نوع چمن استادیوم ردبول آرنا چگونه است؟

استادیوم ردبول آرنا یکی از مشهور ترین استادیوم های کشور آلمان می باشد. این استادیوم با امکانات بی نظیر خود بسیار مورد توجه قرار می گیرد. نوع چمن این ورزشگاه، چمن مصنوعی می باشد. چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی برای استفاده ورزشگاه بهتر می باشد. زیرا چمن های طبیعی نیاز به نگهداری بالایی دارند و در هوای بارانی گل آلود می شوند. به همین ترتیب استفاده از چمن های طبیعی نیاز به نگهداری بالایی خواهد داشت که بسیاری از ورزشگاه ها تصمیم‌ گرفته اند از چمن های منصوعی استفاده نمایند و دردسر های چمن های طبیعی را نداشته باشند. استادیوم ردبول آرنا نیز یکی از این استادیوم ها می باشد که برای ورزشگاه خود از چمن های مصنوعی بهره برداری کرده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم ردبول آرنا برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی استادیوم لایپزیش مربوط به بازی های تیم لایپزیگ در این استادیوم می باشد که هم اکنون این تیم بازی های بوندس لیگا را در این‌ورزشگاه انجام می دهد. از دیگر بازی های مهمی که در این ورزشگاه صورت گرفته است می توانیم به بازی جام جهانی ۲۰۰۶ اشاره کنیم. این جام جهانی در استادیوم ردبول آرنا صورت گرفته است. شما می توانید برای دیدن عکس های استادیوم ردبول آرنا به سایت های معتبر اینترنتی مراجعه کنید و عکس هایی را از آن طریق مشاهده نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و جدید درباره این استادیوم می توانید ورزشگاه ردبول آرنا ویکی پدیا را جستجو کنید و اطلاعاتی جدید را کسب نمایید. این ورزشگاه در واقع با نام استادیوم نیوجرسی نیز شناخته می شود که می توانید با جستجو آن اطلاعاتی را به دست آورید.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. نام دیگر استادیوم ردبول آرنا چیست؟

  نام دیگر استادیوم ردبول آرنا، نیوجرسی می باشد، گاهی نیز با نام استادیوم لایپزیش شناخته می شود.

 2. استادیوم ردبول آرنا در کدام کشور می باشد؟

  استادیوم ردبول آرنا در کشور آلمان واقع گردیده است.

 3. استادیوم ردبول آرنا برای بازی های خانگی کدام تیم است؟

  استادیوم ردبول آرنا برای بازی های خانگی تیم لایپزیگ می باشد.

 4. ورزشگاه ردبول آرنا از چه سالی میزبان بازی های تیم لایپزیگ بوده است؟

  این ورزشگاه از سال ۲۰۱۰ تا کنون میزبان بازی های باشگاه فوتبال لایپزیگ ‌بوده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :