استادیوم مستایا از استادیوم های لالیگا در شهر والنسیا در کشور اسپانیا قرار دارد و در سال ۱۹۲۳ افتتاح شده است و در حال حاضر بازی‌ های خانگی باشگاه فوتبال والنسیا در این استادیوم برگزار می‌ شود. حال این موضوع را هم باید افزود که اگر تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با این ورزشگاه بدست آورید، پیشنهاد می کنیم تا به ورزشگاه مستایا ویکی پدیا مراجعه نمایید.

معرفی استادیوم مستایا

معرفی استادیوم مستایا

فوتبال یکی از رشته های ورزشی محبوب و پرطرفدار در کشور اسپانیا به شمار می‌ رود که خیلی از مردم به این ورزش علاقه مند هستند. حال ناگفته نماند که تیم‌ های قوی و پر افتخاری در این کشور وجود دارند که به طور معمول مسابقات تیم های فوتبال در استادیوم‌ ها برگزار می‌ شوند، از این رو در اسپانیا، استادیوم های فوتبال متعددی وجود دارند که هر کدام از این استادیوم‌ ها محل برگزاری بازی های برخی از تیم‌ های فوتبال می باشند. حال یکی از استادیوم های معروف کشور اسپانیا استادیوم مستایا می باشد که در ادامه قرار است به معرفی آن بپردازیم و اطلاعات جالبی در رابطه با این استادیوم قرار دهیم.

استادیوم مستایا که با نام استادیوم والنسیا هم شناخته می شود، یک استادیوم فوتبال در والنسیا، اسپانیا است که در سال ۱۹۲۳ افتتاح شده است. در حال حاضر ورزشگاه مستایا خانه باشگاه فوتبال والنسیا است و یکی از بزرگ ترین استادیوم های کشور اسپانیا به شمار می رود. نام این استادیوم از کانال آبیاری تاریخی مستایا گرفته شده است که در اصل خارج از جایگاه جنوبی ورزشگاه بود و برای رسیدن به زمین باید از روی آن پرید. جالب است که بدانید جایگاه شمالی این ورزشگاه به دلیل بخش بسیار شیب دار آن شناخته شده است.

ظرفیت ورزشگاه مستایا چقدر است؟

ورزشگاه، مکانی برای برگزاری مسابقات فوتبال و تمرینات بازیکنان می باشد و هم چنین تماشاگران نیز می‌ توانند با مراجعه به این ساختمان ها به صورت زنده به مشاهده مسابقات مورد علاقه خود بپردازند. از این رو ظرفیت هر ورزشگاه از مهم ترین نکاتی که در هنگام ساخت به آن توجه می شود. حال این موضوع را هم باید افزود که مالک ورزشگاه مستایا برای جذب هوادار و طرفدار به این ورزشگاه، استاندارد هایی را در نظر گرفته است که یکی از این استاندارد ها، ظرفیت بالای ورزشگاه مستایا می باشد. حال شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید در حال حاضر این استادیوم ۴۸۶۰۰ تماشاگر را در خود جای می دهد و باتوجه به ظرفیت مستایا، این استادیوم به هشتمین استادیوم بزرگ اسپانیا و هم چنین بزرگ ترین در جامعه والنسیا تبدیل شده است.

استادیوم مستایا کجا قرار دارد؟

استادیوم مستایا کجا قرار دارد؟

با توجه به این که بازی های خانگی باشگاه فوتبال والنسیا در این ورزشگاه برگزار می‌ شود و خیلی از طرفداران تیم والنسیا تمایل دارند تا برای مشاهده مسابقات تیم مورد علاقه خود به این ورزشگاه بروند، به همین دلیل یکی از سوالاتی که برای اکثر تماشاگران به وجود می‌ آید، این است که این استادیوم در کجا قرار دارد؟ در این باره بهتر است که بدانید این استادیوم در Av. de Suècia, s/n, 46010 València, Valencia, اسپانیا قرار دارد. با این حال خیلی از افراد تمایل دارند تا به صورت دقیق تری از آدرس این استادیوم مطلع شوند، در این باره بهتر است که بدانید با مراجعه به نرم افزار های مربوطه همچون نرم افزار نقشه می توانید آدرس دقیق و کامل تری از این استادیوم را به دست آورید.

این مطلب را هم بخوانید
شرط بندی روی دورتموند در بوندسلیگا با چه شرایطی همراه می باشد؟

این ورزشگاه میزبان بازی های خانگی کدام تیم است؟

در حال حاضر این ورزشگاه میزبان بازی‌ های خانگی باشگاه فوتبال والنسیا می باشد و به طور معمول این باشگاه تمام بازی های خود را در مستایا برگزار می‌ کند. حال در رابطه با والنسیا بهتر است که بدانید باشگاه فوتبال والنسیا یک باشگاه حرفه ای فوتبال است که در شهر والنسیا قرار دارد. والنسیا از باشگاه‌ های مطرح و پرطرفدار اسپانیا و اروپا محسوب می شود که تا به اکنون توانسته شش بار قهرمان لا لیگا، دو بار سوپر جام اروپا، هشت بار کوپا دل ری و یک بار جام یوفا و دو بار هم بار نایب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.

حال با توجه به این که تیم والنسیا طرفداران بسیار زیادی دارد، به همین دلیل در هنگام برگزاری مسابقات این تیم، طرفداران زیادی به استادیوم مستایا می روند تا به این گونه بتوانند به مشاهده مسابقات تیم مورد علاقه خود بپردازند.

استادیوم مستایا در چه سالی ساخته شد؟

استادیوم مستایا در چه سالی ساخته شد؟

بهتر است که بدانید استادیوم مستایا در ۲۰ می ۱۹۲۳ و با یک بازی دوستانه بین والنسیا سی اف و لوانته یو دی افتتاح شد. در ابتدا ظرفیت این ورزشگاه ۱۷۰۰۰ تماشاگر بود که بعد ها افزایش یافت. از مستایا در طول جنگ داخلی، به عنوان اردوگاه کار اجباری و انبار ذخیره استفاده می شده است. در طول جنگ این استادیوم تنها ساختار خود را حفظ کرد، چرا که سایر بخش ها و قسمت تماشاگران آسیب دیده بود. در طول دهه ۱۹۵۰، این استادیوم بازسازی شد و در نتیجه استادیومی با گنجایش ۶۰۰۰۰ تماشاگر ایجاد شد. این استادیوم در تاریخ اکتبر ۱۹۵۷، در اثر سیل که رودخانه توریا کرانه های خود را شکست، به شدت آسیب دید. از این رو مستایا به زودی با امکانات بیشتر، مانند اضافه کردن نور مصنوعی در سال ۱۹۵۹ بازسازی و افتتاح شد.

نام این ورزشگاه در سال ۱۹۶۹، به ورزشگاه لوئیس کازانووا، به افتخار رئیس باشگاه، لوئیس کازانووا گینر، تغییر یافت. این تغییر سال ها به طول انجامید، زمانی که کازانووا اعتراف کرد که او کاملاً تحت تأثیر چنین افتخاری قرار گرفته است و در سال ۱۹۹۴ درخواست کرد که نام استادیوم به مستایا بازگردانده شود. در نهایت این موضوع را هم باید افزود که در تابستان ۱۹۷۳ تغییر دیگری را در این استادیوم به وجود آمد.

عکس های استادیوم مستایا را در کجا مشاهده کنیم؟

با توجه به این که مستایا یکی از بزرگ‌ ترین و قدیمی‌ ترین استادیوم های خارجی در اسپانیا به شمار می‌ رود که میزبان بازی‌ های خانگی تیم معروف اسپانیا یعنی والنسیا هم می باشد، به همین دلیل خیلی از افراد تمایل دارند تا به مشاهده عکس استادیوم مستایا بپردازند و به این گونه بیشتر با این استادیوم آشنا شوند. در این باره بهتر است که بدانید بهترین و آسان ترین روش برای جستجو و مشاهده تصاویر این استادیوم، مراجعه به اینترنت است. اگر در اینترنت نام این استادیوم را جستجو کنید با نتایج جالبی رو به رو خواهید شد و عکس های مختلفی برای شما نمایش خواهد یافت. هم چنین ناگفته نماند که در اینترنت علاوه بر جستجو تصاویر این استادیوم می توانید به جستجو و مشاهده تصاویر سایر استادیوم های معروف اسپانیا و یا استادیوم های لالیگا نیز بپردازید.

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این ورزشگاه چه امکاناتی دارد؟

این استادیوم دارای یک سری امکانات و ویژگی هایی است که با توجه به این ویژگی‌ ها، تیم های فوتبال می توانند به راحتی بازی های خود را در مستایا برگزار کنند و هم چنین تماشاچیان نیز بتوانند با خیال آسوده و بدون مشکل بازی های مورد علاقه خود را در این استادیوم به صورت زنده مشاهده کنند. حال از مهم ترین ویژگی ها و امکانات مستایا می توان به: جایگاه مناسب تماشاچیان، ظرفیت بالا، پارکینگ مناسب، چمن باکیفیت، سیستم تهویه هوا، دسترسی راحت به استادیوم و … اشاره کرد.

این مطلب را هم بخوانید
بازی های تدارکاتی تیم ملی قبل از جام جهانی 2022

مالک این ورزشگاه کیست؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، در حال حاضر ورزشگاه مستایا محل بازی های خانگی باشگاه فوتبال والنسیا می باشد. حال برخی از افراد کنجکاو هستند تا در رابطه با مالک این ورزشگاه اطلاعاتی را به دست آورند. در این باره بهتر است که بدانید مالک مستایا در حال حاضر باشگاه فوتبال والنسیا می باشد.

نوع چمن استادیوم مستایا چگونه است؟

نوع چمن استادیوم مستایا چگونه است؟

در هنگام ساخت این ورزشگاه معروف یکی از نکاتی که به آن توجه شده است، نوع چمن زمین استادیوم می باشد، چرا که چمن مرغوب و با کیفیت باعث می‌ شود تا بازیکنان عملکرد بهتری در هنگام مسابقات داشته باشند. حال این موضوع را هم باید افزود که برای این استادیوم از چمن طبیعی استفاده شده است.

مهم ترین بازی هایی که در استادیوم مستایا برگزار شده اند کدامند؟

در حال حاضر تمام بازی های مهم تیم فوتبال والنسیا در این استادیوم برگزار می‌ شود. هم چنین ناگفته نماند که بخشی از بازی‌ های جام جهانی فوتبال ۱۹۸۲ و المپیک تابستانی ۱۹۹۲ هم در این استادیوم برگزار شده‌ است.

سوالات متداول

 1. استادیوم مستایا در چه سالی افتتاح شده است؟

  این استادیوم در تاریخ ۲۰ می ۱۹۲۳ و با یک بازی دوستانه بین تیم والنسیا سی اف و تیم لوانته یو دی به صورت رسمی افتتاح شد.

 2. استادیوم مستایا محل برگزاری بازی های خانگی کدام تیم است؟

  در حال حاضر این استادیوم محل برگزاری بازی‌ های خانگی باشگاه فوتبال والنسیا می باشد و به طور معمول این تیم تمام بازی های خود را در مستایا برگزار می‌ کند.

 3. چگونه می توان به مشاهده تصاویر استادیوم مستایا پرداخت؟

  برای مشاهده تصاویر استادیوم مستایا می توانید به اینترنت مراجعه نمایید و نام این استادیوم را جستجو کنید تا با نتایج دلخواه رو به رو شوید.

 4. در حال حاضر ظرفیت استادیوم مستایا چقدر است؟

  در حال حاضر این استادیوم ۴۸۶۰۰ تماشاگر را در خود جای می دهد و به همین دلیل به هشتمین استادیوم بزرگ اسپانیا و هم چنین بزرگ ترین در جامعه والنسیا تبدیل شده است.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید :