حدود چهار نسل از ظهور موسیقی رپ کشور ایران می گذرد و از آن زمان تا کنون شاهد ظهور موفق ترین رپرهای ایران و جهان در این نسل ها که بسیار با استعداد هستند؛ در این سبک از موسیقی هستیم. جالب است بدانید که برخلاف دیگر سبک های موسیقی، سبک رپ یک حوزه پر اصطلاح، پر حواشی و پر جنجال است. به این معنا که همواره شاهد درگیری بین دو یا چند خواننده هستیم و از طرف دیگر شنیده می شود که چند خواننده اقدام به اتحاد رپ فارسی کرده اند. گاهی اوقات این اتحاد بین نسل های جدید و نسل های اول رپ ایجاد می شود که معمولاً تمامی این بازخوردها، واکنش ها و اظهار نظر هایی که در رابطه با این درگیری ها و اتحاد رپ فارسی ایجاد می شود، به شکل پست ها و ویس های مختلف در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام و یوتیوب منتشر می‌شود و متقابلاً رپر مخاطب هم به همین شکل پاسخ شخص را می دهد. ما در ادامه این مطلب به موضوع اتحاد رپ فارسی می پردازیم و اتحاد های مختلفی که توسط هر کدام از رپر ها صورت گرفته را بازگو خواهیم کرد.

اتحاد رپ فارسی چگونه است؟

اتحاد رپ فارسی چگونه است؟

موسیقی رپ سبکی است که از اوایل دهه هفتاد پا به عرصه ظهور در کشور ایران گذاشت. در آن زمان خوانندگان انگشت ‌شماری به صورت زیرزمینی و مخفی به خواندن این موسیقی می پرداختند که از قدیمی ترین رپر ها می توان به هیچکس، رضا پیشرو، سامان ویلسون، هیدن، حسین تهی و امیر تتلو اشاره کرد.

از آن زمان تاکنون رپرهای جدیدی در این زمینه ظاهر شده اند که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. یکی از رفتار های جالبی که در این سبک از موسیقی وجود دارد اتحاد هایی است که بین رپر های مختلف ایجاد می شود و بسیار رایج است. حتی گاهی اوقات این اتحاد بین رپ هایی که در گذشته با یکدیگر درگیر بوده اند نیز ایجاد می شود. این اتحاد به این صورت است که دو یا چند خواننده با همکاری یکدیگر فیت هایی را اجرا و به بازار ارائه می‌ کنند و این همکاری برای مدتی ادامه دار است و حاصل این اتحاد چندین ترانه فیت رپ می باشد.

کدام رپر ها پس از درگیری با یک دیگر اتحاد بستند؟

کدام رپر ها پس از درگیری با یک دیگر اتحاد بستند؟

اتحاد در موسیقی رپ به این صورت است که دو یا چند خواننده با همکاری یکدیگر ترانه هایی را تحت عنوان فیت اجرا می کنند. معمولا این اتحاد ها پس از مدتی به دلایل مختلف به هم می خورد و در مواردی تبدیل به درگیری بین این خوانندگان می شود. به این صورت که با دیس و دیس بک هایی یکدیگر را انتقاد می کنند. جالب است بدانید که در مواردی مشاهده شده که این رپر ها بعد از درگیری دوباره با یکدیگر متحد می ‌شوند و با همکاری یکدیگر به اجرای ترانه های مختلف می پردازند. از این نمونه اتحاد هایی که پس از درگیری بین رپر ها ایجاد شده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این مطلب را هم بخوانید
حواشی بازگشت زدبازی به رپ فارس بعد از دوری چند ساله

اتحاد گروه زد بازی با هیچکس

یکی از قدیمی ترین و اصلی ترین گروه های رپ ایرانی گروه زدبازی است که توسط سه عضو اصلی رپر به نام های سامان ویلسون، ام جی و هیدن تشکیل و راه اندازی شد. در بیوگرافی و تاریخچه این گروه اتحاد ها و درگیری های زیادی وجود دارد و حتی در یک برهه از زمان این گروه به طور کامل از هم پاشید و دوباره طی فراخوانی با یکدیگر متحد شدند. یکی از جالبترین اتحاد های این گروه با سروش لشگری ملقب به هیچکس بود که حاصل این اتحاد ارائه چندین ترانه بازار بود. این اتحاد بین این دو تا مدت های زیادی از ادامه داشت تا اینکه هیچکس، گروه زدبازی را متهم به رانت کرد و به همین خاطر اتحاد آنها پس از چندین سال همکاری منحل شد. اما به تازگی خبرهایی مبنی بر اتحاد دوباره این دو با یکدیگر منتشر شده است.

اتحاد زد بازی با پیشرو

گروه زدبازی و پیشرو هر کدام از رپر های قدیمی و نسل یک ایران محسوب می شوند که در ابتدای کار با یکدیگر دوستی و اتحاد داشتند. اما با ارائه چندین دیس خطاب به رضا پیشرو توسط گروه زدبازی میان این دو درگیری های شدیدی شکل گرفت و تا مدت ها این درگیری به همین صورت ادامه داشت. تا اینکه به تازگی خبر از بهبودی رابطه سامان ویلسون سرکرده اصلی گروه زدبازی و رضا پیشرو منتشر شده است. بنابراین می توان گفت دیگر اتحاد در رپ فارسی، دوستی پیشرو و با اعضا زد بازی است و این احتمال وجود دارد که در آینده شاهد ارائه ترانه هایی با همکاری این دو باشیم.

اتحاد تتلو، تهی و رضا پیشرو

امیر تتلو، رضا پیشرو و حسین تهی به عنوان رپر های نسل یک در ابتدای کار با یکدیگر اتحاد داشتند و ترانه های زیادی را ارائه کردند. اما این اتحاد هم همانند دیگر اتحاد های رپ خیلی زود از هم پاشید و هر کدام از این خواننده ها با انتشار پست های مختلف با یکدیگر درگیری لفظی داشتند. اما اینطور به نظر می ‌رسد که این اتحاد دوبار شکل گرفته و حاصل این اتحاد دوباره اجرا و ارائه ترانه حله با همکاری این سه رپر و حصین می باشد.

جدید ترین اتحاد رپ فارسی کدام است؟

جدید ترین اتحاد رپ فارسی کدام است؟

خبرهای تازه ای از شکل گیری اتحاد های جدید در فضای رپ فارسی به گوش می رسد که بیشترین اتحاد ها بین رپرهای نسل یک صورت گرفته است. در واقع پس از درگیری هایی که بین رپر های نسل یک و نسل چهار صورت گرفت خوانندگان نسل یک تصمیم گرفتند دوباره با یکدیگر متحد شوند و حاصل این اتحاد ارائه چندین ترانه مشترک می باشد. نمونه های این اتحاد می توان به استوری های مختلفی که امیر تتلو خطاب به رضا پیشرو منتشر می کند و یا ارائه ترانه جدید با همکاری امیر تتلو، حسین تهی و رضا پیشرو است. پیشرو که مدت های زیادی با گروه زدبازی درگیر بود نشانه هایی از دوستی مجدد آنها با یکدیگر دیده می شود. بنابراین علاقه مندان و دنبال کنندگان به حواشی موسیقی رپ ایرانی را با این ابهام مواجه می کند که آیا در آینده شاهد درگیری یا اتحاد پیشرو تتلو زدبازی خواهند بود؟ به هر حال باید منتظر شد تا ببینیم در آینده چه رفتار هایی از این رپر ها بروز می کند و ما شاهد این اتحاد خواهیم بود یا درگیری بین آنها.

ماجرای دعوای خلسه و تهی برای بر هم زدن اتحاد رپ فارسی چه بود؟

درگیری و اختلاف سپهر خلسه و حسین تهی از آنجایی شروع می شود که سپهر خلسه در پستی رپر های نسل یک مثل حسین تهی و تتلو را مورد انتقاد و سرزنش قرار می ‌دهد و این انتقاد با واکنش تند حسین تهی مواجه می شود. در ادامه آن ها با انتشار پست های مختلف با یکدیگر درگیری لفظی ایجاد می کنند و این درگیری تا مدت ها ادامه پیدا می ‌کند، تا اینکه پای دیگر رپر ها به هواخواهی از حسین تهی و سپهر خلسه به این کشمکش باز می شود و در نهایت با میانجیگری برخی این درگیری فروکش می کند.

در رپ فارسی اتحاد بیشتر است یا درگیری؟

در رپ فارسی اتحاد بیشتر است یا درگیری؟

در رابطه با اینکه اتحاد در رپ فارسی بیشتر است یا درگیری با قطعیت نمی توان اظهار نظر کرد. چرا که این رفتار ها از همان ابتدای آغاز موسیقی رپ در ایران وجود داشته و هنوز هم ادامه دارد. در واقع با هر اتحادی که بین رپر ها ایجاد می شود معمولاً درگیری با دیگر رپر ها آغاز می‌ شود و این اتحاد و درگیری همسو و همگام با یکدیگر هستند.

این مطلب را هم بخوانید
رپر های گمبرون به همراه بررسی حواشی و بهترین آهنگ های آن ها

آیا پیشرو با گروه زدبازی اتحاد بسته است؟

بر اساس گزارشاتی که در یوتیوب رپ منتشر شده است رضا پیشرو و سامان ویلسون که عضو اصلی گروه زدبازی است، به صورت توییت و پست های مختلف اظهارنظر هایی مثبت نسبت به یکدیگر منتشر کرده اند. این پست ها نشان دهنده بهبود روابط این دو رکن اصلی رپ فارسی است. عده ای اینطور برداشت کرده اند که این پیام ها می تواند نشان دهنده اتحاد رضا پیشرو و زدبازی با یکدیگر باشد. با این حال نمی ‌توان با قطعیت در رابطه با این اتحاد اظهار نظر کرد و باید منتظر شد تا در آینده چه پیش خواهد آمد.

ماجرای اتحاد کل رپر های نسل یک با یکدیگر چه بود؟

اتحاد بین رپرهای نسل یک زمانی شکل گرفت که رپرهای نسل چهار در دیس هایی تند و اهانت آمیز رپر های نسل یک را مورد انتقاد قرار دادند و خود را در موسیقی رپ و برتر از آنها دانستند. این انتقادها از سوی رپر های نسل چهار با دیس های متعدد مطرح شد که با واکنش تند نسل یکی ها مواجه شد. در این زمان خوانندگان نسل یک در اتحاد با یکدیگر ترانه هایی را اجرا کردند که از مهمترین این اتحاد ها می توان به اتحاد امیر تتلو و حسین تهی و همچنین سامان ویلسون و هیچکس اشاره کرد که در پاسخ به نسل یکی ها دیس بک هایی را اجرا کردند.

تا کنون کدام رپر ها سعی در بر هم زدن اتحاد رپ فارسی داشته امد؟

تا کنون کدام رپر ها سعی در بر هم زدن اتحاد رپ فارسی داشته امد؟

سپهر خلسه رپری است که تاکنون با اظهار نظر ها و پست های مختلف در رابطه با دیگر خوانندگان رپ فارسی جنجال و آشوب های زیادی در فضای موسیقی ایران ایجاد کرده است طوری که گاهی اوقات این اختلافات موجب برهم زدن اتحاد ها در این سبک موسیقی شده است.

جنجال تهی و خلسه با هدف تخریب اتحاد رپ فارسی چه حاشیه هایی ایجاد کرد؟

ماجرای دعوای خلسه و تهی با هدف تخریب اتحاد رپ فارسی با کشمکش ها و واکنش های زیادی همراه بود. طوری که در ادامه پای بسیاری از رپرها به این دعوا باز شد. تتلو به حمایت از حسین تهی برخاست و برخی دیگر از خوانندگان از جمله بهزاد لیتو از خلسه حمایت کردند. این آشوب آنقدر بالا گرفته که موسیقی رپ ایران در معرض از هم پاشیدگی قرار گرفت و به همین خاطر عده ای از رپرها برای آرام کردن اوضاع پا به میدان میانجیگری گذاشتند و اوضاع را آرام کردند.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. اتحاد رپ فارسی به چه صورت نمایان می شود؟

  معمولاً اتحاد رپ فارسی در بین خوانندگان با ارائه ترانه هایی نمود پیدا می ‌کند.

 2. آیا به تازگی اتحاد رپ فارسی شکل گرفته است؟

  یکی از جدیدترین اتحاد رپ فارسی اتحاد تتلو، حسین تهی و پیشرو است.

 3. دلیل اختلاف تهی و خلسه بر سر چه بود؟

  اختلاف این دو خواننده با پست اهانت آمیز خلسه نسب به خواننده نسل یک ها شکل گرفت.

 4. جالب ترین اتحاد های رپ که جدیدا صورت گرفته چیست؟

  به تازگی اتحادی بین پیشرو و گروه زد بازی صورت گرفته که یکی از جالب ترین اتحاد ها است‌.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :