همه تیم ها دارای ورزشگاه های مخوصی هستند که بازی های خود را درون آن ها انجام می دهند. استادیوم سن سیرو یکی از بزرگ ترین و مهم ترین باشگاه های جهان است. در این مطلب می خواهیم در مورد بازی ها و تاریخچه این ورزشگاه اطلاعاتی را برای شما بیان کنیم.

  • با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” که در همین مقاله مشاهده می کنید؛ به بهترین سایت شرط بندی فوتبال هدایت خواهید شد.
معرفی استادیوم سن سیرو

معرفی استادیوم سن سیرو

نام اصلی ورزشگاه سن سیرو، جوزپه مه آتزا می باشد. اما همه مردم او را با نام سن سیرو می شناسند. سن سیرو بزرگ ترین استادیوم ایتالیا است و به عنوان یکی از بزرگ ترین استادیوم های فوتبال اروپا نیز شناخته شده است. در واقع این ورزشگاه یک هدیه است. فردی به نام پیرو پیرلی که رئیس تیم میلان از سال ۱۹۰۹ تا سال ۱۹۲۹ بود، آن را به باشگاه میلان هدیه کرده بود. این ورزشگاه به سرعت ساخته شد و فقط ۱۳ ماه و ۱۵ روز برای ساخت آن زمان لازم بود، که در این مدت ۱۲۰ کارگر به طور مداوم و سخت مشغول ساخت این ورزشگاه بودند.

در آن زمان مبلغی که برای ساخت این مجموعه ورزشی هزینه شد، ۵ میلیون لیر بود که با معادل سازی به نرخ امروز حدود ۳ و نیم میلیون یورو می شود. طراح این ورزشگاه بسیار زیبا، اولیسه استاکینی بود و مهندس ساخت آن آلبرتو کوگینی که یک مهندس بسیار مشهور و بزرگ ایتالیایی است، انجام داد. البته نا گفته نماند که این مهندس طرح های بسیار زیادی انجام داده است. سن سیرو را بر اساس طرح های انگلیسی معماری کرده اند.

این ورزشگاه تا سال ۱۹۴۹ به عنوان یک ملک شخصی برای باشگاه میلان محسوب می شد. سن سیرو تا کنون بار ها باز سازی شده است و هم اکنون یکی از ورزشگاه های بسیار زیبا محسوب می شود. از آن جا که این ورزشگاه پتانسیل بزرگ شدن را داشت، به سرعت آن را توسعه دادند. در سال ۱۹۵۲ تصمیم بر این شد که گنجایش این استادیوم را برای ۱۵۰ هزار نفر افزایش دهند اما با این پروژه موافقت نشد. برای مدرن کردن این ورزشگاه ۵ میلیون یورو هزینه شد و در نهایت در تاریخ ۱۳ می سال ۱۹۳۹ این مجموعه دوباره افتتاح شد. ورزشگاه اینترمیلان یکی ازشلوغ ترین ورزشگاه های ایتالیا است.

ظرفیت ورزشگاه سن سیرو چقدر است؟
Stadio San Siro

ظرفیت ورزشگاه سن سیرو چقدر است؟

در ابتدا ظرفیت ورزشگاه سن سیرو ۵۰ هزار نفر بود. اما پس از باز سازی گنجایش آن را به ۷۵ هزار نفر رساندند. در سال ۱۹۳۵ باشگاه میلان، ورزشگاه سن سیرو را به شورای شهر میلان واگذار کرد. حدودا سه سال از این ماجرا می گذشت که تصمیم بر افزایش ظرفیت آن گرفته شد. در آن زمان فوتبال در جهان به سرعت پیشرفت می کرد و این شهر نیاز بسیار جدی به یک استادیوم بزرگ و مجهز داشت. معمار روکا و مهندس کالتزولاری مسئول باز سازی این ورزشگاه شدند. در سال ۱۹۵۴ برای سومین بار این ورزشگا را باز سازی کردند. در این از سازی ظرفیت و گنجایش س سیرو را به ۸ هزار نفر رسادند. در تارخ ۲۶ ماه کتبر سال ۱۹۵۵ این ورزشگاه بازگشایی شد. هم اکنون ظرفیت استادیوم سن سیرو ایتالیا ۸۰۰۱۸ نفر می باشد. صحبت های بسیار زیادی در مورد ورزشگاه جدید اینتر میلان در میان است اما هنوز هیچ گونه تصمیم قطعی در مورد ظاهر و امکانات آن گرفته نشده است.

این مطلب را هم بخوانید
لیست بازیکن های بارسلونا برای فصل 2022 - 2023

استادیوم سن سیرو کجا قرار دارد؟

استادیوم سن سیرو در کشور ایتالیا و در شهر میلان قرار دارد. جایگاه دقیق این ورزشگاه در خیابانی به نام پیکولومینی می باشد. ورزشگا سن سیرو در ایتالیا شاهد بهترین رویداد ها بوده است و همیشه افراد زیادی در آن تجمع کرده و به تماشای بازی ها مشغول می شوند.

این ورزشگاه میزان بازی های خانگی کدام تیم است؟

این ورزشگاه میزان بازی های خانگی کدام تیم است؟

در این استادیوم تیم های آث میلان و اینتر میلان بازی های خود را انجام می دهند. استادیوم جدید میلان قرار است که به زودی ساخته شود و گفته اند که ظرفیت این ورزشگاه را به ۶۵ هزار نفر خواهند رساند. اما هنوز هیچ اقدام خاصی در این مورد انجام نشده است.

استادیوم سن سیرو در چه سالی ساخته شد؟

در سال ۱۹۲۶ برای احداث این ورزشگاه اقدام کردند و در مدت یک سال توانستند این مجموعه ورزشی را ایجاد کنند. در سال ۱۹۸۹ تصمیم بر نو سازی این استادیوم گرفته شد و به همین دلیل برای مدتی آن را تعطیل کردند. یوفا سازمانی است که به ورزشگاه های اروپا بر اساس کیفیت و امکاناتی که دارند امتیاز می دهد و این سازمان به ورزشگاه سن سیرو امتیاز ۵ از ۵ داده بود. اما به دلایل نا مشخصی پس از بازنگری سایت یوفا، این امتیاز لغو شده بود. افتتاحیه این ورزشگاه در تاریخ ۱۹ سپتامبر سال ۱۹۲۶ بود که در این مراسم تیم میلان در مقابل تیم اینتر بازی کرد و شکست خورد. برای به دست آوردن پیج اینستاگرام این ورزشگاه، باید سن سیرو به انگلیسی را در برنامه اینستاگرام خود وارد کرده و جست و جو کنید.

عکس های استادیوم سن سیرو را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های استادیوم سن سیرو را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کردن عکس ورزشگاه سن سیرو می توانید به سایت های ورزشی مراجعه نمایید. در این گونه سایت ها علاوه بر اطلاعاتی که در مورد استادیوم های خارجی ورزشی نوشته اند، تصاویر زیادی را هم منتشر کرده اند. در گزارش های ورزشی و شبکه های خبری نیز تصاویر و فیلم هایی از ورزشگاه ها را برای بینندگان تهیه و پخش می کنند. می توانید نام این وزشگاه را در اینترنت بنویسید و جست و جو کنید و عکس های بسیار زیادی از این استادیوم زیبا را تماشا نمایید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

در استادیوم اینتر ۴ جایگاه وجود دارد که تعداد زیادی صندلی بر روی آن ها قرار گرفته است. در ورزشگاه سن سیرو، نور افکن های بسیار بزرگ و قدرت مندی وجود دارد که در سل ۱۹۵۷ نصب شده اند. اولین اسکور برد الکترونیکی هم در سال ۱۹۶۷ در سن سیرو نصب شد. در سال ۱۹۷۹ زمانی که جایگاه های بیش تری را به سن سیرو اضافه کردند، نور افکن ها نیز مدرن سازی و به روز شدند. در سال ۱۹۸۶ در طبقه اول تمامی سکو ها را مجهز کردند و در همه آن ها صندلی استفاده کردند و آن ها را به عنوان یک بخش کامل و جدا گانه رنگ آمیزی و شماره گذاری کردند. جایگاه اصلی به رنگ قرمز است و دیگر جایگاه ها را با رنگ های نارنجی، سبز و آبی رنگ آمیزی کرده اند و فضای بسیار دلنشینی را ایجاد کرده اند. در این ورزشگاه سقفی ساخته اند که تماشاچیان را در برابر باران و آفتاب و سایر مشکلات محفوظ نگه دارد. تمامی صندلی ها را به صورت ارگنومیکی طراحی و تهیه کرده اند تا تماشچی در هنگام مشاهده بازی دچار شکل نشود. در سن سیرو از سیستم های سرمایشی و گرمایشی مدرن استفاده شده است. سیستم روشنایی در این ورزشگاه به صورت شناور است تا تماشاچیان در هنگام مشاهده بازی، راحت باشند. نام ورزشگاه اینترمیلان، همان جوزپه مه آتزو می باشد.

مالک این ورزشگاه کیست؟

مالک این ورزشگاه کیست؟

در ابتدا مالک این ورزشگاه باشگاه میلان بود اما پس از آن مالکیت آن را به شهرداری این شهر واگذار کردند. می توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیش تر کلمه، ورزشگاه سن سیرو ویکی پدیا را در گوگل نوشته و سرچ نمایید.

این مطلب را هم بخوانید
فوتبالیست های سری آ 2023 که بهترین عملکرد را داشته اند

نوع چمن استادیوم سن سیرو چگونه است؟

زمین بازی استادیوم سن سیرو پوشیده از بهترین نوع چمن طبیعی می باشد که به آسانی خراب نمی شوند و در هنگام بازی برای بازیکنان مشکل ساز نخواهند شد. برای زیبا سازی این استادیوم تلاش و هزینه بسیار زیادی شده است. ورزشگاه جوزپه مه آتزا، همیشه در حال باز سازی است و مالکان این استادیوم برای به روز بودن این ورزشگاه تلاش بسیاری می کنند.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم سن سیرو برگزار شده اند کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم سن سیرو برگزار شده اند کدامند؟

اولین بازی بین المللی در این ورزشگاه و در تاریخ ۲۰ فوریه سال ۱۹۲۷ انجام شد. در این بازی تیم های چک اسلواکی و ایتالیا به مصاف یک دیگر رفتند و نتیجه این بازی مساوی شد. در تاریخ ۸ ژوئن سال ۱۹۹۰ مراسم افتتاحیه جام جهانی در ین ورزشگاه انجام شد. بازی های تیم آرژانتین و کامرون را هم در همین ورزشگاه برگزار کردند. در این ورزشگاه جشن ها و دیگر رخداد های مهم نیز انجام می شود و فقط مختص فوتبال نیست. در سال ۱۹۶۰ دولیلو لویی و کالو ارتیس مسابقه بوکس خود را در این استادیوم انجام دادند. مسابقات جهانی والتر جونیور نیز در همین ورزشگاه انجام شد. در سال ۱۹۸۰ باب مارلی کنسرت خود را در سن سیرو انجام داد و علاوه بر او، افراد زیادی در این ورزشگاه کنسرت های خود را برگزار کرده اند. حتی در این استادیوم دیسکو هایی با محیط باز نیز ایجاد کرده و در آن ها جشن گرفته اند. ورزشگاه های ایتالیا از زیبا ترین ورزشگاه های دنیا هستند.

سوات متداول

  1. آدرس دقیق استادیوم سن سیرو چیست؟

    استادیوم سن سیرو در کشور ایتالیا، شهر میلان و در خیابانی به نام پیکولومینی قرار گرفته است.

  2. استادیوم سن سیرو از طرف چه کسی به باشگاه میلان هدیه شده است؟

    استادیوم سن سیرو از طرف رئیس باشگاه میلان که پیرو پیرلی نام دارد به این باشگاه هدیه شده است.

  3. استادیوم سن سیرو توسط چه کسی طراحی شده است؟

    استادیوم سن سیرو را فردی به نام اولیسه استاکینی طراحی کرده است و توسط آلبرتو کوگینی که یک مهندس معمار بسیار مشهور است، معماری شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :