رپ یکی از سبک های موسیقی است که در دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. این سبک موسیقی از موسیقی های آمریکایی الهام گرفته است و در ایران به زبان فارسی خوانده می شود. این سبک در اواخر دهه ۷۰ درایران ایجاد شد. بسیاری از خوانندگان این سبک به صورت غیر مجاز مشغول هستند. به عبارتی به آن ها رپرهای زیرزمینی گفته می شود. از رپ برای اعتراض و انتقاد به اوضاع سیاسی، اجتماعی و سایر موارد استفاده می شود. در این مقاله درباره اولین لیبل رپ فارسی صحبت خواهیم کرد.

اولین لیبل رپ فارسی چه بود؟

اولین لیبل رپ فارسی چه بود؟

موسیقی رپ به دو دسته تقسیم می شود. مین استریم و تجاری دسته اول هستند. رپر هایی که در این فعالیت دارند شعر های خود را بر اساس سکس، مخدر و عیاشی و روابط آزادانه اجرا می کنند. اندرگرند یا زیرزمینی دسته دوم هستند. شعر های این گروه پیچیده و اعتراضی می باشد. اما موضوع آن ها فقط سیاسی و اجتماعی نیست. اولین خواننده رپ حسن شماعی زاده بود که در دهه ۶۰ میلادی فعالیت می کرد.

اولین لیبل رپ فارسی برای کدام رپر بود؟

گروه سندی در دهه ۷۰ شمسی آهنگی به نام پری را اجرا کرد که ایرانیان را بیش تر با رپ فارسی یا همان هیپ هاپ ایرانی آشنا کرد. شاهکار بینش‌ پژوه آلبومی با نام اسکناس تنظیم کرد که در سبک رپ و با محتوی طنز خوانده شد. این اولین آلبومی بود که با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بازار عرضه شد. در اواخر دهه ۷۰ خوانندگانی وارد این عرصه شدند که شکل بهتری به این موسیقی دادند.

هیچکس و یاس اولین رپر های حرفه ای بودند و بعد از آن ها، دیو سپید در آمریکا و گروه زد بازی سامان ویلسون، مهراد هیدن و سهراب ام جی آن را تشکیل داده بودند نیز شروع به رپ خوانی کردند و بعد از آن ها عرفان پایدار، رضا ناصری آزاد، بهرام نورایی و حسین رحمتی (حصین ابلیس) اولین خوانندگان رپ ایرانی بودند.

عکس اولین لیبل رپ فارسی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس اولین لیبل رپ فارسی را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کردن تصاویر آن بهتر است به مرورگر خود مراجعه کرده و در آن به جست و جو بپردازید. در وب سایت رسمی رپ فارس نیز این لیبل وجود دارد که با مراجعه به وب سایت، آن را مشاهده خواهید کرد. موسیقی هیپ هاپ از دو بخش رپ و DJ تشکیل شده است. برخی از اصطلاحات هیپ هاپی را بازگو می کنیم. رپکن: کسی که موسیقی رپ اجرا می کند. رپ باز: کسی از زندگی رپر ها تقلید می کند مثلا مانند آن ها لباس می پوشد، پارتی می رود، گل می کشد و… عشق رپ: کسی که به آهنگ رپ علاقه مند است ولی مانند رپر ها زندگی نمی کند. دیس دادن: انتقاد به یک رپر دیگر که با فحاشی و توهین همراه است.

این لیبل را چگونه می توان دانلود کرد؟

این لیبل را چگونه می توان دانلود کرد؟

برای دانلود لیبل رپ فارسی باید به سایت رپر ها مراجعه کرد. رپر ها در دنیای رپ اصطلاحاتی دارند. چند مورد از اصطلاحات رپ را بیان می کنیم. گنگ: کسی که در ترک خود از پلیس، درگیری و مواد صحبت می کند. فان: سبکی که خواننده از کلمه های طنز و به روز و جدید استفاده می کند. کل: سبکی که در آن ادعا می کنند و به تحقیر یک نفر می پردازند. این ها نمونه کوچکی از دنیای رپ بود.

سوالات متداول

سوالات متداول

  1. اولین لیبل رپ فارسی در چه سالی ایجاد شد؟

    اولین بار حسن شماعی زاده این سبک را در دهه ۶۰ میلادی وارد ایران کرد.

  2. اولین لیبل رپ فارسی توسط چه کسانی در بین مردم شناخته شد؟

    یاس و هیچکس از اولین رپر های ایران بودند که سبک رپ را به سبکی محبوب تبدیل کردند.

  3. اولین لیبل رپ فارسی برای کدام گروه بود؟

    گروه زد بازی اولین گروه رپر بودند.

این مطلب را هم بخوانید
لیست 10 مورد از منفورترین رپرها که ساقی مواد مخدر هستند
لطفا به این مقاله امتیاز دهید :