بازی دجله و فرات یک بازی مهیج و استراتژیک است که در این روزها تبدیل به یکی از محبوب ترین بازی های دورهمی در بین جوانان و خانواده ها شده است. دجله و فرات جزو گیم های فکری و مهیج است که بسیاری از خانواده ها آن را برای مهمانی ها و جمع ها دوستانه خود انتخاب می کنند.

  • بازی قاشق نیز یکی از بازی های دورهمی است که می توانید به بازی کردن آن با دوستان بپردازید؛ البته این بازی به صورت آنلاین هم در دسترس است؛ با کلیک بر روی “ورود به وب سایت” به آن دسترسی خواهید داشت.
معرفی بازی دجله و فرات

معرفی بازی دجله و فرات

دجله و فرات یکی از بازی های فکری، مهیج، معمایی و فکری است که در این روزها با روی کار آمدن گیم های اینترنتی می تواند گزینه مناسبی برای جمع کردن دوستان و خانواده در دورهمی ها باشد. بازی دجله و فرات به نوعی یک گیم تاریخی است که از روی نقشه ها و نوشته ها درباره رود دجله و فرات طراحی شده است. این بازی هنوز نسخه اینترنتی ندارد و همین امر باعث جذابیت هر چه بیشتر این بازی شده است. بازی دجله محتوای کمی دارد و وزن بسیار پایینی داشته و به همین دلیل این بازی را می توانید به همراه خود به سفر و یا جمع های دوستانه و خانوادگی ببرید.

این بازی چه قوانینی دارد؟

به هر بازیکن چهار رهبر داده می شود که رهبر کشاورزی، رهبر تجارت، رهبر مذهبی و رهبر حکومتی، نام این رهبر ها هستند.
بازیکنان با استفاده از رهبرهای مختلف امتیازات پیروزی کسب می کنند. اما باید توجه داشته باشید که امتیاز شما در پایان بازی، از کمترین شاخه از چهار شاخه مذکور محاسبه می شود. وقتی تمدن ها در صفحه بازی به هم می رسند، برخورد متقابل شکل می گیرد. یعنی در این نبرد یکی از رهبرهای این دو یا چند تمدن زنده خواهد ماند.

محتویات بازی دجله و فرات چیست؟

محتویات بازی دجله و فرات چیست؟

دجله و فرات از گیم های معتبر و مر طرفدار این روزها می باشد. این بازی برای تمامی سنین مناسب بوده و داستان جالبی درباره این بازی نیز وجود دارد. محتویات داخل بازی مربوط به ابزارهای انجام آن است و به راحتی با خرید به آن ها دسترسی پیدا خواهید کرد.

این مطلب را هم بخوانید
بررسی جام پوکر نیوز به همراه جوایز ویژه این تورنمنت

آموزش بازی دجله و فرات

بازی رومیزی بسیار تحسین‌شده دجله و فرات شما را برای بازی کردن مجدد آن دوره تاریخی دعوت می‌ کند تا شما این ‌بار بتوانید با در دست گرفتن هدایت یکی از خاندان ها بر بقیه چیره شوید. در Yelow and Yangtze بازیکنان تمدن‌ هایی را به وسیله قرار دادن تایل‌‌ ها می‌ سازند. به بازیکنان پنج رهبر داده می‌شود که شهردار، سرباز، کشاورز و بازرگان و صنعت ‌گر هستند. رهبران برای کسب امتیاز در هر یک از این زمینه‌ ها استفاده می ‌شوند. اگرچه امتیاز شما در پایان بازی، تعداد امتیاز شما در کمترین این زمینه‌ ها می ‌باشد، زمانی که تمدن‌ ها در صفحه بازی به یکدیگر متصل می ‌شوند، جنگ‌ ها به وجود می ‌آیند. برای موفقیت تمدن‌ های بازیکنان باید از این نبردها، شورش دهقانان آرام، پیروز بیرون بیایند. همچنین بتوانند در حاشیه‌ ای امن برای خود پاگودا های ارزشمند را تاسیس نمایند.

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

دجله و فرات Tigris & Euphrates یک گیم استراتژیک تایل گذاری و قابل اجرا برای دو تا چهار نفر است. البته برخی از نسخه های این بازی تنها برای سه تا چهار نفر قابل اجرا می باشد و طراح این بازی آقای راینر کنیتزیا، یکی از بزرگترین و بهترین طراحان بازی های رومیزی بوده است. از جمله نکات خیلی مهمی که در مورد بازی دجله و فرات قابل ذکر می باشد، زیبایی و جذابیتی است که باعث شده پس از گذشت تقریبا بیست سال از زمان تولد آن، هنوز هم از بهترین گیم های استراتژیک دنیا باشد.

این بازی شرایط سنی دارد؟

دجله و فرات با توجه به محتوایی که دارد، معمولا برای افراد بالای ۱۴ سال توصیه می شود. این بازی با طراحی بسیار خاصی که داشته، بسیار در بین جوانان محبوب و مورد استقبال قرار گرفته است. بازی دجله و فرات را می توانید از فروشگاه های سرتا سر جهان خریداری کنید و از بازی در کنار خانواده و دوستان خود لذت ببرید. این بازی دارای محتویات مناسب بوده و مشکلات آموزشی و تربیتی ندارد. افراد در یک خانواده می توانند بدون هیچ نگرانی دور هم جمع شده و با یکدیگر بازی کنند. البته نوجوانان کمتر از ۱۴ سال نیز می توانند بسته به شرایط این بازی را انجام بدهند. اگر بعد از توضیح و یک یا دو بار بازی آزمایشی، از عهده آن برآمدند، می توانند این بازی را انجام داده و در جمع های بزرگ نیز شرکت کنند.

زمان لازم برای انجام بازی دجله و فرات چند دقیقه است؟

زمان لازم برای انجام بازی دجله و فرات چند دقیقه است؟

با روی کار آمدن اینترنت و به وجود آمدن بازی های اینترنتی در این روزها بیشتر جوانان سرگرم این بازی ها در گوشی خود شده اند و دیگر خبری از جمع های دوستانه و یا جمع های خانوادگی نیست.‌ دجله و فرات یکی از بهترین گزینه ها برای جمع شدن و به وجود آوردن لحظات خوش در کنار خانواده و دوستان است. این بازی با توجه به تعداد شرکت کنند زمانش تعیین می شود و اصلا زمان مشخصی ندارد‌. به طور معمول در یک بازی دو نفره این بازی بین ۴۵ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد. در طول بازی به قدری محو بازی و غرق در لذت خواهید شد که اگر دو ساعت هم از بازی بگذرد، متوجه نخواهید شد.

این مطلب را هم بخوانید
بالاترین سطح ریک بک در پوکر در سایت های ایرانی چقدر است؟

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

دجله و فرات یکی از محبوب ترین گیم هایی است که در این روزها تبدیل به یکی از پر فروش ترین گیم ها در فروشگاه های سرتا سر جهان شده است. برای خرید گیم فکری دجله و فرات می توانید به فروشگاه های معتبر در سرتا سر جهان مراجعه کنید. علاوه بر خرید از فروشگاه می توانید با مراجعه به سایت های بزرگ و معتبر در گوگل این بازی را به صورت اینترنتی خریداری کنید. فروشگاه اینترنتی سیاره بازی یکی از قدیمی ترین سایت هایی است که این بازی را به فروش می رساند‌.

چگونه می توانیم این بازی را خریداری کنیم؟

سوالات متداول

  1. برای اینترنتی خرید بازی دجله و فرات به چه سایتی باید مراجعه کنیم؟

    سایت های مختلف فروش در گوگل مانند سایت دیجی کالا برای خرید اینترنتی بازی دجله و فرات موجود است‌.

  2. آموزش بازی دجله و فرات را در کجا مشاهده کنیم؟

    آموزش بازی دجله و فرات را در مقاله ما و می توانید در گوگل مشاهده کنید.

  3. بازی دجله و فرات ایرانی است؟

    خیر این بازی در کشوری دیگر طراحی شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :